Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs Świąteczny 2016

26.12.2016 | Dodał: lllew

Ruszyła kolejna edycja naszego konkursu świątecznego. Ponownie czekają na was nagrody. więcej

Podsumowanie Pucharu Polski 2016

08.12.2016 | Dodał: Rome

Puchar Polski oficjalnie się zakończył, ale zapraszam do przeczytania podsumowania napisanego przez Dyktatora. Link można znaleźć więcej

Gracz Roku 2016 - FINAŁ!

15.11.2016 | Dodał: Dyktator

To już finałowa runda tegorocznego plebiscytu na Gracza Roku! więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [PP2016] Podsumowanie  (Przeczytany 1128 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyktator

• Gracz Roku WB
  • Administrator
  • Giermek
  • Piwa: 495
[PP2016] Podsumowanie
« dnia: Grudzień 07, 2016, 22:24:13 »

Kolejna, siódma już, edycja Pucharu Polski stała się przeszłością. Kolejny krok postawiony. Kolejne karty naszej historii zostały zapisane, a atrament już wysechł. Zanim jednak podsumuję tegoroczny turniej i podziękuję zaangażowanym, przedstawię podium, aby wam już wzrok nie zjeżdżał na dół. A jest ku czemu, ponieważ poza standardowymi medalami, mamy też i wersje artystyczne, które specjalnie dla Was przygotował Prince. Mam też nadzieję, że tekst nie będzie zbyt długi i będzie Wam się przyjemnie to czytało. Kolorowe wyróżniki w tekście pomogą w nawigacji.
    "Wszystko jest teoretycznie niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione."

• Dla Polish Eagles nie był to najłatwiejszy rok. W swojej długiej historii mieli już wiele wzlotów i upadków, odkąd sięgnęli po złoto w Pucharze Polski 2012. Po reaktywacji w 2014 ulegli Saracenom, po czym w 2015 nastąpił poważny kryzys, który poskutkował spadnięciem na najniższy stopień podium. Ten rok był więc szansą na powrót w wielkim stylu. Choć początkowo to Orły były obstawiane najczęściej jako faworyci, to droga ta wskazywała jednak na powtórkę sprzed 2 lat. Dwukrotnie ulegli swoim największym rywalom, najpierw w finale SNL2, a potem w fazie ligowej PP16. Do tego zajęli II miejsce w WMT2. Choć był to mimo wszystko świetny wynik, to jednak wciąż pozostawał drugą z rzędu niewykorzystaną szansą na upragnione złoto. Na szczęście trzeci finał PE tej jesieni potwierdził regułę "do trzech razy sztuka" i ostatecznie wrócili na szczyt po raz pierwszy od prawie 4 lat.
    • Saracens nie miało łatwego startu. W przeciwieństwie do PE, nie istnieli jako jedna drużyna od dłuższego czasu, co przyniosło wyraźne konsekwencje już w pierwszym meczu, kiedy to nieoczekiwanie zwyciężyli Ortalionowi Rycesze. Potem było już jednak coraz lepiej i z meczu na mecz Saraceni nabierali rozpędu. Ostatecznie zrewanżowali się Ortalionowym i to z nawiązką oraz pokonali PE, faworytów do złota. Rozstrzygnięcie miał przynieść wielki finał. Był to trzeci mecz między tymi dwoma polskimi gigantami tej jesieni. SRC prowadziło wóczas 2:0 w ich bilansie, jednak to ostatecznie starcie było najważniejsze i o najważniejszą stawkę, również o znaczeniu historycznym dla tej sceny. Niestety nie był to rok SRC i po 3 latach utrzymywania tytułu, w końcu musieli go oddać tam, skąd go zabrali przed kilkoma laty.
    • Hitmen & Warsong przed długi czas byli wielką niewiadomą w kwestii startu. Początkowo zbierali się oddzielnie i w założeniach mieli wystartować jako dwa, niezależne zespoły. Niepewnym elementem była jednak liczebność, przez co ostatecznie wystartowali wspólnie, by móc rozgrywać mecz bez zmagania się z problemami kadrowymi. W poprzednich latach zdołali zdobyć już brązowe medale jako niezależne drużyny. Dzisiaj dokonali tego raz jeszcze, tym razem jako zjednoczona drużyna starych weteranów. Na pewno pomogło im w tym doświadczenie i setki, czy nawet tysiące wspólnie ogranych godzin, ale sprzyjało im też czasami szczęście w fazie ligowej. Dzięki nieco łatwiejszej drodze w tabeli, udało im się awansować do korzystnego miejsca w ćwierćfinałach. Można powiedzieć, że zwróciła im się też karma, ponieważ dokonali tego kosztem lepiej prezentującego się, ale trochę pechowego OR, którego protoplaści poprzez oszustwa odebrali im w 2014 szansę na medal.

