Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: M&B 2 - Dyskusja o frakcjach  (Przeczytany 23905 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Askorti

• Wagant
  • *
  • Piwa: 47
Odp: M&B 2 - Dyskusja o frakcjach
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 08, 2015, 21:55:28 »
Czy tylko ja na tym ostatnim screenie widzę słowian jak w mordę strzelił? Nawet lord nosi zbroję lamelkową, bardzo popularną na wschodzie.
"Plemie, które przekształciło się w feudalne państwo specjalizujące się w ciężkiej kawalerii" - Polska i Ruś, jak nic.

Offline Hubtus

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 126
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2015, 11:15:13 »
Czy tylko ja na tym ostatnim screenie widzę słowian jak w mordę strzelił? Nawet lord nosi zbroję lamelkową, bardzo popularną na wschodzie.
"Plemie, które przekształciło się w feudalne państwo specjalizujące się w ciężkiej kawalerii" - Polska i Ruś, jak nic.

Wydaje mi się, że raczej ten screen wzorowany jest na Normanach. Taleworlds w każdym razie wzoruje się trochę na państwach/kulturach tworząc frakcje, więc według mojej teorii wygląda to tak:

Vladaians => Odpowiednik Normanów

Strugians => Wikingowie

Battians => odpowiednik jakiegoś z plemion germańskich tzn. Ostrogoci/Lombardowie

Khuzaits => Odpowiednik Hunów/Avarów

Cesarstwo Calradii => Cesarstwo Bizantyjskie

Aserai => Jakieś ludy koczownicze z pustyń.

Offline Zjadacz chleba

• Pijus
  • *
  • Piwa: 20
  • REMOVE BUŁKI
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2015, 14:52:12 »
Rhodoków na 99% nie będzie dlatego, że krótko przed akcją Warbanda odłączyli się od Swadii. O Vaegirach nic nie wiadomo, ale przedział czasowy ich nie wyklucza.

Stawiałbym na taki układ:

Vlandianie - przodkowie Swadian i Rhodoków(na tym screenie wyżej widać za lordem postać w kapalinie poza tym jest jeszcze inny screen
(click to show/hide)
Frakcja wzorowana na Normanach i Frankach. Jedyną przesłanką, że ta frakcja ma coś wspólnego z Vaegirami to nazwa i zbroja łuskowa, którą ma na sobie ten lord.

Battanianie - nowa frakcja wzorowana na Celtach (Brytowie i Goidelowie), będzie zajmować część ziem które w Warbandzie należały do Nordów (którzy używają w warbandzie długich łuków walijskich, być moze jest to pozostałość po ludziach których podbili), brak regularnego wojska, zasadzki w lasach, muzyczka też jakby celtycka
(click to show/hide)
miecz przypomina ten z Hallstatt, jak już ktoś wczesniej zauważył. Tarcza przypomina celtyckie tarcze.

Imperium - Bizancjum + Rzym. Mowa o katafraktach, włócznikach i łucznikach, więc pewnie bardziej Bizancjum pod względem uzbrojenia, chociaż niekoniecznie -
(click to show/hide)
Lorica hamata wzięta od Celtów, typowa dla armii rzymskiej z czasów republiki

Sturgianie - podobnie jak Nordowie przybyli z mitycznego Nordlandu (pewnie Skandynawia), nie wiadomo na kim dokładnie będą wzorowani - mogą to być Gotowie, Burgundowie, Alemanowie, Norsemen (pogańscy mieszkańcy Skandynawii), prawdopodobnie jeden wielki mix plemion germańskich używających głownie piechoty

Aserai - przodkowie Sarranidów (zresztą ta nazwa brzmi jakby ktoś połączył słowa: Sasanidzi i Saraceni w jedno słowo) najprawdopodobniej mix Persów, Turków i Arabów tak jak to było w Warbandzie

