Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Tutorial - Dodawanie towarzyszy/bohaterów  (Przeczytany 18410 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ja

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Tutorial - Dodawanie towarzyszy/bohaterów
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 28, 2011, 14:54:33 »
1.O co prosisz ??
2.Czy to tak ma wyglądać ? :
"npc17_intro"  -  Witaj Panie .
"npc17_intro_response_1"  - Witaj  przyjacielu , Czemu smutek gości na twej twarzy ?
"npc17_intro_response_2" - Odsuń się włóczęgo !

"npc17_backstory_a" - Panie pozwól , że ci o sobie opowiem a może zrozumiesz . Byłem obywatelem miasta Sargoth , niestety nie byłem zbyt bogaty ... podróżowałem dookała miasta i znałem wiele zakamarków . I znalazła się moja szansa ! Znalazłem kryjówkę bandytów za których głowy była wysoka nagroda ...
"npc17_backstory_b" - ... ale jak się okazało to było moje bagno . Ehh... Pomogłem w schwytaniu ich . Dostałem nagrodę ... lecz gdy szedłem do karczmy napadli mnie dziwni ludzie ! Walka była zacięta lecz byli strasznie pijani i powaliłem tych trzech ! Najpierw rzuciłem się na tego pierwszego oberwał z pięści i upadł , zabrałem mu miecz jako , że miałem własny w domu ,,Pięknego Kordelasa'' potrafiłem się nim posługiwać i powaliłem z łatwością drugiego . Ale ostatni wyrwał mi sakiewkę powalił i uciekł ! Zostało mi jeszcze trochę pieniędzy w drugiej sakiewce i udałem się do karczmy , bo , jak na pewno wiesz panie , najłatwiej przepić nieszczęście ...
"npc17_backstory_c" - Gdy dochodziłem do karczmy zobaczyłem mały zaułek , pomyślałem , że nie warto przepijać całego dobytku , zostawiłem w krzakach pół sakiewki i poszedłem do karczmy z resztą . Gdy przepiłem większość wyszedłem i stało się ! Napadło na mnie trzech bandytów z okrzykiem : Zapłacisz za naszych kompanów ! poturbowali mnie ale wstałem i uciekłem gdy ci śmiali się i wymyślali tortury dla mnie . Brrff... Doszedłem do zaułka wzięłem mój dobytek wspiąłem się na dach i uciekłem do domu . Wiedziałem , że po mnie przyjdą więc szybko wziąłem najważniejsze rzeczy i uciekłem ze swym rumakiem tu , do tego miasta ...
"npc17_backstory_later" -  Więc zdobyłem wielkie pieniądze łapiąc bandytów , straciłem je i zostałem poturbowany przy okazji . Do tego nie mogę się tam zbliżać i straciłem część mojego dobytku , a teraz znajduję się tu .
"npc17_backstory_response_1" - Fascynująca opowieść ! Jestem dowódcą oddziału i dobieram dobrych ludzi do mego oddziału , a takich kompanów potrzebuje .
"npc17_backstory_response_2" - Nie wierzę . Zbyt bajeczna jak na mętne życie , a ty jesteś żebrakiem i kłamcą !

"npc17_signup" - To wspaniała wieść ! Mam nadzieję , że jesteś dobrym dowódcą . Pozwól , że się zbiorę i wyruszamy .
"npc17_signup_2" -  Jestem dobrym szermierzem , potrafię jeździć konno  , oraz potrafię zainwestować pieniądze , uwierz panie , na pewno się o tym przekonasz
"npc17_signup_response_1" - Masz dobre doświadczenie , przyda mi się ktoś taki w oddziale
"npc17_signup_response_2" - PHI !!!! Zostało ci jeszcze trochę pieniędzy , nie potrzebuje żebraków w kompanni

"npc17_payment" - Panie , mógłbyś mi pożyczyć 100 denarów na naprawę miecza , wiem , że jest to nie mała sumka  , ale jestem do niego przywiązany .
"npc17_payment_response" - A więc to twoje pieniądze

"npc17_morality_speech" - Panie , nie rozumiem dlaczego się tak zachowałeś . Było to niestosowne dla kogoś twojej rangi .
"npc17_2ary_morality_speech" - To co zrobiłeś było niedorzeczne , nie można tak ! Myśle , że mnie zrozumiesz , Panie .

"npc17_personalityclash2_speech" - Panie , twój kompan myśli , że może sobie przywłaszczać wszystko ! Zabiera wszystkim większą część łupu a inni uważają , że jest zaraz po tobie najważniejsza i nic o tym nie mówią
"npc17_personalityclash2_speech_b"- Zrób coś z tym

"npc17_personalitymatch_speech" - Panie razem z jednym z twych kompanów mamy wiele do obgadania . On też spotkał się z bandytami ! Wieżysz w to ?
"npc17_personalitymatch_speech_b" -  To najlepszy kompan , oczywiście oprócz ciebie jakiego znam .

"npc17_retirement_speech" - Panie , nie ma co owijać cię w bawełnę i tak się nie przewrócisz , a ja mam dość ! Nie jesteś dobrym dowódcą , nie obchodzą cię twoi kompani , a twój dobór towarzystwa jest niemożliwe ! Więc odchodzę , gdy trochę się polepszysz może powrócę ... A teraz bywaj

"npc17_rehire_speech" - Witaj ponownie panie . Słyszałem , że się zmieniłeś . Chciałbym do ciebie powrócić ... Czy się zgodzisz ?

