Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Grupa Fleme zapisy - wspulne robienie moda  (Przeczytany 3718 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Faith

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
  • ja :p
Grupa Fleme zapisy - wspulne robienie moda
« dnia: Styczeń 19, 2009, 20:53:14 »
Ja i mój kolega postanowiliśmy sobie razem stworzyć moda, nasza grupa będzie się składać z czterech osób mnie mojego kolegi i dwóch osób zewnętrznych czyli kogoś np. z tego forum więc miał by ktoś ochotę razem z nami zrobić moda a przy okazji nauczyć mnie i kolegę modidngu ? (ponieważ razem jesteśmy zupełnie zieloni)

Poszukuje jednej osoby która zna się na moddingu (ma podstawową wiedzę) i która będzie miała nerwy do nauczania xD
a druga poszukiwana osoba powinna być z wiedzą ponad podstawową

Bardzo chciałbym żeby ktoś mi pomógł

tytuł i  rodzaj moda do omówienia
Jeżeli ktoś bardzo będzie chciał wejść do naszej grupy a miejsca będą zajęte to niech pisze

Pozdrawiam Faith

Wolne miejsca 2\4 (albo 2\5 zależy)
EMO JEST SIE OD URODZENIA ODKRYWA SIĘ TO PÓŹNIEJ BĄDŹ PRĘDZEJ JEŻELI NIE JESTEŚ EMO Z CHARAKTERU TO NIE JESTEŚ EMO ZROZUM TO!!!!!!!

Offline Mat Berserker

• Żonglujący Pepeszami
  • Moderator Globalny
  • Najemnik
  • **
  • Piwa: 84
Odp: Grupa Fleme zapisy - wspulne robienie moda
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2009, 21:07:15 »
hmm ja bym wam polecał dołączenie się do istniejącej grupy lub chociaż nauczenie się najpierw moddingu. Nie chce wam źle wróżyć ale ten pomysł nie wypali, ponieważ każdy z wiedzą ponadpodstawową musi już robić moda. Pozatym polecam określić realia w jakich dzieje się mod bo team najprawdopodobniej się rozsypie. Ale mimo wszystko życzę wam powodzenia.

Offline Faith

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2009, 21:28:25 »
tak najbardziej chodzi nam o to by ktoś nam zasady wytłumaczył np. GG
Wiem że od tego jest forum ale ja zawsze na spokojnie muszę z kimś pisać i to robić unikam wtedy ok. 70% błędów xD

Tak naprawdę też myślę że nie wypali ale może jednak jakaś osoba zechce pomóc. Mod może by był o wojnie persko - greckiej albo Krzyżacy (ale taki juz jest robiony) albo może wojna polsko - kozacka
EMO JEST SIE OD URODZENIA ODKRYWA SIĘ TO PÓŹNIEJ BĄDŹ PRĘDZEJ JEŻELI NIE JESTEŚ EMO Z CHARAKTERU TO NIE JESTEŚ EMO ZROZUM TO!!!!!!!

Offline Gedus

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2009, 22:01:41 »
Sorry chłopaki ale jeżeli chce się zakładać "grupe" to miło byłoby gdyby ktoś z was znał na czym stoi. Nie chciałbym wam podcinać skrzydeł czy coś w tym rodzaju ale lepiej popróbujcie trochę samemu (są tutki itp.).
No i poprawcie to!
wspulne robienie moda

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 138
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2009, 23:11:14 »
Najpierw trzeba mieć albo umiejętności, albo odpowiednio jasny koncept tego, co chce się zrobić. A najlepiej i jedno i drugie. Grupy typu "nic nie umiemy, nie mamy jeszcze pomysłu, ale jak ktoś doświadczony się do nas dołączy, to jakoś to będzie" są z góry skazane na klęskę i chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego, bo jest to oczywiste, jeśli się nad tym trochę zastanowić.

