Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: M&B 2 - Dyskusja o frakcjach  (Przeczytany 23846 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Argoren

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 0
Odp: M&B 2 - Dyskusja o frakcjach
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 14, 2015, 18:24:20 »
W sumie masz racje, ale raczej chodzilo mi o frakcje wyraznie rozniaca sie od pozostalych. Na przyklad Sredniowieczna Japonia swietnie by sie nadawala. Inne miecze (katany), inne luki, konie, specyficzne zbroje, helmy.

Offline jurdas

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 23
  • PE_giermek_Jurdas
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 25, 2015, 01:46:51 »
Chciałbym zwrócić uwagę, że nie można jednoznacznie stwierdzić - to są przodkowie Swadii etc. Trzeba przyjąć, że plemiona będą mieszanką kilku frakcji(p. Veagirzy i Swadia) i także dochodziło do "wędrówek ludu", ożenków międzyplemiennych, kontaktów handlowych z innymi plemionami - jednym słowem te plemiona wymieszały się, tworząc np. Królestwo Swadii ;)
[wycięte z banlisty]blackhawk (13.08.2012) - prowokacje- zakaz pisania do odwołania. //sir Luca

Offline Rodeel

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 26, 2015, 11:11:52 »
Chciałbym zwrócić uwagę, że nie można jednoznacznie stwierdzić - to są przodkowie Swadii etc. Trzeba przyjąć, że plemiona będą mieszanką kilku frakcji(p. Veagirzy i Swadia) i także dochodziło do "wędrówek ludu", ożenków międzyplemiennych, kontaktów handlowych z innymi plemionami - jednym słowem te plemiona wymieszały się, tworząc np. Królestwo Swadii ;)

To właśnie miałem na myśli pisząc:

Mnie zastanawia kwestia wyprowadzenia od frakcji z Bannerlorda tych z Warbanda.

Po prostu chciałbym, żeby pod tym względem nadano temu uniwersum życia. Żebyśmy mogli domyślać się co stało się przez te 200 lat. Domyślać, absolutnie nie chcę, żeby to było podane na tacy- bo jako, że ''akcja'' toczy się 200 lat wcześniej to byłoby zresztą strasznie sztuczne.

Swoją drogą, myślałem nad tym, żeby cesarstwo Carladii zerwało trochę ze starożytnym Rzymem, a nawiązało bardziej do późniejszych cesarstw, też rzymskich w sumie, jak to Karola Wielkiego. To byłoby nieco wyjście naprzeciw przewidywaniom, że cesarstwo to pewnie to zachodniorzymskie. Ale skoro są screeny i opisy frakcji to już marzenie ściętej głowy, wschodniorzymskie też zapowiada się ciekawie.

Zresztą i tak będę trzymał sztamę z ''barbarzyńcami'' więc nie robi mi to wielkiej różnicy.

Offline Chidori

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 26, 2015, 14:56:05 »
Dla mnie 200 lat to zdecydowanie zbyt mało na  tak wielkie zmiany kulturowe.
Przez co bardzo mi to nie pasuje.

Offline TheHunterMikiPL

• Kmieć
  • *
  • Piwa: -1
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 03, 2015, 21:38:53 »
Według mnie z Vlandian wykształciło się Królestwo Swadii. Tak wynika z opisu ->
 1) Państwo feudalne, a odpowiednikiem takich zachodnich państw była Swadia. Veagirowie byli odpowiednikiem bardziej tych wschodnich nacji.
 2) Ciężka kawaleria - to z tego najbardziej słynęła Swadia

Zresztą skąd informacja, że Veagirowie są rdzennymi mieszkańcami Calradii? Jeśli zresztą są naprawdę, to zapewne byli wtedy częścią Imperium ;)
w sprawie tych frakcji- ktoś napisał że vladians brzmi tak samo jak wandale po łacinie, a wandale to plemie wschodniogermańskie, możliwe że ich kultura została połączona z kulturą Polan, a mi zawsze veagirowie trochę przypominali Polan właśnie, a swadianie rzeczywiście wyglądają trochę jakby niemcy lub średniowieczna francja i hiszpania, a wandale właśnie przewędrowali mniej więcej w te tereny
czk... ale chyba rhodocy się przed akcją odłączyli od swadii ktos pisał, że niby mu przypominają German hmmm... taki układ byłby znacznie sensowniejszy vladians to chyba raczej rhodocy i swadianie, ale popaczam jeszcze i pomyślę

