Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Powszechny dostęp do broni palnej

Jestem za
Jestem przeciw

Autor Wątek: Prawo do posiadania broni  (Przeczytany 18682 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
Odp: Prawo do posiadania broni
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 16, 2016, 23:00:36 »
Treborn, bez obrazy. Po prostu obecnie zdanie matury jest rzeczą banalnie prostą. Jeżeli ktoś nie chce do niej podejść, to ok. Jego sprawa. Ale jeżeli podchodzi a mimo to nie jest w stanie jej zdać, to już jest jakiś problem. Zwłaszcza że matura w dzisiejszej formie nie wymaga zbyt wiele wiedzy. Raczej stawia na kombinowanie.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
  • Piwa: -7
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 17, 2016, 00:28:45 »
Dokładnie to, że ktoś głosuje na Petru, Korwina czy PiS to też nie będziemy go wsadzać do ośrodków pomocy w zależności od opcji, która rządzi. Co nie? Jak głupi to niech ponosi konsekwencje swoich głupich decyzji. Tak samo działa to z narkotykami, tylko dobrowolna pomoc.

Ja oczywiście oferuje dobrowolne darmowe kursy normalności do odebrania w Toruniu lub Poznaniu xD

Mam 40 km do Torunia, może więc zrobisz dla Mnie kurs normalności :D?

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 473
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 17, 2016, 10:56:06 »
A proszę bardzo Apo. Osobiście Cię lubie, to że robisz z siebie retarda forumowego to inna kwestia. Tylko z tego co wiem chyba mamy podobne poglądy to nie wiem czy jest sens. Moje warunki to stawiasz dobre wino albo chociaż składasz się na pół, kulturalnie siadamy u mnie zrobię Ci obiadek, puścimy coś z gramofonu i zaczniemy kursik.

Co do matury owszem jest banalnie prosta to po co ma być jakimś wyznacznikiem. Ja znam tylko kretynów po maturze, że głowa mała.

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 17, 2016, 11:29:59 »
Ja mam 1 obietnicę noworoczną, wyrobić sobie pozwolonko kolekcjonerskie :D

Tak więc 1 stwierdzenie do przeciwników posiadania broni:

Odczepcie się od moich praw, ja Wam broni posiadać nie nakazuję!

A proszę bardzo Apo. Osobiście Cię lubie, to że robisz z siebie retarda forumowego to inna kwestia. Tylko z tego co wiem chyba mamy podobne poglądy to nie wiem czy jest sens. Moje warunki to stawiasz dobre wino albo chociaż składasz się na pół, kulturalnie siadamy u mnie zrobię Ci obiadek, puścimy coś z gramofonu i zaczniemy kursik.

Nie, raczej podziękuję. Jednakże dzięki za propozycje. Poglądy mamy podobne, tylko ja się z KrUla skutecznie wyleczyłem, skuteczność w polityce jest najważniejsza, a jego jest zerowa. Tyle ile On mojej pracy 1 wypowiedz spieprzał to szkoda gadać :D

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 17, 2016, 17:58:26 »
Treborn, bez obrazy. Po prostu obecnie zdanie matury jest rzeczą banalnie prostą. Jeżeli ktoś nie chce do niej podejść, to ok. Jego sprawa. Ale jeżeli podchodzi a mimo to nie jest w stanie jej zdać, to już jest jakiś problem. Zwłaszcza że matura w dzisiejszej formie nie wymaga zbyt wiele wiedzy. Raczej stawia na kombinowanie.
Z twoich wypowiedzi wynika tak, że osoba bez zdanej matury jest gorsza. W takim razie mój brat, tak samo jak wiele innych osób, wybrał zawodówkę i aktualnie posiada dobrze płatną pracę na swoje warunki, powinien z automatu dostać zakaz możliwości posiadania broni, bo po prostu wybrał inną drogę w życiu i nie poszedł ani do liceum ani do technikum. Jaja sobie robisz?
Według twojego toku myślenia - gdyby odbyło się referendum dotyczące posyłania 6-latków do szkół to może prawo do głosowania dostałyby tylko osoby, które ukończyły pedagogikę? Ty byś była po prostu skreślona z tej listy, bo interesował Cię po prostu inny dział, no ale niestety, chcesz głosować, musisz to ukończyć i basta.

A co do narkotyków, bo widzę, że przewinął się ten temat również - ja jestem za pełną depenalizacją. Sam już miałem styczność z niektórymi formami i jeśli ktoś przytacza argument, że niektórzy muszą posiadać jakiś parasol ochronny nad swoją główką bo możliwe, że nie wiedzą jak naprawdę narkotyki mogą zaszkodzić to przepraszam bardzo. Zawsze jak coś próbowałem pierwszy raz to czytałem sobie o skutkach ubocznych itd, wiem na przykład jakie skutki niesie za sobą zażywanie heroiny, w związku z czym nie mam zamiaru jej "spróbować", ale no jak już ktoś jest intelektualną amebą i to zrobi, to jedyne co to warto pogratulować mu i jego rodzicom za wychowanie istoty która sama siebie unicestwi. Na pogrzebie czy na jakimś innym party, nie powiedziałbym publicznie że był zdrową w stu procentach osobą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2016, 18:12:51 wysłana przez Prußak »
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 17, 2016, 18:35:59 »
Z twoich wypowiedzi wynika tak, że osoba bez zdanej matury jest gorsza. W takim razie mój brat, tak samo jak wiele innych osób, wybrał zawodówkę i aktualnie posiada dobrze płatną pracę na swoje warunki, powinien z automatu dostać zakaz możliwości posiadania broni, bo po prostu wybrał inną drogę w życiu i nie poszedł ani do liceum ani do technikum. Jaja sobie robisz?
Według twojego toku myślenia - gdyby odbyło się referendum dotyczące posyłania 6-latków do szkół to może prawo do głosowania dostałyby tylko osoby, które ukończyły pedagogikę? Ty byś była po prostu skreślona z tej listy, bo interesował Cię po prostu inny dział, no ale niestety, chcesz głosować, musisz to ukończyć i basta.

