Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Powszechny dostęp do broni palnej

Jestem za
Jestem przeciw

Autor Wątek: Prawo do posiadania broni  (Przeczytany 18910 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiktor002

• BANITA
  • Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Prawo do posiadania broni
« Odpowiedź #225 dnia: Lipiec 13, 2017, 14:28:27 »
powinna byc legalna ale poprzedzone to powinno byc szczegolowymi badaniami psychiatrycznymik

Offline Allibela

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #226 dnia: Lipiec 13, 2017, 22:35:57 »
Jestem za tak samo jak za bronią białą. Sama posiadam nóż motylkowy zawsze schowany w plecaku gdy gdzieś się wybieram. Służy nie tylko do samoobrony. Natomiast jeśli chodzi o pif pafy to bałabym się wchodzić do klatki w bloku mojej koleżanki gdyż pełno tam dresów na patrolu. Od taki minus tego.

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 214
  • Stanisław Cat Mackiewicz
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #227 dnia: Lipiec 13, 2017, 22:41:30 »
Dres na patrolu jakby chciał zdobyć broń to ją zdobędzie. Natomiast Ty potrzebujesz broni do tego by się przed Nim obronić (jak zresztą sama nazwa wskazuje - broń). Wszystkie (poprawcie jeśli się mylę) akty terrorystyczne miały miejsce przy użyciu nielegalnie zdobytej broni. Gdyby w takim Paryżu czy Londynie którykolwiek przechodzień miał broń, skończyłoby się to szybciej i zdecydowanie mniej tragicznie.

Offline Allibela

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #228 dnia: Lipiec 13, 2017, 22:46:16 »
Zezwól na broń dla napastnika i ofiary - niech walczą.

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 214
  • Stanisław Cat Mackiewicz
« Odpowiedź #229 dnia: Lipiec 13, 2017, 22:49:24 »
Ach, to nie chodzi o pozwolenie na walkę (mafie jakoś i bez zezwolenia walczyły ze sobą), a o wyrównanie szans. Bandzior będzie potrafił nielegalnie dobyć broń, a Ty powinnaś mieć szansę ją zdobyć legalnie do obrony.

Offline Allibela

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #230 dnia: Lipiec 13, 2017, 22:53:41 »
Tak, masz rację.

By the way, dobrze, że noszę w plecaku.
§ 1. Kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3000 zł.

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #231 dnia: Lipiec 14, 2017, 19:14:40 »
Jestem za tak samo jak za bronią białą. Sama posiadam nóż motylkowy zawsze schowany w plecaku gdy gdzieś się wybieram. Służy nie tylko do samoobrony. Natomiast jeśli chodzi o pif pafy to bałabym się wchodzić do klatki w bloku mojej koleżanki gdyż pełno tam dresów na patrolu. Od taki minus tego.
Katowice, nawet na Załężu, wydają się znacznie bezpieczniejsze niż reszta Polski, bo w życiu bym nie wyobraził sobie że kiedykolwiek ja, albo ktokolwiek z mojego otoczenia, musiał nosić nóż w plecaku, dla samoobrony "and moar".

"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 231
« Odpowiedź #232 dnia: Lipiec 14, 2017, 19:28:05 »
Katowice, nawet na Załężu, wydają się znacznie bezpieczniejsze niż reszta Polski, bo w życiu bym nie wyobraził sobie że kiedykolwiek ja, albo ktokolwiek z mojego otoczenia, musiał nosić nóż w plecaku, dla samoobrony "and moar".
Znam jeszcze bardziej bezpieczniejsze miasta, jak chociażby moje. :D

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #233 dnia: Lipiec 15, 2017, 22:25:29 »
Przecież kiedy nosi się coś do obrony, nieważne czy to nóż, baton, czy tam powiedzmy pistolet, to nie dlatego, że istnieje stuprocentowa szansa, że ktoś nas napadnie. Takiej broni znacznie bliżej do, na przykład, kamizelek ratunkowych i masek tlenowych w samolotach albo gaśnic w budynkach użyteczności publicznej. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nigdy w życiu latając samolotami nie będziemy w sytuacji wymagającej założenia masek czy kamizelki, ale tam są - na wszelki wypadek. Analogiczna zasada tyczy się właśnie posiadania noża (przykładowo) do samoobrony.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2017, 22:29:11 wysłana przez Lew »
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Crowley

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 7
« Odpowiedź #234 dnia: Lipiec 15, 2017, 22:38:33 »
Według mnie dostęp do broni powinien mieć każdy zdrowy psychicznie i niekarany obywatel właśnie dlatego by w krytycznej sytuacji mógł się obronić.

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #235 dnia: Lipiec 16, 2017, 21:28:33 »
Gaśnice się jednak trzyma w kuchni, bo tam istnieje ryzyko pożaru. Gaśnica w sypialni, na wypadek spięcią gniazdka z budzikiem, dla większości była by przesadą. Tak samo z nożem, w nocy, jako kobieta, w jakieś podejrzaniej dzielnicy możesz sobie nosić nóż, albo gaz pieprzowy, ale w ciągu dnia? Co jeszcze? Kamizelka ratunkowa na przechadzce po bulwarach Wisły, na wypadek powodzi?
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #236 dnia: Lipiec 17, 2017, 18:29:36 »
Gaśnice się jednak trzyma w kuchni, bo tam istnieje ryzyko pożaru. Gaśnica w sypialni, na wypadek spięcią gniazdka z budzikiem, dla większości była by przesadą. Tak samo z nożem, w nocy, jako kobieta, w jakieś podejrzaniej dzielnicy możesz sobie nosić nóż, albo gaz pieprzowy, ale w ciągu dnia? Co jeszcze? Kamizelka ratunkowa na przechadzce po bulwarach Wisły, na wypadek powodzi?

Podobno życie lubi zaskakiwać w najmniej odpowiednim momencie.

Offline Yuzu

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: -12
« Odpowiedź #237 dnia: Lipiec 17, 2017, 20:08:19 »
jeszcze bardziej bezpieczniejsze

Jesteś najpierwsiejszy!
-> Nie zdaj matur
-> Za karę mama odłącza ci kabel zasilający od kompa
-> Nie umiesz go wpiąć z powrotem, mimo że leży sobie obok
-> Koniec kariery na NW

Życie pewnego poległego wojownika w pigułce.
Zapalmy mu po świeczce (*)

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #238 dnia: Lipiec 31, 2017, 16:23:39 »
Tak na marginesie. Nie ma sensu nosić noża w plecaku. Tak samo gazu pieprzowego, pistoletu czy jakiegokolwiek innego przedmiotu do samoobrony. Bo myk polega na tym aby można było po ten przedmiot sięgnąć błyskawicznie, a nie gmerać po kieszeniach plecaka...
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"