Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Czy zna sie ktoś z was na samochodach?  (Przeczytany 5159 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline soner

• Ojciec Założyciel
  • Rybałt
  • Piwa: 117
  • Steam ID: Mój status Steam
Czy zna sie ktoś z was na samochodach?
« dnia: Wrzesień 24, 2015, 10:01:07 »
Planuje zakup samochodu, pierwszego, z salonu. Moja wiedza z zakresu motoryzacji jednak kuleje. Strzelam w zakup samochodu z segmentu B i zastanawiam sie nad tymi modelami: Mazda2, Yaris, Fiesta. Ktos cos wie? ktos doradzi? ktos moze tez szuka? a moze ktos cos sprzedaje ?:)
~Już Cię nie rozumie liżę komuż dupę ale jestem arogancki.Zastawienie wyrazów podobne do tego Jaś jest wysoki ale trochę niski. - acoaco122

Offline Patrykus

• Pijus
  • *
  • Piwa: 10
  • 14pk_Darth_Patrykus
    • Forum 14pk
Odp: Czy zna sie ktoś z was na samochodach?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2015, 10:05:12 »
O jakich funduszach mówimy?

Offline soner

• Ojciec Założyciel
  • Rybałt
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2015, 10:08:35 »
55k za nowy z wyposazeniem zawierajacym minimum klime, radio cd/mp3, centralny zamek i el szyby + silnik nie bedacy zawalidroga. Istotne dla mnie jest bezawaryjnosc (wiem ze calkowita jest niemozliwa, ale istotne zeby sie nie rozpadal po kilku km), prowadzenie, komfort na dluzszych trasach i bezpieczenstwo - czyli standard :)
~Już Cię nie rozumie liżę komuż dupę ale jestem arogancki.Zastawienie wyrazów podobne do tego Jaś jest wysoki ale trochę niski. - acoaco122

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 514
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2015, 10:10:18 »
Tylko salon wchodzi w grę? Pamiętaj, że w Polsce można jeździć angielskimi autami już, które są znacznie tańsze, niemieckie też. Pewnie jednak nie chcesz się bawić w wynalazki.

Offline soner

• Ojciec Założyciel
  • Rybałt
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2015, 10:13:34 »
Uzywki szukalem, ale nie znam sie i nie mam zdrowia to polaczkowosci, kombinatorstwa i sprawdzenia wszystkiego 1000 razy bo polaczek cos knuje. I w zwiazku z tym, ze jestem swiezym kierowca i bedzie to moj pierwszy samochod, to wynalazki odpadaja :)

Offline Patrykus

• Pijus
  • *
  • Piwa: 10
  • 14pk_Darth_Patrykus
    • Forum 14pk
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2015, 10:17:06 »
Nie lepiej było by za taki hajs kupić kilkuletnią używkę z "wyższej półki"? Przy zakupie używek ważne jest to żeby wziąć ze sobą jakiegoś znajomego mechanika. Wtedy ciężko będzie Cię oszukać. Zrobiłem tak z moją ukochaną Mazdą 323F. Nie wiem jak sprawa wygląda z Mazdą 2 ale ogólnie Mazdy mają dobrą reputacje oraz wytrzymałe silniki.

EDIT: nie zauważyłem tego, że powstały już 2 posty na górze :) Tak czy inaczej, polecam wycieczkę po używki z mechanikiem. Za ok 20-25K można znaleźć 4 razy lepsze auto.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 514
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2015, 10:18:13 »
Nie no zrozum, że Soner wyraźnie napisał, że nie chcę się w to bawić. Jak ma hajsiówo to czemu ma się katować. Szczerze to moja wiedza jest chyba za mierna poleciłbym spróbować jakieś forum motoryzacyjne XD

Offline soner

• Ojciec Założyciel
  • Rybałt
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2015, 10:26:43 »
Dodatkowo z używkami jest ten problem, ze nie mam wśród znajomych i rodziny nikogo kto sie zna na tym do tego stopnia zeby mogl mi pomoc, wiec jestem tak czy inaczej sam :) Poza tym dla mnie nie liczy sie moc, szpan itp Chce autko, ktore bedzie wozilo mnie + 1 pasazera (2 dodatkowych z tylu okazjonalnie) i bylo komfortowe, bezawaryjne... Jestem jak emeryt :)
Tak czy inaczej dzieki za posty!

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
  • Piwa: 136
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2015, 11:48:07 »
Czy którykolwiek z panów wyżej próbował kiedyś kupić w tym kraju samochód używany?

Soner, półtora roku temu kupowałem samochód dla siebie i rodziny. Wcześniej rok szukałem używanego, z tym, że ja trochę się w tym orientuję i mam paru zaufanych mechaników. Na jakieś 70 obejrzanych samochodów tylko 10% spełniło moje kryteria. Czyli tak naprawdę było zgodnie z prawdą opisane w ogłoszeniu. Nie oczekuję cudów, wiem ile jeździ się samochodami w Niemczech czy Francji, dlatego też jeśli przebieg był kręcony czy samochód opisywany jako bezwypadkowy okazywał się jednak uszkodzony z góry sprzedającego skreślałem. Z jednej prostej przyczyny, jak już na początku ktoś kłamie to potem może być tylko gorzej...

W Ostatecznym rozliczeniu kupiłem nowy samochód. Bez szaleństw ale wszystko co do jazdy potrzebne ma, radio, klimatyzacja,wygodne fotele no i bardzo dużo miejsca. Pytanie jakiego samochodu potrzebujesz? Małej, miejskiej mydelniczki czy czegoś większego? Benzyna czy diesel? A może fabryczny LPG? Jakie roczne przebiegi zakładasz?

Jeszcze jedno mi się przypomniało, gwarancja. Wątpię czy na używkę dostaniesz co najmniej dwuletnią (choć powoli standardem robi się 5 lat) gwarancję. Robisz tylko przeglądy (które wbrew pozorom wcale nie są droższe w ASO, tylko trzeba umieć rozmawiać i się pytać o wszystko) a o resztę się nie martwisz, coś się popsuje- odstawiasz samochód do warsztatu, bierzesz zastępczy i czekasz na naprawę.
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline soner

• Ojciec Założyciel
  • Rybałt
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2015, 13:00:17 »
rok szukałem używanego
I to jest wlasnie 'piekne' w szukaniu samochodow w polsce (a moze i na swiecie, nie wiem). Gdzieś czytałem ze 70% ofert wystawionych na portalach z ogłoszeniami jest w jakis sposob zakłamanych. Dlatego mam zamiar kupić w leasing nowy z salonu.

Interesuja mnie samochody miejskie typu Yaris albo Fiesta, czyli male, ale nie te najmniejsze, bo zalezy mi jak na najwiekszym mozliwym komforcie w segmencie. Finalnie mam zamiar dojezdzac do pracy samochodem i rocznie będzie to ok 25k - 30k, ale to moze byc dalsza przyszlosc jak dociagna do mnie A2;) Celowalem w benzynę, bo tansze silniki niz diesle (i ponoc cichsze i latwiejsze w naprawach). A lpg fabryczny, to nie widziałem, żeby jakikolwiek samochód mial :) Budzet to max 55k za wersje wyposazona w gadzety

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2015, 13:14:36 »
(...) Celowalem w benzynę, bo tansze silniki niz diesle (i ponoc cichsze i latwiejsze w naprawach) (...)
Dziś już gówno prawda. Nowe silniki benzynowe są tak samo skomplikowane jak diesle, też mają turbosprężarki, koła dwumasowe itp. Do tego w miejskich autach ostatnio montują silniki od kosiarek, z 3 cylindrami...

przy 25 tys. już opłaca się myśleć o dieslu. W Fordach montują silniki wysokoprężne od PSA, bardzo dobre i sprawdzone konstrukcje. Ale jeśli więcej jeździsz po mieście to wybrałbym benzynę. No i Fiesta ma świetny automat. Ale tu kolejne pytanie, czy chcesz taką skrzynię?

Co do LPG, coraz popularniejsze są instalacje montowane u dilera ale parę fabrycznych rozwiązań też już się pojawiło.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 317
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2015, 13:41:05 »
Luca ma rację. Szukanie dziś auta to tragedia. Przerobiłem MASĘ ogłoszeń i wynik bardzo często był taki sam - sprzedający kłamał, ukrywał fakty i marnował mój czas. Jakim trzeba być tępym glonem żeby powiedzieć "silnik działa super, blacharka igła" jedź człowieku nawet te 15/20 kilometrów a po podniesieniu maski słychać metaliczne, wręcz agonalne dźwięki, po dodaniu gazu silnik prawie gaśnie a pod plastikowymi progami wszystko przeżarte przez rdzę. Podaję najgorszy możliwy przykład - bo taki niesamowicie często się powtarza. Mówię tu jednak o przedziale do 5 tysi w jakim szukałem.
Wyżej mamy już do czynienia z lepszą robotą. Ewentualne powypadkowe ślady mogą być dobrze ukryte z racji że w droższe auto opłaca się więcej włożyć aby sprzedać je z ogromnym przebiciem w porównaniu do ceny za którą kupiło się grata. Bez ogarniętego mechanika bym nie podchodził a 99% komisów lepiej omijać szerokim łukiem - szczególnie te z samochodami z Francji.
Nie mówię tu już tylko o handlarzach - masa prywatnych osób które za swoje niezbyt zadbane auta życzą sobie o wiele za dużo, licząc że trafi się frajer. Niestety handel autami kwitnie cebulą i krętactwem a nic nie zanosi się na lepsze dopóki nie wejdą w życie surowe przepisy dotyczące powypadkowych złomów.

