Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs Świąteczny 2016

26.12.2016 | Dodał: lllew

Ruszyła kolejna edycja naszego konkursu świątecznego. Ponownie czekają na was nagrody. więcej

Podsumowanie Pucharu Polski 2016

08.12.2016 | Dodał: Rome

Puchar Polski oficjalnie się zakończył, ale zapraszam do przeczytania podsumowania napisanego przez Dyktatora. Link można znaleźć więcej

Gracz Roku 2016 - FINAŁ!

15.11.2016 | Dodał: Dyktator

To już finałowa runda tegorocznego plebiscytu na Gracza Roku! więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Podsumowanie Pucharu Polski 2014  (Przeczytany 5125 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyktator

• Gracz Roku WB
  • Administrator
  • Giermek
  • Piwa: 510
Podsumowanie Pucharu Polski 2014
« dnia: Grudzień 15, 2014, 17:01:53 »

I tak kolejna edycja Pucharu Polski dobiegła końca. Zanim jednak się rozpiszę, przedstawię podium. W drugim poście tego tematu przedstawię sprawę 13AM i dowody złamania regulaminu. Może to być lekko nieaktualne, ponieważ przyznali się do przewinienia, jednak tamten post był przygotowany już wcześniej.

Miejsce 1 i tegoroczny tytuł Mistrza Polski otrzymuje klan Saracens! Aktywnie biorący udział w rozgrywkach członkowie tego team'u otrzymują ten banner do swoich profili: . Oczywiście będzie on od teraz przekazywany kolejnym mistrzom Polski, nie jest na stałe przypisywany do konta. Miejsce 2 i vice-mistrzostwo Polski zdobywa drużyna My Po Puchar, czyli koalicja PE i KoH. Za to miejsce 3 zdobywa Refesesesesferes! Gratulujemy wszystkim tym drużynom.

Gratulujemy również Mistrzowi Typerów, a jest to McAbra oraz Królowi Fragów, którym został Virus!

(click to show/hide)

PODZIĘKOWANIA
Na początek warto by wspomnieć osoby, bez których być może nie było samej inicjatywy Pucharu Polski. A mianowicie poprzednich organizatorów/administratorów turnieju. Odbywa się on co roku od 2010, jednakże dopiero od edycji 2012 jest organizowany "bardziej profesjonalnie". Nie byłoby jednak tego postępu, gdyby ktoś wcześniej nie uzbierał doświadczenia, z którego korzystali następni i następni admini PP. A więc na sam początek przypomnijmy, kto to wszystko zaczął. Sama edycja 2010 była oficjalnie pod egidą klanu IPL, jednak trzeba wyróżnić pewne osoby, a są to: Aron, Haldir, Alkhadias, sir Luca, rara, Lord Legionista i Chidori. Za to edycją 2011 zaopiekowali się Kamillo i Warder (znany wtedy, jako lygrys). I wreszcie edycja 2012, od której Puchar Polski zaczął wyglądać tak, jak wygląda i dzisiaj. Odpowiedzialny był za to IvE (znany też jako Barbarian). Zajął on się również poprzednią edycją -> 2013. Nie wymieniłem tutaj jeszcze Rome, ponieważ jest to podsumowanie od nas obu, jednakże warto i jego tutaj wymienić, ponieważ współorganizował dwie poprzednie edycje (2012 i 2013) wraz z IvE.

A teraz pora przejść do osób, które w tym roku miały swój udział przy Pucharze Polski. Przede wszystkim ze swojej strony dziękuję Rome za współorganizację całości. Dziękujemy też naszym sędziom, których funkcje pełnili: IvE, hakeruss, Prince17, Sebek, Luther, Trebron, Prußak i Netoman. Ponownie podziękowanie należy się dla Prince'a, który wykonał logo i nagłówki Pucharu Polski. Podziękowania otrzymują też stream'erzy: Lord Legionista i Volcom oraz osoby, które komentowały nagrania tego pierwszego, czyli: CarpeDiem i IvE. Wreszcie też dziękujemy publicystom, którzy pisali zapowiedzi do tematu z "Mediami", a są to: Aharo i przede wszystkim Kamillo! Również serdeczne "dzięki!" dla Twinia, który w trakcie problemów technicznych serwerów Tawerny wypożyczył (i skonfigurował) nam serwer Armia_Koronna do rozgrywania meczy. Oczywiście dziękujemy także tej najważniejszej grupie zaangażowanej w ten turniej, a mianowicie wszystkim uczestnikom! Mamy nadzieję, że mimo pewnych problemów, które wynikły w trakcie trwania PP pod postacią obsuw w terminach, nie żałujecie udziału.

