Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [TFW] Wątek dyskusyjny o serwisie  (Przeczytany 28242 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 160
  • Push humanity forward
Odp: [TFW] Wątek dyskusyjny o serwisie
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 04, 2016, 10:34:23 »
Moim zdaniem moderacja powinna mieć pewną dowolność w podejściu do regulaminu oraz przyznawania ewentualnych kar za jego łamanie. W tym przypadku, dowolnością jak najbardziej może być karanie lub niekaranie takich zachowań. Jak sam zauważyłeś takie wiadomości pojawiają się teraz znacznie częściej, ale przeważnie nie są z tego wyciągane konsekwencje, co jest moim zdaniem błędem. Jest w internecie masa for, na których można przeklinać w co drugim słowie, są to nieraz bardzo duże fora, nie mniej uważam że szybko prowadzi to do całkowitej martwicy dyskusji, w której szybko znikają jakiekolwiek sensowne argumenty, a po 2-3 wymianach zdania, temat schodzi do inwektyw. Poziom spada, co więcej wiadomości zagwiazdkowane- jeszcze bardziej rzucają się w oczy i co więcej- wyglądają moim zdaniem gorzej niż odpowiedniki słów bez gwiazdek.

Nie tyle zmiany w regulaminie, co w podejściu do tematu byłyby mile widziane, ponieważ widząc takie wiadomości, osoba czytająca często z góry wyciąga wniosek oraz opinię o samej dyskusji oraz jej poziomie.
Oczywiście czasem, w określonych warunkach i okolicznościach, nie byłoby problemu z używaniem takiej formy. Czy to w różnych forumowych opowieściach wysyłanych przez użytkowników, czy też w różnych sagach, aby podkreślić pewne sceny, ale w rozmowie z innymi użytkownikami moim zdaniem jest to nie na miejscu. Raz, czy dwa może się zdarzyć, ale gdy pewne osoby zaczynają tego nadużywać- zaczyna to boleć w oczy.
Father, forgive me not, for I have sinned!
Now tremble and fear, and mercy have not upon me!

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 239
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 04, 2016, 10:43:24 »
Szukacie dziury w całym, znalazł się jeden z drugim, Movart, Hubtus itd widocznie urodziliście się kilkanaście lat za późno, bo ORMO przestało działać w 89.
Ja nie zauważyłem żadnej tendencji  wzrostowej jeśli chodzi o używanie gwi***kowanych wyrazów by ukryć przekleńśtwa, zdarzają się one bardzo rzadko i używane są by pokazać swoje wielkie niezadowolenie z pewnych aspektów i działań niektórych graczy czy też funkcjonowania turniejów.
Ostatnio pod wpływem pewnej wypowiedzi postanowiłem napisać tego posta + cytat z mojego postu
Widzę, że dalej leczenie kompleksów i nasza gwardia chętnie bierze mnie na celownik, pogratulować zawziętości i rozumu. Jakbyś nie zauważył, to wypowiedź ta miała na celu ukazanie mojego niezadowolenia z przebiegu turnieju 3vs3, wciąż ciągnącej się rundy i nie zaczęciu jeszcze półfinałów. Ale czego ja mam oczekiwać po takim pro graczu co pada na holda, żadnej wiedzy o Native i turniejach xDD
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 317
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 04, 2016, 11:36:31 »
Jest w internecie masa for, na których można przeklinać w co drugim słowie, są to nieraz bardzo duże fora, nie mniej uważam że szybko prowadzi to do całkowitej martwicy dyskusji, w której szybko znikają jakiekolwiek sensowne argumenty, a po 2-3 wymianach zdania, temat schodzi do inwektyw.
Tak źle na pewno nigdy tu nie będzie. Osoby zamieniające dyskusję w chlew szybko stąd wylecą i każdy raczej dobrze o tym wie bo poza działami klanowymi takie coś nie ma miejsca. Zresztą właśnie w działach klanowych i turniejowych jest trochę większa tolerancja, co nie znaczy że każdy będzie przeginał pałę. Spytaj się Riveta :P

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Push humanity forward
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 04, 2016, 11:58:37 »
Nie twierdzę, że będzie tak źle. Pisze tylko jak to wygląda w większym wydaniu i jaki jest ogólny odbiór takiej dyskusji- z myślą by raczej tu nie celować.

