Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Tworzę grupę! - Bannerlord  (Przeczytany 2547 razy)

Opis tematu: Temat poświęcony tworzonej grupie moderskiej.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szyszuPL

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 1
Tworzę grupę! - Bannerlord
« dnia: Styczeń 16, 2017, 14:19:06 »
Witajcie bracia i siostry! :D

Jak w temacie napisałem, tworzę grupę, grupę moderów. Po co? Może wiecie, może nie małymi krokami nadchodzi premiera Bannerlorda. Twórcy wiele razy podkreślali że gra ta będzie w 100% oddana do rąk moderów, mało tego twórcy udostępnią również kod gry, a to daje wiele nowych możliwości, praktycznie będzie można tak zmodyfikować grę jak się tylko chcę. Będą was tylko ograniczać pomysłowość. Dlatego że mam małe doświadczenie w tego typu sprawach czyli programowaniu, skryptowaniu itd. poszukuję do tego ludzi, razem jako polska grupa moderską Mount and Blade możemy na prawdę stworzyć coś fajnego. Zwłaszcza że kilka dopracowanych pomysłów. Mam jeden flagowy, jestem aktualnie na pisaniu scenariusza i świata gry. Oczywiście dopóki nie zbiorę ludzi i nie zaczniemy tego projektu to nie ujawnię o co chodzi.

Jak wyglądała by nasza praca przed premierą?

Gra jeszcze nie wyszła, nie znamy za dobrze środowiska w jakim będeziemy pracować, ale wiemy czego można się spodziewać po tureckim studiu. Graficy, fabulatorzy i charakteryzatorzy już mogliby śmiało zacząć swoją pracę. Skrypterzy i programiści troszkę później. Projekt jest na prawdę duży i myślę że jeżeli uda się go skończyć to będzie to jedna z najlepszych polskich modyfikacji w ogóle.

Nabór ludzi zamykamy 30 czerwca 2017 roku!!!
podania proszę pisać na: szyszu15@gmail.com

W podaniu, napisz:
Imię
Jakie masz doświadczenie w graniu w Mount and Blade
Jakie masz doświadczenie w modowaniu Mount and Blade
Co potrafisz robić (Grafika, skryptwanie, jakie języki znasz itd.)
I co chciałbyś robić w naszym teamie.

Jeżeli zbierze nas się dużo pomyślę o grupie na FB. Niech te podanie Cie nie zraża! Jeżeli nie potrafisz dużo zgłoś się na pewno się do czegoś przydasz!

Offline Azorek

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 22
  • 1337
Odp: Tworzę grupę! - Bannerlord
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2017, 14:26:04 »
Ogólnie fajny pomysł, także życzę powodzenia :D. Jak dla mnie wystarczy PW MOD i cRPG i nie wychodzę z domu x).
Jak przegrać rundę w wykonaniu IW
(click to show/hide)
https://www.youtube.com/watch?v=JGLvINbzgCk

Offline szyszuPL

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2017, 14:34:12 »
Ogólnie fajny pomysł, także życzę powodzenia :D. Jak dla mnie wystarczy PW MOD i cRPG i nie wychodzę z domu x).

Dziękuję!

Co do PW I cRPG... zrobienie remake'a tych modów należy do twórców tych modów, świństwem byłoby teraz pod banderą twórców cRPG robić ramake'a .

Mam pomysł na moda SP I MP, można je nawet połączyć.

Offline Azorek

• Bibosz
  • *
  • 1337
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2017, 14:37:30 »
No wiem o tym dlatego nie proponuje ci stworzyć te mody :D
(click to show/hide)

Offline szyszuPL

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2017, 14:47:57 »
Damy radę! :)

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
  • Piwa: -7
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2017, 15:03:25 »
Temat pokroju:
Mam pomysł, nie powiem jaki, ale jest fajny i wysyłajcie CV to może Wam powiem HeHe...

Offline szyszuPL

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2017, 15:09:50 »
hehehe

Podanie to nie CV nie interesuje mnie twoje nazwisko, szkoły skończone, gdzie pracujesz, czy masz dzieci, żonę. A tak w ogóle to Tobie nic nie powiem!!!!!!

