Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: M&B 2 - Dyskusja o frakcjach  (Przeczytany 23894 razy)

Opis tematu:

Offline Rzepson

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 1
Odp: M&B 2 - Dyskusja o frakcjach
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 25, 2015, 01:19:06 »
Lew to z tym dziadkiem to tak o tylko powiedziałem, myślałem że każdy zrozumie o co chodzi xdd
Zjadacz chleb, teraz to mnie zgasiłeś. Ale szacun za zajebi**e argumenty którymi podparłeś swoją wypowiedź. No ale i tak uważam że Rhodocy i Swadianie nie mieszkali w jednym państwie. Mam jeszcze jedną tezę, której nie poprę żadnymi ''Dowodami''. Myślę że Swadianie mogli przypłynąć (tak jak nordowie) ze swoją armią na ziemię Rhodoków (Nie wiem jeszcze jak oni się kiedyś nazywali)
Wojna nie rozstrzyga, kto ma rację, lecz kto ma odejść.

Bertrand Russell

Offline Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 128
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 25, 2015, 02:49:33 »
Rhodokowie są rdzennymi mieszkańcami gór które były zajmowane przez Swadię, i dopiero podczas rebeli się odłączyli. Co czyni sytuację prostą - mieszkali w jednym państwie. W Swadi. Jeśli chcesz dalej bawić się w theory crafting rodem z Warcraft'a, to bierz pod uwagę fakty wyłożone na tacy przez innych forumowiczów. Jeśli myślisz że zadziwisz kogokolwiek swoim prześwietnym dorobkiem 1000 godzin w grze, to muszę sprowadzić Cię na ziemię i powiedzieć że większość aktywnych forumowiczów, w tym Ci trzej z którymi dyskutujesz rozegrało ich więcej. Żeby daleko nie szukać ja mam ponad 1800 godzin na Steam, a lwią część mojego czasu przy Wb i M&B czasu rozegrałem na wersji pobranej z TW.
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline Rzepson

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 25, 2015, 18:44:52 »
Człowieku... Ten temat właśnie jest po to by takie tezy, jak moje, tworzyć. Możesz się z nimi zgadzać lub nie, lecz nie masz prawa zamykać ten temat. Dalej uważam że  dawni Rhodokowie nie żyli w jednym Państwie z Swadią. Bardziej skłonił bym się do okupacji przez Swadię.

Bertrand Russell

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 119
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 25, 2015, 19:51:22 »
Owszem, twoje tezy są ciekawe, ale masz przecież napisane, jak było w rzeczywistości.

Offline Rzepson

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 25, 2015, 23:16:04 »
Ja czegoś tu chyba nie rozumiem xdd Przecież moje tezy dostosowuje do faktów podawanych przez innych użytkowników...

Bertrand Russell

Offline Milczmen

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 93
  • True North!
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 26, 2015, 03:52:13 »
Opisanie historii Rhodoków (w języku angielskim): http://mountandblade.wikia.com/wiki/Kingdom_of_Rhodoks

Offline Lord Typhoon

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 2
  • Konny
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 06, 2015, 20:20:23 »
Rhodokowie są rdzennymi mieszkańcami gór które były zajmowane przez Swadię, i dopiero podczas rebeli się odłączyli. Co czyni sytuację prostą - mieszkali w jednym państwie. W Swadi. Jeśli chcesz dalej bawić się w theory crafting rodem z Warcraft'a, to bierz pod uwagę fakty wyłożone na tacy przez innych forumowiczów. Jeśli myślisz że zadziwisz kogokolwiek swoim prześwietnym dorobkiem 1000 godzin w grze, to muszę sprowadzić Cię na ziemię i powiedzieć że większość aktywnych forumowiczów, w tym Ci trzej z którymi dyskutujesz rozegrało ich więcej. Żeby daleko nie szukać ja mam ponad 1800 godzin na Steam, a lwią część mojego czasu przy Wb i M&B czasu rozegrałem na wersji pobranej z TW.
Rhodokowie są spadkobiercami Imperium. W Bannerlordowym Dev. Blogu #7 możemy przeczytać:
-the Vlandians, a tribe whose chieftains have become feudal lords and are renowned for their skills as heavy cavalry - Swadia
-the Sturgians, who colonized the forests of the north and specialize in axe- and sword-armed footmen - Nordowie
-The Aserai live in the scrubland and desert oases of the south and fight on both horseback and foot - Sarranidzi
-The Khuzaits, a steppe tribe that conquered the trading cities of the east, make heavy use of horse archers - Khergici
-The Battanians meanwhile are skilled in exploiting their native woodlands, and are deadly in ambushes, be it a shower of arrows or a screaming charge out of the trees - Vaegirzy
-The Empire has spent generations honing the arts of combined-arms warfare, with cataphracts, spear formations, and archers all doing their part on the battlefield - wybór pozostaje jeden; Rhodokowie

Ten wątek istnieje już od dawna, nawet w którymś modzie do pierszej części M&B Rhodokowie byli ukazani jako potomkowie imperium. :)

