Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Poprawne przypisywanie profilu Steam do konta na forum Tawerny  (Przeczytany 1462 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eltarek

• Newsman Bannerlord
  • Bibosz
  • *
  • Piwa: 154
  • Steam ID: Mój status Steam
Poprawne przypisywanie profilu Steam do konta na forum Tawerny
« dnia: Czerwiec 02, 2016, 12:12:31 »
Witajcie, szanowni forumowicze.
Jako że połowa z Was zrobiła to niepoprawnie i linki do Steama nie działają tak jak powinny wklejając ID64 zamiast CURL, druga połowa wkleiła cały link zamiast jego końcówki i dopiero trzecia połowa zrobiła to dobrze, postanowiłem napisać ten oto miniporadnik żeby pomóc Wam wrócić na jasną stronę mocy.

Zacznijmy od rzeczy najprostszych.
Aby przypisać profil Steam do konta najeżdżamy myszką na zakładkę "Profil", po czym klikamy "Profil Forum". Na stronie zjeżdżamy w dół i znajdujemy tam okienko "Steam ID", które wręcz krzyczy do nas poprzez nawias - "wypełnij tylko SteamID lub Profile Number!"

Problem polega na tym, że wspomniana połowa osób które wypełniły to okienko wkleiła tam cały link. (poniższe przykłady przedstawiają sytuację na przykładzie mojego profilu)
Wygląda to więc w ten sposób:

A link który generuje system po przekierowaniu układa się tak:

Jak zapewne widzimy, ten link nie ma prawa działać. Wiemy już że tak jest źle, zobaczmy więc na czym polega drugi błąd.

Drugim i w sumie ostatnim problemem który może wynikać z podstępnej próby zachęcenia nas przez wspomniany krzyczący nawias do wypełnienia "profile number" (niestety nie zadziała), jest wklejenie ID64, czyli wspomnianego "numeru profilu Steam":

Link generowany przez system wygląda teraz niewinnie i niepozornie, ale też nie zadziała. Mianowicie przyjmie on formę: http://steamcommunity.com/id/76561198127620541.

Żeby link oparty na ID64 zadziałał, musilibyśmy zamienić http://steamcommunity.com/id/76561198127620541 na http://steamcommunity.com/profiles/76561198127620541 (Jeżeli nie wierzysz, kliknij na oba linki i zobacz który zadziała).

Tak się jednak nie da, bo system generuje link taki jaki jest.

Let us solve this problem!
Co zatem zrobić? Podporządkować się pod /id/ i wkleić w okienko tylko swoje Custom URL.
Jak je znaleźć/zrobić?
Wchodzimy w zakładkę profil (na Steamie) --> Edytuj profil.
"Niestandardowe URL", bowiem tak została przetłumaczona ta opcja, znajduje się nad avatarem (4 opcja od góry). Wpisać tam możemy jakąkolwiek frazę sobie wymyślimy która będzie przekierowywać bezpośrednio do naszego steamowego profilu.

Gdy już to zrobimy, wracamy na Tawernę i wpisujemy owo URL w okienko.

Znów daję przykład; moje curl to "eltarek". Poprawnie wypełnione okienko wygląda tak:

Gratuluję! Ukończyłeś kurs poprawnego obchodzenia się z linkami Steam i tym samym nawróciłeś się na jasną stronę mocy.
"To nie jest karuzela śmiechu, lecz pociąg jadący w jedną stronę" - Jarl o dziale Klany

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
Odp: Poprawne przypisywanie profilu Steam do konta na forum Tawerny
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2016, 12:47:09 »
trzecia połowa

Offline Eltarek

• Newsman Bannerlord
  • Bibosz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2016, 13:19:22 »
Myślałem że tak prosty żart zostanie wyłapany przez dosłownie każdego :P

Jeżeli chcesz, specjalnie dla Ciebie mogę w spoilerze napisać że ten zabieg był celowy.
"To nie jest karuzela śmiechu, lecz pociąg jadący w jedną stronę" - Jarl o dziale Klany

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2016, 13:40:00 »
Taaaaak?

