Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [TFW] Wątek dyskusyjny o serwisie  (Przeczytany 28164 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 715
[TFW] Wątek dyskusyjny o serwisie
« dnia: Listopad 28, 2015, 17:44:02 »
Wątek ten powstał, aby stworzyć miejsce do dyskusji na tematy wszelakie, które dotyczą całego serwisu. Chodzi zarówno o kwestie prowadzenia serwisu, układu forum, szczegóły typu rangi, ikony, piwa etc, jak i wszelakie sprawy techniczne. Zgłaszajcie tutaj Wasze pomysły, uwagi, jak i spostrzeżenia.

Temat ten służy również dyskusji między użytkownikami, więc nie krępujcie się tutaj pisać w jakiejkolwiek sprawie, która dotyczy serwisu. Porównywanie tutaj Waszych opinii na poszczególne kwestie również może dużo wnieść.

Inne tematy dotyczące serwisu:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2017, 18:59:17 wysłana przez Dyktator »

(click to show/hide)

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 233
Odp: [TFW] Wątek dyskusyjny o serwisie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2015, 18:38:12 »
1. Lista tego, co ma zawierać wątek klanowy, jest śmieszna. Ci którzy grali kilka lat temu i pamiętają wątek WV, przyznają, że gdyby stosować dzisiejsze kryteria, to temat tamtego klanu trafiłby do kosza po tygodniu. I czemu ma to służyć? Moim zdaniem, zasada powinna być taka, że klan może w swoim wątku pisać co chce w ich interesie jest estetyka, a nie w interesie administracji. Jeśli klan, nie poda danych kontaktowych, to nie zdobędzie nowych rekrutów z tawerny (to promil, tych którzy zasilają pułki, no ale hipotetycznie komuś mogłoby zależeć), czyli to będzie ich strata. Za to, jeśli się nie ogłoszą, bo zamiast tworzyć wątek w wolnym czasie, ktoś będzie wolał pograć, to paradoksalnie, bardziej cierpi na tym forum, niż ten klan. 1ps, który sporo osiągnął, chyba bardzo długo nie miał tematu na tawernie. No i co? Można? Można. Problematyczne były wtedy kwestie organizacji turniejów dla społeczności, gdy część jej graczy po prostu olewało forum.
Celem powinno być to, aby każdy klan się tutaj ogłosił, tak aby nie było "szarej strefy". Dzisiaj np. na NW grają między sobą dwa pułki, które nie ogłosiły się na tawernie. Oba z Polski.
Czepianie się, przez graczy którzy więcej czasu spędzają na forum niż w grze, że wątki są nieestetyczne, jest dziwne.

Możliwe, że moderatorzy w dobie 1 posta dziennie na forach klanowych, w sumie to nie mają nic do roboty, więc coś chcą się pokazać. Tu tkwi jednak problem, bo jeśli chcą coś zrobić, to powinni namawiać inne klany, do ogłaszania się byle jak, byle tylko rosła liczba wątków.

2. Problemem jest to, że bardzo wielu graczy nie używa forum. Nie twierdzę, że moderatorzy powinni chodzić po serwerach i opowiadać, jakie to fajne dyskusje mamy, można z IvE o Korwinie pogadać no cud, miód i orzeszki, no ale warto coś zrobić, a nie czekać na kolejną część gry.

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 353
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2015, 18:55:54 »
No tak, w sumie czekanie na kolejną część MiB, jest dość zabawne. Mnie akurat to w ogóle nie dotyka, nie sądzę, żeby po premierze istotnie miało się coś zmienić.
Czemu nie gramy tu w np. Mordheim, czy Blood Bowl, przecież Tawerna to idealne miejsce właśnie do takich zabaw?
Zdecydowanie, czekanie na premierę Bonerloda, zamiast wykorzystywanie potencjału jaki tutaj tkwi to babol!

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 514
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2015, 18:57:55 »
No zgadzam się z Lygryssem.

Dodałbym też niepotrzebne bzdurne ingerencje w wątki i wydzielanie postów? Na co i co to przyniosło?

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
  • Piwa: 136
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2015, 20:19:53 »
Próba uporządkowania twoich politycznych dyrdymałów jest IvE konieczna. Dyskusja na forum różni się nieco od takiej prowadzonej na żywo. W danym momencie nie każdy może być zalogowany i pisać na interesujący go temat. A skoro ty poruszasz ich paręnaście dzienni (większość strasznie powierzchownie) w jednym wątku prowadzi to do strasznego burdelu w bardzo szybkim tempie. Dlatego na forach dyskusyjny (to nie jest nasz wymysł i fanaberia) stosuje się bardzo dobrą zasadę, jeden temat- jeden wątek.

Co do tematów klanowych, chcecie mieć schludne forum- muszą być schludne wątki.
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2015, 20:49:06 »
Że tak zażartuje,

Ein Reich, ein Volk, ein wą-tek.

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
  • Piwa: 136
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2015, 21:13:59 »
Dokładnie tak. Na forach dyskusyjnych tak właśnie to działa.

