Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Wielka Bitwa na 100 lecie niepodległości!

18.11.2018 | Dodał: sir Luca

Zapowiedź Grunwaldu 2018 więcej

[Gamescom 2018] - lekko opóźnione podsumowanie

26.10.2018 | Dodał: Eltarek

A w nim m.in. ukazane po raz pierwszy pełne drzewka jednostek, szczegółowe informacje o frakcjach, umiejętności, lista perków i (...) więcej

Echo Tawerny nr. 1

18.10.2018 | Dodał: Dyktator

Pierwszy numer reaktywowanej gazety forumowej już jest :) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Plebiscyt na Gracza Roku 2018

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Nasza broń :)  (Przeczytany 82081 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 2ndsoul

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Nasza broń :)
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 20, 2007, 21:11:29 »
Nie przecze. Jednak są sytuacje, w których musisz udeżyć tylko po to, żeby wróg nie udeżył.

Offline Beowulf

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 22, 2007, 13:46:59 »
Racja. Ja tak często robię.
Beowulf&Grendel...                                                         teraz                                                         Mount&Blade
BEO AND OTHER
VAEGIRS  RULEZZ!!!
Your Blood! Oh no! I aimed at other knight! Sorry!

Offline Cwany_Rycerz

• Pijus
  • *
  • Rzeźnik i Brutal
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 23, 2007, 19:46:08 »
Ja w walce jeden na jeden to jak zaczne na... ...ać (pieprz) to wróg ma pewną śmierć zwłaszcza jak mam dość szybką broń. W walce ja kontra the kupa to cofka i wpier-pier :D. Na kupe brać topora i nieszczędzić razor'a (krawędzi) xD.
Mortal Kombat Rulezz!

Offline 2ndsoul

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 24, 2007, 21:05:51 »
Strasznie boli mnie lanca. Nie mam sposobu na to coś. Rozpykam całę stado, ale nie z lancami. W jednej bitwie to 3 konie straciłem :/

Offline Cwany_Rycerz

• Pijus
  • *
  • Rzeźnik i Brutal
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 24, 2007, 22:15:11 »
Strasznie boli mnie lanca. Nie mam sposobu na to coś. Rozpykam całę stado, ale nie z lancami. W jednej bitwie to 3 konie straciłem :/

Bo lanca to niejest typ broni ,,do góry i ciach". Najlepiej jakby ktoś ci pomagał w walce. Żołnierze rzucą się na wroga, a ty poszukaj najlepszego punktu do uderzenia i to takiego z którego będziesz mógł cało wyjść tzn. żeby nikt cie niezablokował (możesz próbować z ukosa). Stań w odpowiedniej odległości i rozpędź się na wroga. Kiedy już uderzysz staraj się wycofać w swoich i powtórzyć :).

A jakie konie straciłeś? Jeżeli mniej pancerne niż warhorsy i chargery to kup sobie warhorsa lub chargera.
Mortal Kombat Rulezz!

Offline 2ndsoul

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 25, 2007, 10:25:59 »
Jeżdże tylko na warhorsach. W tych 3 jeden był jakiś burkowaty, no ale to i tak szczęście, że miałem dwa z łapanki. Jeśli chodzi o lance. Jeśli moja kompania jest aktywna to nie ma problemu nawet  z lancami. Problem jest jak ich już nie ma. Po prostu trzeba być bardzo uważnym.

Offline Tom

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 25, 2007, 15:56:51 »
Wedlug mnie, lanca to najgorsza zaraz po tym dwurecznym mlocie bron w M&B, fajnie to wyglada, mozna sie poczuc jak prawdziwy knight tylko ze tak naprawde to dostaniemy wpierpapier od garstki jezdzcow z mieczykami.
PS. Only Zweihender rules :).
http://pallid.piwko.pl/net_rules.htm
Zanim wyślesz - przeczytaj,
zanim przeczytasz - poprawnie napisz,
zanim poprawnie napiszesz - zastanów się, co masz do powiedzenia.

Offline Emil

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 25, 2007, 18:12:35 »
Całkowicie popieram Toma. Może i lanca zadaje najwięcej obrażeń ze wszystkich broni (a i to tylko wtedy, gdy sie rozpędzimy na koniku) ale w bezpośredniej walce jest do ... Moim zdaniem najlepiej jest kosić jakimś półtoraręczniakiem i ewentualnie z tarczą do pomocy.

