Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Możliwości modding'u w M&BII(Questions & Answers)

21.09.2017 | Dodał: Hubtus

Na strone Taleworlds ukazał sie właśnie najnowszy blog developerski, w którym to ekipa Taleworlds odpowiedała na pytania (...) więcej

Bannerlord: Wywiad z Murat'em Türe, naczelnym programistą silnika gry.

14.09.2017 | Dodał: Eltarek

Dziś ukazał się dwudziesty trzeci blog dewelopera, zawierający trzeci już wywiad z pracownikami TaleWorlds pracującymi nad najnowszą odsłoną (...) więcej

Bannerlord: Wywiad z Berat Ceren Üstündağ(główna programistka gry)

07.09.2017 | Dodał: Hubtus

Zapraszamy do lektury najszowszego Dev Blogu z serii "Q&A z pracownikiem studia".  Tym razem do rozmowy została zaproszona Berat Ceren (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Która produkcja z serii Evil Dead najbardziej ci się spodobała?

The Evil Dead (1981)
2 (28.6%)
Evil Dead II
3 (42.9%)
Army of Darkness
1 (14.3%)
Evil Dead (2013)
0 (0%)
Ash vs Evil Dead
1 (14.3%)

Głosów w sumie: 5

Autor Wątek: Seria Evil Dead aka Martwe Zło  (Przeczytany 4738 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Piwa: 543
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Seria Evil Dead aka Martwe Zło
« dnia: Listopad 07, 2016, 15:34:46 »

Zastanawia mnie jak to możliwe, że nie powstał jeszcze wątek na temat jednej z najlepszych serii filmów łączącej cechy gore, horroru i komedii, no i zawierającej najlepszego aktora ever, Pana Bruce'a Campbella
(click to show/hide)
Głównym celem założenia tego tematu przeze mnie była po prawdzie chęć podyskutowania na temat obecnie lecącego serialu Ash vs Evil Dead, ale postanowiłem utworzyć wątek dla całej serii, w końcu cała zasługuje na uznanie.
Wracając do mojej myśli przewodniej, czyli Ash vs Evil Dead, polecam każdemu kto lubi połączenie komedii, gore i akcji, z naciskiem na pierwszy i ostatni gatunek filmowy. Akcja toczy się 30 lat po wydarzeniach z oryginalnej trylogii i opowiada o życiu nie tak młodego już Asha (ofkorz granego przez genialnego Bruce'a Campbella). Z dawnych bohaterów poza Ashem pojawia się tylko jego siostra Cheryl, która wystąpiła w pierwszym filmie (props za to, że nadal gra ją Ellen Sandweiss, jak w 1981). Do tego ze znanych aktorów, z którymi Bruce już współpracował, pojawia się Lucy Lawless (tak, Xena), która wciela się w rolę Ruby. Ogólnie to jak wspominałem polecam (tak samo jak wszystkie poprzednie części, w tym Evil Dead z 2013). Ktoś jeszcze ogląda Ash vs Evil Dead?

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2016, 16:09:31 wysłana przez Lew »
wow, to dopiero 2001

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 331
  • 21. Pułk Piechoty THD
Odp: Seria Evil Dead aka Martwe Zło
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2016, 17:43:20 »
To jest genialna seria - całość.
Wszystko jest tam bezbłędne, każdy film jest inny!
Zagłosowałem na II część - z prostego powodu, na prawdę bałem się na tym filmie tak bardzo, że gdy oglądałem go po raz pierwszy wymiękłem przy scenie gdy Ash wchodzi do piwnicy i wyłączyłem "video"! :)
Tak się kończy jak się za smarkacza ogląda filmy dla dorosłych.
Były jeszcze tylko dwa inne filmy przy których wymiękłem i też wywarły na mojej psychice silne wrażenie, ale o tym innym razem...
W każdym razie scena z Armii Ciemności oblegania zamku była inspiracją np. dla filmowego Helmowego Jaru, a cała koncepcja groteski i horroru napędzała Petera Jaksona. Na ile leży w tym wszystkim ziarno zasiane przez Lovecrafta, czyli coś takiego jak Reanimator, to już osobny wątek, ale umówmy się, wpływ ten jest jakoś tam jednak obecny -
Nic nie wiem o serialu, natomiast były też oczywiście komiksy. Temat genialny!