Czy tylko ja na tym ostatnim screenie widzę słowian jak w mordę strzelił? Nawet lord nosi zbroję lamelkową, bardzo popularną na wschodzie. 
"Plemie, które przekształciło się w feudalne państwo specjalizujące się w ciężkiej kawalerii" - Polska i Ruś, jak nic.
trochę przypominają Polan, ale moim zdaniem to bardziej germanie
Posty scalone. Proszę nie doublepostować // Lew
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2015, 19:43:00 wysłana przez Lew »
Ganczo to paruwczan jest moim bliźnim.

Offline Rzepson

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 21, 2015, 12:56:53 »
Skąd macie takie informacje że Rhodocy odłączyli się od Swadii? Mam przegranie jakieś 1000 godzin i nie przypominam sobie żeby ktoś, coś wspomniał o takim incydencie. Jeśli chodzi o Nordów, wiadomo że nie pochodzą z tej Krainy. Jeżeli Battanians okupują tereny późniejszych Rhodoków, to mogli by oni być ich przodkami, chociaż w ogóle Rhodokowie nie kojarzą mi się z zasadzkami i nie regularnym wojskiem. W ogóle jeśli Battanians mieszkają w lasach i prowadzą tzw. ''Szarpaninę'' to nie nazywał bym ich Państwem/Królestwem, tylko traktował bym ich jako frakcja taka jak bandyci czy najemnicy.
Wojna nie rozstrzyga, kto ma rację, lecz kto ma odejść.

Bertrand Russell

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 574
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 21, 2015, 13:10:58 »
Jest wspomniane w trakcie gry o tym. Zdaje się, że to dzięki Grunwalderowi (nie tak zwał się ich bohatyr narodowy co nauczył ich walczyć przeciw Swadii?) udało im się to osiągnąć.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Rzepson

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 21, 2015, 14:17:48 »
Kurdę, ciekawe... Naprawdę dużo grałem w native, z 3 razy podbiłem cały świat, za każdym razem stawałem po stronie Rhodoków i dziwne że nic takiego nie widziałem. Ale wieżę. Choć jest mi trudno bo jak dla mnie to te dwa kraje strasznie się różnią. W sumie to zawsze Rhodokowie pierwsze co robili to walczyli ze Swadią no ale mi się wydawało że to tylko dla tego, bo są najbliżej. Jeszcze zauważyłem że Rhodokowie mają coś do Arabów, lub oni do nich. To tak po prostu? Czy tu też jest jakaś spina ?

Bertrand Russell

Offline Zjadacz chleba

• Pijus
  • *
  • Piwa: 20
  • REMOVE BUŁKI
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 21, 2015, 19:08:22 »
Rhodokowie walczą z Sarranidami w imię balansu - każda frakcja ma zwykle na pieńku z dwiema innymi. Jest to zrobione po to, żeby państwa leżace "na uboczu" zbyt szybko nie podbiły tych w centrum. (Swadię i chanat)

O ile dobrze pamiętam żeby dowiedzieć się o tym bohaterze rhodockim musisz mieć Artimennera w oddziale i przejechać obok zamku Grunwalder.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2015, 01:10:01 wysłana przez Zjadacz chleba »

Offline Rzepson

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 22, 2015, 19:35:25 »
Wiem, napisałem o tym wczoraj posta tylko coś się nie wysłał. I to chyba chodzi o Budnuka (?)I tu jest ciekawostka... Opowiedział mi o człowieku tzw. Grunwalder, który sprzeciwił się połączenia Rhodoków i Swadian, nauczył swoich rodaków dobrze korzystać z lanc i włóczni, tak aby bronić się przed ciężką kawalerią Swadian. Mogłem coś pomylić ale jestem na 90 % pewny że nic nie mówił o tym że to były niegdyś złączone narody... Swadia im dała taką propozycjie, w sumie ultimatum. Więc wracając do tematu, mam pewne wątpliwości co do tej tezy, że Swadianie i Rhodocy byli kiedyś jednym narodem, bo te czasy, które będą w dwójce są tylko 200 lat wstecz więc raczej któryś z ''NPC BY TO PAMIĘTAŁ JAK MU DZIADEK OPOWIADAŁ'' To są moje przemyślenia..

