Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Filmy, które oglądaliście wiele razy i Wam się nie nudzą.  (Przeczytany 1482 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 231
Powstało już kilka tematów dot. filmów i seriali. W tym, porozmawiamy o filmach, które oglądaliście sporą ilość razy i mimo wszystko nie nudzą się Wam one. Pamiętajcie, aby w swoich typach nie wymieniać filmów, które oglądaliście jeden raz - przynajmniej kilka razy i wciąż Wam się one podobają i oglądacie je z ogromnym zainteresowaniem.
Jeżeli możecie, uzasadniajcie swoje wybory ;)
1. Kosmiczny Mecz - ten film oglądałem ponad 20 razy w moim życiu i za każdym razem jestem nim zafascynowany. Jak dla mnie majstersztyk, jeśli chodzi o połącznie filmu animowanego, z prawdziwymi postaci. Za filmem tym przemawia, że jestem ogromnym fanem Looney Tunes i pomimo tego, że mam 23 lata, czasem oglądam sobie na YT np. Willy E Coyote & Road Runner. Dodatkowo ogromny plus za dubbing z mojej strony. Minusów ciężko mi się dopatrywać, bo film ten jest wg mnie uniwersalny, tzn. spodoba się młodszym użytkownikom jak i tym starszym. Jedynie, co mnie troszkę denerwuje, to brak Strusia Pędziwiatra na parkiecie w meczu Looney Tunes z Ekipą Monstars. Szkoda, że nie wykorzystali potencjału tej postaci, zwłaszcza w 2 połowie, kiedy to Bugs i ekipa są na fali po spożyciu magicznego napoju.
Jeżeli ktoś nie pamięta tych scen po spożyciu magicznego napoju, który był kranówą - odsyłam do spoilera.
(click to show/hide)
2. Troja - uwielbiam po prostu ten film. Jedną z niewielu książek, które przeczytałem była Iliada, toteż pewnie dlatego film mnie do siebie przekonuje. Genialny w mojej ocenie występ Pitta, bardzo dobra muzyka i sceny pojedynków.
3. Gladiator - to, że jestem fanem tematyki gladiatorów to chyba większość wie z tego forum. Tak więc dziwne by było, gdyby film mi się nie podobał, który jest prawdziwym majstersztykiem. Walki na arenie pokazane w sposób niezwykle efektywny.
4. Piraci z Karaibów (3 części, bez najnowszej) - jedna z moich dwóch ulubionych trylogii, niestety nie mogę tego napisać o części czwartej. Bardzo sztuczna, w tym sam Depp, mam nadzieje, że "piątka", która do kin ma być wypuszczona w maju tego roku, będzie poziomem zbliżona chociaż do
"Na Krańcu Swiata".
5. Bourne - tyczy się to trylogii, którą oglądałem wiele razy. Najnowszą, z 2016 roku, oglądałem dopiero 2 razy, jednak wiem, że następne to tylko kwestia czasu. Bardzo przyjemny i ciekawy film w mojej opinii.
6. Krwawy Diament - fanem DiCaprio nie jestem, jednak ten film to wg mnie popis tego aktora. Bardzo ciekawa tematyka, świetna muzyka no i sposób grania postaci Archera przez Leonardo doprowadził do tego, że było mi bardzo szkoda śmierci tej postaci. Dodatkowo, bardzo z tym filmem kojarzy mi się Far Cry 2 :D
(click to show/hide)
7. Ostatni Samuraj - podobnie jak wyżej, nie jestem fanem T. Cruise`a. Jednak to, co zaprezentował on w tym filmie to dla mnie poezja. Dodatkowo za filmem przemawia fakt, że bardzo lubię okres, przedstawiony w filmie w historii świata, także za to kolejny plus :)
8. Polska klasyka - "Prawo ojca", "Poranek Kojota" "Chłopaki nie płaczą", "Kiler" - te filmy są chyba każdemu znane. Ciężko jest mi zliczyć ile razy je oglądałem (na pewno mniej niż "Space Jam", który jest u mnie rekordzistą), jednak na pewno ilość tekstów które znam z tych filmów wystarczyłaby mi do napisania pisemnej matury z polskiego, aby zachować wymaganą ilość słów.
(click to show/hide)
:D

Myślę, że to wszystko z mojej strony. Czekam na Wasze komentarze, gdzie pochwalicie się filmami, które pomimo tego, że widzieliście je kilka razy, wciąż się Wam one nie nudzą. :)