Offline Askorti

• Wagant
  • *
  • Piwa: 47
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 07, 2015, 07:00:15 »
Rhodokowie zbytnio nie pasują, bo ani nie używają kawalerii ani łuczników. Do tego Rhodokowie byli poddanymi Swadii od której się oderwali w udanym powstaniu.
Najlogiczniej by było, gdyby Imperium nie było prekursorem żadnej jednej frakcji a Rhodokowie nie mieli prekursora wcale.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 575
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 07, 2015, 09:29:17 »
A ja się zastanawiam, po co na siłę przypasowywać każdej frakcji z Warbanda przodka z Bannerlorda. O ile przy niektórych (Vlandianie) można podejrzewać z dużym prawdopodobieństwem że są przodkami takiej i takiej frakcji, o tyle nie musi być tak w każdej. Przecież to, co w Bannerlordzie jest stepowymi koczownikami, w Warbandzie może już nie istnieć lub np. osiedlić się i funkcjonować jako normalne królestwo.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Chidori

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 07, 2015, 09:53:34 »
To jest tylko 200 lat różnicy... między wydarzeniami...
TO ZA MAŁO, na te wszyskie zmiany kulturowe które proponuje Taleworlds na Mapie.
A już na pewno na to by koczownicy osiadli i stworzyli królestwo na miarę któregoś z M&B Warband.

Nie wiem jak co goście odpowiadający za świat wyobrażają sobie te wszystkie przemiany.

Offline Askorti

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 07, 2015, 10:14:43 »
To jest tylko 200 lat różnicy... między wydarzeniami...
TO ZA MAŁO, na te wszyskie zmiany kulturowe które proponuje Taleworlds na Mapie.
A już na pewno na to by koczownicy osiadli i stworzyli królestwo na miarę któregoś z M&B Warband.
Ostrogoci i Wandalowie mówią BS. ;p
Ostrogoci w ciągu 60 lat przeszli z koczowników, do osiadłego królestwa i do anihilacji przez Wschodnie Cesarstwo. Wandalowie przetrwali dłużej, ale jako królestwo istnieli 99 lat zanim Bizancjum ich również zniszczyło w swojej rekonkwiście.
200 lat to jest szmat czasu.

Offline Chidori

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 07, 2015, 10:24:34 »
Dobrze, ale jest znaczna różnica w wyglądzie tego osiadłego królestwa, które rozpoczyna ten swój nowy tryb życia, nawet przez te 100 lat a między królestwami w M&B Warband.

Tam jedyne królestwa które można pod to podciągnąć to Khergici, nawyki koczownicze, i wpływ tego tryby życia nie znikają sobie od tak, bo tak.

Offline Kaspar Hauser

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 12, 2015, 02:27:50 »
Dobrze, ale jest znaczna różnica w wyglądzie tego osiadłego królestwa, które rozpoczyna ten swój nowy tryb życia, nawet przez te 100 lat a między królestwami w M&B Warband.

Tam jedyne królestwa które można pod to podciągnąć to Khergici, nawyki koczownicze, i wpływ tego tryby życia nie znikają sobie od tak, bo tak.

Najpierw zobaczymy jak kultura cesarstwa odbiegała od tego co widzimy w Warbandzie, i co reprezentują plemiona które przybyły do Calradii, wtedy debatujmy czy mogło powstać te sześć państw na domniemanym terenie cesarstwa w ciągu 200 lat.

A co do Rhodoków, niema przeciwwskazań że są potomkami cesarstwa. Tak samo np. z Galami, mimo że zostali podbici przez Rzym, galię dalej zamieszkiwali galowie, następnie zromanizowanych galów podbijają plemiona germańskie, jednak nie eliminują ludzi którzy tam mieszkali, zostają przez nich wchłonięci i nawet przyjmują ich język. Prosta sprawa więc że Rhodokowie mogą pochodzić od cesarstwa, a że byli częścią Swadii... czy Polska będąc rozdzielona między Prusami, Austrią i Rosją przestaje być potomkami plemion zachodniosłowiańskich? A że kawalerii nie mają? Wydawało mi się że w górach z kawalerią zwykle na bakier, a cesarstwo nie tylko do krainy Rhodoków się ogranicza jak mniemam. Dodatkowo są to uproszczenia samej gry.

Offline Askorti

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 12, 2015, 07:30:00 »
Z tego, co widać na screenach i filmikach to Cesarstwo jest kalką Bizancjum, od murów, które mocno przypominają te z Konstantynopola, przez opis jednostek (Katafrakci + włócznicy + łucznicy) do samych pancerzy, które też przypominają Bizancjum (łuska i lamelka)

Nie powiem, żeby mi to przeszkadzało, Bizancjum jest moim ulubionym historycznym cesarstwem. <3

Offline Zubik04

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 15, 2015, 10:25:37 »
Ktoś pisał wcześniej, że chciałby zobaczyć Japonię lub Chiny. Pomarzyć można, ale wprowadzenie do gry takich państw wymagało by stworzenia ogromnych połaci terenu i zasiedlenia ich ludami takimi jak Hindusi, Mongolowie, ludy indochinskie itp. Nie miało by to najmniejszego sensu a tylko utrudnilo by im pracę nad bannerlordem. Chińczycy jako najemnicy również odpadają ponieważ ich spotkanie z europejczykami nastąpiło znacznie później.