Bertrand Russell

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 22, 2015, 19:49:17 »
200 podzielone na 3 daje 66 z kawałkiem. Żeby ktoś był świadkiem "naocznym" doliczyć następne 10 lat. Plus po tych 200 latach te npc żyją, a więc znowu musisz doliczyć lata żeby Ci wyszedł ci średni wiek jednego pokolenia, z założeniem że w 200 lat przeminęły ich 3. Zwykli ludzie z biedoty w średniowieczu nie żyli (npce w większości to nie jest nawet rycerstwo, a jeśli już ma szlacheckie pochodzenie to z wybiedniałych rodzin) ponad 70 lat. To jeden. A dwa - naprawdę zakładasz że twórcy tworząc WB myśleli już o Bannerlordzie i kiedy umieszcza jego akcję?
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Rzepson

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 23, 2015, 09:04:48 »
Nieee... Myślę że Ekipa robiąca grę myśli teraz o Warbandzie, gdy tworzą dwójkę. Przecież musi to trzymać się kupy. I dla tego myślę że Rohodocy i Swadianie nie pochodzą z jednego narodu. Przynajmniej nie ma na to dowodów. Jedynie co wiadomo to mieli spine od dawna. W sumie... Gdybyśmy wiedzieli kiedy żył Grunwalder to byśmy mieli gotową odpowiedź.

Bertrand Russell

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 119
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 23, 2015, 11:41:13 »
Nie zapominajmy, że ten Grunwalder i cała ta historia to są jakieś podania.W dodatku, jak Lef napisał, przechodziły przez 3 pokolenia. Każdy mógł coś zmienić i dołożyć. Zresztą twórcy nie musza tego wyjaśniać. Fajnie byłoby, gdyby zostawili taką "otwarta furtkę". Sami moglibyśmy się domyślać co się stało, mając tylko kilka tropów czy zasłyszanych historii.

@Lef: No to tym bardziej mogło się coś zmienić :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2015, 12:21:54 wysłana przez firentis »

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 23, 2015, 11:55:01 »
Nie 3... to ja właśnie udowadnia ze to musi być więcej niż 3, bo tak z założeniem że ta historie z Grunwaldem ów wywołany przez Rzepsona dziadek przeżył w wieku 10 lat, średni wiek jednego pokolenia to byłoby ponad 70 lat - bzdura.

Offline Zjadacz chleba

• Pijus
  • *
  • Piwa: 20
  • REMOVE BUŁKI
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 23, 2015, 12:44:16 »
Sorry za wcześniejsze wprowadzenie w błąd.

Mogłem coś pomylić ale jestem na 90 % pewny że nic nie mówił o tym że to były niegdyś złączone narody...
Żyli w jednym państwie, ale tak jak pisałeś, nie ma dowodów na to, że byli jednym narodem.
(click to show/hide)

Gdybyśmy wiedzieli kiedy żył Grunwalder to byśmy mieli gotową odpowiedź.
(click to show/hide)
Załóżmy, że Bunduk ma conajmniej 35 lat (bo 20 lat był wartownikiem). Jego ojciec jest od niego conajmniej 15 lat starszy. Za czasów ojca Bunduka Grunwalder był już starym weteranem, więc możliwe że był 15 lat starszy od ojca Bunduka. Grunwalder urodził się conajmniej 65 lat przed akcja Warbanda. W każdym razie ta wojna, której Grunwalder stał się bohaterem musiała sie wydarzyć conajmniej 20 lat przed akcją Warbanda skoro Bunduk w niej nie walczył, a zna ją z opowiadań ojca.