"Nie porównuj siebie do innych. Jedyną osobą, od której masz być lepszy, jesteś Ty z dnia wczorajszego."

Tradycyjnie, jak co roku, przyznajemy również tytuły indywidualne w dwóch kategoriach: dla najlepszego zabójcy (król fragów/MVP) oraz dla najlepiej typującego wyniki (mistrz typerów). Zabawa w typery niestety nie wyszła w tym roku najlepiej, ponieważ gracze szybko stracili zainteresowanie i aktywność spadła praktycznie do zera. Zupełnie inaczej sytuacja miała się w przypadku walki o koronę fragera. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta w tym roku, a nie jeden zawodnik przekroczył nawet magiczną barierę 100 zabójstw. Należy tutaj zwrócić trochę sprawiedliwości Sebkowi, który był blisko zwycięstwa, jednak został poszkodowany w ćwierćfinałach. Otóż do tego momentu miał znaczną przewagę nad pozostałymi, jednak przez niepotrzebny walkower (Mayo oddało mecz bez walki) zagrał o jeden mecz mniej, co kosztowało go naprawdę dużo zabójstw. Z drugiej strony tegoroczny zwycięzca, również w przeszłości był poszkodowany przez administrację PP 2012, kiedy to nie policzono mu meczu, przez co zabrakło mu naprawdę niewiele do korony. Może więc i Sebek odbije się w następnych edycjach, czego szczerze mu życzymy. A w tym roku gratulujemy Prince'owi, który został królem fragów 2016 oraz Bojarowi, który jest mistrzem typerów 2016.

"Wyt­rwałość to po­dob­no klucz do suk­ce­su, ale bez łutu szczęścia by­wa sy­zyfową pracą. "

Przejdźmy więc do podziękowań! Na początek chciałbym, jak co roku, podziękować i przypomnieć wszystkich tych, którzy podjęli się trudu organizacji porzednich edycji, dzięki czemu zachowujemy ciągłość turnieju i jedną z najdłuższych tradycji w Warband. W 2010 po raz pierwszy turniej został zorganizowany pod egidą IPLu, jednak jako konkretne osoby, które to prowadziły, warto wyróżnić następujące persony: Aron (główny prowadzący), Haldir, sir Luca, rara, Lord Legionista i Oktawian. Nie była to najbardziej udana edycja, jednak jak wiadomo, początki zawsze są trudne, a tradycja musiała się jakoś rozpocząć. Niedługo potem, w roku 2011, rękawicę podjął klan PE w osobie Kamillo, który był prowadzącym oraz Wardera jako co-admina. Ponownie nie był to najlepiej zrobiony turniej, ale postawiono kolejne kroki, by stworzyć te mistrzostwa, będące wręcz znakiem rozpoznawczym polskiej sceny. Przez kolejne lata (2012 i 2013) turniej poprowadził IvE i Rome. Właśnie wtedy nastąpił przełom i Puchar Polski zaczął w końcu stawać na wysokości zadania. W 2014 rolę prowadzącego przejąłem ja, a towarzyszył mi w tym Rome. Obaj organizowaliśmy także sezon 2015, w którym pomagali nam po raz pierwszy Harman i Sebek, a także Kamillo, który pełnił funkcję admina już po raz drugi.

