Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Problem z AI mesh  (Przeczytany 1342 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
  • Piwa: 125
  • Steam ID: Mój status Steam
Problem z AI mesh
« dnia: Kwiecień 20, 2016, 17:34:09 »
Mam pewien problem z AI mesh, z którym nie mogę się uporać, a mianowicie boty non stop wychodzą mi w niektórych miejscach z siatki, która ogranicza ich pole chodzenia(chodzi mi o singleplayer).Czy ktoś potrafi powiedzieć co robię źle? W Native nie widzę za bardzo, żeby boty wchodziły w ściany, czy wychodziły z odpowiedniego obszaru.

Offline Filcefix

• Gracz Roku DLG
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 127
  • Średniowiecze, zabawy tarczą i mieczem.
Odp: Problem z AI mesh
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2016, 18:15:32 »
 A gdzie ci wychodzą, na zakrętach? Zawsze możesz tez dodać ogólne barrier, albo ai_barrier dla botów.
Najlepiej zrób zdjęcie z jakimś przykładem.

Offline Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2016, 19:11:42 »
A gdzie ci wychodzą, na zakrętach? Zawsze możesz tez dodać ogólne barrier, albo ai_barrier dla botów.
Najlepiej zrób zdjęcie z jakimś przykładem.
Wychodzą z wyznaczonych pól lub próbują przejść przez budynek. Tylko czasem zdarza się to na zakrętach. Przykład wychodzenia poza siatkę zamieszczam tutaj. ai_barriery to dla mnie półśrodek. Wolałbym się pozbyć problemu.
(click to show/hide)

Offline Filcefix

• Gracz Roku DLG
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 127
  • Średniowiecze, zabawy tarczą i mieczem.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2016, 20:16:09 »
 Z tego co widzę, to chodzi o boty przemieszczające się między entry_pointami na singlu. To wygląda jak by sobie skracały drogę między jednym a drugim pointem. Trochę to dziwne, bo zawsze myślałem, że jak już jest dodany aimesh, to sobie aż tak nie będzie skracał. No chyba że jest jeszcze gdzieś point odpowiadający za spawn czy tam drogę dla botów, który nie znajduje się na aimeshu, to pozdro. Tak jak np starszy wioski, który stoi zrespiony po za aimeshem ;)

wioska

0 - Player when entering village as normal
1 - Player when "defending" the village
2 - Player when training peasants
3 - Enemies
4 - Peasants when training (Attacked at night? Need more info.)
11 - Village Elder
30 - 40 - Village Walkers
45 - Fugitive from Lord quest

No, jesli 30 - 40 jest po za aimeshem, lub jakimś dostępem, to niedobrze.

Aczkolwiek, jak na moje, to dobrze to nie jest zrobione, bo jeśli gracz, czy bot, ma możliwość przebywać na terenie, np tam gdzie ta zaznaczona laska, to powinien być tam aimesh, no chyba ze właśnie dasz barierę, gdzie nikt tam nie wejdzie, aby boty nie głupiały.

Offline Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2016, 20:45:26 »
Z tego co widzę, to chodzi o boty przemieszczające się między entry_pointami na singlu.
A ja głupi myślałem, że one tam się tylko respią, a potem robią co chcą :P To trochę zmienia postać rzeczy.
No, jesli 30 - 40 jest po za aimeshem, lub jakimś dostępem, to niedobrze.

Aczkolwiek, jak na moje, to dobrze to nie jest zrobione, bo jeśli gracz, czy bot, ma możliwość przebywać na terenie, np tam gdzie ta zaznaczona laska, to powinien być tam aimesh, no chyba ze właśnie dasz barierę, gdzie nikt tam nie wejdzie, aby boty nie głupiały.
Wiem, że dobrze nie jest to zrobione, bo jak gracz wejdzie za ai_barrier to go nie dorwą.  Zasadniczo wszystkie punkty są w ai_meshu, więc nie wiem czemu to się buguje. Zobaczę jeszcze , czy jak  po kolei punkty ustawię od 30 do 40, to boty będą chodzić normalnie.