Khuzaici - Skoro Mongołowie przybyli w XIII wieku do Europy to nie będzie ich w Bannerlordzie. Khuzaici to prawdopodobnie ludność mieszkająca na stepach i zajmujaca się pasterstwem, łowiectwem oraz handlem przyprawami (mieszkańcy Tulgi leżącej na szlaku handlowym), podbita przez Khergitów przed akcją Warbanda. Khuzaici są wzorowani prawdopodobnie na Hunach, Awarach, Madziarach, Pieczyngach, Chazarach i Połowcach, ale bardziej bym obstawiał 3 ostatnich.
(click to show/hide)
Połowcy
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2015, 16:26:19 wysłana przez Zjadacz chleba »

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2015, 15:46:08 »
Nie dość że hitmen to do tego inteligentna bestia!

PS. Tawerna została rozdziewiczona - 2000 post.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline ZdzisiuDywersant

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 25
  • Nie było ziemnioków, jeno tylko głód i mróz
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 14, 2015, 21:54:57 »
No, czyli w Bannerlordzie będę karmił wrogów stalą w imię Imperium, ale mam nadzieję, że to bardziej takie Bizancjum będzie a nie Cesarstwo Zachodnie.
Suprajs, podpisu brak!

Offline Kradus9

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 15, 2015, 18:02:31 »
Wydaje mi się, że raczej ten screen wzorowany jest na Normanach. Taleworlds w każdym razie wzoruje się trochę na państwach/kulturach tworząc frakcje, więc według mojej teorii wygląda to tak:

Vladaians => Odpowiednik Normanów

Strugians => Wikingowie

Normanowie to byli Wikingowie :d
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2015, 21:29:51 wysłana przez Kradus9 »

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 17, 2015, 23:33:17 »
Jest Polska?
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2015, 23:54:12 »
Polska zawsze w naszych sercach!

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 20, 2015, 18:57:17 »
Może raczej coś na pograniczu Polski i Rosji, ja bym tak to stawiał...Słowian...

Offline Rodeel

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 16, 2015, 17:35:22 »
Mnie zastanawia kwestia wyprowadzenia od frakcji z Bannerlorda tych z Warbanda. Ale przejdę do swoich przewidywań:

Vlandians/Vlandianie- Plemiona słowiańskie/ Frankowie
a- przodkowie Vaegirów
b- tak jak mówi ZjadaczChleba, chociaż jeśli to Swadia i Rhodocy, to Cesarstwo będzie musiało być trochę małe

Sturgians/Sturgowie/Sturgianie/Sturgoci- Goci itp.
a- Nordowie, którzy niedawno przypłynęli do Carladii (północne lasy to mogą być okolice Wercheg)
b- w Warbandzie ich kultury nie ma bo została wyparta lub zasymilowana, żyją na ziemiach Vaegirów i Nordów. 
c- przodkowie Vaegirów.

Aserai/Aserydzi- Arabowie
Oczywiście przodkowie Sarranidów, nie ma wątpliwości, moja wyobraźnia każe mi domyślać się, że to mogą być jakieś podzielone plemiona, które kiedyś zjednoczą się w Sułtanat i stworzą kulturę sarranidzką i jeśli będę pisał AARa to chyba tak to rozwiążę. Chociaż nie chce mi się wierzyć, żeby twórcom chciało się bawić w to, jak scentralizowane są poszczególne ludy, żeby dzielić je na plemiona etc.

Khuzaits/Khuzaici/Khuzanie- Hunowie/Mongołowie/Awarowie
Albo przodkowie Khergitów, albo jakieś plemiona, które Khergici mieli powstrzymywać lub które Khergici zwyczajnie wyparli/zasymilowali. W każdym razie będą jasno do nich nawiązywali.

Battanians/Battanidzi- Celtowie
a- lud żyjący na terenach Nordów/ Vaegirów, ale zupełnie odrębny od nich kulturowo (typowo celtycki) a więc pewnie wyparty w późniejszym okresie.