A co do narkotyków, bo widzę, że przewinął się ten temat również - ja jestem za pełną depenalizacją. Sam już miałem styczność z niektórymi formami i jeśli ktoś przytacza argument, że niektórzy muszą posiadać jakiś parasol ochronny nad swoją główką bo możliwe, że nie wiedzą jak naprawdę narkotyki mogą zaszkodzić to przepraszam bardzo. Zawsze jak coś próbowałem pierwszy raz to czytałem sobie o skutkach ubocznych itd, wiem na przykład jakie skutki niesie za sobą zażywanie heroiny, w związku z czym nie mam zamiaru jej "spróbować", ale no jak już ktoś jest intelektualną amebą i to zrobi, to jedyne co to warto pogratulować mu i jego rodzicom za wychowanie istoty która sama siebie unicestwi. Na pogrzebie czy na jakimś innym party, nie powiedziałbym publicznie że był zdrową w stu procentach osobą.

Nie ma to jak Kreseczka na początek udanego dnia...

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 229
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 17, 2016, 18:51:13 »
Jeżeli matura jest wyznacznikiem, że ktoś nie jest debilem, to aż się boję spytać czego wyznacznikiem są ukończone studia. Zanim mi ktoś odpowie, to niech weźmie pod uwagę, że dzisiaj baaaaaaardzo dużo osób idzie na studia. Część z nich w celu zdobycia wiedzy i być może pracy w danym zawodzie (jak szczęście i znajomości pomogą), ale większość idzie, aby o 3 lata, lub też w najlepszym wypadku 5 wydłużyć sobie czas opierdzielania się i nie pójścia do pracy, tylko bić rekordy podczas alkoholowych, lub też alkoholowo - narkotykowych libacjach :)

Offline Rapodegustator

• Wagant
  • *
  • Piwa: -38
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 17, 2016, 19:03:00 »
Beanshee to chyba facet :D (tak wnioskuje po kilku podobnych wypowiedziach xd)

Jesli chodzi o narkotyki - w 3 gimnazjum (bo przewinal sie ten temat w szkole) podyskutowalem w trakcie lekcji z jedna nauczycielka na ten temat. Jej zdaniem narkotyki nie powinny byc legalne, bo panstwo musi pozniej wydawac pieniadze dla ludzi na odwykach oraz ze sa to substancje silnie uzalezniajace (tzn slyszala to w wiadomosciach ;p ), a gdy stwierdzilem ze jak ktos chce cpac to bedzie cpac tak czy owak, niezaleznie od tego czy jest to legalne czy tez nie, odparla: "przynajmniej musza sie z tym ukrywac", a gdy dopytalem czy to jej zdaniem dobrze, odpowiedziala ze tak :P
Zeby osiagnac rzeczy trudne potrzeba czasu. Zeby osiagnac rzeczy niemozliwe potrzeba go troche wiecej.

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 17, 2016, 19:15:57 »
większość idzie, aby o 3 lata, lub też w najlepszym wypadku 5 wydłużyć sobie czas opierdzielania się i nie pójścia do pracy, tylko bić rekordy podczas alkoholowych, lub też alkoholowo - narkotykowych libacjach :)

O jej XD

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 17, 2016, 23:11:36 »
Prussak, ale Twój brat wybierając taką szkołę a nie inną chyba ma świadomość, że do części zawodów nie ma dostępu. Chociażby do policji czy do wojska do korpusu podoficerskiego. Chce robić w tym karierę- musi uzupełnić wykształcenie. Tak samo powinno być z pozwoleniem na broń. Chcesz- zadaj sobie minimum trudu aby zdać.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 304
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 18, 2016, 00:12:37 »
Zamiast takich sztucznych i bzdurnych utrudnień jakie chcesz wymyślić lepiej byłoby już zrobić porządne szkolenia dla osób które się o broń ubiegają. Śmieszy mnie jak ludzie próbują na siłę życie utrudniać, właśnie przez takie denne pomysły jest na świecie tyle zbędnej biurokracji.

Przykład: dajmy na to że wprowadzono prawo posiadania broni. Mieszka sobie gdzieś w jakiejś wsi rolnik który odziedziczył całe gospodarstwo od ojca i nigdy się do miasta nie ruszył. Chciałby mieć broń dla... dajmy na to celów kolekcjonerskich. NIE MOŻE BO NIE MA MATURY :D
Jeśli juz coś wprowadzać to na sensownych zasadach zamiast tworzyć wymyślne utrudnienia.

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 18, 2016, 07:34:37 »
Dokładnie tak jak napisał Trebron. Szkolenie ze strzelania, składania broni, testy psychologiczne, odpowiedni wiek (18 lat w porywach 21) rejestracja broni. I to tyle. Nie ma co tworzyć zbędnej biurokracji. Już bym widział jak powstają szkoły co wydają lewe matury aby można zrobić sobie pozwolenie na broń. Paranoja.

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
  • Piwa: 129
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 18, 2016, 10:38:31 »
Jeden, koronny argument za jak największym utrudnianiem dostępu do broni, gdyby była legalna, IvE już miałby pistolet. Przerażająca perspektywa...
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline Peterov

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 104
  • Die for the Emperor or die trying
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 18, 2016, 10:47:37 »
Albo Warder, brrr

Offline Bojar

• Bywalec