A tak na serio to po co mam Ci to teraz gadać, nie robię kampanii reklamowej modyfikacji. Zbieram ekipę, a jak chciałeś podkraść pomysł to mi przykro bardzo. ;)

Offline Azorek

• Bibosz
  • *
  • 1337
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2017, 16:24:28 »
Spokojnie to tylko Apo, on już taki jest :DD.
(click to show/hide)

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 119
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2017, 19:07:50 »
A co z tobą? Masz jakieś doświadczenie? Modowałeś kiedyś? Czym się zajmujesz? Grafika, skrypty? Pokaż coś swojego. Bo jeśli czekasz tylko aż inni zrobią moda za cb, to możesz mieć ciężko. Ten formularz zgłoszeniowy trochę mnie rozśmieszył :P Nwm, czy obecnie znajdziesz na forum kogokolwiek z umiejętnościami, kto chciałby pracować dla jakiegoś no-name, który przychodzi nie wiadomo skąd i na dodatek nie zdradza żadnych szczegółów na temat potencjalnej pomocy.

To nie jest hejt, pokaż coś od siebie, zaprezentuj się. Ludzie chcą wiedzieć, z kim mają do czynienia ;)

Offline szyszuPL

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2017, 19:30:15 »
A co z tobą? Masz jakieś doświadczenie? Modowałeś kiedyś? Czym się zajmujesz? Grafika, skrypty? Pokaż coś swojego. Bo jeśli czekasz tylko aż inni zrobią moda za cb, to możesz mieć ciężko. Ten formularz zgłoszeniowy trochę mnie rozśmieszył :P Nwm, czy obecnie znajdziesz na forum kogokolwiek z umiejętnościami, kto chciałby pracować dla jakiegoś no-name, który przychodzi nie wiadomo skąd i na dodatek nie zdradza żadnych szczegółów na temat potencjalnej pomocy.

To nie jest hejt, pokaż coś od siebie, zaprezentuj się. Ludzie chcą wiedzieć, z kim mają do czynienia ;)

U mnie bardzo dobrze, dzięki że pytasz. Nie mam doświadczenia jestem zwykłym leniem, który wczoraj dopiero poznał świat Warbanda i ogólnie dzisiaj zaczynam Dzikie Pole....

A tak na poważnie to chętni są widać to po skrzynce mailowej. Zamiast wylewać toksyny na forum to robią tak jak napisałem. Zainteresowani Podanie wysyłają na maila i wtedy zaczyna się nasza rozmowa. Tam dowiedzą się wszystkiego. Po prostu nie będę podawał swoich danych osobowych na forum, nie chcę. Choć jak już ciekawy jesteś to powiem Ci bajeczke:

Był sobie taki Szymek. W gry zaczął grać w wieku 5 lat. Pierwsze styki z Age of Empires, później jego kuzyn pokazał mu drugą część gry. Wtedy wszystko sie zaczęło. Pierwsza gra jaką modował właśnie z kuzynem Gothic 2 NK tam nauczyl się podstaw. Potrafil robić jedynie proste skrypty i modele mieczy. Pozniej zainteresowany tematyka sredniowiecza i rycerzy szukal gry ktora zaspokoi jego marzenia o stoczeniu ielkich bitew z oczy rycerza. adszedl zas Warbanda. Szymek byl samoukiem ktory pogladal tylko an oradniki w internecie, zadnej wielkiej modyfikacji nie sttworzyl, Kiedy wyszedł Minecraft Szymek poznal JAVE a dzisiaj pracuje przy modzie Rise of Mordor i Medieval Kingdoms 1212 do Attila: Total War w malej roli przy grafice (bannery i teksturki) a takze jako jeden z przedstawicieli modyfikacji w Polsce tzw. PI-AROWIEC NA JUTUBKACH.

A co do formularza no rzeczywiście mnie też bardzo śmieszy. Widać że masz poczucie humoru.

Ja tu na wojenną ścieżkę z nikim wchodzić nie chcę, ale jeżeli chcesz napisać komentarz nic nie wnoszący do tematu to proszę daruj sobie. A jeżeli chcesz wiedzieć więcej to się pofatyguj i napisz maila. W tym momencie nie będę głośno krzyczał jaki" odjechany mod szykujemy" bo jeszcze poza concept-art'ami i kilka stron tekstu w wordzie to nie mamy nic. Pozdrawiam wszystkich normalnych ludzi.

p.s fajny nick Firentisie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2017, 19:53:35 wysłana przez szyszuPL »

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2017, 20:02:08 »
Proszę nie dziwić się takiej reakcji, kiedy nie napisałeś niczego, co mogłoby jakoś uwiarygodnić twoją inicjatywę, nie pokazałeś, że masz jakieś podstawy do prac nad modem i determinację by go skończyć. Chyba liczyłeś tylko na zgłoszenia z ciekawości. Rekrutacja ukryta jakby to nie wiadomo co było.
Na szczęście trochę wyjaśniłeś potem.