Radzę Wam więc NAJPIERW nauczyć się choć trochę modować (są odpowiednie tutoriale, jest niezawodna metoda "prób i błędów"...) lub przynajmniej rozplanować sobie dokładnie moda, a dopiero potem zakładać grupy modderskie. ;)

Offline Faith

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2009, 21:04:47 »
to zrobię to tak. Szczegółowo napisze co chce mieć w modzie (jaka broń czasy nacje itp.)
ale najbardziej chodzi mi żeby przy tworzeniu moda jednak ktoś mi pomagał :p - uczył mnie

Offline Gedus

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2009, 22:31:01 »
A nie lepiej byłoby jakbyś to ty pomagał komuś przy modzie i uczył się? :D

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 138
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2009, 22:48:18 »
Faith, problem polega na tym, że żaden doświadczony modder nie przyłączy się do grupy "zielonych", by ich że tak powiem "niańczyć" i uczyć podstaw, ponadto robiąc coś, co ktoś "zielony" mu każe. No chyba że wyjątkowo mu się nudzi i ma mnóstwo wolnego czasu. Jednak to mało prawdopodobne. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że taki modder realizuje własne pomysły i albo pracuje już nad własnym modem, albo współtworzy jakiś z innymi modderami.

Nie oczekuj, że ktoś będzie tracił swój czas i uczył Cię czegoś, co już zostało szczegółowo opisane w różnych tutorialach. Sam musisz do pewnych rzeczy dojść i przede wszystkim musisz zrozumieć zasady działania ""module system", w jakich plikach czego należy szukać i jak stworzyć najprostsze skrypty. Zacznij robić coś samemu, pokaż że masz pomysł i że Ci zależy na jego realizacji, a na pewno znajdzie się ktoś, kto Ci pomoże.

Offline Faith

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2009, 15:38:50 »
spróbuje

Offline Faith

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2009, 16:49:24 »
mod będzie w świecie fantasty ale mam pytanie czy możliwe jest żeby stworzyc inne rasy oprucz człowieka typu niziołek itp.

potrzebuje pomocy nie kumam do końca modowania próbuje ale nic mi nie wychodzi. Please help me!!
jak ktoś by chciał pomóc niech pisze na gg 11232291

Offline Mat Berserker

• Żonglujący Pepeszami
  • Moderator Globalny
  • Najemnik
  • **
  • Piwa: 84
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2009, 16:55:04 »
Robienie ras jest stosunkowo proste ale nie zrobisz niziołków chyba że będą wzrostu ludzi. Gra przystosowana jest do jednego słusznego szkieletu. Porywasz się z motyką na słońce nie chce cię zniechęcać ale dużo z tego nie będzie. Polecam zacząć od czegoś prostego (ja zaczynałem od 300 moda którego nie ujrzała nigdy większa publika).
A jak musisz to module_skins.py

Offline Faith

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2009, 17:17:20 »
ok dzięki pomoże mi to w pomyśle, co do moda chciałem zrobić po prostu wojny elfów z drowami (mrocznymmi elfami).Mat mógłbyś mi jakoś pomóc przez gg bo mam parę takich małych problemików? moje gg to 11232291 jestem ciagle online jak by co

Offline Credo

• Opój
  • *
  • Piwa: 1
  • Kaizoku Onii, Ore Wa Naru!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2009, 21:07:18 »
Jako kolejny nie chcę Cię zniechęcać, ale dobry modder woli dojść do "pro-grupy" i mieć gwarancję, że mod na 100%. Poucz się robić modele, dorób do tego "moda" i wtedy szukaj "pracowników". Traf w dobry temat, fantasy mody już są. Zrób mod o tematyce, na której się znasz. Żeby Twoje dzieło ktoś zechciał ściągnąć, napisz małe wprowadzenie, historie w modzie, nowe rzeczy. Jest wiele super patentów jak Autoloot lub zarządzanie królestwem by Highlander. Kolejna rada - jak robisz, to rób. Jak nagle wylecisz Twojemu teamowi, że nie masz już czasu na robienie moda, itp. to zniszczysz sobie opinię.
Pozdrawiam.
Credo
Japońsko-murzyński twardziel, sądząc po avatarze i sygnaturce.

Offline Faith

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2009, 14:52:47 »
Mam jeszcze pytanie jaki plik jest odpowiedzialny za nazwy miast i zamków?

Offline Gedus

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2009, 15:17:57 »
Jak chcecie to udostępnię wam twarze dla mrocznych elfów i orków których dodałem do native dla jaj xD .