Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Którą partię popierasz? (głosy można zmieniać w każdej chwili)

Prawo i Sprawiedliwość , SP, PR
12 (13.8%)
Platforma Obywatelska
5 (5.7%)
Zjednoczona Lewica
3 (3.4%)
KORWiN
48 (55.2%)
Nowoczesna Ryszarda Petru
5 (5.7%)
Polskie Stronnictwo Ludowe
2 (2.3%)
Kukiz '15
12 (13.8%)
Razem
0 (0%)

Głosów w sumie: 85

Głosowanie skończone: Październik 25, 2015, 12:07:54

Autor Wątek: Wybory parlamentarne 2015  (Przeczytany 43364 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
Wybory parlamentarne 2015
« dnia: Maj 26, 2015, 21:39:03 »
Wybory prezydenckie za nami i mamy w końcu nowego prezydenta. Czas jednak przejść do kategorii ciężkiej, jeśli chodzi o wybory... a mianowicie do tegorocznych jesiennych wyborów parlamentarnych! Ankieta standardowo będzie aktualizowana na bieżąco, a głos można zmieniać w każdej chwili. Liczę też, że ten temat rozrośnie się tak samo szybko, jak ten o wyborach prezydenckich.

A tymczasem zapraszam do dyskusji, bo jest o czym. Szykuje się rewolucja w następnej kadencji sejmu. Według najnowszego sondażu tylko 4 ugrupowania weszłyby do sejmu: PiS (29,7 %), PO (22,4%), jeszcze nieistniejący Ruch Kukiza (21,3%) oraz nowa partia współpracująca z Balcerowiczem - NowoczesnaPL (5,7%). Reszta znalazłaby się poniżej progu wyborczego (a jest to 5% dla pojedynczych partii, trochę więcej dla koalicji (nie pamiętam ile dokładnie). A więc wynika z tego, że PO może stracić i drugie miejsce na rzecz Kukiza. W tym sondażu jest bardzo blisko.

Osobiście uważam, że PO ma szansę tylko przy zmianie lidera. Kopacz się nie sprawdza, o stołek powalczy na pewno Schetyna i być może Komorowski. A jak wy sądzicie?

Btw. polecam ten serwis: http://ewybory.eu/sondaze/
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2015, 00:22:13 wysłana przez Dyktator »
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2015, 23:34:48 »
O rany, jedne wybory dopiero co się skończyły, a już mamy gadać o następnych? Zluzuj trochę :P
Twój entuzjazm polityczny zaczyna za bardzo przypominać ive'owy...

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2015, 23:39:42 »
O rany, jedne wybory dopiero co się skończyły, a już mamy gadać o następnych? Zluzuj trochę :P
Twój entuzjazm polityczny zaczyna za bardzo przypominać ive'owy...

Czas na zluzowanie będzie zaraz po wyborach na jesiennych i potrwa on ze 3 lata :P
A to drugie uznam za komplement.

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2015, 23:51:18 »
A to drugie uznam za komplement.
uuuuuuuu, ktoś będzie miał ambiwalentne odczucia :P

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 138
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2015, 12:42:58 »
PO tonie i to widać. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że mamy do czynienia z kontrolowanym zatapianiem. Szyld "Platforma Obywatelska" się już przejadł i wystarczająco skompromitował, więc zostawi się go, by powoli szedł na dno z towarzyszącą mu społeczną nienawiścią, a większość ludzi z ekipy po cichu przeniesie się na tratwę ratunkową, czyli na ten twór Balcerowicza, który będzie tym samym co Platforma, ale pod nową, dumną nazwą "NowoczesnaPL". Już od dawna robi się podchody i ustawia ludzi, by wypromować tego potworka - vide niedawne sondaże, gdzie jeszcze partia nie istniała, nikt o niej nie słyszał, a jakimś cudem zwykli ankietowani dawali jej nawet blisko 10% poparcia (śmiech na sali).

Przestrzegam wszystkich przed tą "nową" partią. To zwykła zmiana etykietki i szansa na nowy, w miarę czysty start dla tych samych, umoczonych w afery dziadów, których od dawna oglądamy i których od dawna mamy serdecznie dość. Nie dajcie się nabrać na gówno owinięte w nowy, ładny papierek.

Offline Veinrus

• Moderator Warband
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 136
  • Od 4 listopada 2015 Obywatel Polshy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2015, 14:58:53 »
(click to show/hide)
      Nie rozumiem, co w tym dziwnego. Nic nowego. To się dzieje już od '89, gdzie każda partia stworzyła inne partie... bo ludzi robili pospolite roszady. Nie pamiętam, aby było inaczej. ~70% członków "nowych" partii to weterani zajmowanych mandatów, tylko ~30% jest z "ulicy" lub rodzin "mandatowców".