SPOSTRZEŻENIA
Po pierwsze warto by zwrócić uwagę na to, jak sprawdziły się dwie grupy, w których gra po 5/6 drużyn. Uważamy to za dobry system dla tegorocznej sytuacji, ponieważ walka trwała o każde miejsce, co było ciekawsze. Jednak idzie to w parze z innym czynnikiem, który zabija wiele turniejów- w naszym wypadku mocno go przeciągnęło i wywołało trochę walkowerów (szczególnie w fazie pucharowej były one bolesne). Mowa tu o wszechobecnym czasie. Im dłużej trwa turniej, tym bardziej słabnie zainteresowanie uczestników i tym więcej rzeczy się sypie. Dlatego na przyszłość trzeba będzie połączyć ciekawe rozgrywki, gdzie walka trwa o każde miejsce w grupie z krótszym formatem turnieju. Nie można ignorować czynnika, jakim jest długość trwania zawodów.

Po drugie wypadałoby się przyjrzeć kolejnej rzeczy, która w tej edycji była nowością. Mianowicie pickowanie map w fazie grupowej. Całkiem ciekawa zabawa, jednak ostatecznie nie sprawdziło się tak, jak miało, ze względu na przedłużający się czas odpowiedzi przedstawicieli klanów. Przez to czasami znaliśmy mapy dopiero dzień przed rozpoczęciem kolejki, podczas gdy według założeń miało to iść o wiele szybciej i sprawniej. Koniec końców lepiej chyba z góry narzucać mapy i frakcje na początku turnieju, by wszyscy wiedzieli co i kiedy ich czeka.

CO DALEJ?
Następny Puchar Polski rozpocznie się o tej samej porze roku, co tegoroczny lub na miesiąc/dwa przed wakacjami. Całkiem prawdopodobne, że ponownie go zorganizujemy, jednak nie jesteśmy w stanie absolutnie nic obiecać już na tą chwilę. Nie ma jeszcze ustalonych planów na ewentualne kolejne turnieje, jednak bardzo prawdopodobny jest drugi sezon Call to Fight jeszcze przed PP15. Możliwe też, że ponownie zostanie ruszony projekt Warband: The Olympic Games, jednak nie jest to zbyt prawdopodobne.
W międzyczasie zachęcamy do podejmowania własnych inicjatyw turniejów, tak jak zrobił to niedawno Prusak (Face to Face 2aside).

A co Wy sądzicie? Macie jakieś spostrzeżenia odnośnie tej edycji lub sugestie na przyszłość? A może chcielibyście napisać, co Wam się podobało, a co nie? W takim razie śmiało piszcie w komentarzach, takie wpisy bardzo nam mogą pomóc.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2014, 22:47:12 wysłana przez Rome »
soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Dyktator

• Gracz Roku WB
  • Administrator
  • Giermek
Odp: Podsumowanie Pucharu Polski 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2014, 17:02:15 »
Oto oficjalna decyzja administracji Pucharu w sprawie drużyny 13 Angry Men:
  Zostają oni zdyskwalifikowani z turnieju za złamanie regulaminu w tych dwóch punktach:

• Cytat: Regulamin: 2. Drużyny
    2.2|  Roster (skład) musi liczyć minimum 10 osób. Górnego limitu nie ma. Jedna osoba może być tylko w jednym rosterze na raz

• Cytat: Regulamin: 2. Drużyny
    2.3|  Roster musi składać się z polskich graczy. Dozwolone jest jednak posiadanie maksymalnie dwóch graczy zagranicznych, jednak na meczu może grać maksymalnie jeden na raz.

Mianowicie za oba wykroczenia odpowiada ten gracz:

• Mistrz   74674
Mistrz = Volshen
W takim razie punkt 2.2 został złamany w miejscu, gdzie Prusak dodawał Mistrza do rostera 13AM, podczas gdy Volshen znajdował się już w rosterze Unknown Alliance (a było to jeszcze przed ich wypisaniem się):
(click to show/hide)
(click to show/hide)
Punkt 2.3 został złamany w zasadzie podwójnie. Volshen jest Ukraińcem, a więc w rosterze było trzech (na dwóch dozwolonych)  zagranicznych graczy oraz na meczy 13AM vs My Po Puchar grało dwóch (na jednego dozwolonego) graczy zza granicy. Mistrz grał również na meczu z HITMEN, jednak nie było tam wtedy żadnego z pozostałych dwóch Ukraińców.

Od razu ucinam dyskusje nt narodowości Volshena. Owszem- studiuje w Polsce i mówi po polsku, jednakże nie zmieni swojego pochodzenia. O dopuszczaniu go do turniejów jako Polaka będzie można dyskutować, jeśli zamiast grać w reprezentacji Ukrainy zagra dla zespołu Polski na NC. Mógłbym w sumie podyskutować o tym już przy okazji PP14, jednak przedstawiciele 13AM nie podjęli prób rozmowy, tylko wpisali go pod fejk ID, które ktoś mu dal. Dodatkowo w rosterze Unknown Alliance był wpisany jako Ukrainiec i gracz zagraniczny.

