Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: ^IvE pyta - Wywiad z huthem  (Przeczytany 5641 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 514
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
^IvE pyta - Wywiad z huthem
« dnia: Październik 21, 2015, 10:34:46 »
^IvE: Zaczniemy trochę od banału, opowiedz nam trochę o sobie. Jak trafiłeś na tawernę?

huth: Nie jestem dokładnie pewien, prawdopodobnie chciałem dowiedzieć się czegoś o modach. Z tego co pamiętam, moja pierwsza aktywność dotyczyła Mount & Blade Ogniem i Mieczem. Dla niezorientowanych był to wtedy mod tworzony pod single-player. Wówczas był to kontrowersyjny temat, ponieważ wyglądało to tak, że nieznane studio podkradło pomysł i chciało na tym zrobić kasę. O ile nie przepadam za sienkiewiczowskim klimatem, to chciałem się dowiedzieć, czy to jakaś oficjalna inicjatywa modderów czy jakaś afera.

^IvE: Jak Ci się pracuje jako moderator, czy jesteś zmęczony niektórymi użytkownikami?

huth: Niektórymi jestem lub... byłem. Samo moderowanie na początku było dla mnie nieco absorbujące, bo ograniczałem się do tematów o modach i niespecjalnie interesowałem się resztą forum. Potem odkryłem opcję 'pokaż wiadomości od ostatniej wizyty' i to załatwia prawie wszystko. Ostatnio również używam do szybkiego poglądu i krókich postów apki Tapatalk na telefonie.

^IvE  A jak to jest z tymi postami? Nabijałeś kiedyś specjalnie? Jesteś w końcu najaktywniejszym użytkownikiem forum.

huth: Tak właściwie sam się dziwię... Wg. statystyk najwięcej postów mam w działach o modach. Muszę przyznać, że rzeczywiście był czas kiedy dość intensywnie zajmowałem się modami, starałem się pomagać i ogólnie zdecydowanie zbyt dużo czasu na to poświęcałem <śmiech> Trzeba jednak brać pod uwagę to, że od czasu zostania moderatorem liczą się też te wszystkie 'techniczne' posty.

^IvE: Ile czasu dziennie poświęcasz na tawernę?

huth: Nie wiem <śmiech> Kilka miesięcy temu to była chyba godzina, obecnie nierówno, staram się nadrabiać, gdy pasuje mi ucięcie sobie dłuższej 'sesji' na forum. Czasem zależy też czy jest jakiś ciekawy temat do obgadania.

^IvE: Jakie filmy lubisz i skąd takie zainteresowanie Clintem Eastwoodem?

huth: Clint Eastwood to jest żyjąca legenda <śmiech> Myślę, że nie tylko mi ten gość imponuje. Poza tym to taka zabawa i poza, ustawianie tych awatarow i wstawianie cytatów. A co do filmów to parę lat temu sporo oglądałem, zwykle ambitniejsze kino, ale zbyt dużo czasu to zajmuje i w sumie wolę poświęcać na co innego czas. Mam ten sam nick na filmwebie jakby ktoś był superciekawy....

^IvE:  Na jakie inne rzeczy poza tawerną <śmiech> spędzasz czas?

huth: Na pracę i jej szukanie, czytanie, tracenie czasu w necie, granie i rozwijanie zainteresowań...

^IvE: Jakie masz konkretnie zainteresowania? Możesz przybliżyć?

huth: Jeśli ktoś wpadł czasem do działu sesyjnego czy kulturalnego, to wie, że staram się rysować i ogólnie zajmować kwestiami wizualnymi. Oprócz tego w sumie ogólnie interesuję się, jakby to powiedzieć, 'wyższą' kulturą i filozofią. To brzmi bardzo górnolotnie, ale wcale takie nie jest <śmiech>

