Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Kogo odpowiedzi najchętniej zobaczyłbyś w nastepnym tygodniu? Legioniści [L]

LeW
19 (50%)
Kokosz
9 (23.7%)
Toffix
1 (2.6%)
Sebebar
9 (23.7%)

Głosów w sumie: 38

Głosowanie skończone: Październik 03, 2016, 17:28:54

Autor Wątek: [PP2016] Wywiady  (Przeczytany 2231 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Warhammer

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 45
Odp: [PP2016] Wywiady
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 26, 2016, 19:57:25 »
Kiedy zaczną się playoffy to możesz zrobić wywiady przedmeczowe z 1 graczem z każdej ze stron.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator
  • Senior
  • *
  • Piwa: 575
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 26, 2016, 20:34:55 »
Kiedy zaczną się playoffy to możesz zrobić wywiady przedmeczowe z 1 graczem z każdej ze stron.
To jest dobra myśl. Natomiast rozumiem, że wywiadów nie będzie z wszystkimi ekipami? Bo przy takim tempie to niemożliwe.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Ganczo

• Wagant
  • *
  • Piwa: 141
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 26, 2016, 20:55:31 »
Wywiad z wojem
Ganczo Pajac, First and Last of His Name, King of Trolls and the First Banned Men, Lord of the Shitstorm, Protector of Clan Threads, Prince of Warns, and Khal of the Great Ban Sea
(click to show/hide)

Offline Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 126
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 26, 2016, 21:32:11 »
Jako prawdziwa różowa Eminem'cja i prawdziwy kapitan SRC proszę o wywiad z Aleksandrosem o tym jaki wpływ wywarło na niego przejście z gimnazjum do liceum
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline Shanty

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 82
  • Rome Warband Clan
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 26, 2016, 23:10:11 »
Super wywiad. Fajnie by było aby tempo się utrzymało i 1 kolejka=1 wywiad.A na końcu zawsze można zrobić wywiad z którymś z sędziów/organizatorów
Dzięki, prawdopodobnie tak zrobię ;).

Dobry pomysł, będą krótsze, ale zwięzłe i treściwe.

To jest dobra myśl. Natomiast rozumiem, że wywiadów nie będzie z wszystkimi ekipami? Bo przy takim tempie to niemożliwe.
Niestety chyba masz rację. Musiałbym zdecydowanie zwiększyć tempo, co nie bardzo mi pasuje. Zrobienie takiego obszernego wywiadu jest dosyć czasochłonne, nie mówiąc już o tym, że do każdej osoby trzeba przygotować się indywidualnie.

Jako prawdziwa różowa Eminem'cja i prawdziwy kapitan SRC proszę o wywiad z Aleksandrosem o tym jaki wpływ wywarło na niego przejście z gimnazjum do liceum
nvm.

Offline Zahari

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 47
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 26, 2016, 23:22:37 »
Wywiady są super. Wielki + za chęci i jakość wykonania ;)

Offline Shanty

• Hulaka
  • *
  • Rome Warband Clan
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 26, 2016, 23:34:42 »
Jeden czy dwa dodatkowe wywiady przeprowadzi dla Was również Dyktator. To pomoże w poprowadzeniu rozmów z większą liczbą osób.

Offline Ganczo

• Wagant
  • *
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 26, 2016, 23:45:17 »
Jeden czy dwa dodatkowe wywiady przeprowadzi dla Was również Dyktator. To pomoże w poprowadzeniu rozmów z większą liczbą osób.
Z dyktatorem to nawet ja porozmawiam. Znajcie laske
Ganczo Pajac, First and Last of His Name, King of Trolls and the First Banned Men, Lord of the Shitstorm, Protector of Clan Threads, Prince of Warns, and Khal of the Great Ban Sea
(click to show/hide)

Offline Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 126
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 27, 2016, 08:57:55 »
Z dyktatorem to nawet ja porozmawiam. Znajcie laske

Nie zapomnij lubrykantu, bo inaczej 3 tygodnie do szkoły nie pójdziesz
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline Shanty

• Hulaka
  • *
  • Rome Warband Clan
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 27, 2016, 15:42:17 »
Nie ma to jak usuwać moje komentarze zostawiając takie jak powyżej..