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
Odp: Filmy, które oglądaliście wiele razy i Wam się nie nudzą.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2017, 16:38:29 »
Pan i Władca: na krańcu świata - uwielbiam. Jeżeli chodzi o tematykę morską to jest najlepsze co do tej pory widziałam
Ziemia Obiecana - wiadomo, klasyka. Film dopracowany pod każdym względem
Sami Swoi - niby komedia ale żaden film tak dobrze nie oddaje klimatu pierwszych lat po wojnie i polonizowania Ziem Obiecanych.
Pułkownik Kwiatkowski - j.w. W tematyce utrwalania władzy ludowej i podziemia antykomunistycznego współczesne kino superpoważne i hurrapatriotyczne nawet nie zbliża się do Kwiatkowskiego.
Gettysburg - 3 godziny narad w sztabie, planowania, zwiadów i ogromna sekwencja bitwy bez sztucznego kopiuj-wklej. Niestety, Bogowie i Generałowie już wyraźnie słabsi są, chociaż też lubię
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2017, 16:56:27 »
Pułkownik Kwiatkowski - j.w. W tematyce utrwalania władzy ludowej i podziemia antykomunistycznego współczesne kino superpoważne i hurrapatriotyczne nawet nie zbliża się do Kwiatkowskiego.
Gettysburg - 3 godziny narad w sztabie, planowania, zwiadów i ogromna sekwencja bitwy bez sztucznego kopiuj-wklej. Niestety, Bogowie i Generałowie już wyraźnie słabsi są, chociaż też lubię

1. Pułkownik Kwiatkowski, zdecydowanie się zgadzam. Za każdym razem, gdy leci, myślę "weee oglądałem, z 4 razy" a potem oglądam 5. 6. 7 itd.
Pokazują, jak ta cała hołota, te "Jajce" i inni co to "nie matura a chęć szczera" zrobiła z nich ludzi ważnych.
2. Nie zgodzę się z surową opinią wobec Bogów i Generałów. Ten film podjął polemikę, z mitem, że wojna secesyjna była wojną o zniesienie niewolnictwa. Pięknie pokazano racje obu stron, zwłaszcza południa, w dobie gdy w Stanach Zjednoczonych flagę konfederacji uznaje się za symbol rasizmu. Może momentami, film nie porywa, ale to dlatego, że jest wierny. Zawsze twórcy takich dzieł stoją przed wyborem, że albo tworzą coś dla mas (Np. Wikingowie) albo coś ambitnego, pokazującego te postaci historyczne takimi jakimi były. Bogowie i Generałowie skupili się na Jakcsonie, który był fatalnym wykładowcom oraz człowiekiem bardzo religijnym. Stąd niektóre fragmenty nudzą, lecz pokazują kim był ten geniusz wojenny. Jaki był. Mogli z niego zrobić Conana Barbarzyńcę który lata po polu bitwy z wielkim toporem krzycząc "DAJCIE MI PRZECIWNIKA!" i wtedy pewnie oglądalność i zadowolenie publiki byłyby większe :P

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2017, 17:03:41 »
Ależ to dało się zrobić i bez tego zbędnego miom zdaniem fabularyzowania. Zwłaszcza że Gettysburg też poświeca bardzo dużo miejsca Konfederacji, skupiając się jednak przede wszystkim na postaci gen. Lee
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2017, 18:09:35 »
Kosmiczny mecz się trochę zestarzał, fajny pomysł, ale dzisiaj widać "płaskość" kreskówkowych postaci i że ludzcy aktorzy nie do końca "czuli" jak grać do animowanych postaci. Ale fakt, że film fajny.
Coś jest w tych wojennych historycznych widowiskach, że mozna je oglądać i oglądać... Takie współczesne opery. Uwielbiam Ostatniego Samuraja, choć to w gruncie rzeczy strasznie odtwórczy, zgapiający i powielający stereotypy film...
Nie wiem jak, ale Pana i władcę ciągle nie widziałem. Pewnie nie mogłem już znieść twarzy Crowe'a z tych wszystkich gladiatorów...

Oczywiście trudno mi się wypowiedzieć, co do filmów, które widziałem niedawno... i w sumie tych wszystkich, których nie widziałem ponownie, czyli większości, więc tu raczej biorę pod uwagę potencjał powtórnego obejrzenia, czyli jak mi się zdaje, czy chciałoby mi się ponownie dany film obejrzeć.

Gdybym mógł zatrzymywać czas, to co jakiś czas chętnie obejrzałbym po raz któryś pierwszą część LOTR jak i pierwszą część Hobbita. Nie wiem jak to Jackson robi, że następne wychodzą mu o jak dla mnie wiele gorzej, przygodowo-wojenna patetyczna nawalanka...(choć zależy dla kogo z moich obserwacji... znów sprawdza się, że wielkie wojenne epickie widowiska są uwielbiane przez masy)