A udowodnisz, że potrafisz napisać to zdanie poprawnie?

Offline Eltarek

• Newsman Bannerlord
  • Bibosz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2016, 14:11:27 »
Ano.

W utworze, który zakwalifikowałbym do literatury parenetycznej występuje narracja pierwszoosobowa, bowiem autor i zarazem narrator ujawnia nam się w pierwszej osobie liczby pojedynczej, między innymi w słowach takich jak "radziłem" czy "pamiętam". W tekście doszukać możemy się licznych środków językowych oraz stylistycznych co świadczy o niesamowitych umiejętnościach pisarza. Znajdziemy tu między innymi peryfrazy, na przykład pojawiający się już w pierwszym zdaniu eufemizm "nie radziłem sobie z rozkazami". Ale na tym nie koniec! Autor zwraca się bezpośrednio do adresata wraz z pytaniem retorycznym, mianowicie poprzednio wykryta peryfraza została przez niego rozwinięta do następującej formy: "kiedy sobie nie radziłem z rozkazami ?". Pojawienie się w drugim zdaniu słowa "Idzi" może wyglądać na literówkę, ale w moim odczuciu był to celowy zabieg. Idzi, jak wszyscy wiemy, jest niczym innym jak imieniem nadawanym mężczyznom. Całe drugie zdanie oznacza więc "Idzi do Zachajewa (w domyśle - "Idzi udaje się do Zachajewa") i prowadzi IIIe (w domyśle - przy okazji prowadzi ze sobą IIIe).
Końcowy wyraz "chyba" który może wydawać się tutaj kompletnie niepotrzebny został wykorzystany przez autora w celu pokazania jego szczerości i niepewności, nie jest on bowiem przekonany czy poprzednie zdanie jest w stu procentach prawdziwe (może się na przykład okazać że w połowie drogi IIIe wraz z Idzim zostało napadnięte przez 166brt i rozbite. W takiej sytuacji nie chce on wprowadzać nas w błąd. Tak samo jak i powszechne w dziele błędy interpunkcyjne mogą sprawiać wrażenie iż autor ma poważne kłopoty z myśleniem, aczkolwiek jest to bardzo sprytny i przemyślany zabieg nawiązujący do raczkującej współcześnie literatury nowoczesnej, w której interpunkcją celowo steruje się w sposób sprzeczny z ogólnie przyjętymi normami.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2016, 19:25:20 wysłana przez Eltarek »

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 640
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2016, 14:48:01 »
Znajdziemy tu między innymi peryfrazy, na przykład pojawiający się już w pierwszym zdaniu eufemizm "nie radziłem sobie z rozkazami". Ale na tym nie koniec! Autor zwraca się bezpośrednio do adresata wraz z pytaniem retorycznym, mianowicie poprzednio wykryta parafraza została przez niego rozwinięta do następującej formy: "kiedy sobie nie radziłem z rozkazami ?".
Ale wiesz, że parafraza i peryfraza to dwa różne pojęcia? :D

Offline Eltarek

• Newsman Bannerlord
  • Bibosz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2016, 14:53:44 »
Czepiasz się literówek :D
Próbuję tu wyjść na mądrego a wy wszystko psujecie :<

Poza tym to nie jest forum polonistyczne, "i tak nikt nie zauważy" :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2016, 15:04:03 wysłana przez Eltarek »

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2016, 17:38:11 »
dał się nabrać i jeszcze wpadł głębiej...

Offline Eltarek

• Newsman Bannerlord
  • Bibosz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2016, 17:40:09 »
Pogrążają ludzi w wątkach w których ci starają się być pomocni ;_;

Przepraszam za moją niekompetencję. Wybaczysz? :(

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 715
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2016, 19:24:49 »
Hmm. kiedyś nie było z tym problemów, wszyscy mieli dobrze poustawiane te ID Steamowe, ale potem się zepsuło...

(click to show/hide)

(click to show/hide)