Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Powszechny dostęp do broni palnej

Jestem za
Jestem przeciw

Autor Wątek: Prawo do posiadania broni  (Przeczytany 18776 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lejba Goldszmit

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 64
Odp: Prawo do posiadania broni
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 16, 2016, 17:00:25 »
Osobiście jestem przeciwnikiem powszechnego dostępu do broni wśród obywateli. Od obrony mamy wojsko i policję, a jeśli ktoś chce, byśmy się wzajemnie wyżynali jak w Stanach, to niech tam wyjeżdża i cieszy się z tego, że jest tam dostępna powszechnie broń.

Kierowcy wyżynają się na drogach, więc zakażmy samochodów.
Ja osobiście jestem (Jarl) za ideą łączenia pułków Legia Nadwiślańska która była między 4pp a 5pp była dobra albo inne korpusy. Jak przedstawiciel polskich pułków są za proszą o komentarz.

Offline vtz

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 56
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 16, 2016, 17:05:31 »
@adriankowaty
No widzisz, na przykład w Szwajcarii, gdzie broń jest w pełni legalna, odsetek zabójstw przy użyciu broni palnej jest największy w Europie. A mimo to odsetek zabójstw ogółem jest niski. Po prostu u nas jak ktoś chce kogoś zabić to weźmie nóż albo siekierę, tam mają broń palną i jej używają. Z tym, że u nich mają świadomość, że ofiara może się obronić, a u nas takiej możliwości nie ma.
Ale mówię, aby wprowadzić powszechny dostęp do broni, potrzeba czasu, trzeba to robić stopniowo, a na pewno wyjdzie na dobre.
dobra potem bo v verdona gram nie widzisz
jak odkużasz to ci nie podstawiam pod nos chleba ~ Jakub

Gero, ja cię mogę w każdej chwili wywalić z klanu. (Po chwili) Zw idę wyrzucić śmieci ~ New War

-Ostatni klan, który nas nienawidził został wymazany z kart historii.
-Jaki?
-No właśnie." ~ Rozmowa Abe z Szowkiem

Offline adriankowaty

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 42
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 16, 2016, 17:10:49 »
Do Lejby:
Jeśli napisałeś tak tylko po to, by zadrwić, to gratuluję...
Swoją drogą - jakie korzyści odniesie państwo na upowszechnieniu broni?
1. Czy spadnie ilość morderstw na 10tyś mieszkańców? Wątpię, raczej wzrośnie.
2. Czy zmaleje przestępczość? Raczej nie.
3. Czy państwo odniesie na tym korzyści fiskalne? Nie.
4. Czy wzrośnie poziom bezpieczeństwa? Nie.
Do vtz:
Pod warunkiem, że się odpowiednio wyedukuje społeczeństwo i wprowadzi pewne ograniczenia w użyciu tej broni...

Offline Lejba Goldszmit

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 16, 2016, 17:13:12 »
Ja osobiście jestem (Jarl) za ideą łączenia pułków Legia Nadwiślańska która była między 4pp a 5pp była dobra albo inne korpusy. Jak przedstawiciel polskich pułków są za proszą o komentarz.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 574
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 16, 2016, 17:29:25 »
Akurat tak wysokie wyniki w USA są efektem tego co dzieje się w czarnych (tak właściwie, to obecnie już kolorowych) dzielnicach, one zawyżają te średnie. Modelowy obraz to takie Compton, znane z nieustannych walk między Cripami i Bloodami, choć od parunastu lat mają tam coraz więcej do powiedzenia Meksykanie.
(click to show/hide)
Tak więc, porównywanie sytuacji jaka może być w Polsce, poprzez budowę analogii z USA jest bezzasadna, my nie mamy takich dzielnic (poza Stargardem) gdzie co przecznica kończy się teren jednego setu i zaczyna drugiego i ponieważ "nie jesteś swój" to zaraz ktoś zacznie do ciebie strzelać.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 16, 2016, 17:33:10 »
Osobiście jestem przeciwnikiem powszechnego dostępu do broni wśród obywateli. Od obrony mamy wojsko i policję, a jeśli ktoś chce, byśmy się wzajemnie wyżynali jak w Stanach, to niech tam wyjeżdża i cieszy się z tego, że jest tam dostępna powszechnie broń.
Co zaś do narkotyków - nie miałbym nic przeciwko ich legalizacji, ale pod warunkiem, że 100% rynku kontrolowałoby państwo i ze środków zarabianych dzięki dystrybucji utrzymywałoby placówki odpowiedzialne za leczenie skutków zażywania narkotyków i leczenie uzależnień od narkotyków.
Mimo, że nigdy nie byłem wielkim orędownikiem legalizowania broni to co statystyk które podałeś muszę się nie zgodzić. Broń jest narzędziem wybieranym do popełnienia przestępstwa, w USA przez jej łatwą dostępność po prostu pojawia się częściej w sprawach kryminalnych. Lwią część zabójstw i tak by popełniono ale innym narzędziem a często przestępcy nawet w USA i tak używają broni nielegalnej, którą zdobyliby bez względu na zakazy. Jedynym co zakazy posiadania broni mogą powstrzymać to sytuacja kiedy komuś legalnie posiadającemu broń nagle odwala i idzie zrobić masakrę. Owszem takie rzeczy się zdarzały i nie ma co przeczyć rzeczywistości ale ciągle miejmy na uwadze że jeśli jakiś kraj Europejski zalegalizowałby broń - kontrola pewnie będzie bardziej restrykcyjna niż jest w USA gdzie ta wolność w dużej części wynika z tradycji. Wątpię żeby nawet najbardziej wolnościowi politycy europejscy dali radę zalegalizować posiadanie broni bez jakichkolwiek testów psychologicznych.