Co więcej, wszystko tak naprawdę zależy od kontekstu i konkretnej dyskusji/ wiadomości. Wulgaryzmy też są poniekąd pewną codzienną dla nas formą językową, ale na wszystko jest czas i miejsce, a głupotę i poziom wypowiedzi można rozpoznać z kilometra, więc to również nie powinno być problemem. Po prostu nie każdy zdaje sobie sprawę z tego kiedy coś można, a kiedy się nie powinno i na takie przypadki warto zwracać uwagę, jak w przypadku wspomnianego Riveta. Jeżeli ktoś jest chamem, który nie potrafi napisać i przekazać informacji bez używania wulgaryzmów w tej, czy innej formie, to nie powinno to być problemem moderacji lub forum, ale właśnie ten ktoś powinien mieć z tego powodu problem. Dlatego w przypadku osób, które znane są ze swojej niepewnej reputacji, nie powinno to nigdy uchodzić bokiem- chyba że użycie wulgaryzmów było do pewnego stopnia usprawiedliwione, czy to cytowaniem, czy odnoszeniem się do nich, czy też wiązało się z jakąś neutralną stylistyką.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 239
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 04, 2016, 12:02:25 »
A czy ty tutaj widzisz by ktoś tego używał nagminnie? LOL
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 514
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 04, 2016, 13:42:10 »
Nic się na forum nie dzieję i szukacie chyba miejsca aby posty nabić.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 04, 2016, 17:46:01 »
Proponuję ludziom co nadużywają wulgaryzmów w negatywny sposób zmieniać nick na 'cham' usuwać awatar, sygnę, zerować posty, a potem banować, bo ile można czytać że coś jest p************************************************************************************************* :)
Pozdrawiam.

Censored by ORMO ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2016, 12:39:51 wysłana przez Movart »

Online Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
  • Piwa: 141
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 05, 2016, 00:11:56 »
Tak jak napisałem w mojej wypowiedzi nie chodziło jedynie o samą zmianę w regulaminie, a pewnemu zdefiniowaniu pewnego pojęcia w celu ujednolicenia działania różnych administratorów.  Zmiana w regulaminie jest chyba najprostszym sposobem wymuszającym jakieś określone zachowanie, jednakże nie mówię, że najlepszym. Oczywiście ze względu na brak mojej znajomości dokładnego sposobu postępowania administratorów może się okazać, że wcale zmiany w tym kierunku nie są potrzebne. Wydaje mi się jednak, że lepiej być tak samo traktowanym przez różnych administratorów, niż różnie, bo to trochę kiepsko jak u jednego za taką samą wiadomość dostajesz 10 punktów ostrzeżeń, a od innego 20.

Poza tym po premierze Bannerlorda forum będzie przeżywać swój drugi renesans pod względem ilości użytkowników, więc wykoszenie takich dajmy na to "kontrowersyjnych" form wypowiedzi nie będzie przynajmniej zachęcać innych głównie nowych użytkowników do używania takiego języka. Uważam po prostu, że nie ma po co kusić losu i pokazywać nowym użytkownikom, że takie formy wypowiedzi też występują. Obecnie na forum przesiadują w sporej części te same osoby i wypowiadają się w dość przewidywalny sposób, ale nowi użytkownicy już tacy przewidywalni na początku nie będą.

Szukacie dziury w całym, znalazł się jeden z drugim, Movart, Hubtus itd widocznie urodziliście się kilkanaście lat za późno, bo ORMO przestało działać w 89.
Ja nie zauważyłem żadnej tendencji  wzrostowej jeśli chodzi o używanie gwi***kowanych wyrazów by ukryć przekleńśtwa, zdarzają się one bardzo rzadko i używane są by pokazać swoje wielkie niezadowolenie z pewnych aspektów i działań niektórych graczy czy też funkcjonowania turniejów. Widzę, że dalej leczenie kompleksów i nasza gwardia chętnie bierze mnie na celownik, pogratulować zawziętości i rozumu. Jakbyś nie zauważył, to wypowiedź ta miała na celu ukazanie mojego niezadowolenia z przebiegu turnieju 3vs3, wciąż ciągnącej się rundy i nie zaczęciu jeszcze półfinałów. Ale czego ja mam oczekiwać po takim pro graczu co pada na holda, żadnej wiedzy o Native i turniejach xDD
Prußak, specjalnie nie użyłem całej wypowiedzi, żeby w sposób jednoznaczny nie wskazywać osoby, która to napisała.Wielkie niezadowolenie naprawdę można ukazać w inny sposób. Jak brakuje tobie słowa to możesz skorzystać ze słownika synonimów i problem z głowy. Trochę bawi mnie te twoje porównanie do ORMO jak i opinia na temat wiedzy o native jak i moich umiejętność. Jeśli myślisz, że takie wypowiedzi na poziomie gimnazjum mnie ruszają, to się mylisz. Za to po twoim zachowaniu widać,że  słoma z butów tobie wychodzi w dużych ilośiach:).