Cesarstwo Carladii
a- odpowiednik cesarstwa zachodniorzymskiego, czyli w zasadzie nic ciekawego- imperium upada, musisz go bronić przed barbarzyńcami, legaci, ''cesarz cię potrzebuje'', co drugi mieszkaniec ma na imię Gajusz itd.
b- nawiązanie do cesarstwa wschodniorzymskiego
c- albo do jakiejkolwiek innej starożytnej kultury

I mam nadzieję, że rozwiną wątek religijny, o ile w Warbandzie to pewnie byłoby trochę nudne, to tutaj stworzenie każdej z frakcji odrębnego kultu, wprowadzenie obrzędów- mogłoby być ciekawe i nadać frakcjom charakteru.

Zastanawia mnie, kto żyje na terenach Rhodoków- Aserai i Khuzaits odpadają, Battanians żyją w ''lesistych terenach'' (a tereny Rhodoków, choć mają lasy, bardziej kojarzą się ze wzgórzami), Sturgians żyją na północy. Cesarstwo i Vlandianie- katafrakty i ciężka konnica w górach, cytując klasyka ''to się nie dodaje''.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 16, 2015, 17:39:32 »
Mnie zastanawia kwestia wyprowadzenia od frakcji z Bannerlorda tych z Warbanda. Ale przejdę do swoich przewidywań:

Czemu cię to zastanawia? To raczej oczywiste, że muszą być one powiązane, skoro Bannerlord i Warband mają miejsce w tej samej krainie, tylko Bannerlord to te 200 lat wstecz.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Rodeel

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 16, 2015, 19:56:43 »
Zastanawia mnie, bo mam obawy, że twórcy skupią się na nowych frakcjach, ale praktycznie w ogóle nie poświęcą czasu na to, żeby uniwersum trzymało się kupy, to tyle. Przez te 200 lat musiało stać się coś, co spowodowało, że zamiast Aserai jest Sułtanat Sarranidzki itd. oczywiście królestwa Carladii są odległą przyszłością dla bohaterów Bannerlord, więc niemożliwym jest przewidzenie tego przez współczesnych i poinformowanie bohatera, że ''tu kiedyś będzie Swadia'' ale zawsze można zrobić to tak, że trwa wielka wędrówka ludów, albo że plemiona Aserai powoli się jednoczą, albo na wschodnich krańcach mapy widać jakieś neutralne zwiady Khergitów, którzy coraz bardziej niepokoją mieszkańców stepów.
Nie wiem czy to jest zgodne ze skąpymi urywkami informacji podawanych nam przez świat Warbanda, ale wiadomo o co chodzi. Moim zdaniem jest za dużo dziur w tej całej historii, chciałbym żeby twórcy ich nie powiększyli.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 16, 2015, 23:52:46 »
Warbandowe frakcje w pewnym stopniu inspirowane są historią, tak samo dzieje się z państwami w BL. Jednak śmiem wątpić w to, że twórcy postarają się odpowiedzieć: Tak, to z nich wykształci się Swadia. Będziemy mieli prawdopodobnie dużą dowolność w interpretacji tychże państw, jak i ich powiązań z krajami które istniały w Calradii dwa wieki później.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Argoren

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 14, 2015, 14:57:14 »
Szkoda ze nie dodali zadnej nowej frakcji, np. cos na ksztalt Chin lub Japoni. To byłoby interesujace zwarzywszy na to ze w tamtym czasie, Chinczycy byli na wyzszym poziomie technologicznym niz Europa. Bron palna, granaty, szybkostrzelna kusza, katany, te specyficzne luki Japonskie... fajnie pomarzyć :)

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 14, 2015, 16:01:55 »
Szkoda ze nie dodali zadnej nowej frakcji

No przecież dodali Imperium na kształt Cesarstwa Wschodniorzymskiego ;) Ale fakt faktem- też liczyłem na frakcję w klimatach japońskich, szczególnie, że katany są już w Mount&Blade.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu