Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: M&B 2 - Dyskusja o frakcjach  (Przeczytany 23913 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
M&B 2 - Dyskusja o frakcjach
« dnia: Luty 08, 2015, 12:54:01 »

F R A K C J E

Jest to temat do przedpremierowej dyskusji o grze. Frakcje ujawniono w Developer Blog #7. Gra jest wciąż na etapie produkcji, dlatego nazwy, jak i opisy mogą ulec zmianie. Zapraszamy również do zapoznania się z innymi tematami przedpremierowymi:
    Na początek warto znać powiązanie chronologiczne Bannerlordaw skrócie: BL z Warbandemw skrócie: WB. Czasy drugiej części serii są osadzone na 200 lat przed sytuacją, jaką nam zaprezentowano w WB. Oznacza to zmianę sytuacji politycznej w Calradii oraz zupełnie nowe państwa. Developerzy z Tale Worlds tłumaczą, że frakcje, które poznaliśmy w WB były wzorowane na realnych państwach, czy kulturach średniowiecznych (co nie jest niespodzianką dla większości starych graczy), jednak brakuje im głębszego tła. Te na wpół historyczne aluzje do średniowiecznych realiów pozwalają graczom używać swojej wyobraźni, dzięki czemu mogą powstawać wspaniałe AAR'y skrót od: After Action Report. Studio Tale Worlds chce jednak zrobić frakcje o trochę szerszej historii z nutką narracji, ale tak, by zachować ducha sandbox'a.
        Aby osiągnąć taki efekt studio TW wzięło pod lupę lordów. Mają być znacznie bardziej indywidualnymi postaciami, niż w poprzednich odsłonach. W założeniach efektem ma być upodobnienie frakcji do rywalizujących nawzajem klanów.
        Dodatkowo zapowiedziano lepszy wstęp do naszej przygody w Calradii. Jest to oczywiście związane z planami wprowadzenia jakieś fabuły do niej. Jakby ktoś nie pamiętał, czym był wstęp w WB, to chodzi o początkową misję związaną z bandytami w mieście, które wybieramy na start gry.
        W BL zetkniemy się z dość niestabilną sytuacją w Calradii. Jak wiemy (dzięki ścieżkom dialogowym z pewnymi bohaterami NPC z kampanii singleplayer w WB) cała znana nam już kraina była w przeszłości jednym imperium. I właśnie jego zmierzch przyjdzie nam zobaczyć w nowej odsłonie M&B. Samo Cesarstwo będzie grywalną frakcją. Do tego dostaniemy pięć innych państw, które będą powstawać na gruzach przemijającego imperium. A więc znowu mamy aluzję historyczną - wyraźnie nawiązuje to do upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego, na gruzach którego najeźdźcy zakładali nowe państwa.
        Ma to też wpływ na uzbrojenie, jakie dostaniemy. W przypadku WB pochodziło ono z okolic XIII wieku (w rzeczywistych realiach). W BL za to będzie z okresu 600-1100 roku.

Frakcja z BannerlordOdpowiednik frakcji z WarbandDodatkowe uwagi

Vlandians
    Swadia/Veagirowie
    Plemię, które wykształciło się w feudalne państwo; specjalizują się w ciężkiej kawalerii

Sturgians
    Nordowie
    Osiedlili się w północnych lasach; preferują walkę pieszo, używają mieczy i toporów

Aserai
    Sarranidzi
    Zamieszkują południowe oazy i pustynie; walczą zarówno pieszo, jak i konno

Khuzaits
    Khergici
    Plemiona stepowe, które podbiły wschodnie miasta handlowe; słyną z używania łuczników konnych

Battanians
    Rhodokowie
    Zamieszkują lesiste tereny, na których przeprowadzają zasadzki zza drzew

Cesarstwo Calradii
    ---
    Używają na polu bitwy połączenia Katafraktów(ciężkiej kawalerii), formacji włóczni oraz łuczników

Utwory, które będą towarzyszyły tym frakcjom:

Na screenach widzimy kolejno: Aserai, Cesarstwo Calradii oraz jedno z tych trzech: Vladians/Sturgians/Battanians. Na ostatnim screen'ie możemy też zobaczyć jednego z lordów. W nazwie linku widnieje "Lord Final". Nie wiemy jednak, czy to imię, czy chodzi o skończony model lorda.

Zapraszamy do dyskusji o frakcjach, które ujrzymy w M&B2: Bannerlord!
    « Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2015, 23:56:36 wysłana przez Dyktator »
    "Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
    sir Luca:moje też?
    Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
    soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Kradus9

• Pielgrzym
    • *
    • Piwa: 2
    Odp: M&B 2 - Dyskusja o frakcjach
    « Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2015, 13:12:06 »
    Vlandianie to bardziej Vaegirzy, bo oni byli prawdopodobnie rdzennymi mieszkańcami Calradii, a Swadianie prawdopodobnie przybyli z Balionu/Geroi, czy jak to tam sie zwie.

Offline Dyktator

• Premier TFW
    • Administrator
    • Błędny rycerz
    « Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2015, 13:15:53 »
    Vlandianie to bardziej Vaegirzy, bo oni byli prawdopodobnie rdzennymi mieszkańcami Calradii, a Swadianie prawdopodobnie przybyli z Balionu/Geroi, czy jak to tam sie zwie.

Według mnie z Vlandian wykształciło się Królestwo Swadii. Tak wynika z opisu ->
     1) Państwo feudalne, a odpowiednikiem takich zachodnich państw była Swadia. Veagirowie byli odpowiednikiem bardziej tych wschodnich nacji.
     2) Ciężka kawaleria - to z tego najbardziej słynęła Swadia

Zresztą skąd informacja, że Veagirowie są rdzennymi mieszkańcami Calradii? Jeśli zresztą są naprawdę, to zapewne byli wtedy częścią Imperium ;)

Offline Prußak

• Sołtys
    • *
    • Piwa: 236
    • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
    • Steam ID: Mój status Steam
    « Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2015, 13:33:12 »
    Ja bym podczepił Vladians pod Vaegirów właśnie, a Swadia rządząca wcześniej Calradią pod Cesarstwo.
    Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
    • Senior
    • *
    • Piwa: 576
    • 21. Pułk Piechoty THD
      • brucecampbellboyz1981
    • Steam ID: Mój status Steam
    « Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2015, 13:51:18 »
    Jak na moje, to Vlandians są odpowiednikami rzeczywistych zromanizowanych plemion germańskich i raczej nie od nich pochodzą Vaegirowie, tylko właśnie Swadianie. No, ale nie ma przecież oficjalnej wykładni twórców która frakcja czym była inspirowana i to jest najlepsze - mamy pełną dowolność w interpretacji tychże frakcji. Swoją drogą, ktoś poza mną zauważył, że Vlandians brzmi prawie tak, jak po łacinie Wandalowie - Vandali?
    Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Kradus9

• Pielgrzym
    • *
    « Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2015, 13:58:40 »
    Według mnie z Vlandian wykształciło się Królestwo Swadii. Tak wynika z opisu ->
     1) Państwo feudalne, a odpowiednikiem takich zachodnich państw była Swadia. Veagirowie byli odpowiednikiem bardziej tych wschodnich nacji.
     2) Ciężka kawaleria - to z tego najbardziej słynęła Swadia

Zresztą skąd informacja, że Veagirowie są rdzennymi mieszkańcami Calradii? Jeśli zresztą są naprawdę, to zapewne byli wtedy częścią Imperium ;)
    1) Swadia jest odpowiednikiem państw typu Francja, Anglia, Niemcy itd, Cesarstwo Calradii jest odpowiednikiem Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego, a to właśnie od niego wykształciło się większość państw zachodnich.
    2)Vaegirowie, podobnie jak i Khergici i Sarranidzi prawdopodobnie posiadają ziemie poza mapą M&B, co może oznaczać, że właśnie stamtąd pochodzili, zresztą nawet jeden kompan, Matheld opowiada o Nordach, którzy przybyli z Nordlandu, więc podobnie mogło być właśnie ze Swadią.

A zresztą to wszystkiego sie dowiemy po premierze BL. ;)

Offline Dyktator

• Premier TFW
    • Administrator
    • Błędny rycerz
    « Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2015, 14:07:27 »
    zresztą to dowiemy się wszystkiego kiedy wyjdzie BL. ;)

Nie ucinajmy w ten sposób dyskusji- jest to temat przedpremierowy, a wiec takie rozważania są jak najbardziej na miejscu ;)

Być może i macie rację, ale jednak jak dalej wyjaśnicie specjalizację w ciężkiej kawalerii? To była domena Swadii, nie Veagirów. A co do argumentu, że i Swadia i Cesarstwo to reprezentanci zachodu... jakby nie patrzeć, to jest to już zmierzch Imperium, podczas którego obce ludy zakładają na jego terenie swoje własne kraje. Dlatego może zaistnieć sytuacja, w której zachodni Vlandians istnieją równolegle z rozpadającym się zachodnim cesarstwem, podczas gdy ziemie przyszłych Veagirów są właśnie ostatnim przyczółkiem byłej zjednoczonej Calradii.

Tabelka zaktualizowana (zmieniłem u Vlandians na Swadia/Veagirowie).

Offline Octavian

• Najemnik
    • *
    • Piwa: 337
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2015, 14:19:26 »
    Ale generalnie, obrali świetny kierunek z tym rozwojem tła fabularnego. Istotnie całość zachęca.
    Ja będę tam gdzie miecze dwuręczne wychodzi mi - Strugians.
    Żeby tylko pociągnęło na moim kompie, bez jaj z tą grafiką! Ale jest klimat, no wyszło im, jakieś takie bardziej subtelne się zrobiło.
    Ale Battanians - są świetni bo robią zasadzki!
    Zasadzka, czy miecz dwuręczny, ale wybór!
    Może zasadzka z mieczem dwuręcznym?

Offline Kradus9

• Pielgrzym
    • *
    « Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2015, 14:25:58 »
    Nie ucinajmy w ten sposób dyskusji- jest to temat przedpremierowy, a wiec takie rozważania są jak najbardziej na miejscu ;)

Być może i macie rację, ale jednak jak dalej wyjaśnicie specjalizację w ciężkiej kawalerii? To była domena Swadii, nie Veagirów. A co do argumentu, że i Swadia i Cesarstwo to reprezentanci zachodu... jakby nie patrzeć, to jest to już zmierzch Imperium, podczas którego obce ludy zakładają na jego terenie swoje własne kraje. Dlatego może zaistnieć sytuacja, w której zachodni Vlandians istnieją równolegle z rozpadającym się zachodnim cesarstwem, podczas gdy ziemie przyszłych Veagirów są właśnie ostatnim przyczółkiem byłej zjednoczonej Calradii.

Tabelka zaktualizowana (zmieniłem u Vlandians na Swadia/Veagirowie).
    A może w ogóle Vlandianie to byli tam gdzie Vaegirowie i jak przemigrowali do ziem dzisiejszej Swadii, założyli tam państwo, a Vaegirowie przybyli na pozostawione przez nich ziemie. :d

Offline Dyktator

• Premier TFW
    • Administrator
    • Błędny rycerz
    « Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2015, 14:35:20 »
    Ja będę tam gdzie miecze dwuręczne wychodzi mi - Strugians.

Skąd wiesz, że będą mieli miecze dwuręczne? Nordowie ich nie mieli ;)

Żeby tylko pociągnęło na moim kompie, bez jaj z tą grafiką! Ale jest klimat, no wyszło im, jakieś takie bardziej subtelne się zrobiło.