Offline Ganczo

• Wagant
  • *
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 27, 2016, 18:05:21 »
Nie ma to jak usuwać moje komentarze zostawiając takie jak powyżej..
Ty sobie nami buzki nie wycieraj
(click to show/hide)

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 29, 2016, 13:03:13 »
Wywiad z Lordem Legionistą - rycerzem Imperium Polskiego [IPL]

DYKTATOR: Witaj! Trochę lat minęło, odkąd Imperium Polskie gościło na serwerach Warband po raz ostatni. Przypomnij nam proszę, kiedy i dlaczego zdecydowaliście się opuścić Native?
LORD LEGIONISTA: Witam serdecznie :) Myślę, że mija już kolo 4 lat, odkąd przestaliśmy grać tylko w Nativa. Nasza przygoda  skończyła się z odejściem paru osób.

Sporo czasu. Jest to jednak relatywnie krótko, biorąc pod uwagę, od ilu lat IPL działa, jako klan. Na warband wasza historia sięga bety, jednak kolebką IPLu jest Total War. Kiedy wasz klan oficjalnie powstał i jak wyglądały jego początki?
Był to 24 czerwca 2004, czyli 1032. rocznica bitwy pod Cedynią, w której Mieszko I odniósł spektakularne zwycięstwo nad wojskami Margrabiego Hodona wspieranego przez hrabiego Zygfryda. Założycielami byli Pless, sir_Artur, Weteran, LordW oraz Uruk. Herbem klanu wybrali orła białego, który jest symbolem Polski.  Jego forma i kształt zmieniła się jednak z czasem. Jednym z pierwszych herbów klanu jest "w polu czerwonym orzeł biały złotem koronowany o stopach i dziobie tegoż koloru" [cytat z kroniki klanu]. Zwrócony był w lewo (kierunek heraldyczny, dla patrzącego jest to w prawo). Gdzieś na przełomie czerwca i lipca 2007 roku herb zmienił swój kształt i od tamtej pory używaliśmy orła białego z czasów króla Jagiełły (podgląd). Początkowo jednak nawet nazwa miała być zupełnie inna. Wszystko zaczęło się od momentu, gdy Pless poznał gracza Methew. Postanowili stworzyć klan, a że obaj pochodzili ze Śląska, wpadli na koncept nazwy "Legion Śląski". Ostatecznie jednak sprzeciwił się temu Pless, ponieważ nie chciał ograniczać się do samego Śląska, skoro mogli objąć zasięgiem całą Polskę. I tak powstała nazwa "Imperium Polskie". Nie wiadomo do końca, co się stało z Methew, ale niedługo potem do Plessa (już jako wodza) odezwał się sir Artur, który chciał dołączyć do klanu wraz z Weteranem. Zaraz po nich dołączyli się również Uruk i Lord W. Tak też zebrała się piątka założycieli i zamiast wodza, mieliśmy radę, która zasiadała przy "okrągłym stole". W ten sposób uformowała się jedna z klanowych tradycji, czyli Rada Rycerska, która pełni u nas funkcje lidera. Za to na betę Warbanda weszliśmy za sprawą naszego zasłużonego rycerza Arona i Vonda.

"Początkowo miała być inna nazwa [..] "Legion Śląski", ostatecznie jednak sprzeciwił się temu Pless."

A jak było z tobą? Jesteś w szeregach IPL od samego początku?
Nie :) Ja przybylem jakiś czas po tym, jak IPL założył pierwszą drużyne na M&B. Dołączyłem po moim kumplu ze szkolnej lawki, Dunie. Był to chyba 6 września 2010 roku, czyli w czasach, gdy mieszkałem jeszcze w Irlandii.