Każdy z działów musi być czytelny i przyjazny użytkownikowi. I to nie temu "weteranowi, zaprawionemu w bojach" ale każdemu nowemu użytkownikowi, który pierwszy raz zagląda do danego działu i nie do końca jeszcze jest obeznany ze zwyczajami panującymi na portalu.
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2015, 21:20:30 »
Co do tematów klanowych, chcecie mieć schludne forum- muszą być schludne wątki.
   Rozumiem Luca, że Tobie zależy na takich rzeczach. Wątek, to pewna wizytówka klanu. Z drugiej strony, kilka lat temu akceptowano takie wątki:
http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=6845.0
http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=5169.0
http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=4879.0
http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=4909.0
http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=5668.0
   I nic, nikomu się nie stało. Wręcz przeciwnie, niektóre klany sobie istniały przez kilka miesięcy, nie przejmując się tematem. Założenie go, było bardziej aktem "zalegalizowania" się. Dzisiaj poprzeczka została podniesiona wysoko, wymaga się ładnych, schludnych wątków. Problem w tym, że nie każdy ma umiejętności, czas i chęci.  To problem tego, że istniały klany które miały lepszy wątek, niż umiejętności w grze.
    Dlatego, lepiej aby ta schludność, była zalecana a nie wymagana. Można namawiać, a nie rozkazywać. Przecież każdy klan chce mieć ładny wątek, tylko, umówmy się, że tylko 1 osoba w społeczności, traktowała wątek jako najważniejszą rzecz, reszta na początku chce ogarnąć takie rzeczy jak skład, pierwsze mecze itd.

Offline Rome

• Administrator
  • Najemnik
  • Piwa: 197
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2015, 21:21:16 »
Edytowałem nazwę wątku, nic więcej.
DANCE OR GET BANNED

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2015, 21:22:33 »
Edytowałem nazwę wątku, nic więcej.
Faktycznie. Ale wiem, że coś ukrywasz, pod swą żółwiową skorupą.
Wracając: Luca, dla takich 3-4 gimbusów, którzy chcą sobie założyć klan, wymóg schludnego wątku, może być trudny do zrealizowania. Pytanie, czy bardziej zależy nam na ilości czy jakości. Zazwyczaj, stawia się na to drugie, ale tutaj moim zdaniem liczy się ilość. Sytuacja w której istnieją sobie jakieś klany, w oderwaniu od społeczności, jest zła.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2015, 22:18:51 »
Luca bełkocze.

Lygryss masz oczywiście rację. Co do wątków to klan jak ma brzydki wątek to jego sprawa i tyle.

No ale Luca to reprezentant starego zamordyzmu co już wywalił skutecznie wielu użytkowników z forum z NIFNem włącznie, ja tam liczę na rozsądek nowych adminów. Po to w końcu zakładają takie wątki jak ten.

Offline hakeruss

• Opój
  • *
  • Piwa: 30
  • To ja :D:D
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2015, 23:10:12 »
Co do wątków klanowych uważam jednak, że dobrze jest jak ludzie posiadają coś na rodzaj wzoru.
O estetykę można byłoby się kłócić, za to jak czegoś temat nie zawiera to zawsze można się dogadać - @Warder poza tym temat, który najprawdopodobniej masz na myśli wylądował w koszu bo był brzydki, mam na myśli obrazki z dupy wzięte i za duże, a także było brak zainteresowania do współpracy ze strony autora tematu.
:D:D

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 28, 2015, 23:58:02 »
@Warder poza tym temat, który najprawdopodobniej masz na myśli wylądował w koszu bo był brzydki, mam na myśli obrazki z dupy wzięte i za duże, a także było brak zainteresowania do współpracy ze strony autora tematu.
   Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, ów pułk kilka dni temu sfuzjował się z innym, także temat i tak by trafił do archiwum. Z drugiej strony, taka praktyka, jest po prostu głupia. Tu kilka tematów, renomowanych klanów, które pięknych wątków nie miały:

http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=8768.msg174799#msg174799
http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=6170.0
https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,150028.0.html (Dość podobnie, choć mniej estetycznie, wyglądał pierwszy temat WV)

Jak klan chce mieć brzydki temat, to powinna to być jego sprawa. Administracja, nie powinna w to ingerować. No bo równie dobrze, zacznie się skoro do tematu, doczepianie do np. nazwy. W sumie, nie wiem czy gdyby ktoś dzisiaj założył pułk i nazwał go "Szaakalalakalamakalakarakakatikikikirzo dkiewka", to czy by moderator nie wyskoczył i stwierdził, że "No, zmienić nazwę. RAUS!". Aby też nie było, rozumiem waszą rację, ale przesadzacie. Zachowujecie się, trochę jak pedant, który przychodzi do kogoś w gości i zaczyna mu sprzątać. Należy uszanować, moim zdaniem, że póki dana grupa nie narusza zasad tawernianych, nikogo nie wyzywa, że ich temat jest, jaki jest. Ładniejszego nie umieli zrobić/ nie mieli czasu, więc sklecili kilka zdań i tyle.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2015, 13:43:10 wysłana przez Warder »

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2015, 02:41:09 »
Kuźwa i dopiero teraz takie coś jest wytykane?

Wysłane przez tapatalk

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2015, 10:25:30 »
Przecież ja w tajnym dziale dawno o tym pisałem.