Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Marketing TW - dyskusja  (Przeczytany 1524 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Hubtus

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 125
  • Steam ID: Mój status Steam
Marketing TW - dyskusja
« dnia: Grudzień 12, 2016, 21:02:23 »
Miesiące mijają, a TW rzadko kiedy uchyla nam rąbka tajemnicy o Bannerlordzie. Dzisiejsza branża gier zazwyczaj bombarduję nas materiałami marketingowymi, które mają za zadanie nakręcać zainteresowanie grą. Chętnie bym popatrzył na jakieś screeny modeli, jednostek, map albo poczytał jakieś wpisy na temat frakcji, jednakże w działaniach TW zupełnie nie widzę tego marketingu. Mam wręcz wrażenie, że jest to robione jako zło koniecznie. Nie wiem jak was, ale mnie trochę dziwy ich polityka marketingowa.

A jakie są wasze opinia w tym temacie? Uważacie, że taka strategia ma na celu nakręcenie podekscytowania grą, czy może TW nie ma co pokazać? Chętnie poznam inne opinie użytkowników na ten temat. W dziale Bannerlord'a panuje posucha, więc  może warto trochę rozkręcić ten dział :).

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 212
  • Stanisław Cat Mackiewicz
Odp: Marketing TW - dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2016, 21:16:20 »
Tzn jeśli faktycznie na Tawernie pojawiają się wszelkie nowinki (bo akurat nigdzie indziej nie śledzę sprawy BL), to bym powiedział: tak trochę 2/10. Hype był jak były targi, targi się skończyły i hype praktycznie też. Mieli kapitał który roztrwonili. Talewords przyjdzie do "Pana" (tutaj graczy) z zakopanym talentem i Pan nie będzie zadowolony, że go nie pomnożyli :D

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2016, 21:58:47 »
Marketing jest jaki jest, gdyż nie ma odpowiednich ludzi, którzy chcieli by się w to angażować za kwoty takie, że można by to zaliczyć jako wolontariat. Sam Frank (cpt.Lust)  napisał do mnie w lipcu br. czy nie chciałbym brać udział w projekcie zajmującym się marketingiem ich produkcji w Polsce. Oczywiście wybór też nie był taki "z dupy". Wcześniej przez kilka dni rozmawiał ze mną na steam jak i TS, pytając o kwalifikację itd. jednak do sedna przeszedł po dokładnie 8 dniach rozmowy. Odmówiłem z dwóch powodów:
1. Zaakceptowanie takiej oferty wiązałoby się z wyjazdem do Turcji.
2.  Honorarium było niskie, wręcz tragiczne. Można by rzec, że podchodziło to pod wolontariat. Cena wynagrodzenia to było praktycznie tyle, ile musiałbym wydać na utrzymanie się w stolicy Turcji. Czyli troszkę słabo.
Niemniej oferta wyglądała niezwykle interesująco i w jakiś sposób urozmaiciła by moje CV. W zasadzie, z tego co dziś wiem, nie byłem pierwszym wyborem pana Franka, lecz dostałem rekomendacje od kilku osób z GBR community Warbanda.

(click to show/hide)

Offline Warhammer

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 46
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2016, 22:37:41 »
Potwierdzam, Kamillo już od kilku tygodni przesiaduje na tsie AE grając rankedmatchmaking i dyskutując na różne tematy, ale sam się nie spodziewałem, że Kamillo ma tam aż tak dobre kontakty :). Ogólnie jeżeli chodzi o kontakty na scenie to Kamillo to tzw. "gruba ryba".

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2016, 21:02:42 »
Gruby trolling. Taki jaki lubię :D Aż zaplusuję :D
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 679
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2016, 11:31:43 »
TW nie uczy się nigdy na błędach i po prostu dalej nie dbają o promowanie swoich gier.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Online Hubtus

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 125
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:19:55 »
Coś tam z tym marketingiem jednak robią Ostatnio TW bardziej promuje M&B Warband, niż swój najnowszy tytuł. Niedawno wydali port na konsolę, a raptem kilka godzin temu wspomnieli o dodaniu inwazji do Native'a. Ponadto ostatnio naprawdę niezmiernie często pojawiają się na steam przeceny związane z M&B. Wydaje mi się, że tego typu strategia może mieć dwie możliwe przyczyny działań:
1) Brak gotówki.
2) Jak największe rozpromowanie marki M&B przed premierą najnowszej części.

Nie zmienia to jednak faktu, że taki marketing jest moim zdaniem kulawy. Ciekaw jestem, czy jeszcze w tym roku uraczą nas informacją  w sprawie alfy/bety lub zapowiedzą przynajmniej przybliżoną datę premiery co do kwartału 2017.

Offline Filcefix

• Gracz Roku DLG
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 127
  • Średniowiecze, zabawy tarczą i mieczem.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:31:43 »
 Dla mnie czasami to jest trochę żałosne, ze po tylu latach znowu jakiś ,,wielki,, patch. Nie maja co robić przy bannerlordzie czy co ;)
Od razu mi się przypomina ich wspaniały patch, gdzie dostaliśmy 2 mapy, w tym jedna naprawdę zwalona, oraz najlepsze: wreszcie trzecią jednostkę frakcyjną na multi, khergickiego piechura, który jako jedyny ze wszystkich, nie potrafił dosiąść czarnego konia! Kuffa serio?