Skoro masz kasę, nie ma ci kto pomóc w zakupie używanego ani nie chcesz się w to bawić - bierz auto z salonu. Do tego dochodzi gwarancja, parę lat spokoju.
O awaryjności danych modeli dostępnych w salonach też trudno dużo powiedzieć. Lepiej żebyś się rozejrzał za modelem który już przeszedł lifting i nie jest dopiero co wprowadzony na rynek. Podczas liftingu usuwane są różne wady fabryczne które wychodziły podczas eksploatacji i z którymi właściciele zgłaszali się na gwarancję.
Prowadzenie... przejedziesz się w salonie to zobaczysz co ci najbardziej pasuje.
I bezpieczeństwo - czyli największy bubel wciskany ludziom przez producentów. Testy zderzeniowe sprawdzają jak auta chronią pasażerów przy potencjalnym zderzeniu z POJAZDEM O TEJ SAMEJ WADZE I KSZTAŁCIE. Ciągle największą rolę odgrywa waga - bo jeśli uderzy w ciebie Jeep który miał 3 gwiazdki a siedzisz w miejskim aucie co miało 5 to raczej gość z Jeepa wyjdzie o własnych siłach - to twoje auto zostanie przepchnięte i w nim wystąpi większe przeciążenie. Producenci nauczyli się projektować samochody pod crash test NCAP, jednak rzeczywiste zderzenia nie odbywają się w tak sterylnych warunkach. Kiedy IIHS wprowadziło small overlap test sporo aut uznawanych za bezpieczne nagle zaczęło się składać jak Seicento.
Audi:
W tym samym czasie Volvo uzyskało lepszy wynik bo samochód był rzeczywiście przystosowany do każdego rodzaju kolizji czołowej.

Oba auta w teście NCAP miały ten sam wynik.
Daje do myślenia.

Tylko salon wchodzi w grę? Pamiętaj, że w Polsce można jeździć angielskimi autami już, które są znacznie tańsze, niemieckie też. Pewnie jednak nie chcesz się bawić w wynalazki.
Ten przepis to bardziej ukłon w stronę osób chcących kupić/mających auta które były dostępne jedynie w wersji 'angielskiej". Ewentualna sprzedaż później będzie prawie niemożliwa a przekładka wymagająca zmiany/modyfikacji ściany grodziowej może się marnie odpłacić w razie wypadku bo zaraz po podłużnicach to ona bierze na siebie siłę uderzenia czołowego.

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 24, 2015, 13:46:06 »
Po zmianie wymagań testy NCAP można sobie o kant dupy rozbić, teraz dwie gwiazdki dostaje się za gadżety nie mające praktycznie wpływu na bezpieczeństwo... Dobrze zaprojektowany, bezpieczny samochód bez masy elektronicznego gówna może dostać tylko 3 gwiazdki, mimo tego, że wychodzi z testu lepiej niż inne plastikowe badziewie naszpikowane elektroniką.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 317
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2015, 13:52:45 »
Tak, ale ciągle można wejść na stronę i zobaczyć procenty w kategorii ochrony pasażerów. Mimo że sam test już archaiczny i lepiej patrzeć na to z dystansem to ciągle daje jakiś pogląd a opisy są porządne.
http://www.euroncap.com/en/results/vw/passat/11029

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2015, 14:05:10 »
zgodzę się, że mogą być podpowiedzą, wskazówką. Ale jako główne kryterium- według mnie odpadają. Zresztą, są prowadzone przez niemiecką firmę i dziwnym trafem grupa WV zawsze bardzo dobrze w nich wypada... Jestem sceptyczny pod tym względem. I tak jeśli sam nie będziesz na drodze uważał to żadne magiczne systemy cię nie uratują.