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 05, 2016, 12:17:34 »
W klanach większe emocje i wykropkowanie wulgaryzmu nikomu nie szkodzi. Zresztą jak się poszczególnemu klanu nie podoba komentowanie to może zamknąć wątek i umieszczać tylko informacje (jak HITMENi) W innych działach powinno być tego mniej ale też z zachowaniem rozsądku. Dobrze użyty wykropkowany wulgaryzm nie musi być zły. Każdy klnie mniej lub więcej i po to jest też forum aby przekazać część też tych skrajnych emocji. Nie można przyzwolić aby było rzucanie wulgaryzmów na lewo i prawo, ale wykropkowanie od czasu do czasu jak coś mnie wk***wi np. w danym serialu zamiast "No czuję się zdegustowany postawą reżyserów odnośnie scenariusza, nie sprostali moim oczekiwaniom" Litości, bez przesady. Zdrowy rozsądek na pierwszym miejscu i nie przeginać ani w jedną ani w drugą stronę. Do tego nie róbmy z forum poprawno-politycznego wyuzdanego z emocji i szczerych wypowiedzi poletka. Naprawdę kuriozalny problem tu tworzycie. 

Do tego wykropkowany wulgaryzm chyba skrajnemu procentowi przeszkadza. Nawet możecie zrobić ankietę ^^

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 06, 2016, 09:42:20 »
Sądze, że większość wulgaryzmów używa. Tylko, że niektórzy to tak jakby nie potrafią za bardzo i usilnie próbują się nauczyć, a najlepsza nauka to praktyka, więc często używają.

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
  • Piwa: 136
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 06, 2016, 11:52:12 »
Ale dobra "kurwa" od czasu do czasu nie jest zła a nawet konieczna...
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 127
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 06, 2016, 15:34:33 »
Teraz jest dobrze IMO. Bez jakiejś przesady, ale wykropkowany wulgaryzm może być od czasu do czasu. Jest to całkiem normalne i najlepiej okazuje emocje.

(click to show/hide)

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Push humanity forward
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 06, 2016, 17:44:18 »
Ze wszystkim się zgodzę, wulgaryzmy były, są i będą częścią mowy, wręcz bardziej codzienną i naturalną niż ich brak. Użyty właściwie, niekierowany w drugą osobę lub stosowany jako celowy zabieg moim zdaniem absolutnie nikomu nie szkodzi. Chodzi o to, że intencja oraz charakter wulgaryzmu wynika z kontekstu konkretnej wiadomości i na tej podstawie należy ocenić czy jest on "w granicach" normy, czy też nie.

I tu pojawia się sedno- jeżeli zdarzy się (mam nadzieję, że nie), że ktoś chciał kogoś obrazić w ten sposób, lub coś w tym stylu, to niech nie liczy że kilka gwiazdek zamiast pełnego słowa uchronią go przed ostrzeżeniem. Z gwiazdkami, czy bez- nie ma to najmniejszego znaczenia w takim wypadku, więc warto o tym przestrzec wcześniej, aby potem nie było płaczu.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 07, 2016, 09:33:47 »
Po co było dawanie moderatorom Dominikowi i Matkowskiemu w DP szczególnie po sfailowanej olimpiadzie? To jakiś rodzaj masochizmu? Rozkręcanie? Kilka dni nawet nie ma posta.

Chciałem pisać PW ale stwierdziłem, że napiszę publicznie. Po co się chować po kątach. Może ktoś przyjmię na klatę swoje błędy, a może ktoś opuści w końcu to nieszczęsne DP. DP, które nie ma żadnego potencjału na tym forum. Zmarnowany czas. A w najgorszym przypadku ja rozkręce postami z ew. dramy, bardziej forum niż te nieudolne starania na DP.

Dalej to nie rozumiem po co nam kolejny globalny. Chociaż wiadomo Alka lubię. Jak już to przydałby się admin bo Rome to chyba zapadł w sen letni. Zresztą i tak adminów było zawsze 3 teraz jest 2.

A Koxxus to coś tam zrobił jakieś osty dał a więc spoko czy słuszne to nie słuszne to mniejsza tylko moje pytanie co się stało z hakkerusem.

A no i oczywiście nie ma co tego traktować personalnie.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 715
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 07, 2016, 10:16:02 »
Przeniosłem posta IvE, bo w złym temacie pisałeś.

Możesz nam zaufać lub nie, ale ci moderatorzy DP mają sens. Zaczęli nawet działać (pamiętaj, że są też redaktorami).

Nwy global będzie zaraz bardzo potrzebny, gwarantuję. Szczególnie, że niebawem ubędzie zielonych. A adminów ZAWSZE było dwóch, więc nie wiem, o czym mówisz. Chyba, że jako trzeciego liczysz junior admina, ale to dopiero od 2015 i jako zwykły admin się nie liczy. Jeśli są plany odnośnie junior adminów, to na pewno się o tym dowiecie wkrótce.

I cieszę się, że chociaż jeden wybór ci się podoba, chociaż mylisz się co do ostów, bo Koxuss jeszcze żadnego nie musiał na szczęście dawać. A hakerussa nie ma z nami od 2015, odszedł.

(click to show/hide)