Filmy Tony'ego Scotta i Michaela Manna. W sumie też część od Ridleya Scotta. Nie ma co tytułami rzucać, za dużo tego. Choć właściwie IMHO tylko Mann robił mistrzowskie kino, to filmy Scottów się świetnie ogląda. Mimo że Ridley masakrycznie upraszczał czy wręcz fałszował historię, to 1492: Wyprawa do raju jest filmem wielkim, mogę oglądać w kółko. W tv te filmy chyba ciągle lecą, w każdym razie te 10 lat temu jak jeszcze oglądałem tv dość często.
Omen. Ze cztery razy w całości i wiele razy fragmenty. Zły porucznik - dwa razy, znów bym sobie Keitela zobaczył. The Hurt Locker - 3 razy widziałem, zawsze to samo mi się nie podoba i to samo przewijam w kółko. Apocalypto - masakrycznie rozminięty z historią, ale genialnie zrobiony, 2 razy. Aż poleje się krew - jest to arcydzieło, 3 razy. 300 - heh, piękne odmóżdżenie, kilka razy było. Ludzkie dzieci - wszystkie filmy, gdzie zdjęcia robił Lubezki się super ogląda, ale ten jest genialnie apokaliptyczny. Constantine - kurcze, chyba lubię takie nieszablonowe obrazy piekła? 3 razy to widziałem, sam nie wiem jak to się stało. Komornik - ze dwa razy zdarzyło mi się natrafić w tv juz w trakcie i został do końca. American Psycho - bo to elegancki film. Siedem - imho Fincher osiągnął tu wszystko i już nigdy nic lepszego mu nie wyjdzie. Mucha - jak to wciąga.., zawsze przypominam sobie tym filmem, że musze resztę Cronenberga obejrzeć... Syn Szawła - jeszcze nie widziałem ponownie, ale MUSZĘ. W objęciach węża - to samo.

Poza tym świetne "bajki": Gwiezdny Pył, Złoty kompas, Tajemniczy ogród, Epoka lodowcowa, Sok z żuka, Most do Terabithi, Stalowy gigant - super mi się to ogląda. Przystępne, bo dziecięco-młodzieżowe, ale traktujące widza serio i z "dorosłym" smutnym tłem rzeczywistości. Chciałbym takie coś w kółko oglądać na łożu śmierci. No jeszcze Ostatni Mohikanin, żebym mógł zejść po ostatniej sekwencji scen.

Speszial menszyn: Złoto dla zuchwałych, Ziemia obiecana

Oprócz tego wiele filmów z dorobku tych reżyserów oglądałem więcej niż raz, bo są po prostu genialne.: Kubrick, Scorsese, Tarantino, Paul Thomas Anderson(nie myliś z Paulem W.S. Andersonem), Haneke, bracia Coen, Smarzowski
Pewną chorą przyjemność dało też ponowne oglądanie filmów Verhoevena, to ten od Robocopa chociażby.
Filmy Larsa von Triera są bardzo dobre, ale nawet mając okazję nie podejmuję się ponownie ich oglądać, bo ile się można dołować i popadać w głęboką refleksję.

Są też filmy, co je widziałem ponownie i był to błąd, bo wytraca się w nich 'to coś', co mamy przy pierwszym widzeniu. To głównie Aronofsky będzie(Pi, Requiem dla snu, itd.) i jakoś podobne, np. Moon, filmy Mendesa, Drive.