Wracając do Warbanda, aktualnie trwa siódma edycja Pucharu Polski. Warto tutaj wspomnieć Wasze zasługi dla tego turnieju. W końcu to pod egidą IPL odbywała się pierwsza edycja, w 2010 roku. Jak to było z pomysłem? Czemu klan z Total War postanowił zorganizować mistrzostwa dla graczy M&B?
Kiedyś razem ze Świętym Zastępem i Refefefefefe (śmiech) powstał pomysł ogólnopolskiego turnieju. Głową tej myśli był Aron, który chodził po klanach i pytał się ludzi, jaka forma byłaby najlepsza ich zdaniem. Wyszło "zdobądź flagę" (capture the flag - przyp. red), a jak dobrze pamiętam, nie było w tamtych czasach takich modderów. Co do TW, to niestety w tym czasie było przeklęte Empire, które zniechęcało do gry, więc szukaliśmy alternatywy w naszym klimacie. Padło na M&B.

Można więc powiedzieć, że wystąpił tutaj efekt motyla - nasza scena ma jeden z najbardziej rozwiniętych turniejów, dzięki temu, że developerzy TW wydali słabszą grę w tamtych latach?
Mozna tak powiedziec, ktoś traci, ktoś zyskuje. Myślę, że nasz klan przez wiele lat był wzorem dla młodszych kolegów.

"Czemu klan z TW postanowił zorganizować mistrzostwa dla graczy M&B? Na TW w tym czasie było przeklęte Empire, więc szukaliśmy alternatywy."

Na pewno byliście wyjątkową drużyną, nikt inny w tej grze nie odgrywał takiego RP przy trzymaniu się kodeksu rycerskiego. Na Total War również trzymacie się takiego role-play'owego klimatu?
Czy to RP, nie powiem tego, ale myślę, że wielu z naszych graczy wychowaliśmy. Jak rodzina, przez co teraz, dzieki naszej grze i wspólnych zjazdach, wyszli na ludzi.

Na pewno jesteście więc bardzo zgraną ekipą. Wspomniałeś o zjazdach - organizujecie je regularnie? Można gdzieś Was spotkać?
Tak. Co roku  w różnych miejscach historycznych. Od 3 lat w Ogrodzieńcu, gdzie znalazłem idealne miejsce na połączenie kultury i dziczy. Polecam każdemu zajazd Kaja :)

Na takich zjazdach również odgrywacie role-play? Przebieracie się za rycerzy, itp, czy raczej jest to spotkanie dobrych kumpli, przy piwie i ognisku?
Bardziej jest to granie w gry planszowe, piwko, flaszka, ognisko i dobra zabawa. Lecz mogę powiedzieć, że od czasów, kiedy ja organizuje zloty, pasowanie na rycerza jest stałym punktem programu. Nie jak to było wcześniej- tylko na forum. Od pewnego czasu również nasze rodziny wpadają na takie zloty.

W porządku. Rozmawialiśmy o pierwszym PP. Jak to wygląda 6 lat później, z perspektywy takich weteranów? Wiele się pozmieniało, zarówno w sposobie organizacji, jak i w stylu gry, a widzę u was kilka nicków, które odgrywały ważne role również w 2010.
Co tu dużo mówić, nie chcemy zawadzać innym drużynom w graniu turnieju i tu ukłon dla PE, którzy chcieli grać w sobotę, bo w niedzielę mieli inny mecz. Z mojej strony wygląda to naprawdę fajnie, bo możemy zobaczyć, jak dużą rolę odegraliśmy, jako slaby klan w takiej społeczności, jak Tawerna. Co do naszych graczy, to wielu z nas nie grało w M&B ponad 3-4 lata. Ja jako jedyny miałem jakąś grę, bo jak dobrze każdy wie, pomagałem na Crpgu w GO. Bylem jedną z głównych osób, które pomagały Harpagowi w podbojach.  Co do gry, to Polska zawsze mistrzem świata :) I tak zawsze powinno być. A w kwestii poziomu gry graczy na scenie, zawsze byliśmy za klanami które grały w dużych turniejach i mocno na naszym forum dyskutowaliśmy na temat tego co tam się dzieje. Parę lat temu graliśmy nawet w paru turniejach, a nasi gracze byli w reprezentacji Polski.