Przechodząc do aktualnych podziękowań, na początek chciałbym wyróżnić naszych niesamowitych sędziów. Po raz pierwszy sędziowane były prawie wszystkie mecze, a ta edycja miała ich więcej niż zwykle.  A są to: Luther, Matafiks (którzy odwalali najlepszą robotę i wyrabiali 200% normy), Matkowski (który pełnił u nas funkcję po raz pierwszy, po latach współorganizowania ligi na Dzikich Polach), Cramer, Bojar i Teoiss. Podziękowania należą się także ponownie dla Bojara, a także dla Kradusa za pomoc w wyliczaniu tegorocznych typerów. Nie wolno również zapominać o fundatorach naszych serwerów. A w tym roku wyratowali nas Lew oraz Jurdas. Serdeczne dzięki także dla Kamillo za pomoc w napisaniu zapowiedzi, dzięki czemu content był jeszcze ciekawszy dla widzów. A jeśli o contencie mowa, to raz jeszcze trzeba wyróżnić Jurdasa za streamowanie po polsku. Co prawda nie nagrywał tyle, ile planował, jednak za sam stream z losowaniem na rozpoczęcie turnieju, należy się trochę wdzięczności dla niego. Dzięki także dla Shantiego za jego genialne wywiady. Jeśli pominąłem jeszcze któregoś wolontariusza, to bardzo przepraszam i proszę o kontakt, a uzupełnię braki.

Podziękowania (i to takie przez wielkie "P") kieruję także dla moich współadminów tegorocznego Pucharu Polski. Ze swojej strony muszę przyznać, że było mi trudniej niż w poprzednich latach (częściowo przez brak czasu - dlatego też 2015 miał być moim ostatnim sezonem - a częściowo przez nieustanne problemy, jakie niektórzy sprawiali przez 3/4 turnieju) i gdyby nie ta grupa, ten turniej by się rozpadł już na samym początku. Zacznę od tych, od których zaczynałem budowanie zespołu. Na początek więc najwierniejszy z wiernych, wieloletni admin PP Rome, który pracuje na rzecz tego turnieju już piąty rok! Jest to niezrównany staż i bardzo duże doświadczenie. Gdy ja w pewnych momentach narzekałem, że już nie wyrabiam, on potrafił po prostu usiąść i ze stoickim spokojem zrobić masę fundamentalnych rzeczy, jak przeprowadzenie pick-nighta, czy przygotowanie tematów, bez których żaden turniej nie wyglądałby przyzwoicie i nie miałby szans wyrabiać się w terminach. Dziękuję za lata współpracy i ogrom pracy, jaki wkładasz w ten turniej rok w rok, od 2012.

Kolejną osobą jest IvE, który kilka lat temu zreformował PP i potem oddał go w moje ręce. W tym roku zaprosiłem go do współpracy, by spiąć te wszystkie lata w być może ostatnim sezonie na Warband i skorzystać z jego dużego doświadczenia. Miał prawdopodobnie jeszcze mniej czasu ode mnie, a jednak również się angażował, chociażby pisząc zapowiedzi meczowe, czy komentując losowanie I kolejki. Oba zadania wykonał perfekcyjnie. Służył również wsparciem, radą i mocno motywował zespół, gdy ja w pewnym momencie nie miałem już siły tego ciągnąć. Okazał się nieocenionym spoiwem w krytycznej chwili. Dziękuję za kamień milowy, jaki postawiłeś 4 lata temu oraz za tegoroczną pomoc.