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2016, 19:39:20 »
Oczywiście, że oblężenie z Armii Ciemności było genialne, ba, jestem pod wrażeniem, że Amerykanie wpadli na istnienie czegoś takiego jak katapulta! Zawsze myślałem, że dla nich historia zaczyna się na Indianach, a potem w rozwoju od razu przechodzą do 1776 :D
Jak dla mnie druga część nie była straszna, trochę pierwsza była, no ale to już całkiem inne klimaty.
wow, to dopiero 2001

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2016, 08:31:19 »
Porozmawiajmy zatem.
Skąd u ciebie Lew, ta fascynacja tą postacią?
Może bardziej chodzi ci o aktora, niż o kreowane przez niego charaktery?
Czy pamiętasz jakieś wydarzenie, które zapoczątkowało tą pasję? Może stało się wtedy coś złego, o czym nie chcesz mówić?
Pamiętaj, że lepiej płakać u psychologa, niż śmiać się u psychiatry!
Mnie właśnie ten śmiech zawsze interesował najmocniej, zwłaszcza w wykonaniu jelenia.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2016, 12:37:42 »
Och, to bardzo proste. Jakoś tak półtorej roku temu, obejrzałem ze znajomymi Martwe Zło z 2013 roku. Zainteresowałem się, co to za facet co mówi Groovy na sam koniec i... jakoś tak wyszło, że za mną od tego czasu już większość filmów z Brucem Campbellem. Część obejrzałem nawet wcześniej, nieświadom z kim mam do czynienia! Na przykład w podstawówce zabrali nas do Szczecina do Galaxy na taki beznadziejny film animowany Pogoda na klopsiki/kotlety/jakiś inny równie głupi tytuł. Otóż okazało się, że w wersji angielskiej burmistrzowi miasta głosu udzielał Bruce, niestety nas zaprowadzili na nudną wersję z polskim dubbingiem. A, no i w późniejszym czasie dowiedziałem się też, że grał jedną z moich ulubionych postaci z dzieciństwa
(click to show/hide)
Autolycusa z Xeny, Wojowniczej Księżniczki. Chodzi zresztą nie tylko o kreowane przez niego charaktery, ale i aktora. Świetnie odnalazł się w horrorze jakim jest pierwsza część The Evil Dead, jak i w rolach czysto komediowych (ww Autolycus) czy w tych wymagających połączenia kilku cech, niekoniecznie komediowych. A tak poza tym, to uważam że mimo wszystko lepiej się śmiać niż płakać, nie ważne gdzie.

Nawiasem mówiąc, jak to możliwe, że temat stoi tu już prawie dobę, a wypowiadam się tylko ja i Octavian? Nie mówcie, że nikt z was nie obejrzał nawet jednej części Evil Dead. Szczególnie liczę na pojawienie się tu hanysa Remara, śmiał głosić teorie że Evil Dead nie jest najlepszą serią gore i widział lepsze filmy, to ma pole do popisu i udowadniania swoich racji!