DOWODY
Przede wszystkim na pewne tory "śledztwa" pchnęło mnie kłamstwo Prusaka w odpowiedzi na podstawowe pytanie:
(click to show/hide)
Cóż, zapomniał, że już przedtem (chyba jeszcze w fazie grupowej) podawał mi link Steam do tego konta: http://steamcommunity.com/id/unnorm , a tymczasem w odpowiedz parę tygodni potem podaje już do innego. Samo nasuwało się pytanie: "Czemu to kłamstwo miało służyć?" Podejrzane

Dlatego postanowiłem sprawdzić więcej szczegółów. Zdobyłem adres TeamSpeak, na jakim grali (należy on do jednego z pułków na NW), jednak najpierw postanowiłem się upewnić, czy na pewno pod nickiem "Mistrz" grał:
(click to show/hide)
Udałem się więc na tego ts'a i poprosiłem o dane użytkownika o nicku "Mistrz". Takiego nicku nie znaleziono, ale był "Mistrz/Vol". Chciałem się jeszcze upewnić, choć oczywiste było, że to on:
(click to show/hide)
(click to show/hide)

Zaraz po mojej wizycie na ich ts'ie zaatakował mnie na Steam Prusak:
(click to show/hide)
Poczucie winy i obawa przed wykryciem wyraźnie się rysowały (niestety początek rozmowy mi się uciął)... co było znowu podejrzane

Przejdźmy jednak do ostatecznego dowodu, oto dane jakie otrzymałem od administratora ts'a, na którym grał Mistrz:
(click to show/hide)
Sprawdziłem IP w internecie i większość stron wskazała mi Ukrainę. A więc tutaj wystarczyło już podstawić posiadane elementy: Mistrz był dobrym łucznikiem i najprawdopodobniej znajdował się na Ukrainie. Bendetto już był wpisany pod prawdziwym nickiem do rostera, a więc pierwszy na myśl przyszedł mi Volshen. Wystarczyło więc sprawdzić:
- unikalne ID (europejski ts battlegrounds):
(click to show/hide)
- IP (forum Tale Worlds):
(click to show/hide)

Wszystko się więc zgadza. Naprawdę szkoda, że to tak się musiało skończyć, ale po wyjściu incydentu z Sotą na PP13 na światło dziennie zarówno ja, jak i IvE ostrzegaliśmy, żeby więcej do tego nie doszło. Osobiście TUTAJ również ostrzegałem o konsekwencji powtórzenia się incydentu. Spróbowałeś Prusak i przegrałeś. To nic osobistego, aczkolwiek trochę mnie tym zawiodłeś.

Offline Rome

• Administrator
  • Awanturnik
  • Piwa: 161
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2014, 17:21:11 »
Co tutaj mogę dodać od siebie? Wydaje mi się, że wszystko co ważniejsze zostało wymienione wyżej, aczkolwiek nie ma tutaj jednej rzeczy. Szczególne podziękowania kieruję do Dyktatora, bo bez niego PP14 prawdopodobnie w ogóle by się nie odbył. Doprowadziłeś ten puchar praktycznie sam do końca (za co bardzo Ci dziękuję), bo ja byłem bardzo leniwy w tym roku. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również zorganizujesz te zawody, chyba, że znajdzie się inny śmiałek, byłoby bardzo miło. :3

Turniej ten został zorganizowany i przeprowadzony przez nas obu, dlatego gdyby ktoś chciał wyrazić swoją wdzięczność za to poprzez podarowanie piwa (czy tego wirtualnego, czy prawdziwego) w podsumowaniu, to proszę pamiętać, by dać je 2 razy- również i w tym poście dla Romka ;) // Dyktator
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2014, 17:27:17 wysłana przez Dyktator »

Offline KripsuPL

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2014, 17:44:22 »
Bardzo fajne śledztwo ! :)

Offline HappyDexter

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 2
  • SRC_HappyDexter
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2014, 18:20:58 »
Chyle czoła, podsumowanie robi wrażenie.
(click to show/hide)

Offline IPL_Lord_Legionista

• Opój
  • *
  • Piwa: 12
  • ..Z nazwą tego klanu ciągle w sercu żyję..(IPL) .
    • IPL
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2014, 18:23:57 »
W imieniu Klanu Imperium Polskie chciałbym serdecznie podziękować za te wszystkie lata współpracy jeszcze od bety :) Miejmy nadzieje ze juz niedługo wyjdzie następna cześć naszej kultowej gry i jeszcze raz skrzyżujemy nasze mecze na polu bitwy :) Co do nas nadal jesteśmy aktywnym klanem to juz 11 lat :) obecnie można nas spotkać z sukcesami na polskiej scenie TW gdzie dzielnie bronimy naszych sztandarów :)