Po raz pierwszy w naszej ekipie znalazł się Prince. Nie znaczy to jednak, że kompletnie nie miał doświadczenia z Pucharem Polski od strony organizacyjnej. Dwukrotnie służył nam jako pogotowie graficzne, dostarczając pięknie wykonane logo oraz nagłówki w 2013 i 2014. W latach 2013-2015 pełnił też funkcję sędziego i to w bardzo rzetelny sposób, dzięki czemu już od lat wkłada w ten turniej dużo pracy. W tym roku dbał o turniej głównie od strony graficznej (efekty widać po pięknie udekorowanych tematach, dużo porządniej niż w poprzednich sezonach). Do tego we wczesnej fazie przygotowywał kody tematów (a wtedy właśnie powstawała większość z nich). Nie znaczy to jednak, że ograniczał się do roli czysto technicznej - brał też udział w podejmowaniu decyzji, a gdy trzeba było (np. po meczu SRC i OR) brał sprawy w swoje ręce i robił porządek tam, gdzie wszczynano burdy. Byłeś bardzo cennym dodatkiem do zespołu i wciąż nie mogę zrozumieć, czemu nie zostałeś do niego zaproszony już w poprzednich latach, dziękuję.

I w końcu, ale nie na końcu, tytan pracy, niestrudzony i pełen energii Lew. Po raz pierwszy znalazł się w zespole, a co ciekawe, początkowo nie planował nawet zgłoszenia się do roli sędziego. Od czego tutaj zacząć .. W tym roku zrobił fundamentalną robotę - aktualizacja tematów, sprawdzanie ID, prowadzenie typerów i wiele innych, które pochłaniają mnóstwo czasu, wysiłku i nerwów. Sam doskonale o tym wiem, bo w poprzednich Pucharach nieraz wykonywałem część z tych zadań - uwierzcie, że jest to prawdziwa mordęga i duży szacunek należy się tym, którzy to dla Was ogarniają. Wszyscy pozostali administratorzy również wykonywali te zadania, jednak to Lew w tym zakresie zrobił zdecydowanie najwięcej, czym podtrzymywał turniej w środkowej fazie, gdy wiele rzeczy bardzo łatwo mogło się zawalić. Pierwszy raz z nami pracowałeś, ale jestem pewien, że nie ostatni przy PP. Za nieoceniony trud i pracę serdecznie dziękuję.

Chciałbym jeszcze choć wspomnieć o każdej z drużyn, a także podziękować wszystkim uczestnikom, bo to wam należą się one najbardziej, za udział i bycie częścią tego turnieju. W tym roku było was rekordowo dużo, co tym bardziej mnie cieszy. O zespołach z podium pisałem pod medalami, więc tutaj już ich pominę.
    Legioniści zajęli w tym roku miejsce czwarte. Jest to w zasadzie THD, które grało z nami również rok temu. Odpadli wówczas w barażach i o ile pamiętam na ten rok zakładali jako cel 4 lub 5 miejsce. Cieszę się więc, że udało Wam się zrealizować cel i dobra robota panowie! Jako kolejnych chciałbym wspomnieć Ortalionowych Ryceszy. Nie ukrywam, że byliście bardzo upierdliwi (a raczej część z Was z liderem na czele) i robiliście dużo problemów, jednak trzeba przyznać, że swoją grą zasłużyliście na podium. Szkoda, że w tym roku nie wyszło i przez pechowe rozstawienie w pick nightach tak szybko odpadliście, jednak u wszystkich uczestników z tego roku zdobyliście sobie szacunek za zaprezentowane umiejętności. Każdemu z was życzę powodzenia w kolejnych turniejach, niezależnie od tego, gdzie będziecie grali. Na wyróżnienie zasługuje tutaj też i drużyna z niższych miejsc tabeli, a mianowicie Imperium Polskie, znane jako IPL. Po takiej przerwie oczywiste było, że będą odstawać skillowo od reszty. Ale co tu dużo mówić - wielki szacunek dla Was, panowie. Jesteście żywymi legendami na tej scenie i liczymy, że wrócicie do nas na dłużej po premierze Bannerorda. Jako ostatnich chcę też wyróżnić Pączusie Matka. Są to gracze z Dzikich Pól, którzy z przytupem weszli na Warband (po PP zapisali się do większego turnieju europejskiego). W samym Pucharze już na debiucie byli na wyciągnięcie ręki od strefy medalowej, gdy minimalną różnicą rund ulegli Legionistom.