Będzie to poruszone w kolejnym temacie przedpremierowym, ale według założeń nowego silnika, grafika będzie lepsza, ale ma to nie wpływać na wydajność. I jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ pisali od nowa cały kod, który w Warband był zbyt dziurawy, by takie efekty osiągnąć.

A może w ogóle Vlandianie to byli tam gdzie Vaegirowie i jak przemigrowali do ziem dzisiejszej Swadii, założyli tam państwo, a Vaegirowie przybyli na pozostawione przez nich ziemie. :d

A może to połączenie Swadii i Veagirów :P Może dopiero po upadku imperium pojawiły się u Vlandian różnice kulturowe i wtedy się rodzielili na Swadian i Veagirów.

Offline huth

• Senior
    • *
    • Piwa: 450
    « Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2015, 14:37:25 »
    Ale Battanians - są świetni bo robią zasadzki!
    Zasadzka, czy miecz dwuręczny, ale wybór!
    Może zasadzka z mieczem dwuręcznym?
    Wiedziałem, że tak będzie... nie udała ci się zasadzka!

W sumie dobrze, że tę grę robią Turcy, wydaje mi się, że to ma spory wpływ na świat i atmosferę... no i na technologię, ale mniejsza z tym :P

Offline Octavian

• Najemnik
    • *
    • Piwa: 337
    • 21. Pułk Piechoty THD
    « Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2015, 15:24:47 »
    Marka Oramusa przepis na powieść fantasy - Pijemy sporo piwa (naprawdę dużo). Jemy również dużo potraw, przyspieszających przemianę materii. Potem wkładamy gumowe rękawiczki oraz buty nazywane traktorami, bierzemy przyzwoitą powieść historyczną (autorstwa np. Zofii Kossak-Szczuckiej, czy Karola Bunscha), nie czytając rzucamy ją pod nogi, opróżniamy żołądki z nadmiaru jadła i depczemy to, co mamy pod butami - długo i namiętnie. Następnie podnosimy, co zostało - za grzbiet i pokazujemy światu, mówiąc: "Oto dzieło fantasy".

To tak z grubsza tyle, można też powiedzieć coś tam na temat R.E. Howarda, albo U.K. Le Guin, jak ktoś czuje potrzebę i można sobie gadać już o migracjach kultur i powstawaniu państw. Nie wiem kto ma miecze dwuręczne, ale i tak ja tam jestem, mniejsza o to co tam się przekształciło w Nordów, a co stało się zalążkiem państwa Swadii. Nie kłóćmy się o to, kto kogo zabił - jak mawiał właściciel ziemski w Poszukiwaniu Gralla.

Zasadzka mi nie wyszła, bo rozważam tylko różne opcje. Ci Battanians jednak dobrze wyglądają, z tym budującymi atmosferę rekwizytami w rodzaju łuk na plecach, lekka kolczuga... Tak atmosfera szpiegowsko-zwiadowcza jest fajna.
    Wchodzisz do knajpy, z kapturem na głowie i przemykasz się w cieniu - to momentalnie zwraca uwagę!

Offline Dyktator

• Premier TFW
    • Administrator
    • Błędny rycerz
    « Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2015, 19:53:08 »
    A co sądzicie o ostatnim screenie?
    (click to show/hide)

Podałem tam 3 możliwości frakcji, bo osobiście nie jestem pewien, która to. Wydaje mi się ,że w tle jest ośnieżony las. To by wskazywało na Sturgian.

Offline Sinlasil

• Moczymorda
    • *
    • Piwa: 3
    « Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2015, 20:04:04 »
    Trochę mało toporków jak na Sturagian

Offline Gamling

• Utracjusz
    • *
    • Piwa: 54
    « Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2015, 21:13:59 »
    Vlandianie najprędzej albo Battanianie. Bardziej na tych pierwszych stawiam bo widać dobrą jazdę do walki wręcz.