Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Nietypowe konkursy TFW  (Przeczytany 2976 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 336
  • 21. Pułk Piechoty THD
Nietypowe konkursy TFW
« dnia: Marzec 04, 2016, 19:17:50 »
Ogłaszam zamknięcie konkursu, na najlepszy model statku w butelce, przedstawiamy następujące prace.

Dyktator - przedstawił model pirackiego galeonu, wykonany w skali 1:125, w butelce po Brandy, model bardzo szczegółowy z pianką lateksową uformowaną w kształt fal, butelkę zdobi napis - TAWERNA MiB, praca oddana w terminie.
Okręt posiada szczegółowo odzwierciedlony reling i takie detale jak klapy chroniące luki armatnie, czy wiaderka oraz hamaki załogi.
Praca nosi tytuł "Interceptor Hermes"

huth - oddał pracę po terminie, ale przedstawił wiarygodne wyjaśnienie swojego opóźnienia, z przyczyn od niego nie zależnych. Model przedstawia drakkkar wikingów, walczący z spienionymi falami, praca wykonana prymitywnymi technikami, uderza w niej jednak autentyzm i zaangażowanie twórcy. Model zamknięty jest w dzbanie do pędzenia bimbru.
Praca nosi tytuł "Młot Thora", skala 1:50

beanshee - oddała pracę po terminie, nie podając powodów opóźnienia, praca wykonana w skali 1:350, okręt zamknięty w buteleczce po lakierze do zmywania farby z paznokci, widzimy okręt Kolumba "Pinta", narysowany kredkami na papierze - kartka wrzucona jest do buteleczki.
Do pracy dołączona jest bogata lista bibliografii i odnośniki do stron takich jak np. forum historyków, praca nosi tytuł "Poranek ludobójstwa"

lllew - oddał pracę w terminie, pomagał też innym przy trudniejszych kwestiach technicznych. Jego praca wykonana w skali 1:75 przedstawia trzyrzędową tierę Kleopatry, jedna burta modelu jest pozbawiona ścian, abyśmy mogli zobaczyć ławki, na których z niezwykłym pietyzmem oddano pracę galerników. Zarówno figurka samej Kleopatry, maleńcy biczownicy, miniaturowy bębnista i cała armia niewolników wykonani zostali z zadziwiającą pracowitością. Praca zamknięta w butelce po napoju Sprajt.

Trebron2001 - przedstawił pracę utrzymaną w niezwykle intensywnej stylistyce barw, zamkniętą w tak zwanym "bongo", czyli w fajce wodnej.
Praca nie daje się zeskalować, gdyż przedstawia surrealistyczną wizję, zbudowaną z kolorowych szkiełek, których spontanicznie tworzone, kalejdoskopowe cienie, budują na ścianie przed oczami odbiorcy wizje okrętu. Praca nosi tytuł "Water Yung Lean"

firentis i Filcefix przedstawili niezależnie od siebie bardzo podobne prace, poprawnie wykonanych modeli XVIII żaglowców, w butelkach zakupionych w sklepach modelarskich. firentis, dołączył jednak linki do wywiadu z twórcami Kingdom Come, na temat okrętów w ich grze, natomiast Filcefix opowiedział nam o walkach morskich w świecie HoMM. skala 1:125

Stachu Jones - praca oddana po terminie, to w gruncie rzeczy kilka sznureczków wepchniętych do butelki po winie, praca odrzucona przez sędziów, zdobyła jednak pierwszą nagrodę publiczności. Praca nosi tytuł "pocałujcie mnie w ...."

sir Luca i Soner - nie przedstawili żadnej pracy, obiecali jednak udział w następnym konkursie

adriankowaty - praca przedstawia średniowieczną kogę, wykonana tradycyjnymi metodami. Skromne, ale staranne dzieło w skali 1:150, butelka po szamponie do włosów mamy, bez tytułu.

Alkhadias - model okrętu szkoleniowego Schleswig-Holstein, nie został zamknięty w butelce. Skala 1:50, jednak co prawda z wielkim pietyzmem wykonana została część działonowa okrętu - to znaczy mamy pracowicie wykonany ruchomy model windy amunicyjnej, który dostarcza miniaturowe pociski z ładowni, reszta część okrętu została jednak całkowicie zignorowana.
Publiczność zachwyca się jednak pierwszym modelem, który posiada ruchome części, nie zwraca uwagę na odejście od konwencji i brak pozostałych segmentów. Praca nosi tytuł "Matematyka ujęta w karby - służy człowiekowi".

Arthasan - praca zaginęła na poczcie.