Grali z nami również: Ja już nie gram, które składało się ze starych graczy, którzy powrócili po latach i narobili zamieszania w szeregach przeciwników, Mayonnaise Ritter Orden, czyli Hakkapelici z Deluge, którzy zagrali również w 2014, Legio XII Fulminata, czyli gracze z najciekawszego moda o tematyce starożytnego Rzymu, był to dla nich debiut w PP, Mydełka, kolejni gracze z Deluge i ponownie debiutanci, Brotherhood of Shadow, drużyna, która dołączyła w trakcie trwania ligi, a jednak zdołała trochę ugrać, Gramy Fair, czyli starzy przyjeciele z REFu, a także Nordic Dominium i Black Sky, którzy niestety rozpadli się na samym początku, przez co nie jestem w stanie o nich nic powiedzieć.

NA KONIEC chciałbym raz jeszcze wszystkim podziękować, bo udało nam się stworzyć największy Puchar Polski, jaki kiedykolwiek się odbył. Jednocześnie udało się chyba wypracować najsolidniejszy, jak dotąd system (nie straszne nam już były dropy klanów), choć jestem świadomy, że dalej ma dziury (czego doświadczyło OR i mam nadzieję, że nie będą długo zawiedzeni tą sytuacją), to jednak daje to pole pod dyskusje i poprawienie go w przyszłym roku. Warto dodać, że prace nad tym turnieje zaczęły się już miesiące przed oficjalnym startem. Miało być dużo, dużo więcej innowacji, jak chociażby forumowa gra w karty przypominająca gwinta, nowe mapy historyczne, achievementy drużynowe i wiele innych, ale jak zawsze - czas zweryfikował. Najwięcej energii pochłonęły kontakty z drużynami - jak widać, udało się Was sprowadzić w większych ilościach, niż zwykle, ale i tak wiele innych klanów, wokół których były próby reaktywacji na czas PP, nie wystąpiło. W założeniach obowiązkowo miało być SRC, PE, REF i WV, ale ostatnie w ogóle nie wypaliło, a przedostatnie tylko na jeden tydzień. Udało się jednak sprowadzić do żywych IPL oraz WSC z HITMEN (choć mieli być oddzielnie, ale to i tak sukces). Po drodze niestety były ogromne ilości problemów, z którymi musiałem się mierzyć na długo przed startem turnieju oraz w jego trakcie. Te w trakcie były najbardziej uprzykrzające życie, bo pochłaniały czas, gdy go miałem najmniej, a w większości były to tylko wydumane dramy, kompletnie niepotrzebne.

A co dalej? Zakładaliśmy, że to mógł być ostatni PP na Warband, a czy tak będzie w rzeczywistości? Cóż, przy prędkości developerów z Tale Worlds staje się coraz bardziej prawdopodobne, że zdążymy zrobić jeszcze jeden turniej na starym WB, chociaż kto wie - może Puchar Polski 2017 będziemy już grać na Bannerlordzie. Ze swojej strony się jeszcze nie żegnam. Planuję oczywiście zakończenie pracy jako główny admin PP (nie mówię, że nie pomogę innym przy organizacji), ale nie będę zapowiadał tego, jak rok temu, bo znowu się skończy, jak w tym roku ;)

A jak Wam się podobało? Jak oceniacie, jakie wrażenia, może pomysły na przyszłość? Dzielcie się, czym możecie - miło by było podyskutować troszkę na sam koniec, być może całej historii Pucharu Polski na Warbandzie.

"Coś się kończy, coś się zaczyna"
    soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
    sir Luca:moje też?
    Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
    soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Dyktator

• Gracz Roku WB
    • Administrator
    • Giermek
    Odp: [PP2016] Podsumowanie
    « Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2016, 22:24:23 »
    Przepraszam za opóźnienia, ale mój stary laptop znowu zaczął odmawiać posłuszeństwa i nie miałem jak tego napisać. Dlatego też nie ma większych statystyk, czy tabeli fragów itp. Mam nadzieję, że wybaczycie.

I dziękuję za kolejny tytuł gracza roku! Miło widzieć, gdy ktoś doceni wkład i pracę.

Offline Kamillo18

• Rybałt
    • *
    • Piwa: 138
    « Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2016, 23:01:34 »
    Turniej zorganizowany w porządny sposób, czyli coś, co jest tradycją od 2012 roku ;) Tak jak wspomniałeś, cieszy fakt, że sporo osób zmotywowało się i wystąpiło w tegorocznej edycji PP. To na pewno spore osiągnięcie. Kolejną sprawą jest system gry. Wiadomo, pick nighty były gwoździem do trumny przede wszystkim OR, którzy w mojej ugrali by 3 miejsce (nie łudźmy się, PE i SRC były niedoścignione w tym roku w  żaden sposób), jednak wyglądało to lepiej niż problemy jakie spotkały nas rok temu na starcie - czyli wycofanie się jednego z zespołów. Nic nie jest doskonałe, a czasem trzeba wybierać rozwiązania skuteczniejsze, a wiadomo, nigdy nie będą dla wszystkich sprawiedliwe.

Co do narzekania - one zawsze będą. Każdy jest mądry kiedy pisze coś na tawernie, albo wypowiada się na TS w obecności swoich znajomych od gry, jednak były/są tylko jednostki, które miały jaja do organizacji tego typu turniejów. Dlatego ogromny ukłon w stronę wszystkich osób, którzy przez te 6 lat organizowali coś dla tej sceny (nie mówię tylko o PP) i pamiętajcie - ludziom gęby nie zamkniecie, niezależnie co by o Was gadali :)

I na koniec gratulacje dla każdego zespołu, dla każdego kto zagrał w turnieju - za poświęcenie czasu i czerpanie przyjemności z gry, kiedy na horyzoncie były już takie produkcje jak chociażby nowy BF czy FIFA :D

Swoją drogą, jestem ciekawy, którzy GRACZE mają największy staż jeśli chodzi o PP ? Na pewno nie będzie to jakaś duża liczba, ale też nie będzie to jakaś garstka pięciu osób. Jutro z ciekawości przejrzę tematy i rostery i Wam podam jak podliczę :)

Offline jurdas

• Hulaka
    • *
    • Piwa: 23
    • PE_giermek_Jurdas
    « Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2016, 23:09:25 »
    Dzięki za kolejną organizację przede wszystkim. Niestety z racji pracy(a właściwie mojego trybu życia przez pracę) nie byłem w stanie streamować tylu meczów, szczególnie szkoda mi finału :( Dzięki za udział drużynom, dzieki jeszcze raz organizatorom i sędziom
    [wycięte z banlisty]blackhawk (13.08.2012) - prowokacje- zakaz pisania do odwołania. //sir Luca

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
    • Moderator Globalny
    • Wójt
    • **
    • Piwa: 467
    • Bruce Campbell
    « Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2016, 23:17:57 »
    Swoją drogą, jestem ciekawy, którzy GRACZE mają największy staż jeśli chodzi o PP ? Na pewno nie będzie to jakaś duża liczba, ale też nie będzie to jakaś garstka pięciu osób. Jutro z ciekawości przejrzę tematy i rostery i Wam podam jak podliczę :)
    Arthasan i Error? Z tego co pamiętam, podczas poprzedniego PP ktoś napisał, że Arthasan brał udział we wszystkich dotychczasowych rozgrywkach.