A well-tailored suit is to women what lingerie is to men ~Bruce Campbell

PS. Do Remara (cokolwiek byś napisał):
(click to show/hide)
wow, to dopiero 2001

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2016, 18:17:05 »
Tak się zassałem w serię Martwe Zło, że nie wpadłem nigdy na to, że trzeba by spokojnie obejrzeć inne filmy z tym całym Ashem.
Tym bardziej, że taka rola w Spidermanie np. wypada bardzo blado - to co, że mała. Mógł jednak więcej z siebie dać.
Hanibal Lecter pojawia się w Milczeniu Owiec łącznie podobno przez  15 minut - wiecie o co mi chodzi.
A już sama scena zassania w wir, w drugiej części - te potwory, lot w przestrzeni i lądowanie w średniowieczu!
Najlepsze średniowiecze na świecie! Ciężkie zbroje, ten potwór, hołd armii - potem skopiowany w słynnej scenie z Dwóch Wież - "jak ogień może strawić skały?"
Ja pierdykam!
To są tak genialne sprawy, co więcej tak osobiste.
Oni tam stosowali dość skomplikowane kombinacje obiektywów, by uzyskać te budujące nastrój efekty - mówią o tym w dodatkach na DVD, ale to drugorzędne sprawy, liczy się WYOBRAŹNIA i pomysły, a nie strona techniczna.
Dlatego też zabrzmię jak własna karykatura, że tak przepiękna średniowieczna, gotycka scena jest wypadkową efektu zmiany tonów barw.
Oczywiście należało jednak na to wpaść, nie chodzi o samą sztuczkę techniczną, ale ten duszny nastrój.

No i ta scena z jeleniem i sardonicznym śmiechem - piękne!
Potem mamy Armię Ciemności, którą zajechałem już w czasach VHS, tak na prawdę to nie wiem ile razy widziałem te filmy, tak w przybliżeniu jakieś 20 razy każdy, ale może się mylę. Raczej więcej.
Z czasem zrodziło się we mnie podejrzenie, że całość nastroju może mieć coś wspólnego z twórczością Lovecrafta.
A ponieważ ani Sam Raimi, Bruce Campbell nie raczyli już mnie zaskoczyć, natomiast twórczość samotnika z Proviedence zaczęła wywierać na mnie zbliżone emocje.... no cóż, wyszło tak, że zacząłem czytać Lovecrafta tak jak oglądałem filmy, raz za razem w kółko, topiąc się w tym nastroju.

Dlatego dokonania samego Bruce znam słabo. 

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2016, 20:12:10 »
Ale która rola Bruce'a w Spidermanie? Grał w każdym, za każdym razem kogo innego :D
O ile co do dwóch pierwszych filmów mógłbym się zgodzić, o tyle jego gra w trzeciej jest świetna, jak na tak mały czas (mniej niż minuta jak dla mnie), zmieścił idealnie wszystkie swoje atuty.
W życiu nie myślałem o efekcie zmiany tonów barw w kontekście Evil Dead, ale rzeczywiście coś w tym chyba jest. Jak się nad tym zastanowić, to dobrze widać to w drugiej części, którą, nawiasem mówiąc, dzisiaj obejrzałem. Nie wiem po raz który, ale to najczęściej oglądany przeze mnie film z serii, więc zgaduję że coś koło 7 razy.
Ciekawa koncepcja z Lovecraftem, muszę to jeszcze przemyśleć. Scena z jeleniem i śmiechem, oczywiście genialna, tu nie ma co się nawet kłócić, choćbyś był hanysem.
wow, to dopiero 2001

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 11, 2016, 21:39:53 »
Najmocniej przepraszam, że odpisuje z opóźnieniem, ten temat wymaga poważnego podejścia, a ja się lenię