^IvE - przedstawił pogiętą puszkę po Redbulu, którą zatytułował - "tratwa lewaków", praca oddana po terminie, zapytany o powód opóźnienia zachowywał się nieprzyzwoicie i obraził zespół sędziowski.

Mat Berskerker i Leninan - przypomnieli przy okazji, że ich modele okrętów w modach cechować będzie przywiązanie do realizmu.

Petrov - model pancerniak Potiomkin wykonany w skali 1:1 do zwiedzania w stoczni Gdańskiej, posiada jednak wiele modnych steampunkowych przekłamań. Model wypełniają butelki po wódce.

AdamKur, nie wziął udziału w konkursie - "bo to głupota i strata czasu"

Bojar - model w skali 1:74, okręt cara Ivana Groźnego, praca wykonana na średnim poziomie, gdyż akurat brał udział w zawodach MiB
Zaskakuje jednak misterne wykonanie samej butelki, przywiezionej z Petersburga. Tytuł pracy - "Łajba ojczulka"

Sefirot nie mógł oddać swojej misternej pracy, ponieważ nadal jest zbanowany.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2016, 12:41:12 wysłana przez Peterov »

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 574
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Nietypowe konkursy Octaviana
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2016, 20:21:53 »
To i ja dodam parę pozycji.
Garedyr - oddał pracę w terminie, w butelce po wodzie mineralnej. W środku ujrzeć możemy perfekcyjnie odwzorowane cuir bouilli w skali 1:50. Na model nałożono jednak farby nie pasujące do wyglądu cuir bouilli - przy dokładniejszym przyjrzeniu się, możemy zobaczyć że na modelu odwzorowano statek. Praca nosi tytuł: Nowe cu... statek.
Kokosz - pracę oddał po terminie, przyczyną było - jak powiedział - przygotowywanie się do egzaminu gimnazjalnego. Praca to niedbale wykonany statek Orków z uniwersum Warhammera. Na statku widać ubrudzenia od chałwy. Pracę oddał wbrew zasadom nie w butelce, a w opakowaniu po kiełbasie palcówce. Do etykiety opakowania dołączył kartkę z ręcznie nabazgranym komentarzem (zapewne tytuł dzieła): zabawne heheszki nie ??.
Octavian - pracę oddał w terminie, w butelce po Paulanerze. 93,7% oglądających przyznało, że nie ma pojęcia co dokładnie prezentowany model przedstawia. Nieliczni wybrańcy po paru intensywnych minutach wpatrywania się w dzieło doszli do wniosku, że jest to okręt parowy z XIX wieku w skali 1:250. Jednakże, jak wskazała beanshee, model jest niezupełnie historyczny. Dzieło nosi nazwę, jak wskazuje etykieta przy butelce: Teoria kolorów Goethego w wersji steampunkowej.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
Odp: Nietypowe konkursy TFW
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2016, 20:42:39 »
Padłem na zawał przy Stasiu a potem tratwa lewaków mnie zaorała xD
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2016, 12:41:41 wysłana przez Peterov »

Offline Peterov

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 104
  • Die for the Emperor or die trying
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2016, 12:40:58 »
Wybacz Octavian, ale to zasługuje na osobny wątek.

Offline Filcefix

• Gracz Roku DLG
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 127
  • Średniowiecze, zabawy tarczą i mieczem.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2016, 14:46:38 »
 Tratwa lewaków xD

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2016, 18:19:31 »
a o co tu chodzi i dlaczego konkurs został zamnięty, skoro nawet nie został otwarty?

Offline Peterov

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2016, 07:38:53 »
Octavian jest time travellerem

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2016, 07:55:14 »
Ja tam pływam po tratwie lewaków.

Offline Peterov

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2016, 08:16:08 »
A ja w okręcie wypełnionym butelkami z po wódce

Offline Filcefix

• Gracz Roku DLG
  • Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2016, 11:06:52 »
A ja w okręcie wypełnionym butelkami z po wódce

Akurat może nie okręty, ale takie statki przypływają na stocznie. A dokładniej ruskie, stare rybackie statki, duże i małe z ,,wesołą,, załogą :D

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 07, 2016, 01:20:48 »
btw ja do dzisiaj nie ogarniam jak można zrobić statek w butelce, to jest po prostu niewykonalne, żeby takie coś złożyć przez szyjkę