Dzięki wszystkim za udział i wspólną grę, było fajnie powygłupiać się razem z Legionistami :D
    No i dzięki oczywiście reszcie adminteamu, każdy wniósł coś wartościowego do organizacji tego PP.
    No i oczywiście gratulacje dla czołowej trójki, szczególnie dla HITMENów, naprawdę zacięty mecz stoczyliśmy, zobaczymy jak nam rewanż w tym weeku w WPL pójdzie :D

Offline Deniolser

• Pielgrzym
    • *
    • Piwa: 6
    « Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2016, 23:20:32 »
    W imieniu całej drużyny Legio XII Fulminata chciałbym podziękować za otrzymanie możliwości wzięcia udziału w Pucharze Polski , była to dla nas bardzo przyjemna i nowa przygoda , pomogła nam ona w poznaniu wielu fajnych osobowości z sceny Warbanda , umiliła nam grę podczas między drużynowych potyczek , poczuliśmy to coś , Puchar Polski dał nam pozytywny zastrzyk emocji i na pewno dał nam lekcję dzięki której już nigdy się nie poddamy nawet w ciężkich chwilach życia . Zapamiętamy Puchar Polski 2016 na dłuuuuuuugie lata :) .

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA SKŁADA : Legio XII Fulminata

Offline Dyktator

• Gracz Roku WB
    • Administrator
    • Giermek
    « Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2016, 23:27:39 »
    W imieniu całej drużyny Legio XII Fulminata chciałbym podziękować za otrzymanie możliwości wzięcia udziału w Pucharze Polski , była to dla nas bardzo przyjemna i nowa przygoda , pomogła nam ona w poznaniu wielu fajnych osobowości z sceny Warbanda , umiliła nam grę podczas między drużynowych potyczek , poczuliśmy to coś , Puchar Polski dał nam pozytywny zastrzyk emocji i na pewno dał nam lekcję dzięki której już nigdy się nie poddamy nawet w ciężkich chwilach życia . Zapamiętamy Puchar Polski 2016 na dłuuuuuuugie lata :) .

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA SKŁADA : Legio XII Fulminata

Super i również dzięki za udział! Jeśli się podobało, to zapraszamy za rok, niezależnie, czy jeszcze na Warband, czy już na Bannerlord. Puchar Polski 2017 tak czy inaczej również się odbędzie :)

I polecam wszystkim zajrzeć z komputera. Na ekranach telefonów trochę się rozjeżdża.

Offline Kamillo18

• Rybałt
    • *
    • Piwa: 138
    « Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2016, 23:42:51 »
    Arthasan i Error? Z tego co pamiętam, podczas poprzedniego PP ktoś napisał, że Arthasan brał udział we wszystkich dotychczasowych rozgrywkach.
    Arthasan brał we wszystkich, łącznie z tą, jednak w niej nie grał, więc nie wiem czy go tutaj liczymy normalnie ? Jeśli tak, to ma 7 edycji (10,11,12,13,14,15,16), ja mam 6 (poza PP13). Error ? W 2010 na 95% nie grał, w 2011 nie pamiętam, ale chyba już tak, w REFie. Jutro dokładnie sprawdzę, jednak te 3 osoby (Arthasan, ja i Error) na pewno będą wysoko, nie wiem jeszcze jak z Blackhawkiem (od 2011 grał, nie wiem tylko czy w 13 grał, będę to musiał sprawdzic) no i IvE też powinien mieć sporo. Aha i gorN na pewno ma 5, ale możliwe, że nawet 6 :P