Początek tegorocznej edycji rzeczywiście nie był dla was najbardziej udany, co jest jednak zrozumiałe przy takiej przerwie. Jakby nie patrzeć, jesteście drużyną, którą większość dzisiejszych graczy może pamiętać tylko z opowieści "warbandowych dziadków". Macie jednak jakieś oczekiwania i cele, oprócz dobrej zabawy? Planujecie powalczyć jeszcze o awans do kolejnej fazy, trenujecie coś?
Oczekiwania to przede wszystkim dobra zabawa. Chociaż każdy na ts mówi do mnie, żebym się nie denerwował, jak gramy, że to już nie to, co kiedyś, ale taki już jestem wybuchowy (śmiech). Co do wyników, to za dużych szans nie mieliśmy. Znamy PE, czy mydełka (graliśmy z niektórymi z nich, gdy Deluge był we wczesnej fazie rozwoju) i są to gracze z wyższej pułki, którzy mają czas, trenują, grają turnieje, a my jedynie wbijamy na IG, czy na deathmatch. Ale już w drugim meczu, zwłaszcza na drugiej mapie, było widać nasze dobre, stare granie.

Życzymy więc powodzenia w kolejnych meczach. W kontraście jednak przyjrzyjmy się waszej gablotce z Total War. Czy odbywają się tam turnieje analogiczne do naszego PP? Macie na koncie jakieś wygrane?
Dzięki bardzo, miejmy nadzieję, że spotkamy się na jakimś streamie i skomentuję, jako stary dziad jakiś dobry mecz (śmiech). Analogiczne turnieje do PP odbywają się na Rome 2 i Medku 2, a w planach również jest Warhammer. Jako obecnie główna osoba na totalwar.org.pl nie mam za dużo czasu na granie, a bardziej się skupiam na rozmowach ze sponsorami, wycieczkach na premiery, promocjach itd. Organizujemy jednak prawie codziennie wspólne gry wieczorkami, gdzie można wpaść na ts i pograć w starym gronie. W kwestii osiągnięć, to na TW jesteśmy obecnie najbardziej utytułowanym klanem, jak i najstarszym. Wiele klanów z TW, to są ludzie, którzy zaczynali u nas w klanie. Wszystkie trofea można znaleźć tutaj. Do tego dochodzą wygrane mistrzostwa świata (wspólnie z innym klanem) na Medievalu II.

"W kwestii osiągnięć, to na TW jesteśmy obecnie najbardziej utytułowanym klanem, jak i najstarszym."

Zostawmy na chwilę grę. Szerzej jesteś znany głównie ze streamowania. Jak to się zaczęło, że stałeś się czołowym "kamerzystą i reporterem" wydarzeń z polskiego Total War?
Poszukiwałem promocji dla portalu i dla klanu, a w tym czasie dużo graliśmy w CS w IPlu i tak zacząłem nagrywać.

A co było pierwszą rzeczą, jaką nagrywałeś?
To był doping mojego ukochanego lokalnego klubu, RKsu Okęcie Warszawa. Potem pojedyncze streamy no i oczywiście losowania, które możemy pamiętać również z PP.

Nie jesteś kibicem Legii Warszawa? Nick by na to wskazywał.
Od wielu lat jestem związany z ruchem kibicowskim na Ł3, lecz moim głównym klubem, na którym się wychowałem i spędziłem pierwsze atrakcje, jest właśnie RKs Okęcie. Do dziś można mnie tam spotkać w sobotnie ranki.