^IvE: Co rozumiesz poprzez wyższą kulturę i filozofię? Jakie konkretne nurty w filozofii Cię interesują? Są różne rodzaje filozofów, jedni szukają prawdy w gwiazdach i mistycznych rzeczach. Drudzy śledzą historię polityczną i dopatrują się prawdy. A kim ty jesteś :P

huth:  Szczerze mówiąc, to nie sądzę, żeby to kogoś naprawdę obchodziło <śmiech> Przez 'wyższą' chciałem powiedzieć, że lubię poznawać trudniejszą muzykę (dawną, klasyczną, współczesną), literaturę czy sztukę. Jeśli ktoś odwiedza dział 'rozrywka' to wie, że ostro słucham też "mózgotrzepów" i różnistej awangardy.

^IvE: Poproszę coś więcej o filozofii!

huth: Powiedzmy, że mam jakieś zapędy intelektualne. Lubię dochodzenie do jakiegoś zdania w sposób rzeczowy, zdroworozsądkowy, no i oczywiście trudno o lepszy kierunek w zagłębianiu się w to niż filozofia. Aczkolwiek spora część mnie w ogóle nie interesuje, tzn. jestem raczej bliżej Wittgensteina niż Heideggera, tak metaforycznie ujmując. Filozofia jest hermetyczna jeśli się głębiej w to wejdzie, ale sam zacząłeś. Jeszcze kończąc i tak dla zorientowanych, to chyba najbliżej mi to Ciorana <śmiech>

^IvE: Jeśli weszliśmy już na wyższe sfery to jakie książki byś polecił?

huth:  Polecam książki z "kanonu", tzn. np. tytuły z kolekcji XX w. Gazety Wyborczej. Bez podtekstów <śmiech> Ostatnio przeczytałem coś niższych lotów, ale szczerego i prostego: 'Cel Snajpera' Chrisa Kyle'a oraz ambitną dylogię sci-fi Wattsa: 'Ślepowidzenie' i 'Echopraksję'

^IvE: A coś z polskiej literatury?

huth: Z polskiej głównie czytałem sci-fi, więc wiadomo, że: Lem, Zajdel, Dukaj, Oramus i wiele innych. Poza tym, to myślę, że każdy powinien przeczytać te okropne lektury szkolne <śmiech> Czyli autorzy typu: Prus, Żeromski. Niedawno czytałem taki staroć jak 'Słówka' Boya... Obecnie czytam lekkostrawnego "Gambita" Cholewy, fajne na rozluźnienie.

^IvE: Jakbyś miał jedno życzenie które byś mógł spełnić to co by to było <śmiech>

huth: No, co za pytanie! Tak idealistycznie, to byłoby to, co na końcu chce bohater 'Pikniku na skraju drogi'. Proszę nie zadawać mi takich pytań jak na jakichś koloniach <śmiech>

^IvE: Taaaak? No dobrze.. To w co takim razie robisz gdy odkrywasz, iż skończył się papier toaletowy, w sytuacji gdy jest on niezbędny?

huth: <śmiech>  Jestem przezorny w tej kwestii i jeszcze nigdy mi się taka sytuacja nie zdarzyła <śmiech>

^IvE: Ta odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje <śmiech>

huth: No wiesz co <śmiech> Pewnie bym wołał, żeby mi ktoś podał papier.

^IvE: A jak by nie było nikogo?

huth: To jest strasznie gówniany temat, wiesz?

^IvE: Wiem <śmiech> Przejdźmy jednak dalej. Gdybyś miał wcielić się w bohatera filmowego to wybrałbyś Clinta?

huth: Czemu nie? <śmiech> Chyba w żadnym filmie nie zginął :P

^IvE: Jak sądzisz jak powinien wyglądać rozwój Tawerny jako portalu?

huth: Hmm... Myślę, że trzeba lepiej zintegrować główny portal z forum i skupić się na Bannerlordzie mocno. To wszystko zależy jednak od aktywności ludzi wspóltworzących ten serwis...