"npc17_home_intro" - To jest Sargoth , tu się wychowałem , i tu straciłem wszystko ... Miałem tu przyjaciół , najbliższych , ale jak się dowiedziałem wszyscy zostali zabici przez bandyte ! dostałem tą wiadomość wczoraj gdy podróżowaliśmy w te strony ...
"npc17_home_description" - Miasto jest wielkie i należało do króla Nordów gdy ostatni raz tu byłem , było także w tamtych czasach świetne , ale upadało ...
"npc17_home_description_2" - A dziś gdy się na nie patrzę , to z wstrętem ... Ale chętnie odwiedzę mego przyjaciela Odrica który jest starym człowiekiem i bandyci nie wiedzieli , że się z nim przyjaźnię .

"npc17_home_recap" - Stoję teraz przed Sargoth moim przeklęństwem i moim domem , czuję się teraz dziwnie .
"npc17_honorific" -  Panie

To tylko było takie na początek i nie wiem czy dobrze , jak tak to zacznę robić na ,, czysto'' Proszę zgłaszać swoje uwagi bym wiedział co poprawić najlepiej tak :
CYTAT(Po prostu wstawcie cytat :)
"npc17_honorific" -  Człeku
Inaczej ?
Napisać od razu co mam zmienić (życzę miłej lektury)
Myślę... Jak rzadko to się u człowieka zdarza...

Offline Jagoda

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2011, 12:27:11 »
Dziękować, dziękować. Ten wątek na pewno bardzooooo mi się przyda :D

Offline ja

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2011, 14:09:09 »
Weź ktoś powiedz czy dobrze ? :P
Myślę... Jak rzadko to się u człowieka zdarza...

Offline BIGJacob

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 18, 2011, 15:26:08 »
Domyślam się że temat został porzucony, ale nie zaszkodzi spróbować.

Czy mógłbyś dopisać do tut'a: Jak dodać swojego bohatera do oddziału gracza.

Offline Tapase

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 18, 2011, 19:59:12 »
w skryptach kolby chyba znajdziesz odpowiedz. wszystko do czego się możesz się ograniczyc to game menu. wybierając np szlachcica - dostaniesz takiego bohatera, itp itd. ; P
- próba przeniesienia Wojny o Pierścień na silnik M&B!
"Mod nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, lecz właśnie wtedy kiedy ma na to ochotę." - Gandalf do moderów.

Offline Obi_Wan_Kenobi_Snajper

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: -1
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 17, 2012, 16:47:05 »
Zadziała ten sposób jak będę chciał np. Lezalita dać do Prophespy of Pendor?

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 17, 2012, 17:00:54 »
Jak masz dostęp do Module System modyfikacji to nawet Tuska możesz dodać.
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Obi_Wan_Kenobi_Snajper

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: -1
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 17, 2012, 17:26:12 »
Jak masz dostęp do Module System modyfikacji to nawet Tuska możesz dodać.
W takim razie rozumiem żę się nie da :( Ale z tym Tuskiem dobry pomysł :D
W takim razie postaci z moda nie można dać do native

Offline fajamos

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 02, 2012, 12:25:32 »
Mam problem, stworzyłem nowego bohatera, i zrobiłem również to aby po rozpoczęciu gry był ze mną w drużynie. otwieram module.bat wszystko ok. natomiast po stoczeniu pierwszej i drugiej walki wyskakuje mi ten dialog że kogoś nie lubi lub lubi w tej drużynie (konkretnie mówi o głównej postaci)

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 09, 2012, 23:12:24 »
A dodałeś w skryptach kogo nie lubi?
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Bahamut[M]

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 21, 2013, 12:08:03 »
Ładnie wszystko się udało ale powie mi ktoś jak dorzucić bohatera np. do Diplomacy Moda ? :)

Offline Bahamut[M]

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 22, 2013, 18:48:17 »
Czy informacje o nowym bohaterze zapisują się jeszcze w jakimś innym pliku czy tylko troops.txt ?

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 575
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 05, 2013, 09:31:41 »
1. Modując na MS kończysz pracę używając build_module, a więc, jeśli nie przerzucisz ze zrobionego moda troopsów i pozostałych potrzebnych plików, to ci się nie pojawi.
2. Nie.
Tak btw - nie pisze się posta pod postem.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Tyr

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 66
  • Wódka Sobieski - Ten smak jest królewski!
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 02, 2014, 01:44:52 »
Czy możliwe jest dodanie bohatera do już istniejącego moda bez użycia module_system, albo czy możliwe jest bez użycia module_system np. ustawienie, żeby pozmieniać same ceny towarzyszy? tzn. np.  żeby Marnid nie był za darmo, tylko za 500 denarów itd. itp. ???
Ulubiony cytat?

"I'll shot your brain out, you stupid meat-bag!"
HK-47!

Offline akosmo

• Opój
  • *
  • Piwa: 27
  • Na PW to tylko z ptasim mleczkiem! (czekoladowym)
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 02, 2014, 03:38:25 »
Bez module system jest to praktycznie nie do wykonania (teoretycznie tak ale tylko dla psycholi). By dodać bohatera musisz edytować kilka plików. Module_troops, strings, scripts. Oczywiście powinno się też edytować game_menus jeśli chcemy by nowych bohaterów można było dodawać jako ministrów. Zapomniałem już czy przypadkiem nie trzeba było edytować też simple_triggers ale chyba nie. Co do cen to by się dało ale jestem pewny że w rozmowie z nimi byłby błąd.