Offline vtz

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 56
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2016, 12:11:57 »
btw ja do dzisiaj nie ogarniam jak można zrobić statek w butelce, to jest po prostu niewykonalne, żeby takie coś złożyć przez szyjkę
Mówisz serio, czy żartujesz?
Przecież najpierw robi się statek, a potem wkłada się go do rozciętej na pół butelki. Dopiero wtedy obie części butelki się łączy.
dobra potem bo v verdona gram nie widzisz
jak odkużasz to ci nie podstawiam pod nos chleba ~ Jakub

Gero, ja cię mogę w każdej chwili wywalić z klanu. (Po chwili) Zw idę wyrzucić śmieci ~ New War

-Ostatni klan, który nas nienawidził został wymazany z kart historii.
-Jaki?
-No właśnie." ~ Rozmowa Abe z Szowkiem

Offline Filcefix

• Gracz Roku DLG
  • Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 23, 2016, 13:14:57 »
 Dupa tam, nie znacie się.
Tak naprawdę, to tam statku nie ma. To fikcja.
Prawda jest taka, że w miejscu wody, która odpowiada za kamuflaż, jest umieszczony mikro hologram, w który pokazuje dowolny statek.
Tak, dowolny.
Myślicie że komuś chciało by się duplikować milion butelek i umieszczać w nim hologram, by była różnorodność statków?
Nie!
Można dowolnie zmieniać statki w jednej butelce, ale to tajemnica, taki chwyt marketingowy, by więcej produktu sprzedać.
Ot przychodzi taki klient, patrzy, a tam galeon. Ale stwierdza że - ooo fajny galeon, ale wolałbym pinasę. Nie macie może pinasy?
A co robi sprzedawca? - Ależ oczywiście ze mamy. I bierze w te chciwe łapska butelkę, odwraca się do klienta, i już zmienia galeon na pinasę.
A co robi klient? Kupuje pinasę, ale stwierdza, że galeon tez był by fajny.
A sprzedawca oczywiście idzie po następna butelkę, włącza galeon i już sprzedał dwie butelki.

Więc pamiętajcie, strzeżcie się statków w butelkach, i nie dajcie się sami nabić w butelkę. Pozdro.

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 336
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2016, 13:00:01 »
Ogłaszam nowy konkurs.
Na figurkę historyczną - takie żołnierzyk do postawienia na półeczce.
Należy ocenić poprzednika i przedstawić swojego żołnierzyka, ludzika czy pamperka.
Moja figurka to plastykowy Ernst Röhm w czasie ćwiczeń na siłowni, gdy mówi do Adolfa, "wszystko mi jedno co tam będziesz mówił, byle bym mógł prać komuchów".
Wielkość 12 cm, materiał plastik.
Widzimy Röhma leżącego na ławeczce, wyciska sztangę w krótkiej koszulce. W zestawie sztanga,  Ernst Röhm, ławeczka i ręczny odważnik do ćwiczeń.
Figurka Adolfa do kupienia w osobnym zestawie. Całość zapakowana w pudełeczko z przeźroczystym okienkiem, w tle sala gimnastyczna przestawiających członków SA w czasie ćwiczeń. 

Gdyby były wątpliwości proszę włączyć 33minutę i 33 sekundę -
(click to show/hide)
Figurka wykonana z dbałością o detale, widzimy zdrowe mięśnie Röhma, blizny i szelki.
Zdrowy i zdecydowany Röhm śmiało i energicznie dający Adolfowi narzędzie, którym go wykończy.

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2016, 19:50:50 »
Skoro zaczęliśmy od takich skrajnych klimatów, to brnijmy

Partyzant Czerwonych Khmerów

Figurka przedstawia szczupłego młodzieńca, który mógłby uchodzić za studenta. W okularach, rozchełstanej wojskowej koszuli z licznymi kieszeniami, z których wystają zawleczki granatów i papierosy, podwiniętymi spodniami, boso. W ręce lewej zgiętej w łokciu trzyma otwartą książeczkę, w prawej dzierży za osłonę lufy stary model karabinu M-16. Wzrok żołnierza skupiony na nieodgadnionym horyzoncie.
Całość wykonana z polerowanego bambusa, misterna praca doświadczonych rąk i znajomości skomplikowanych technologii pozyskania i wykorzystania bambusa w rzeźbie.
Dodatkowo podstawka z bazaltu ze stosem czaszeczek z kości słoniowej.
Możliwa również podmiana detali bambusowych na materiały premium2: karabin na czernione egzotyczne drewno lub pallad, książeczki na masę perłową z wtopioną rubinową okładką, okulary: oprawki na osm, szkła na ścięty diament.
Wysokość bez podstawki 44 cm. Całość doskonale komponuje się żywą roślinnością, np.  w ogrodzie.
Cena wersji podstawowej bez podstawki 1975 USD.