Offline mielonka

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 25, 2007, 21:03:41 »
Emil - a kto tutaj pisał, że uzywa lancy jako bron w bezpośrednim starciu?
Osobiście jej uzywam głównie w pierwszym starciu i ewentualnie później gdy teren jest sprzyjający a wróg w odpowiedniej pozycji znów sie w broń drzewcową uzbrajam.
Przez reszte walki używam czegoś siecznego lub obuchowego (na przyszłych jeńców lub czasem rycerzy)

Offline Emil

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 25, 2007, 21:37:21 »
No dobrze, ale poza tym taka broń drzewcowa zajmuje nam miejsce w plecaku, w które można np. włożyć łuk i strzały (ja tak mam, razem z tarczą i mieczem) a jak sam piszesz na jednorazowy wypad z tą lancą to sie troche jednak nie opłaci marnować slotu...

Offline Beowulf

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 26, 2007, 13:22:52 »
Emil - a kto tutaj pisał, że uzywa lancy jako bron w bezpośrednim starciu?
Osobiście jej uzywam głównie w pierwszym starciu i ewentualnie później gdy teren jest sprzyjający a wróg w odpowiedniej pozycji znów sie w broń drzewcową uzbrajam.
Przez reszte walki używam czegoś siecznego lub obuchowego (na przyszłych jeńców lub czasem rycerzy)
Nic dodać, nic ująć. Robię DOKŁADNIE tak samo.
Beowulf&Grendel...                                                         teraz                                                         Mount&Blade
BEO AND OTHER
VAEGIRS  RULEZZ!!!
Your Blood! Oh no! I aimed at other knight! Sorry!

Offline Cwany_Rycerz

• Pijus
  • *
  • Rzeźnik i Brutal
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 26, 2007, 17:51:41 »
Wedlug mnie, lanca to najgorsza zaraz po tym dwurecznym mlocie bron w M&B, fajnie to wyglada, mozna sie poczuc jak prawdziwy knight tylko ze tak naprawde to dostaniemy wpierpapier od garstki jezdzcow z mieczykami.
PS. Only Zweihender rules :).

Lanca to tylko głównie do 1 vs. 1 i to na dużym polu. Kiedy miałem słabszy level to  na arenie prawie ciągle dostawałem kopie i dostawałem nerwicy i w 90% przypadkach miałem KO. Wtedy na arenie to tylko miecze mi pasowały, zwłaszcza dwuręczniaki. Najlepiej zamiast kopii do bitwy brać jaknajdłuższego dwuręczniaka.
Mortal Kombat Rulezz!

Offline Tom

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 26, 2007, 17:57:45 »
Z tego rodzaju broni najlepiej sprawuja sie te najkrutsze wlucznie poniewaz daja wieksze szanse na walke z kilkoma przeciwnikami naraz, pozwala walczyc idac piechota, head z tej broni potrafi zwalic prawie kazdego (IMO, najlepsza bron w Rome Mod).
http://pallid.piwko.pl/net_rules.htm
Zanim wyślesz - przeczytaj,
zanim przeczytasz - poprawnie napisz,
zanim poprawnie napiszesz - zastanów się, co masz do powiedzenia.

Offline Cwany_Rycerz

• Pijus
  • *
  • Rzeźnik i Brutal
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 26, 2007, 18:10:49 »
Z tego rodzaju broni najlepiej sprawuja sie te najkrutsze wlucznie poniewaz daja wieksze szanse na walke z kilkoma przeciwnikami naraz, pozwala walczyc idac piechota, head z tej broni potrafi zwalic prawie kazdego (IMO, najlepsza bron w Rome Mod).

No najlepsza bo są jescze tylko te cienkie uzbrojenie galów. Ale z 2-ręczniakami czy też bastardami by niewygrały ;p.
Mortal Kombat Rulezz!

Offline 2ndsoul

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 26, 2007, 23:16:11 »
Po to mam kułko w muszcze, żeby szybko broń zmienić (ułamek sekundy). Lanca jest dobra jak się wróg rozjedzie i w koło pełno 1v1. Wtedy podjeżdzanie z mieczem jest zbyt wolne. Rozpędzam rumaka i pomagam toważyszom. No i jest lekarstwem na lance wroga.