Offline szyszuPL

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2017, 20:13:21 »
Mi się wydaję że nie mam co wyjaśniać. (Rekrutacja ukryta?!?! co Wy Panowie myślicie że my tam spiskujemy?) Po prostu pomyślałem że jedni będą się mieć czym chwalić w podaniu, inni nie. Żeby nikt nie czuł się gorszy i aby nie robić syfu na forum z podaniami, wysyłają na maila. Tam rozmawiamy. A podania zostaną rozpatrzone do kilku dni :). Jak zbiorę już ekipę to powiemy nad czym będziemy pracować i pokażę to co już mam.

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 119
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2017, 20:17:37 »
Lol, się spiął typek :P Pierwszy raz na forum? Weź zluzuj, po co tyle sarkazmu w twojej wypowiedzi.

Ja nwm, gdzie ty tu widzisz wylewane toksyny. Jesteś typem typa, który wszędzie widzi czyhających na niego wrogów, którzy tylko czekają na jego potknięcia? Może po domu z nożem chodzisz? Po prostu poprosiłem o nieco więcej informacji o tobie. No, nie powiesz, obecnie brzmi to tak: "Siema chłopaki, chcę zrobić moda, ale na razie jeszcze nic nie mam, więc szukam kogoś, kto to zrobi. Walcie na priv, tylko nie zapomnijcie o wypełnieniu cv." Nie napisałeś nic o sobie, skąd mam wiedzieć, czy ten post napisał uber pro informatyk, który zna 10 języków, czy zwykły dzieciak, który szuka jeleni, którzy wykonają jego pomysł, bo "on nie ma umiejętności".

Widzę, że nie miałeś za dużej aktywności na forum, ale w Archiwum są dziesiątki modów, które zaczynają się takim tekstem jak twój.

Skoro chcesz, żeby inni chwalili Ci się czymś w podaniu, to wypadałoby, żebyś ty też się czymś pochwalił. Żeby było sprawiedliwie.

PS. Też masz fajny nick. Dobrze, że wstawiłeś to PL na końcu, bo widzisz, ja też Polak.

Również pozdrawiam.

Online Hubtus

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 125
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2017, 20:23:45 »
Również zgadzam się z Huthem. Pytanie Firentisa było czysto informacyjne bez żadnego jadu. Na tym forum nie raz było można spotkać się  z postami w stylu "Hej. Chce zrobić moda [...], ale nic nie umiem", więc takie pytanie jest w pełni uzasadnione. Lepiej by jednak było, gdybyś pokazał jakieś zdjęcia własnych prac(No chyba, że to kod :P). Moim osobistym zdaniem planowanie takiego przedsięwzięcia, gdy nawet nie znamy daty premiery jest średnim pomysłem. Teraz znajdziesz chętnych, za pół roku będzie ich mniej niż połowa. Poza tym niewiele wiadomo jak to modowanie będzie ostatecznie wyglądać. Nie mniej jednak zawsze lepiej mieć jakiś plan na takie przedsięwzięcie wcześniej, niż przy premierze.

Offline szyszuPL

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2017, 20:27:47 »
Dobra już wiem o co Ci chodzi, na razie nikt tu nie spina, ale nie zgodzę się z Tobą, teksty typu "Lol, się spiął typekkk :P" są żenujące zwłaszcza jeżeli mnie nie znasz i dużo o mnie nie wiesz (tak napisałeś), dobrze że chociaż ten sarkazm wyczułeś ;) No nikt ma nie walić na priv tylko napisać maila, każdy kto piszę to mnie poznaję wie czym się zajmuję, jakie języki ogarniam, choć tak na blachę żadnego, nie jestem programistą, bardziej bawię się w grafice, PR i właśnie w tworzeniu fabularnych historii, scenariuszy, opowiadań itp. Starczy? Widzę że i tak nie ogarnąłeś bo jak ktoś napisze to podanie, to na tym się nie kończy później przedstawiam się ja i moja wizja naszej współpracy LOL wyluzuj źą.

Na forum faktycznie aktywny nie byłem, tylko czytałem, dużo czytałem.

P.S Wiadomo! :D

Pozdrawiam