Zacznijmy od początku. Role Bruce'a są świetne w Spidermenie, ale zostawiono mu tak małe pole manewru, że wyszły z tego totalne miniatury, coś dla pierwszej roli początkującego aktora. Nie mam do niego pretensji, tylko do Sam Raimiego, że coś takiego uznał za wystarczające - wstyd.
Jeszcze raz to podkreślam sztuczki techniczne to jedno - niewątpliwie tak tam kombinowali z obiektywami i barwami, ale to nadal nie tłumaczy ich charyzmatyczności - tego jak mocno na ciebie to oddziałuje. Kapitalny przykład to ta scena, gdy kamera wykonuje obrót o 361 stopni, gdy Ash, siedzi przed domem totalnie zdezorientowany, ale przeczuwa, że COŚ się zbliża. To teoretycznie prosta scena, ale daje kapitalny efekt.
Z reguły twórcy uważają, że "efekt Vertigo",
(click to show/hide)
to szczyt możliwości budowania napięcia, a efekty specjalne oznaczają coś w rodzaju biegającego dinozaura, czy wybuchający prom kosmiczny.
(click to show/hide)
Oczywiście mogę napisać rozprawkę o tym, dlaczego Martwe Zło nie jest Lovecraftowskie, ale po co?
Można bronić tego, że i Lovecraft i horrory tego nurtu opierają się na wspólnej tradycji amerykańskich "mitów", ale to bardzo naciągane, bardzo wydumany i napuszony punkt widzenia - bo Lovecraft tą tradycję też kształtował i "kanalizował".
To zresztą też ciekawy temacik, nawet próbowałem go już poruszyć.
Chodzi np. o coś takiego jak budowanie nawiedzonych domów, czy targi w rodzaju Monsterpalooza. To też jest pewna tradycja, i w tym sosie zanurzone jest "Martwe Zło". W tej śmiałości i subtelności do budowania niecodziennych perspektyw to zdecydowanie czysta szkoła Lovecraftowska. :)

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2016, 18:09:33 »
Nawiedzone domy są spoko :D
Rzeczywiście, widzę, no, powiedzmy, paralelę z tym Lovecraftem. Nawiasem mówiąc, dziś o 2 siódmy odcinek drugiego sezonu, powoli zbliżamy się do finału i mam już kilka teorii jak się skończy, ale nie będę na razie pisał, bo zawarłbym trochę spoilerów, a skoro poza mną nikt (chyba) tego nie ogląda, to nie będę tego robił, zachęcam do obejrzenia samodzielnego. Odcinki nie są długie (poza pierwszym w pierwszym sezonie, wszystkie trwają ok. 25-35 minut), za to wyładowane akcją i hektolitrami krwi, polecam (100% na Rotten Tomatoes mówi samo za siebie)!
Sztuczki z kamerą, kończąc dygresję, też w istocie dają świetny efekt. Co prawda, tego obrotu o 360 stopni z dwójki i atmosfery, jaką w ten sposób nadali nic chyba nie przebije, ale w serialu też śmiało poczynają sobie z kamerami od czasu do czasu i też, efekty da się wyczuć. Choć teraz jest więcej efektów specjalnych i sztuczek innego rzędu, nie da się ukryć, że te manewry w dwóch pierwszych częściach wynikały z niskiego budżetu, problemu z którym poradzono sobie w kreatywny sposób. Nowy Evil Dead i serial tego problemu nie mają, a więc już tak często tym nie operują.
Na koniec ciekawostka: znalazłem grę Army of Darkness, w której bronimy Ashem twierdzy z trzeciej części. Oczywiście, nasz protagonista jest udźwiękowiony :D
wow, to dopiero 2001

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 13, 2016, 22:00:37 »
No tak...
ale powinieneś tutaj umieścić jakiś ładny link do serialu i do tej gry o której piszesz.
Tak by było profesjonalnie, o ile ten serial da się obejrzeć na naszym ulubionym serwisie strumieniowego przesyłania danych.

Skromny budżet istotnie wyszedł im na plus.
Czyli stawiając sprawę jasno - jak można ten serial oglądać i jak w tę grę grać?
Czemu nie ma moda Evil Death, w którym biegalibyśmy po zamku, lub po chatce w lesie do MiB?
Jak doszło do tego wykolejenia moralnego?

Przejdźmy zatem do części trzeciej, bo drugą już omówiliśmy, zaś pierwsza streszcza się w słowie - ołóweczek.
Trzecia część ma dwa zakończenia!
(click to show/hide)

Tak, odnośniki, to czego potrzeba w tej dyskusji to odnośniki!