Kolejna sprawa - liczba zabójstw w USA i jak to "się wyżynają". Trzeba pamiętać że w USA przestępczość jest ogromna i głównie wynika z wielkiej przepaści między klasą średnią a niższą. W Polsce i innych krajach Unii ta przepaść jest mniejsza. Być "w dupie" i z niej wyjść jest w USA trudniej niż u nas. Wiele osób które się urodziło w kiepskich dzielnicach nie ma nawet szans na dobrą przyszłość. Najbardziej istotną przyczyną takiej ilości zabójstw jest ilość przestępców a nie broni.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 16, 2016, 17:42:52 »
Rzeczowa dyskusja, mądre argumenty, zapoznanie się z tematem i statystykami. Kultura. Pomyliłem fora.

Offline Lejba Goldszmit

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 16, 2016, 17:46:52 »

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 16, 2016, 17:51:17 »
Ja tam mniej patrzę na statystyki ja po prostu uważam, że jako wolny człowiek mam prawo mieć broń i basta. Jeśli jednak statystyki bezpieczeństwa są na korzyść broni palnej to chyba Ci co wszędzie chcą bezpiecznie powinni w pierwszym szeregu chcieć legalizacji broni.

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 119
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 16, 2016, 19:30:20 »
Lef, z tym Stargardem to żart czy serio?

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 574
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 16, 2016, 19:40:05 »
Aż tak źle nie jest, żartowałem ofc.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 16, 2016, 19:51:53 »
Nosz kurde, taki wywód napisałam i wcięło. Ok, jeszcze raz.
Po pierwsze- Adiankowaty, wiesz co się stało gdy w UK zakazano posiadania broni? Liczba przestępstw z jej użyciem wzrosła o 25%. Bo broń pozbawiono obywateli, przestępcy nadal ją mieli i już nie musieli się obawaić.
Po drugie- policja nie jest od ochraniania obywateli tylko łapania przestępców. Bo jak ktoś na mnie napadnie to od momentu zgłoszenia do momentu przyjazdu patrolu minie tyle czasu, że spokojnie zdążą mnie zabić i zgwałcić.
Po trzecie- jestem za szerszym dostępem do broni. Ale pod pewnymi warunkami. Broń tylko krótka, dostępna dla obywateli nieleczonych psychiatrycznie, ze stabilną sytuacją życiową. Dojrzałych- 25-27 lat minimum. I z maturą. Bo dzisiaj jak ktoś nie potrafi matury znać to znaczy że jest kompletnym debilem.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 16, 2016, 20:32:42 »
E tam testy psychicznie starczą. Ja znam poczciwych ludzi bez matury. Nie każdy wiąże swoją przyszłość z edukacją po prostu biorą się do roboty.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 16, 2016, 20:44:05 »
Bo dzisiaj jak ktoś nie potrafi matury znać to znaczy że jest kompletnym debilem.
Dziękuję

Offline Rapodegustator

• Wagant
  • *
  • Piwa: -38
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 16, 2016, 22:45:08 »
W sytuacji kiedy zostaje przez kogos napadniety wolalbym miec przy sobie cos do obrony. A gdybym tak chcial kogos zabic to lepiej by ten ktos nie mial czym sie obronic.
Krotko i na temat, jestem za prawem do broni ;)
Zeby osiagnac rzeczy trudne potrzeba czasu. Zeby osiagnac rzeczy niemozliwe potrzeba go troche wiecej.