Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Czego się spodziewam po Bannerlordzie  (Przeczytany 10528 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
Odp: Czego się spodziewam po Bannerlordzie
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 14, 2016, 17:31:28 »
Na bank stamina ograniczyłaby spam. Czy bieganie po mapie? Nie wiem.

Offline Mongol

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: -8
  • For the Horde
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 14, 2016, 17:43:53 »
To byłaby najlepsza zmiana, gdyby po otrzymaniu danej rany, graczy był wyłączony z walki i tyle.
bez przesady z tą realistycznością. w mnb i tak punkty trafień są bardzo restrykcyjne i ograniczone. najwyżej wprowadzić jakąś opcję total realism i sobie zaznaczasz lub nie.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 14, 2016, 17:46:25 »
Dlaczego spam? 20 wymachów mieczem chyba jest mniej męczące niż przebiegnięcie 500 metrów w uzbrojeniu. W przypadku staminy piechota na otwartej mapie jest bezużyteczna, na Desolation Valley z ostatniego WNL grało się piechotą i raczej nie wyobrażam sobie sytuacji, że piechota musi obejść 2 razy mapę. No chyba, że klany wrócą do starych taktyk, czyli na początku rundy pobiegniemy raz do swoich umówionych pozycji, a potem to tylko czekamy na flagi i biegniemy po linii prostej do nich. Żadnych okrężnych ruchów, żadnych pushów, po prostu pod flagi i stać. Mieczem lepiej również nie machać bo się zmęczysz, czyli kto pierwszy stanie pod flagą wygra.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline vtz

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 58
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 14, 2016, 18:47:09 »
Proponuję, aby staminę traciło się nie z powodu biegania, a poprzez skoki, sprint i blokowanie ciosów
dobra potem bo v verdona gram nie widzisz
jak odkużasz to ci nie podstawiam pod nos chleba ~ Jakub

Gero, ja cię mogę w każdej chwili wywalić z klanu. (Po chwili) Zw idę wyrzucić śmieci ~ New War

-Ostatni klan, który nas nienawidził został wymazany z kart historii.
-Jaki?
-No właśnie." ~ Rozmowa Abe z Szowkiem

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 14, 2016, 19:17:15 »
Po co blokować ciosy w ogóle, oszczędzaj stamine, blokuj twarzą.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 14, 2016, 19:40:58 »
  Po to chcemy kupić Bannerlorda, aby pograć w coś nowego, prawda?
  Jakkolwiek obecna mechanika i system obrażeń, po 5 latach, stał się rozumiany jako coś normalnego, a wszelkie odstępstwa, jako niepotrzebne kombinowanie, to jednak można oczekiwać od TW, że namiesza i to sporo. Bo jednak, wydać kolejną grę, w której ktoś może biegać w koło bez końca, wsadzić pikę w dupę, by wyjąć ją w odpowiednim momencie ( Nawet modderzy to usunęli XD) czy dostać strzałę w dłoń a następnie wymachiwać mieczem, jak gdyby nigdy nic.
  Warband + ładne nowe grafiki, mogą po prostu szybko znudzić tych, którzy przestali grać w Warbanda bo im się znudził. Taki sam zawód, jak gdy odpaliło się po raz pierwszy SP na WB i takie "Aha. K. Sprawdźmy to multi...", co dopiero mody zmieniły (PoP i inne).
   Dlatego właśnie, uważam, że albo zmiany powinny być naprawdę rewolucyjne i zmieniające oblicze całej tej gry, albo nie powinni tworzyć nowej gry, skoro nie mają na nie pomysłu. Największą wadą WB ogólnie był system walki, opierający się na 4 atakach. Powinno być ich znacznie więcej, nie mówiąc o uderzeniach tarczą (które dodano na c-rpgu) które powinny być podstawą czy chociażby możliwości zaatakowania przeciwnika z rozpędu tarczą. Coś jak na filmach, gdy formacje się zderzają i yeeeeeb, frunie jakiś frajer w powietrze na czyjejś tarczy. A gdyby jeszcze dodali, większe możliwości tworzenia jakichś kombinacji, czy po prostu lepsze zespolenie ruchów postaci i ataków, to ogólnie walka stałaby się o wiele bardziej dynamiczna.
   Wszystko to by sprawiło, że gra możliwe, że stałaby się mniej niszowa, dotarła do serc i kieszeni szerszych mas. Warband, niestety nie był hitem.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 14, 2016, 20:01:53 »
Ale czy ja mówię coś, by tego nie było? Po prostu zaznaczam, że to powinno funkcjonować jako dodatkowa opcja, a nie być nieodłącznym elementem gry. Z tego co pamiętam to chyba tak to działało w Brytenwaldzie, że mogłeś zaznaczyć staminę jak chciałeś, jak nie to nie musiałeś. Prawdę mówiąc grałem chwilę na tym, i jeśli to miałoby wyglądać w podobny sposób to ja bym akurat podziekował za taką opcję, ktoś inny by to chciał to okej, jego wybór.
Poza tym to wszystko zależy w jaką tak naprawdę stronę chciałby iść Bannerlord. Już kiedyś wspominałem chyba o tym, że idealnym wyborem byłyby dwie gry. Mam na myśli realistyczny (z opcjami do zaznaczania) tryb gry który funkcjonowałby w singleplayer, a drugi typowo uproszczony multiplayer. Coś w stylu Singleplayer ARMA 3 i Multiplayer CS. Według mnie to nie jest jakieś trudne do wykonania, lekko usprawniony stary system i podobny do starego z kilkoma nowinkami itd

Offline Chidori

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 14, 2016, 21:23:01 »
Jestem ciekawy jak szybko zostawilibyście tą grę gdyby zrealizowali wasze pomysły z obrywaniem w RĘKĘ/NOGĘ/KLATKĘ/OKO/SIUSIAKA
W pierwszym miesiącu połowa z was uznała by to za niegrywalne i zostawiła w cholerę.