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2016, 01:41:27 »
U mnie to było tak... Obejrzałem pierwszy film na starym nagraniu z VHS-u, na ironię film nazwany był Złośliwe Demony... i  przyprawił mnie o nie małe dreszcze...no 10 lat miałem... Parę lat temu miałem szansę ujrzeć w telewizji armię ciemności, wtedy nie skojarzyłem że to 3-cia część tego filmu. I to zmieniło się w czarną komedię. A dwa lata temu zakupiłem starą taśmę VHS z drugą częścią, już dostrzegłem na wstępie czarny humor filmie ale wciąż były niezłe elementy grozy. No cóż w dwójce rozwaliła i przeraziła mnie ta scena z tym jeleniem i innymi rzeczami co się darły i śmiały z typa. Nie ma co dobra klasyka filmowa, jest co wspominać. Zdecydowanie wolę starymi metodami wykonywane horrory, bo za duzo komputera psuje wszystko...patrz na przykład sharknado albo Megalodon vs Giant Krokodyl... wtedy zaczynam zmieniać kanał albo odpalam coś z taśm.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2016, 12:48:43 »
A więc tak, tutaj macie link do oficjalnej strony Ash vs Evil Dead: https://www.starz.com/series/ashvsevildead/featured. Można tam obejrzeć pierwszy odcinek pierwszego sezonu (jedyny reżyserowany przez Sama Raimiego, nawiasem mówiąc) za darmo, z następnymi odcinkami już oczywiście nie jest tak dobrze. Gdyby ktoś chciał wykupić dostęp do StarzTV jak ja na początku, od razu ostrzegam - przygotujcie się na niedogodności i problemy. Z drugiej strony (chyba) większość odcinków jest z polskim dubbingiem na CDA, ale głowy nie dam. Na pewno za to jest w HBO Go. Łapcie zwiastun pierwszego sezonu, tak na zakończenie wątku o Ash vs Evil Dead w moim poście: https://www.youtube.com/watch?v=LdRyAVsWVJ0. Zwiastunu serii drugiej oczywiście nie dam, bo nie chcę wam spoilerować, a nuż komuś z was zechce się obejrzeć. A, no i tutaj macie link do gry na Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.backflipstudios.android.aodd&hl=pl.
Dobra, kończąc dygresje i wracając do toku rozmowy - Armia Ciemności. Uważam ją za najlepszą w oryginalnej trylogii, a za lepsze zakończenie - to które zalinkowałeś. To jest też chyba zakończenie kanoniczne, jeśli tak to można nazwać. Choć... z Evil Dead nigdy nic nie wiadomo :D
Co do sceny z jeleniem Haazheel, to mnie jakoś nie wystraszyła, wydała mi się nawet trochę śmieszna (z dużym naciskiem na trochę), ale rzeczywiście, całkiem ładnie wpasowała się w budowanie napięcia.
wow, to dopiero 2001

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2016, 17:47:46 »
Odruchowo chciałem ci dać piwo za linki, Lew, ale nie mogę cię przecież rozpieszczać.
To był twój obowiązek!

Haazheel pojawiasz się w tym wątku niczym duch z zaświatów - gwałtownie, wnosząc nowe spojrzenie, które każdy w głębi jednak wcześniej przeczuwał, choć starał się zignorować. Racja VHS!
Powiedzmy to otwarcie - no coś to w sobie miało!
Nie uważacie, że to jest takie NINjago dla dużych chłopców?
No wiecie, bierzemy gotyckie motywy i zastanawiamy się jak w tym wypada racjonalne i logiczne podejście? :)
Mi się to tak kojarzy, przez obsesje mojego synka na punkcie konwencji w której pół motocykl - pół smok, walczy z nekromantami - robotami.

Bruno przekazuje, że NINJAGO są super! Nawet kazał napisać do świętego Mikołaja, że będzie w niego rzucał patykami, jak dostanie rózgę zamiast Ninjago pod choinkę.