Mam nadzieję, że Monsieur Kukiz w raz ze swoją - no jednak - partyjną (na początek) grupą zrobi tam zdrową konkurencję i zmusi do działania grupę sejmową. Chciałbym bardzo, a bardziej mam marzenie, aby w końcu ZSL rozleciało się w mączkę ziemniaczaną. Mam nadzieję, że tych czerwonych grzybów już potem nikt nie przyjmie.

www.vistula-legion.pl
Pułk 4. Piechoty Xięstwa Warszawskiego for ever

Offline Rodeel

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2015, 17:28:58 »
Jedyne na co liczę w tych wyborach to upadek tandemu POPiSu i dobre odświeżenie polskiej sceny politycznej, nie chcę w to bezkrytycznie wierzyć i dać się omamić potencjalnemu oszustwu, ale ja naprawdę liczę na to, że te partie podające się za ''anty-systemowe '' (piszę w cudzysłowie bo nie lubię tego słowa) chcą dobra Polski, przynajmniej chcą i mówią prawdę, a słów dotrzymują, że za 10 lat nie okaże się, że ''...to były ćwiczenia'' . Bo w co mi pozostaje wierzyć, jeśli nie w nich?

Czysto politycznie nie ma znaczenia, czy PiS wygra w tym roku czy za 4 lata. Jeśli te wygra PO, to następne wygra PiS. Moim zdaniem minimalne szanse i cytując prorocze słowa, Kaczyński albo Duda musiałby: ''...po pijanemu na pasach przejechać niepełnosprawną zakonnicę w ciąży'' albo zwyczajnie PO musiałoby się dwoić i troić przez następne miesiące, żeby PiS nie wygrało.

Najbliższe miesiące spędzimy chyba bez na obserwowaniu jak POPiS robi wszystko, żeby wygrać wybory. Tylko, czy Platforma jeszcze wierzy, że może je wygrać i czy chce wygrać je w 2015 roku pod swoimi barwami? Nie wiem- czy będą woleli spędzić 4 lata jako opozycja, żeby móc zebrać żniwo w 2019 i znów straszyć PiSem, czy będą woleli zwyczajnie opuścić ten ''tonący okręt''? Nie wiem co chce zrobić PO, nie wiem co chce osiągnąć i jakie będą losy tej partii, ale jedno jest pewne- jeśli ich jedyną ambicją jest trzymanie się władzy to będą mieli spore problemy- już mają spore problemy, bo ja naprawdę piszę o samej możliwości przegrania tych wyborów przez PiS tylko dlatego, że byłem w marcu prawie pewien, że Komorowski wywalczy reelekcję. Niespodzianki się po prostu zdarzają. Jeśli jednak obędzie się bez niespodzianek to PiS wygra.

Swoją drogą też zastanawia mnie to wysokie poparcie dla Nowoczesnej Polski. To ja jestem nie na czasie czy do sejmu, przed SLD, PSL, KORWiN dostaje się partia o której nic się nie mówi? Serio, prawie nic o niej nie słyszałem poza ''Balcerowicz zakłada nową partię'', a nagle czytam tu, że dostają się do parlamentu. Naprawdę nie zdziwię się, jeśli to ma być jakaś ''tratwa ratunkowa'' PO, nie jestem przekonany, ale nie wykluczam tego. A jeśli tak, sercem się cieszę, że idą zmiany, ale myślami pytam, czy będzie to wspomniana rewolucja, czy korekty szyldów i paru ludzi, sztucznie wydłużające status quo?

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 138
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2015, 19:04:12 »
Swoją drogą też zastanawia mnie to wysokie poparcie dla Nowoczesnej Polski.

Należy rozgraniczyć faktyczne poparcie od sondaży. Poparcia nie mają na tę chwilę praktycznie żadnego, ale odpowiedni ludzie m.in. właśnie za pomocą kupionych sondaży pracują nad tym, by partia zaistniała w świadomości społeczeństwa i by baranki wiedziały, w którym kierunku stado ma iść. Wcześniej takie zmiany szyldu przechodziły bez większego problemu. W dobie wszechobecnego internetu możemy im to jednak bardzo utrudnić poprzez wzajemne uświadamianie się. Dlatego warto informować rodzinę i znajomych z jakim tworem tutaj mamy do czynienia.