A ja od siebie mogę tylko tyle dodać ze dzieki wszystkim za zabawę i sorry ze nieudalo mi sie poprowadzić wszystkich stremować w masce mam nadzieje ze brak czasu w następnym juz roku nie bedzie mi przeszkadzał w komentowaniu jak i oglądaniu wszystkich bitew :)

Pozdrawiam !!
Bogarodzica !!!

https://ipl.fora.pl/
Z biało-czerwoną flagą zawsze gotowy do walki My pod sztandarem prawdy, nasz kolor skóry jest biały To my, ci radykalni, ci najgorsi z najgorszych,IPL-owcy

Offline Blast

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2014, 18:36:47 »
EEE to kiedy Bannerlord bo bym sobie poszczelał? ;C

Offline Kamillo18

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 153
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2014, 20:06:38 »
Dzieki wielkie za zorganizowanie tego :) Również cieszę się, że dopuściliście mnie do działu "Media" i mogłem bawić się w to co lubie, czyli pisanie.

Na przyszłość, jak zawsze będę postulował o zakazie uczestnictwa ludności prymitywnej rasy tureckiej w turniejach na polskim podwórku. Bo oni bardziej denerwują, niż umilają grę, niezależnie po której stronie są.

Liczę też, na jakieś kolejne turnieje :) Póki co WB i tak odstawiam bo wróciłem tylko pod Puchar Polski i nie ma już motywacji do gry, ale jak coś będzie konkretnego na rzeczy, to będzie come back :D

Offline Sinlasil

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2014, 20:49:53 »
Bardzo fajny turniej, osobiście kibicowałem Ref'owi (nie wiem czemu :P) ale wygrana SRC mi jakoś specjalnie nie przeszkadza. xD
Gratuluję zorganizowania całego turnieju, mam nadzieję że za rok znajdę sobie jakiś klan i też powalczę o puchar. :P
A co do śledztwa - Dyktator nie zastanawiałeś się może nad zawodem detektywa? :P

Online Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 281
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2014, 20:59:26 »
Dyktator to jest trochę przerażające, ale i fascynujące to co zrobiłeś!
Grałeś w czasie dedukcji na skrzypcach?

Offline Habrak

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2014, 18:03:44 »
GG WP!

Mam nadzieje ze za rok tez bedzie PP jesli tylko WB przezyje!

Online ^IvE

• Rycerz
  • *
  • Piwa: 363
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2014, 14:55:08 »
W sumie dobrze, że zaznaczono tę ciągłość turniejową. Jednak zwracam honor ma to sens. Szkoda, tylko, że znowu frekwencja marna. Szkoda też, że jednak tego Volshena ktoś wepchnął od początku wiedziałem, że go ktoś gdzieś chcę wepchnąć jednak zaufałem rozsądkowi, cóż... Gratuluję SRC a przede wszystkim organizatorom wielkiej determinacji. Piwko wirtualne i realne dla Was jak zawitacie do Poznania. Pozdrawiam :D
Bojar: Miałeś rację IvE, muszę Cię przeprosić
adriankowaty: IvEgo uważam za wariata.
sir_Luca: IvE? Ile razy miałem ochotę zbanować tego debila...
Alkhadias: ^IvE dobrze wie kogo polizać aby utrzymać się na tej barce. I choćby barka zatonęła, ten będzie łowił te swoje ryby w szalupie.
Lew: Jak można nie lubić IvEgo? On przekazuję pozytywną energię wszystkim.
Kokosz: jak ive dowodzi to ja nie gram

Offline Dyktator

• Gracz Roku WB
  • Administrator
  • Giermek
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2014, 22:19:32 »
Cóż, gdy było to publikowane, zostało wrzucone do tematu ogólnego, ale zapomniałem dopisać to w podsumowaniu, więc chociaż tutaj podrzucę ;) https://soundcloud.com/mc-rhodok/1-mc-rhodok-puchar-14
Warbandologia 2: http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=15625.msg295105#msg295105

Grałeś w czasie dedukcji na skrzypcach?

Tak, ale tylko jedną ręką.

I czemu dyskusja tu tak szybko się skończyła? :/ Liczyłem (i dalej liczę) na jakieś Wasze uwagi i sugestie, które przydadzą się do kolejnej edycji. Każda uwaga jest cenna :) Szczególnie odnośnie tego, co napisałem pod nagłówkiem "Spostrzeżenia" w podsumowaniu.

A tak z innej beczki- może ktoś jest zainteresowany spróbowania swoich sił jako admin PP 2015? Jak tak, to poproszę podesłać info do mnie.