Bardzo chciałbym obejrzeć ponownie wielkie filmy rozliczające amerykańskie wojowanie, czyli np. Czas apokalipsy, Pluton, Łowcę jeleni, Cienką czerwoną linię, itp., ale te cholery strasznie długo trwają i szkoda czasu, kiedy jeszcze tyle klasyki oraz nowości jest do obejrzenia.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2017, 19:31:00 »
No dobra, to lecimy z małym top10.
1. Harry Potter i Komnata Tajemnic - prawdopodobnie najwięcej razy obejrzany przeze mnie film. Jak byłem mały, rodzice kupili mi kasetę z tym filmem (ciekawostka: w moim domu nigdy nie było odtwarzacza DVD, dłuuugo za to mieliśmy magnetowid, z tego co pamiętam, to do 2013 roku, choć nie dam głowy) i katowałem ją wielokrotnie. W końcu mi się znudziła (jak cała saga o HP) do tego stopnia, że musiałem sobie przypominać tytuł przed napisaniem tego posta, choć normalnie z tytułami filmów nie mam problemu.
2. Sarnie żniwo, czyli pokusa statuetkowego szlaku - drugi najczęściej oglądany przeze mnie film, hit przełomu podstawówki i gimnazjum. W sumie, nadal lubię od czasu do czasu włączyć sobie jakiś film braci Walaszków, a więc można powiedzieć, że ich produkcje są ponadczasowe ^^
3. Ex aequo The Avengers i Pulp Fiction. Nie jestem pewien, który z filmów oglądałem częściej, natomiast oba bardzo lubię i często do nich wracam. Pierwsza część Avengersów jest moim ulubionym filmem w MCU i w mojej bardzo amatorskiej i subiektywnej ocenie najlepszym filmem skupiającym się na grupce superbohaterów, natomiast Pulp Fiction jest pierwszym filmem Quentina Tarantino, jaki widziałem, jest też moim ulubionym jeśli chodzi o jego twórczość. Swoją drogą, czy wspominałem o tym, że zaraz po Ashu Williamsie, Jules Winnfield jest moim ulubionym bohaterem z ekranu?
5. Army of Darkness - no właśnie, jak przy Ashu jesteśmy, to nie mogło zabraknąć jego osoby. Z trylogii Raimiego, Armia Ciemności jest tą częścią, którą najwięcej razy obejrzałem, klimat tego filmu najbardziej mi po prostu odpowiada.
6. Friday - świetna komedia z Ice Cubem, genialna i ogólnie polecam, pierwsza część całej trylogii.
7. Kiler - tak, oto wymieniony już przez Kamilla Kiler. Całkiem fajna i przyjemna, najczęściej oglądana przeze mnie polska komedia. Lubię do niej wracać.
8. Evil Dead 2 - druga część przygód Asha Williamsa, granego oczywiście przez fenomenalnego Bruce'a Campbella. Gdybym miał określić klimat i charakter tego filmu, to powiedziałbym, że jest to mieszanka pierwszej części Evil Dead i Armii Ciemności - nie jest w pełni poważnym horrorem, natomiast elementów komediowych jest o wiele mniej niż w AoD. Oglądałem kilkukrotnie, nadal wracam. Choćby dla gry Bruce'a, koleś jest mistrzem gry z samym sobą, choćby scena walki z opętaną ręką jest świetna.
9. How High - świetna komedia, klasyk. Obejrzałem z pięć razy. Chyba. Polecam.
10. Ex aequo Chłopaki nie płaczą i Mac&Devin Go To High School - dwie genialne komedie, polecam. Obie obejrzałem po cztery razy.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 337
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2017, 11:24:45 »

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2017, 22:44:02 »
No to ja za bardzo się nie rozpisze, tylko krótko i na temat...

1. Vabank- Fabuła, muzyka i dialogi.
2. Vabank 2 - Fabuła, muzyka i dialogi.
3. Halo Szpicbródka - Fabuła, muzyka i dialogi.

Może się powtarzam ale te rzeczy czynią te filmy dla mnie takimi że mogę je oglądać non stop. Szczególnie kiedy się je ma na kasecie VHS i na płycie.

Offline Tera

• BANITA
  • Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2017, 09:05:14 »
Vabank jest świetny, jak wiele polskich filmów z tego okresu. Komedie takie jak Sami swoi to dla mnie komediowe mistrzostwo świata. Dialogi w tych filmach to coś niesamowitego

Offline Azorek

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 22
  • 1337
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2017, 14:07:46 »
Ogniem i Mieczem
Pieniądze to nie wszystko
Krzyżacy
Wszystkie części ''U Pana Boga"
Killer
Wkręceni
Last Minute
Potop
Troja
Królestwo Niebieskie
Szatan z siódmej klasy
Jak przegrać rundę w wykonaniu IW
(click to show/hide)
https://www.youtube.com/watch?v=JGLvINbzgCk

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 231
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2017, 15:23:00 »

Potop

Ajć, sam zapomniałem dodać u siebie ten film. Oglądałem nie raz, ani nie dwa i nie nudzi. :)

Offline Lejba Goldszmit

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 64
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2017, 15:59:38 »
Goście Goście
Ja osobiście jestem (Jarl) za ideą łączenia pułków Legia Nadwiślańska która była między 4pp a 5pp była dobra albo inne korpusy. Jak przedstawiciel polskich pułków są za proszą o komentarz.

Offline Raichu

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 2
  • Przyboczny marszałka
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2017, 15:52:49 »
Kilka razy oglądałem Ojca Chrzestnego. Chyba z 3 razy Ip Mana i Incepcję. Przynajmniej 2 razy Podziemny krąg, Chłopcy z ferajny i Infiltracja.

Offline Sir Aragorn

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 5
  • "War. War never changes."
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 24, 2017, 15:58:41 »
1. Czterej Pancerni i Pies
2. C.K Dezerterzy i Złoto Dezerterów
3. Jak rozpętałem 2 wojnę światową
4. Harry Potter (Pierwsze 4 części)
5. Władca Pierścieni
6. Hobbit
7. Ogniem i Mieczem
8. Ostatni Samuraj
9. Ranczo

Te wszystkie tytuły według mnie zasługują na szczególną uwage :-)

Offline Raichu

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 2
  • Przyboczny marszałka
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2017, 18:58:16 »
Ostatnio oglądałem jeszcze po raz drugi film Częstotliwość oraz V jak Vendetta.