Scena w której Ash próbuje zatuszować braki w zaklęciu, udając kaszel - klasa sama w sobie - MISTRZOWSKA! Tak zwane MASTERCLASS.

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 14, 2016, 21:18:36 »

Haazheel pojawiasz się w tym wątku niczym duch z zaświatów - gwałtownie, wnosząc nowe spojrzenie, które każdy w głębi jednak wcześniej przeczuwał, choć starał się zignorować. Racja VHS!

To w takim razie poproszę o nadanie mi tytułu "Ducha Tawerny" ;P.
A wracając do starych taśm, w nich są wydania których już raczej już nie ujrzymy w telewizji, no mam na myśli że teraz dają oni filmy odświeżone i z lekka zmienione, np oglądając jeden film z taśmy to była scena gdzie było ciemno a po odświeżeniu w tw zrobiło się jasno i to straciło na uroku. Jedyny problem tych taśm to są magnetowid...draństwo się psuje a teraz zakupić to można tylko na allegro używane które nie wiadomo ile pociągnie. U mnie już jest na skraju życia więc wolę nie ryzykować utratą taśm. Co prawda mam jeszcze z kilkanaście taśm VHS-u z różnymi filmami. Prince of Darkness, CandyMan - najlepszy tekst...zostań moją ofiarą... dziękuje ale nie... Critersy, Gremliny, Ukryty, Coś( ten pierwszy), Laleczka Chucki itp... wracając do Martwego Zła - w Armii Ciemności rozwala mnie działalność Asha na cmentarzu podczas wybieranie księgi, walka z własną kopią, jak jego walka z trupimi rękami, po tych scenach bardziej ta część filmu dała mi do zrozumienia że to jest bardziej czarna humorystyczna komedia, która od jedynki mocno się zmieniła...

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 14, 2016, 22:11:50 »
Oczywiście, że filmy się całkowicie różnią... ale nie tylko filmy, ale też różny jest Ash z pierwszej części i Ash z drugiej i trzeciej części. Swoją drogą, zastanowiło mnie jedno - w serialu, nad którym czuwa Sam Raimi, gdy mamy różne retrospekcje, okazuje się że fabuła pierwszej i drugiej części nie stoi ze sobą w sprzeczności, czyli to wygląda tak, jakby Ash (świadomie?) zabrał swoją nową dziewczynę do tego samego domku, w którym wcześniej zginęli jego przyjaciele (!). Brzmi to lekko głupawo, ale znalazłem dzisiaj ciekawe wytłumaczenie tej kwestii, po angielsku niestety, a ja niezbyt mam czas tłumaczyć, myślę, że każdy zrozumie o co chodzi:
(click to show/hide)

Ja na twoim miejscu nie dziwiłbym się reakcji Octaviana Haazheel, wydawało się że wątek wszystkich userów odstrasza już samą nazwą a tu BACH zasadzka i ktoś nagle wpada do tematu, w którym mamy praktycznie monopol i zaczyna pisać o kasetach VHS. Lekkie zaskoczenie :D
Wracając do tematu, ja miałem na kasetach nagrane kilka odcinków Xeny i Wiedźmina, i Smerfy nawet. Poza Smerfami później w przegrywarce na DVD to przegrałem, nie pamiętam co się w sumie z tymi moimi kasetami stało. A scena z kaszlnięciem... no cóż. Rozumiem Asha, tak zazwyczaj wyglądały moje odpowiedzi ustne w szkole, więc myślę że tutaj Bruce sięgnął w tym momencie po najprostszą inspirację, nie jakieś wydumane pozy i gesty, tylko coś, co - przynajmniej dla mnie - było naturalne. I dlatego tak świetnie ta scena wypada! :D

Anyone can do as good job as Ash ~Bruce Campbell
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2016, 23:50:34 wysłana przez Lew »
wow, to dopiero 2001