Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: M&B 2 - Dyskusja o frakcjach  (Przeczytany 23922 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lockersky

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 6
  • Always Crave for More
    • FeN Klan - since 2010
Odp: M&B 2 - Dyskusja o frakcjach
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 08, 2016, 16:26:30 »
Co do Swadii i Rhodoków. Zauważyłem, że turnieje w Suno i Praven różnią się od siebie. W Suno jest to mieszanka, raz konnica, raz piechota. Natomiast w Praven jest walka tylko na kopie. Co o tym sądzicie? Czy twórcy mogli w ten sposób nam coś przekazać?

Praven - stolica Swadii, rządzona przez króla tejże frakcji - mi się wydaje, że tam są tylko kopie + konie + tarcze z tego względu, że ma to pokazywać tradycję rycerstwa (turnieje w sposób klasyczny, na kopie). Dodatkowo jest to miasto królewskie, tak? Więc król zwykle walczy na koniu :D ale to moje wolne dywagacje

Suno - miasto dowodzone przez hrabiego, który głównie skupia się na eliminowaniu bandytów - jeden powód :) Dodatkowo Firentis walczył o miłość swojego życia właśnie w tym mieście ze swoim bratem NA MIECZE - dodatkowy powód :) Ale to także jak z Praven, moje wolne dywagacje :)

_____

co do wątku - sądzę, że te imperium ma symbolizować Francję, Wielkie Cesarstwo Rzymskie i Bizancjum. A raczej na podobieństwo tego :) Co do innych to może ktoś przedstawić "myśli" na kim będzie owa frakcja wzorowana? (np.: Rhodocy to taka Genua/Wenecja/Szwajcaria, Swadia to Francja bądź Węgry bądź Polsza)
Myśl:
"Pamięć o człowieku zmarłym jest podobne do światła pochodni. Na początku światło świeci mocno, z czasem blednie, aż w końcu gaśnie. Ja natomiast po śmierci będę słońcem..."

Offline Dominique

• Moderator Dzikich Pól
  • Hulaka
  • *
  • Piwa: 32
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 08, 2016, 21:39:12 »
Co do Swadii nie ma co się tak męczyć z głębokim doszukiwaniem sensu turniejów. Praven, jako stolica Swadii, posiada turnieje konne z kopią, ponieważ kopia jest najsilniejsza w walce konnej, a jak wiadomo, Swadia dysponuje najpotężniejszą kawalerią.
"Przystojny, ale niezły ch*j.
Poza tym pedofil.   
Powinnam uciekać.   
Ale mnie intryguje."

Offline Garedyr

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 65
  • http://icryeverytime.com/
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 04, 2017, 13:50:06 »
(click to show/hide)

Z tego co pamiętam, to nikt jeszcze nie odniósł się do tego. Zwróćcie uwagę na heraldykę tarcz na tym screenie, czyżby Taleworlds doceniło wkład polskiej społeczności :D?
Ciężko mi powiedzieć co to za frakcja, ale bannery są naprawdę fajne.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2017, 13:52:51 wysłana przez Garedyr »

"Szukaj po omacku ch*ja w cieście" ~Prußak
"Jakbym miał pasztet to bym zjadł kanapkę z pasztetem ale nie mam chleba" ~Mat Berserker
"Bieg na kilometr w ramach biegania, to jak picie piwa bezalkoholowego w ramach picia alkoholu" ~Dyktator

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 04, 2017, 16:42:01 »
Jak na moje to są lekko przerobione bannery z WB. Bodajże Rhodokowie mieli białego orłopodobnego ptaka na pomarańczowoczerwonym tle. Tak samo te lilijki, bardzo podobny banner mieli Swadianie albo Rhodokowie.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB