Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Ruszają zapisy na mistrzostwa Polski NW

22.04.2018 | Dodał: Dyktator

Zapisy potrwają do 29 kwietnia, godziny 15:00 więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Kilka pytań.  (Przeczytany 1175 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TheHunterMikiPL

• Kmieć
  • *
  • Piwa: -1
Kilka pytań.
« dnia: Wrzesień 29, 2016, 10:52:26 »
 Mam kilka problemów. Mianowicie. Czy da się jakoś wyszkolić husarzy, czy trzeba ich uwolnić albo zrekrutować? I czemu nie mogę najmować jednostek u kasztelanów? Kupuję, tracę hajs, a jednostek nie dostaję. Ta dopiska obok ceny: "i 4 dni" oznacza, że po 4 dniach sobie odejdą z oddziału? Jeśli tak, to da się to jakoś ominąć? I jeszcze zostałem wasalem ( A miałem tylko 91 sławy, jej ), król na początku mi przyznał wiochę, jakiś tam Islam Gej czy coś takiego najechał mi ją, ale tam nie jechałem, bo daleko, za późno jusz, a pewnie miał 180 chłopa i bym dostał srogi wpie*domyśl się*. Po jakimś czasie, kiedy wiocha już się chyba... Ymmm... Zregenerowała? Po ataku, pojechałem tam, żeby zobaczyć, jakie mam opcje, jako władca tej wiochy, bo to było moje pierwsze lenno w Mount&Blade: With Fire and Sword i okazuje się, że ta wiocha nie jest już moja... Wchodzę w info, charaktery i tam też, że nie mam żadnych włości, a wcześniej miałem tą wiochę na 100%... I jak zdobyć jakichś dobrych szwedzkich strzelców/ strzelających jeźdźców? Bo Jestem wasalem RONu i mamy wojnę ze Szwecją, a o samodzielnych szturmach mogę pomarzyć, bo Szwedzi mają silne jednostki, więc mnie rozwalą. A gdybym też miał dobre jednostki, to mógłbym coś zdobyć.
Z góry dziękuję.
Edit: I jeszcze się dopytam: Jak szybko podbić expa sobie i jednostkom?
Nie doublepostuj// Lew
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2016, 11:16:47 wysłana przez Lew »
Ganczo to paruwczan jest moim bliźnim.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 673
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Kilka pytań.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2016, 11:15:42 »
1. Husarię szkolisz u kasztelanów w miastach, w których jest stajnia i bodajże rotmistrz ciężkiej kawalerii, czy coś takiego.
2. Jednostki musisz sam odebrać u kasztelana - po wyznaczonym czasie (ten podany obok ceny) przyjeżdżasz, wybierasz opcję rozmowy z kasztelanem i pojawi ci się opcja dialogowa "chcę zabrać rekrutów".
3. Żołnierze od kasztelana nie odchodzą z oddziału, chyba że pod warunkami jak normalni żołnierze, na przykład gdy masz fatalnie niskie morale i brak jedzenia.
4. Możliwe, że w międzyczasie RON najpierw stracił, a potem odzyskał te ziemie. Wtedy zmienił się właściciel wioski.
5. Uwalniaj z rąk bandytów, rekrutuj najemników z obozów i ich solidnie dozbrajaj (ale to tylko jak masz duuużo pieniędzy). Ew. szukaj kasztelanów, którzy mają pod ręką setników piechoty niemieckiej, to solidne jednostki.
6. Hmm... Chyba walką. Nigdy jakoś nie nurtowała mnie ta kwestia.

Offline TheHunterMikiPL

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2016, 11:41:29 »
Wielki dzięki C: Raczej nie stracił... Ale cóż, trudno... Co do 5. Wiedziałem. A najemnicy są chyba niezbyt opłacalni, tak samo jak broń na zamówienie... :/ Wolę nie. Ale z tymi setnikami piechoty niemieckiej, to spróbuję.
A nawet nieźle się chyba expiło na wieśniakach, ale w OiM jakoś mało ich widzę, a jak widzę to zapiep*domyśl się* jak sonic. Nie ma w OiM jakiejś opcji treningu, tak jak w WB?
Edit: O i jeszcze: Czemu nie chcą ze mną walczyć na pięści w tawernach? To dla tego, że za dużo sławy mam? I czemu w walce na szable z gościem karczmy tak strasznie szybko macha tą szablą? Od razu po zablokowaniu atak, a on i tak zdąży pierwszy...
Edit2: Nie mogę rekrutować u kasztelanów!! Klikam to chcę zabrać rekrutów i wtedy wyskakuje mi to samo co przy zamawianiu, kilkam i znowu musze czekać 4 dni!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2016, 12:36:30 wysłana przez TheHunterMikiPL »

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 673
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2016, 12:57:18 »
1. W OiM nie ma obozów szkoleniowych, możesz ewentualnie rozwijać jednostki poprzez umiejętność szkolenie.
2. Widocznie źle wyprowadzasz atak. Dla przypomnienia, najszybszy jest lewy.
3. Bo generalnie tak to wygląda. Nie masz jakiegoś dodatkowego ekranu, tylko automatycznie dodaje ci do oddziału bez jakiegoś komunikatu. Sprawdź czy nie dodały ci się jakieś jednostki. A jak nie, to coś ci się gra zbugowała, będziesz musiał zacząć od nowa. Na jakiej wersji grasz?

Offline TheHunterMikiPL

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2016, 19:49:08 »
2. Spróbuję.
3. Ale to inaczej... Przy odbiorze wyskakuje mi dokładnie to samo co przy zamawianiu... I nie dodało mi, bo specjalnie przed odbiorem jednej jednostki wcześniej jedną wywaliłem i po "odbiorze" miałem ciągle 1 mniej niż limit. Gram na 1.143
Edit: Odbiór właściwie wygląda tak samo jak zamawianie, nie dostaję i znowu płacę hajs...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2016, 10:41:52 wysłana przez TheHunterMikiPL »

Offline Matkowski

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2016, 13:06:59 »
W każdym mieście jest tak samo, czy tylko w jednym próbowałeś?

Offline TheHunterMikiPL

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2016, 13:41:38 »
No nie wiem... Zamawiałem w kilku, ale nie wiem gdzie mam odebrać ich więc "odbierałem" tylko w Warszawie.