Edit.//
    Dobra wygląda to tak, bo na szybko sprawdziłem:
    - Arthasan ma 7, czyli najwięcej.
    - ja mam 6 (oficjalnie widnieje 5, bo w 2010 nie byłem oficjalnie na tawernie zapisany do IPL, gdyż dołączyłem w trakcie turnieju, ale grałem w ekipie Rary, pamiętam jak dziś, że mecz z CG był moim pierwszym oficjalnym meczem w tej grze. No i nie grałem w PP13). Error ma również 6, albo 5 (teraz się skapnąłem, że w 2011 nie było oficjalnego tematu z rosterami, dlatego sam zainteresowany musi potwierdzić :D). 6 edycji rozegrał też Trebron (z wyjątkiem 2014, w 2010 z ZKM). No i IvE ma 5 (a jeśli liczyć mu chęci, że chciał w tym roku grać i zgłosił team i na tej podstawie, to 6). gorN ma jednak mniej niż 6. Blackhawk ma 5 (z wyjątkiem 2010 i 2013). Czyli wszelkie dywagacje i wątpliwości rozwiane :D
    (click to show/hide)
    W sumie też mam udział we wszystkich poza 2010. /Rome
    Sry @Rome :D
    « Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2016, 00:34:18 wysłana przez Kamillo18 »

Offline ^IvE

• Moderator
    • Rycerz
    • *
    • Piwa: 361
    • Let me take you to the movie
    « Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2016, 10:42:37 »
    Wielkie brawa dla ekip i jeszcze większe dla organizatorów i sędziów. Organizatorzy wybrnęli, streamerzy streamowali jak trzeba a sędziowie naprawdę stanęli na wysokości zadania.

Moim skromnym zdaniem a pamiętam wszystkie edycje PP - ta zdecydowanie była najciekawsza i najlepiej zorganizowana. Nie dość, że system rozgrywek był ciekawy to jeszcze było sporo zwrotów akcji i sporo wyrównanych ekip przez co każdy mecz był ciekawy.

Idę w zakład, że gdyby nie zmęczenie graczy warbandem - ta edycja by była najlepiej zapamiętana i wspominana. Niestety już większość graczy bo  gra, ot tak żeby sobie zagrać meczyk a jakoś samym PP za bardzo się nie jarali jak za starych lat. Widać to chociażby po typerach.

Jakie z tego wnioski? Cóż udało się zbliżyć organizację i turnieju do perfekcji co bardzo dobrze świadczy. Stworzono tym samym solidny fundament pod wszelkie przyszłe turnieje na Bannerlordzie. I w sumie z tą myślą musimy się oswoić. Zrobiono tutaj dobrą robotę i oby w przyszłości się wzorowali na PP. Jeśli na początku Bannelorda gdy ludzie nadal będą głodni gry powstanie turniej choć w połowie tak dobry to naprawdę będzie cudownie. Na WB niestety tego zabrakło i oby dzięki temu co się udało zrobić z PP - sytuacja się nie powtórzyła.

Z mojej strony wypada mi wyrazić żal, że tak mało pomogłem poza początkiem turnieju. Niestety praca w weekendy plus w tygodniu gdzie bardzo często wstaję o 8 na uczelnie potem prosto z uczelni idę do pracy do 23, odebrało mi to czas na wszelką pomoc przy turnieju. Na szczęście Dyktator, Rome i Prince stanęli na wysokości zadania i pomógł im niezastąpiony i niezmordowany Lew ! No cóż serce roście i oby na Bannerlodzie poszli w ślady PP.

Bojar: Miałeś rację IvE, muszę Cię przeprosić
    adriankowaty: IvEgo uważam za wariata.
    sir_Luca: IvE? Ile razy miałem ochotę zbanować tego debila...
    Alkhadias: ^IvE dobrze wie kogo polizać aby utrzymać się na tej barce. I choćby barka zatonęła, ten będzie łowił te swoje ryby w szalupie.
    Lew: Jak można nie lubić IvEgo? On przekazuję pozytywną energię wszystkim.
    Kokosz: jak ive dowodzi to ja nie gram

Offline Cramer

• Kmieć
    • *
    • Piwa: 2
    « Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2016, 20:55:25 »
    Wielkie podziękowania dla całej administracji (sam niestety od pewnego momentu nie mialem możliwosci sedziowac meczów :c). Gratulacje dla każdej drużyny :)
    P.S może jestem ślepy ale chyba zostałem pominiety w jednej z sygnaturek :(