My tu jednak rozmawiamy głównie o Warband i TW, podczas gdy nie były to jedyne sekcje IPLu. Mieliście również drużynę w Chivalry oraz w NW. Jak to wyglądało?
Tak, kiedy skończyło się dla nas M&B, postanowiliśmy wejść na scenę Chivalry. Lecz niestety oprócz nas było niewiele klanów i scena EU praktycznie nie istniała. Amerykańska za to była i jest bardzo dynamiczna. W tej grze braliśmy udział w paru turniejach, nawet z sukcesami, lecz gdzieś ten fun z gry uchodził, po tym, jak powoli zamykały się kolejne klany. Polskiej sceny jako takiej nie było. Było może z 9 grup europejskich i my. Koło roku graliśmy, po czym padła scena EU. Nigdy już nie zebraliśmy tak licznej grupy, jaką mieliśmy na treningach w M&B, czyli 40 osob na jednym. Na NW (a właściwie był to jeszcze MM mod) za to mieliśmy chyba drugi polski pułk. Początkowo powstał pułk Liska i Lucynki i tam też grało wielu z naszych, jednak było tam bardzo dużo dzieci, więc postanowiliśmy stworzyć własny, 2pg (2 Pułk Grenadierów Xięstwa Warszawskiego), który był też dla nas odskocznią od Nativa. Na początku byli tam tylko gracze IPL, ale potem przyjmowaliśmy dodatkowych graczy na zaproszenie. Wielu z tych graczy dołączyło w szeregi IPLu, ale spośród nich do dzisiaj został już tylko Orku. Zabawa na tym modzie trwała około 6-7 miechów. Byliśmy nawet znani z walki na bagnety.

A co z Bannerlordem? Czy również zobaczymy tam IPL? Będzie ten sam role-play i klimat z dawnych czasów WB?
Tak, na pewno. Nasz wojski już nie może się doczekać. Ja sam już czekam i czekam :) Mam nadzieję, że znów dołączą do nas nowe osoby. które poczują nasz klimat i zostaną na długie lata. Kiedyś ktoś z założycieli powiedział, że możesz żyć długo, lecz nie bez IPLu. Liczymy na klimat i dobrą grę.

Tymczasem powiedz nam, czego się spodziewacie po następnym meczu z Legionistami? Po jego rozegraniu będzie to już półmetek fazy ligowej.
Heheszki, kuchy king :) widziałem tam paru graczy, których spotkałem przedtem na serwerach i jak zawsze padają słowa, że ktoś kibicuje poloni itd. ale już przyzwyczaiłem się do tego, że każdy wita mnie z tym, jak bardzo nienawidzi Warszawy i Legii :) Dla nas będzie to kolejny ciekawy przeciwnik. Troszkę trenujemy, zobaczymy co tam ugramy. Zwłaszcza na naszej ulubionej mapie, polu przy rzece, gdzie kiedyś pokonaliśmy  mocny Ref za czasów bety (śmiech). Stare dobre czasy, pozdrawiam Pifcia i Arona. Ale myślę, że stare, dobre taktyki zostały.

No to zapowiada się ciekawy mecz! Chciałbyś coś jeszcze dodać na sam koniec? Albo może pozdrowić kogoś?
Pewnie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy kontynuują naszą tradycje z roku na rok i fajnie jest zobaczyć, jak wielu ludzi nas pamięta i dobrze wspomina . Chciałbym pozdrowić na pewno całą Tawernę i Sonera, z którym wiele lat współpracujemy na tle portali, no i starych graczy ze sceny, którym jeszcze chce się grac od czasu do czasu.

Dziękujemy więc za wywiad i również pozdrawiamy!
Bogarodzica !!!

Kilka nagrań na koniec:
https://www.youtube.com/watch?v=O0NR800aEdo ~ sekcja TW
https://www.youtube.com/watch?v=yeeTas9vMSs ~ sekcja Chivalry
https://www.youtube.com/watch?v=ee0rP5dWdSY ~ sekcja NW
https://www.youtube.com/watch?v=YRdjxgkLba8&list=PL1b8HC0rAiFLz6sIBtO03h5ttd5GQD8rO ~ CS

"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Shanty

• Hulaka
  • *
  • Rome Warband Clan
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 29, 2016, 15:46:23 »
Dobra robota :p

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 231
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 30, 2016, 01:42:32 »
[...]Od 3 lat w Ogrodzieńcu[..]
Polecam każdemu z osobna odwiedzenie tego miejsca. :D Jak i zamku w Bobolicach. Pozdrawiam z Zawiercia, 10km od Ogrodzieńca (w zasadzie zamek znajduje się w Podzamczu, nie Ogrodzieńcu) :D