Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: A Lord of the Rings Mod: Kingdoms of Arda  (Przeczytany 1588 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Hubtus

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 140
  • Steam ID: Mój status Steam
A Lord of the Rings Mod: Kingdoms of Arda
« dnia: Listopad 11, 2016, 21:57:47 »
Rozpisywać się tu za bardzo nie ma o czym, ale w ramach ciekawostki powiem, że na Moddb niedawno pojawił się mod w klimatach LOTR, który jest tworzony z myślą o Bannerlordzie. Pomysł jest trochę dziwny ze względu na to, że twórcy moda nie maja dostępu do Bannerlorda, ale jak sami twierdzą na razie biorą się za planowanie moda i tworzenie modeli, które są bardzo pracochłonną czynnością. Jak dla pomysł jest dość szalony, ale czas pokaże, czy z tej mąki będzie jakiś chleb. Zaprezentowane przez nich modele wyglądają naprawdę porządnie.
(click to show/hide)
Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem:
http://www.moddb.com/mods/a-lord-of-the-rings-mod-kingdoms-of-arda

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 640
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
Odp: A Lord of the Rings Mod: Kingdoms of Arda
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2016, 22:46:17 »
Ciekawy pomysł, modele całkiem spoko.

Offline Filcefix

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 135
  • Średniowiecze, zabawy tarczą i mieczem.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2016, 23:00:07 »
 Dla mnie to w sumie nic dziwnego, jeśli ktoś już podejmuje takie kroki.
Wręcz jest to na plus, jeśli chodzi o organizację czasu.
Modele i textury ma się już z głowy, dźwięki i muzykę także można już teraz robić, i tylko pozostanie praca nad skryptami, mapami i ewentualnymi poprawkami, dopasowując modele pod bannerlorda.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2016, 20:20:00 »
Zaś ten design z filmów i gier zamiast własnej myśli twórczej.

Offline szyszuPL

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2017, 16:13:49 »
Nawiązałem współpracę z twórcami tego modu. Po premierze Bannerlorda czeka mnie dość sporo satysfakcjonujacej pracy :D. Zamysł faktycznie polega na tym że narazie są tworzone takie rzeczy jak właśnie modele, kampanie bo będzie ich więcej, nie jedna tak jak w Warbandzie lecz kilka A nawet kilkanaście. Bo twórcy KoA planują w miarę możliwości stworzyć coś na zasadzie edytora kampanie. Kod Bannerlorda jak wiadomo będzie udostępniony, więc nie będzie problemu. Z tych głównych kampanii to potwierdzili na razie "Wojna o Pierscien" "fellowship" czyli coś na zasadzie kampanie do third Age Total war  i "Ostatni Sojusz". Ogolnie o planach modyfikacji moge Wam duzo powiedzieć, wielkich tajemnic nie ma to nie Gwiezdne Wojny :D

Offline Laalaa

• Opój
  • *
  • Piwa: 54
  • Ten który pływa z karpiami
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2017, 17:05:28 »
Nawiązałem współpracę z twórcami tego modu. Po premierze Bannerlorda czeka mnie dość sporo satysfakcjonujacej pracy :D. Zamysł faktycznie polega na tym że narazie są tworzone takie rzeczy jak właśnie modele, kampanie bo będzie ich więcej, nie jedna tak jak w Warbandzie lecz kilka A nawet kilkanaście. Bo twórcy KoA planują w miarę możliwości stworzyć coś na zasadzie edytora kampanie. Kod Bannerlorda jak wiadomo będzie udostępniony, więc nie będzie problemu. Z tych głównych kampanii to potwierdzili na razie "Wojna o Pierscien" "fellowship" czyli coś na zasadzie kampanie do third Age Total war  i "Ostatni Sojusz". Ogolnie o planach modyfikacji moge Wam duzo powiedzieć, wielkich tajemnic nie ma to nie Gwiezdne Wojny :D
Było by mi bardzo miło jakby zrobili Wyprawę Thorina Dębowej Tarczy czy chociażby o Numenorze co nie co (w sensie jako wyspie i jej mieszkańcach a nie ich potomkach tj. Gondor i Arnor).
Ogólnie jest wiele świetnych rzeczy o których można zrobić kampanię i mam nadzieję, że twórcy modą będą chcieli zaciągnąć rad od społeczności bo na pewno znajdzie się niejeden co na LOTRze się zna i podsunie im masę ciekawych pomysłów :P

Donoszenie na policje to nie tylko obowiązek ale i przyjemność.