^IvE: Stawiasz się na forum w roli raczej skrupulatnego urzędnika czy wizjonera?

huth: Stawiam się w roli Clinta <śmiech>

^IvE: Jakie wydarzenie uważasz za najciekawsze w trakcie Twojej działalności na tawernie?

huth: Wydarzenie - trudno mi teraz to wszystko przemyśleć, myślę że kilka banowań było ciekawych, jakiś czas temu bardzo fajna była forumowa kampania online. Na tę chwilę bardziej pracuje się nad ambitniejszą działalnością niż robi jakieś spektakularne wydarzenia. Życie weryfikuje pomysły.

^IvE: Jakich użytkownikow lubisz i cenisz najbardziej a jakich nie (tych drugich możesz pominąc jak nie chcesz)

huth: Lubię większość, no co tu dużo mówić, mam naiwnie pozytywny stosunek do ludzi. Lubiłem też Harry'ego i chciałbym żeby tacy aktywni użytkownicy byli, ale żeby nie pili co wieczór... Taki tragizm, że sam go zbanowałem. Nie ma co ukrywać, że od jakiegoś czasu w niektórych tematach gadam tylko ja z Octavianem, próbując ogarnąć jego wizje. Poza tym Dykcio jest najlepszym prezesem naszej tawernianej megakorporacji! Oprócz tego, to chyba nie lubię Prussaka <śmiech>

^IvE: Cóż to już wszystko, dziękuje za wywiad!

huth: Było bardzo miło i dzięki za tę inicjatywę. Pozdro dla bywalców Tawerny!

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 641
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
Odp: ^IvE pyta - Wywiad z huthem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2015, 11:44:26 »
Wreszcie mogliśmy poznać wszelkie tajemnice HUtHa!

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2015, 13:09:53 »
Ja tam nadal sądzę, że sie nie podciera xD

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 130
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2015, 13:40:28 »
Najlepszy wywiad jaki do tej pory który się ukazał !

P.S: Kolor ma być fioletowy, ciemna purpura też ujdzie :*

"W moim życiu jedyna stała to ciągła zmiana
I przez to żadna z perspektyw to nie fatamorgana"

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 160
  • Push humanity forward
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2015, 14:58:32 »
Roześmiany ten Huth.
Father, forgive me not, for I have sinned!
Now tremble and fear, and mercy have not upon me!

Offline Stachu Jones

• Pijus
  • *
  • Piwa: 50
  • ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2015, 15:29:24 »
a kiedy wywiad ze mną? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.youtube.com/watch?v=2jgrw07HTuw
,,Skacz złapie cię"- Illiew do Piotra ,,Magika" Łuszcza 26 grudnia 2000.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2015, 16:08:26 »
a kiedy wywiad ze mną? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapraszam do Poznania, nagramy filmik i wrzucimy na tawernę.

Offline Lejba Goldszmit

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2015, 16:16:56 »

Nowy odcinek z serii Lufa Pytanie ?
Ja osobiście jestem (Jarl) za ideą łączenia pułków Legia Nadwiślańska która była między 4pp a 5pp była dobra albo inne korpusy. Jak przedstawiciel polskich pułków są za proszą o komentarz.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 318
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2015, 18:11:28 »
huth: Czemu nie? <śmiech> Chyba w żadnym filmie nie zginął :P
Błąd! <śmiech> Zginął w <śmiech> Gran Torino!!! <śmiech> !!!

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 130
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2015, 18:32:30 »

<śmiech>!

"W moim życiu jedyna stała to ciągła zmiana
I przez to żadna z perspektyw to nie fatamorgana"

Online Octavian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 353
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2015, 21:16:23 »

<śmiech>

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2015, 22:24:19 »
Nawet jeśli to poza kadrem, a właściwie jak się film już skończył, więc nie liczy się!111

Wiecie, jak IvE zadaje takie pytania jak zadaje, to trudno zachować powagę...

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2015, 10:47:45 »
Oj huth to chodzi o bekę z tego śmiechu XD Po prostu wzorowałem się na wywiadach w Bravo Gerls.

<śmiech>