I czy naprawdę kogoś obchodzi że można pikę włożyć sobie w pupę animacją?
To naprawdę komuś przeszkadza?
Dla mnie po prostu sprawia że jest to gra, bez zbędnego pseudo starania się by świeciło niepotrzebnymi szczegółami realności.

Offline Mongol

• Moczymorda
  • *
  • For the Horde
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 16, 2016, 18:17:56 »
dla mnie obowiązkowe dla gry z drugiej połowy lat 10 xxi wieku jest możliwość odrąbywania kończyn i głowy, miażdżenie itd
denerwuje mnie to jak ciachnę komuś z topora dwuręcznego a on tylko opada na ziemię
nie wymagam niesamowitego realizmu ale chociaż segmentację ciała na przedramiona, ramię, głowę, nogi i golenie - do rozczłonkowywania bronią sieczną
do tego miażdzenie głów i łamanie kości - do broni obuchowej
oczywiście nie wymagam takiego przesadzonego gore że ciachniesz komuś nożem rzeźnickim i od razu głowy latają po polu bitwy. zależałoby to od power strike, bonusu od prędkości, oraz szybkości broni - im wolniejsza broń tym powinna zadawać więcej obrażeń. prostą mechaniką było by mnożenie cooldownu między atakami przez obrażęnia broni (czyli im większa wartość w atrybucie broni "szybkość" tym broń wolniejsza)

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 16, 2016, 18:53:02 »
Mongoł :D
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline adriankowaty

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 42
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 16, 2016, 19:19:44 »
Mi wystarczy, jak to będzie dobra platforma do modów pokroju PoPa czy Perisno. Więcej nie trzeba - i tak jestem beznadziejnym wojakiem.

Offline Mongol

• Moczymorda
  • *
  • For the Horde
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 16, 2016, 22:23:46 »
Mi wystarczy, jak to będzie dobra platforma do modów pokroju PoPa czy Perisno. Więcej nie trzeba - i tak jestem beznadziejnym wojakiem.
nie martw się. ja np. nigdy nawet na multi nie wszedłem.
nie raz na oim tylko wejdę się postrzelać bo tam dochodzi lekka nuta losowości z tymi muszkietami i karabinkami.

Offline Rumcajs z Galapagos

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 14
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 16, 2016, 22:41:44 »
nie martw się. ja np. nigdy nawet na multi nie wszedłem.
nie raz na oim tylko wejdę się postrzelać bo tam dochodzi lekka nuta losowości z tymi muszkietami i karabinkami.
aha
Dobrze było by ujrzeć jakieś możliwości dotyczące rozwijania naszych włości, np. dobudowa murów obronnych, wież strażniczych, fortów.
 Z drugiej strony M&B u podstaw był prostą siekanką z elementami taktyki, możę czas na lekką zmianę założeń. Pytanie czy to nie przewyższy możliwości twórców.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 17, 2016, 16:29:50 »
Jestem ciekawy jak szybko zostawilibyście tą grę gdyby zrealizowali wasze pomysły z obrywaniem w RĘKĘ/NOGĘ/KLATKĘ/OKO/SIUSIAKA
W pierwszym miesiącu połowa z was uznała by to za niegrywalne i zostawiła w cholerę.

I czy naprawdę kogoś obchodzi że można pikę włożyć sobie w pupę animacją?
To naprawdę komuś przeszkadza?
Dla mnie po prostu sprawia że jest to gra, bez zbędnego pseudo starania się by świeciło niepotrzebnymi szczegółami realności.

"Niepotrzebnymi szczegółami realności." - Ciężko to skomentować. Tak, dla mnie jakaś doza realności jest bardzo potrzebna.
  A ja mam wrażenie, że nikt tu nie chce nowej gry, tylko "odświeżenia" sceny. Aby wszyscy wrócili, znowu coś się działo...No ale aby było tak samo, no bo co to za fun, aby po 6 latach, od nowa uczyć się tego wszystkiego. Ba! Przylecą jakieś gimby i dzieciaki z podstawówki z 10 godzinami wolnego czasu dziennie i co? Smutnym byłoby skończyć jak niektóre klany na TotalWarach, gdy wyszedł Empire i nagle boom, wszystkie taktyki z Medievala, tysiące godzin ćwiczeń poszły...no właśnie.
   Wszystko pięknie, ale ciekawi mnie, jak długo pociągnie gra, jeśli po 6 latach Warbanda, gracze dostaną... ładniejszego Warbanda! Bo mam wrażenie, że tu zadziała słomiany zapał. No o ile ktoś kupi...Ale, patrząc ilu dobrych graczy zaczynało od cracka, to robi się coraz ciekawiej.

Moim zdaniem, po tylu latach, TW musi wydać coś naprawdę nowego, fajniejszego, aby to przyciągnęło uwagę graczy. Jeśli pójdą na łatwiznę i to będzie kolejna gra, w której można dostać dwuręcznym toporem w dłoń i w sumie stwierdzić "hehe, jeszcze pół hp a typo nie ma manuala xD", to mam wrażenie, że to się po prostu nie wybije. Gazety/portale dadzą 3/10, ludzie nie kupią i na tym się skończy, że szybko wszystkim którzy wrócą, się znudzi - bo scena nie jest martwa na zachodzie, gdyby te osoby które nie grają, chciały grać w warbanda, to by grały, problemu nie ma XD

Offline Matim

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 23
  • Matim loves you
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 17, 2016, 19:42:50 »
zrobią kontrakt z volvo, dodadzą system rankingowy, solo matchmaking, mmr, i cosmetic items; sukces gwarantowany

jk, to turcy