A co do wątpliwości, czy to nowa i godna uwagi partia, czy PO-bis, to wystarczy spojrzeć na nazwiska założycieli - Balcerowicz, Petru i Olechowski (tak, ten sam Olechowski, który zakładał Platformę i który niedawno otwarcie przyznał, kpiąc sobie ze swych ówczesnych wyborców, że akcja 4xTak to były ćwiczenia) - i wszystkie złudzenia znikają.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2015, 17:47:12 »
No ładnie. Kukiz prześcignął już nie tylko PO, ale i PiS (przynajmniej w sondażach, z którymi to jednak różnie bywa, co pokazały nam wybory prezydenckie). Jeśli jednak tym razem mniej więcej prawidłowo będą odzwierciedlać rzeczywisty wynik, to zaraz skończą się gdybania, czy premierem zostanie Kaczyński, czy jednak Szydło, bo się okaże, że będzie nim Kukiz :P

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 08, 2015, 18:19:12 »
Ja nic z tego nie rozumiem. To jest jakaś partia Kukiza? :P

Offline Rodeel

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2015, 00:33:07 »
Kukiz zapowiada start w jesiennych wyborach więc uwzględniono go, od razu zapodaję swoje źródło, bo nie wiem czy ten sondaż Dyktator ma na myśli.

W sumie zawodzi trochę wygląd nowego parlamentu (wiem, że to sondaże ale czymś trzeba się sugerować), jakoś nie wydaje mi się, żeby Kukiz był dobrym wyborem, jego stronnictwo wydaje się być raczej zwykłą partią sprzeciwu, dowodem na rozgoryczenie i nadzieje społeczeństwa, niż ugrupowaniem, które mogłoby objąć rządy w kraju.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2015, 14:27:55 »
No i mamy kandydata na premiera z PiSu. Będzie nią jednak Beata Szydło. Przewidywało to już zresztą naprawdę wiele osób. Przez lata kampanii nienawiści do Kaczyńskiego PO przykleiło mu łatkę, którą nie dałoby się już teraz zdjąć. Szydło z pewnością przyniesie PiSowi więcej głosów. Tylko muszą ją jeszcze wypromować. Zostały jeszcze 3 miesiące z hakiem, więc dadzą radę, skoro Dudę wypromowali na prezydenta w 4 i to zaczynając od zera, podczas gdy Szydło już jest rozpoznawalna.

Ciekawe jednak, co teraz będzie z Kaczyńskim. Sądzę, że może jeszcze objąć np. funkcję marszałka sejmu, co wciąż byłoby jedną z trzech najważniejszych funkcji w kraju, ale nie będzie miał tylu obciążających obowiązków, ile by miał jako premier. A to bardzo dobre rozwiązanie dla człowieka w jego wieku.

Tymczasem PO ogłosiło swoje nowe hasło: #punktzwrotny xD Mój ulubiony komentarz w formie mema do tego:

Offline Guzarow

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 10
  • Master of Puppets
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 20, 2015, 15:21:05 »
Co jak co, mem zacny :D A co do tematu, to wydaje mi się, że skoro PiS wygrał wybory prezydenckie, a na dodatek PO właściwie upada (ale wstanie jako NowoczesnaPL, może), to jednak nie mam wątpliwości, że PiS wygra. A nawet jeśli grupa Kukiza miałaby byc drugą siłą w parlamecie, to ja to widzę jako koalicję z PiS-em. Dlaczego? Z prostego powodu - już podczas wyborów na prezydenta były głosy, że partia Kukiza byłaby raczej prawicowa, a do tego Kukiz i Duda raczej na siebie nie nadawali za bardzo, no więc stąd moja hipoteza.
Pierwsza zasada każdej wojny - zabij, albo zostań zabity.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 20, 2015, 17:15:05 »
Jedyne jaki pożytek z rządów PiSu to taki, że zaprzestanie się obwochiwanie z postępowymi ideowcami gender czy innego tam patafiaństwa. Ci konserwatywni populiści i komuniści i faszyści (zależy, na którą część "programu" patrzeć) z PiSu skompromitują się według mnie i pokłócą szybko z Kukizem i będą przyspieszone wybory gdzie na fali nienawiści wejdą do sejmu prawdziwi antysystemowcy. A takim naiwnym Dyktatorom otworzą się oczy. Tego sobie i Wam życzę.

Offline Guzarow

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 10
  • Master of Puppets
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 20, 2015, 17:44:21 »
W sumie Ive masz trochę racji, bo jakby przypomnieć zeszłe rządy PiS-u, to też długo nie zabalowali ;) więc mniej więcej po ilu latach stawiacie, że PiS znowu zrezygnuje?
Pierwsza zasada każdej wojny - zabij, albo zostań zabity.