Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Czołem!  (Przeczytany 1525 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gamling

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 54
Czołem!
« dnia: Luty 01, 2015, 12:55:27 »
No to i ja się przedstawię. :)

Dawid z Mińska Mazowieckiego, ale wolałbym imię Eohelm hehe, bo moją największą pasją jest jeździectwo. Druga to historia, zwłaszcza średniowiecze z naciskiem na rycerstwo. Jedyny okres historyczny (choć może jeszcze troche XVII wiek), w którym interesuje mnie nie tylko militaria ale także kultura, muzyka, architektura itp. Mam dość specyficzny gust muzyczny, poza średniowieczną często słucham różnych soundtracków ale poza tym lubię zespoły Nightwish, Blind Guardian i Lind Erebros.
Co do gier... Różnie, Total Wary, Warband, różne RPG (Morrowind to mój ulubiony :) czy strategie, ostatnio w Dawn of War pogrywam (Warhammer 40k to chyba jedyne uniwersum SF które trawię...).

Niektórzy mnie znają z Polskiego Uniwersum Total War, gdzie się udzielam pod nickiem Lwie Serce. :)

Pozdrawiam wszystkich.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 628
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Czołem!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2015, 12:59:35 »
Witamy na forum :D Widzę, że również gustujesz w The Elder Scrollsach, choć jak dla mnie Daggerfall lepszy.
Jaki gatunek muzyczny reprezentują wymienione przez Ciebie zespoły?

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2015, 13:04:09 »
Witam! Miłego pobytu życzę :>
Co do Warhammera 40k...to chyba jedyny uniwersum SF które absolutnie nie trawię :o
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Gamling

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2015, 13:08:53 »
W Daggerfalla akurat nie grałem, Arenę również. Zacząłem od Morrowinda, polecasz dwie poprzednie części?

Co do gatunku ciężko mi powiedzieć, bo słabo się na tych określeniach znam. Nightwish to znakomite połączenie opery, orkiestry z gitarą, a zwieńczeniem tego jest świetna wokalistka Tarja Turunen.

Blind Guardian... Hmm teoretycznie metal ale piosenki traktujące o Śródziemiu czy legendach arturiańskich ciężko nazwać metalem. I właśnie w nich gustuję, polecam posłuchać np. piosenki A Past and Future Secret czy The Bard's Song.

Lind Erebros to z kolei epicka muzyka okraszona metalem, choć w niektórych utworach tego metalu wcale dzięki Bogu nie czuć. :)

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2015, 13:18:18 »
Arena to, można powiedzieć, produkt przejściowy między starymi a nowymi RPGami. Jest element starych dungeon crawlerów, bo pokonując kolejne lochy (jest ich 10 włączając lokacji startową tj. więzienie) pchasz fabułę do przodu. Ale jest też świat zewnętrzny i to bardzo bogaty. Świat z Areny jest największym e-światem w RPGu o ile dobrze pamiętam. Ale do odpalenia dwóch pierwszych części będziesz potrzebował emulatora. Jakbyś był zainteresowany, to pisz PW.

Offline Gamling

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2015, 13:20:30 »
Świat większy niż w Morrowindzie? Hoho zatem trzeba spróbować. Dzięki, dam znać jak będę planował zagrać. :)

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2015, 13:34:34 »
Świat większy niż w Morrowindzie? Hoho zatem trzeba spróbować. Dzięki, dam znać jak będę planował zagrać. :)
Aby upewnić się, że nie gadam głupot, wszedłem na forum Areny i zacytuję dwie przetłumaczone wypowiedzi:

Myślę, że nikt tego nie próbował, bo spędzenie 10-12 godzin naszego życia na chodzeniu po dziczy skutecznie odstrasza.
Była to jedna z odpowiedzi na pytanie, czy ktoś próbował przejść w Arenie od miasta do miasta bez "szybkiej podróży".
I odpowiedź na pytanie o rozmiar świata w dwóch pierwszych TESach:
W dwóch pierwszych częściach świat nie jest tak zeskalowany jak w reszcie serii - przykładowo świat Daggerfalla jest rozmiarów Wielkiej Brytanii, że wszystkimi tego konsekwencjami, jak duże odległości między miastami.
Na szczęście autorzy dają możliwość szybkiej podróży za pomocą mapy ;)

Offline Lejba Goldszmit

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2015, 13:39:23 »
Cześć i czołem, nie pytam się skąd się wziąłeś.
Ja osobiście jestem (Jarl) za ideą łączenia pułków Legia Nadwiślańska która była między 4pp a 5pp była dobra albo inne korpusy. Jak przedstawiciel polskich pułków są za proszą o komentarz.

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2015, 15:50:16 »
Słuchasz muzykę dawną?
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Gamling

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2015, 16:06:13 »
Średniowieczną, jak napisałem. :)

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2015, 18:50:59 »
Z tego co czytam jesteś takim jakby pasjonatem mentalności pozamiejskiej, luddycznej?

Offline Gamling

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2015, 19:03:05 »
Można to tak ująć, mieszkałem kiedyś na wsi i pewno mi zostało.

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 347
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2015, 19:18:40 »
Ja tyż mieszkałem na wsi - też mi zostało! Fajnie! :)
Witam na forum Gamlingu! :)