Offline DafZwanyKarpiem

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2017, 22:40:17 »
Ogólnie to kolejny mod na bazie twórczości Tolkiena zawsze spoko. Tylko te modele z filmów :/ Jakoś po TLD nie jestem w stanie spojżeć z tym samym entuzjazmem, który wykazywałem kiedyś na tę nierealistyczną uniformizację każdego gondorskiego, elfickiego czy krasnoludzkiego żołnierza. Zapewne będziemy mieli atak klonów przy bardziej charakterystycznych frakcjach jak to ma miejsce choćby w Rise of Mordor do Total Wara, a szkoda!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 22:41:33 wysłana przez DafZwanyKarpiem »

Offline szyszuPL

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:37:36 »
No aktualne modele są kreowane na bazie tych filmowych od Petera Jacksona, ale to nie oznacza że będą klony. Moderzy gdy tylko skończą pracę nad modelami z filmów (tymi pewniakami typu żołnierze, bo na razie nie wiadomo czy zobaczymy mumakile) zabiorą się właśnie za łatanie dziur i powtarzalność modeli, co za tym idzie zobaczymy też Gondorskich żołnierzy bez hełmów, tu bez oka, tu łysego, tu zamiast zbroi jakaś tunika, inny hełm itd.

Najbardziej będzie to zauważalne w frakcji Rohanu, gdzie łatanie dziur i stworzenie odpowiedniego drzewka jednostek jest samo w sobie nie banalne, aby rooster tej nacji był w miarę odpowiadający realiom z książki. Jak wiemy sam Rohan nie jest w stanie sprzeciwić się potędze Sarumana i zastępom Orków, tu z pomocą przychodzi Rivendell i Elfy.

Ostatnio pisałem im projekt takowego fabularnego samouczka do modyfikacji KoA opiera się on w skrócie na kilku częściach.

0- Dowodzenie oddziałem jako Elrond w Bitwie w Mordorze (Ostatni Sojusz)
1 Walka z Bossem (Barlogiem) jako Gandalf
2 Walka z Uruk-Hai na Amon Hen jako Boromir (wojownik miecz jednoręczny i tarcza), Aragorn (dwuręczny miecz), Legolas (Łucznik), Gimli (ciężki woj. z toporem), Hobbitów pominąłem bo są zbedni ;)
3 Szarża Rohirimów na Uruk Hai pod Fangornem
4 Tu zaczyna się wątek fabularny Aragorn, Gimli i Legolas spotykają Gandalfa Białego (kilka cutscenek jazdy do Edoras, przebudzenie Theodena i wygnanie Sarumana z jego ciała) od tego momentu gracz tworzy postać i zaczyna główną kampanię Wojna o Pierscien lub Ostatni Sojusz(tyle że tu nie ma związku fabularnego) itd.

Mam nadzieję że się spodoba i będzie wprowadzony do gry. Gracze zazwyczaj pomijają samouczki, w przypadku tego może będzie inaczej ;)

Jak coś chcecie wiedzieć to pytać.

P.S Nie wiem kiedy wyjdzie mod, ale pierw wyjdzie Bannerlord ;)

Załączam jeszcze kilka materiałów video

Nie piszemy dwóch postów pod rząd - pkt 9 Regulaminu forum. // Kradus
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2017, 11:35:26 wysłana przez Kradus »

Online Hubtus

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 140
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2017, 22:04:48 »
Jak tak patrzę, co ma zawierać ten mod, to jest to w moim odczuciu zbyt ambitne. Widać w tym projekcie sporo włożonego serca i pracy, ale ilość różnych frakcji, co za tym idzie potrzebnych modeli musi być naprawdę spora. Nie mówiąc już o tworzeniu wszystkich tych lokacji, nazw postaci, dialogów, czy też innych detali. Projekt w takiej skali powinien tworzyć dosłownie cały sztab ludzi, żeby mógł dojść do skutku. Nie mniej jednak nawet, jeśli ten mod ukaże się zaledwie w ułamku tego co się zakłada i będzie naprawdę doszlifowany, to na pewno będzie bardzo dobrze zostanie przyjęty przez przyszłą społeczność M&B, o ile dojdzie do skutku.

Offline szyszuPL

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2017, 08:16:24 »
No ambitny jest, co nie trudno zauważyć. Sam fakt podjęcia się stworzenia uniwersum Srodziemia, z już dość dużym nakładem. No nie upadnie pracuje nad nim w czasie wolnym średnio 15 osob w ciągu tygodnia. A co  do czasu, przecież nikt nas nie goni, Bannerlord jeszcze nie wyszedl, A jakość i dopracowanie możecie podziwiać na np. Video.