Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: kącik ILUZJI  (Przeczytany 2096 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 336
  • 21. Pułk Piechoty THD
kącik ILUZJI
« dnia: Listopad 27, 2014, 23:01:42 »
No dobra, zaczynam temat który trzeba zacząć. Moda na klikanie po necie i wynajdywanie odpowiedzi na głupie pytania w rodzaju jak przepalić papierosem banknot i sprawić aby nie było w nim dziurki dotarła i tu. Tak ja przynoszę tą zarazę!
Zaczynam skromnie, aby wybadać grunt.
Co myślicie o tym kanale, dla mnie to najsympatyczniejszy kanał o sztuce magicznej:

Screamfreak Magic Revealed!

No i oczywiście zamieszczam najważniejszy film dla świata iluzji od czau zniknięcia Statuy Wolności - zapraszam tutaj - tak od 2:20, spokojnie możecie zacząć.

To naturalnie niewiele, ale mam nadzieję, że dopiero się zacznie....

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 119
Odp: kącik ILUZJI
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2014, 15:17:17 »
Oktawian namówił mnie w dziale modów do WB, żeby udzielić się w tym wątku. W końcu avatar zobowiązuje, nie? ;)
Na początek może to https://www.youtube.com/watch?v=J0tFSdC5PV8
Znajdziemy tam wiele sztuczek, w tym słynnego królika w kapeluszu. Jakość niestety nie powala ;/

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2014, 21:38:32 »
Hura - ruszyło! Specjalnie i z premedytacją nie mówiłem nic o serialu MAGIA BEZ TAJEMNIC, żeby właśnie sprowokować odpowiedź, żeby nie było że to ja powiedziałem! Oczywiście to najważniejszy dla świata iluzji serial. Podobnie jak w przypadku Slipknot, najważniejsza jest maska, która skrywa Vala Valentino. Serial jest świetny, pod warunkiem, że oglądamy tylko wyjaśnienia sztuczek, chyba tylko pierwszy obejrzałem w całości. Strasznie nudzą tym całym budowaniem napięcia. Ale można zrozumieć dzięki temu mechanizmy sztuczek scenicznych, no właśnie scenicznych.
A to nie do końca to samo co iluzja. Dla mnie podstawą jest umiejętność manipulacji, przykład TU
To elementarne zagadnienie a Magii Bez Tajemnic w ogóle o tym nie mówią! Oczywiście liczy się pomysł na sztuczkę, ale każdy iluzjonista ma manipulacją opanowaną do perfekcji.
 A wiecie jak zniknęła statua Wolności?
Mimo wszystko ten odcinek nie jest zły, bo pokazuje chociażby sztuczkę z obręczami, królika w kapeluszu no i słonika.
Wal firentis co ciebie w tym odcinku urzekło?
Oczywiście jestem staaaaasznym fanem tego serialu - moja ulubiona sztuczka

Offline firentis

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2014, 21:59:23 »
Słoń był ciekawy. Dobra ta twoja sztuczka. Manipulacja też wygląda ciekawie. Nie wiem, czy oglądałeś ten odcinek Magii Bez Tajemnic, w którym pokazywano ucieczkę z akwarium, ale mnie bardzo to zaciekawiło.
Ostatnio przypomniała mi się pewna sztuczka Davida Coperfielda. Może zalinkuję w wersji PL ;)
https://www.youtube.com/watch?v=rt7bF7bHkwA

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2014, 22:28:37 »
No i już poleciało masę tematów, chociażby dlatego, że sztuczki z uciekaniem z wody są po prostu cholernie niebezpieczne. Dowcip leży w tym, że niektóre triki są niebezpieczne tak bardzo, że same w sobie zasługują na uwagę, Houdini rzeczywiście właził do tej kanki na mleko. To też jest jeden z sekretów - czasami sztuczka po prostu jest tym czym jest! Przy okazji - Houdini przyjaźnił się z Lovecraftem, ale to osobny wątek. ;)

Druga sprawa to to, że najlepsze w wyjaśnianiu sztuczek są dzieciaki - bo nie mają przyzwyczajeń i nie boją się prostych rozwiązań, tak jak
TU. Chłopak fajnie przedstawia dramatyzm wykonania - "magiczne zgięcia". ;)
W tym filmiku atmosferę też tworzy matka w tle. Mały ma wyrypany ten swój kanał! Copperfield zrobił karierę również dzięki temu, że za ciężkie pieniądze kupował sztuczki, pokazywał zawsze te rzeczy, które nie miały w danym momencie wyjaśnienia. Ludzie zawsze oczekują nie wiadomo czego w takiej atmosferze, nie myślą o banalnych rozwiązaniach! Wystarczy więc pokazać byle co! ;)

Dobra kończymy grę wstępną, zaczynamy na serio! Lecimy z Davidem Blainem, jak on To zrobił?
Jak dla mnie to baba nie jest podstawiona, za wiarygodnie się zachowuje. No i czy wiecie moi kochani, mili, serdeczni, jak to było z tą Statuą Wolności?

Offline firentis

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2014, 19:22:59 »
No, takie dzieci faktycznie fajnie to wyjaśniają :D
Nie mam pomysłu na sztuczkę Davida Braina. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to to że osoba jest podstawiona, a ząb jakoś "zaczepiony".
Hm... a co myślisz o serialu "Dynamo - więcej niż magia"? Prawda, czy ściema?
A ty co myślisz o tej Statule?

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2014, 20:14:25 »
Ależ, ależ zniknięcie statuy to klasyk, po prostu ruchoma scena. Dobrym przykładem programu od wyjaśniania sztuczek jest kanał tego pana:
auteurAM

Facet jest dobru, bo po wpadce Dynamo odszedł od sugerowania, że jest Synem Człowieczym i zaczął prezentować się jako wybitny iluzjonista, dlatego kilka sztuczek wyjaśnił. Pan miał dobrą intuicję, jego teorię się potwierdziły. No więc właśnie mnie Dynamo wkurza, tym swoim sugerowaniem religijnego podtekstu. Dlatego wolę Devida Blaina. Chociaż trzeba przyznać Dynamo, że to on odświeżył koncepcję. Copperfield zamknął to w estetyce całkowicie odległej od zwykłego życia. Uważam, że oni po prostu nieudane sztuczki Dynamo kasują. Przynajmniej tak to mogli robić na początku.
No dobrze, nie ma pomysłu na ta panią z zębami, twoja propozycja jest jedyną która się nasuwa, ale to nie znaczy, że tak to ten świr zrobił.

W przypadku Blaina, to nie wiem czy wiesz ale on wykonuje ekstremalne pierdoły

Podobno panowie od rekordów Guinessa go sprawdzają, czy to jest gwarancja?

Offline firentis

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2016, 14:11:22 »
Cóż, odświeżę wątek, bo myślę, że jeszcze można go nieco pociągnąć.
Na początek - jak wykonywany jest ten trik. Dokładnie chodzi o moment 3:17.
(click to show/hide)

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2016, 01:23:17 »
nie rozumiem pytania, to znaczy jeśli rozumiesz jak niesamowite możliwości daje nam machinacja paluszkami, którą każdy iluzjonista ma opanowaną przecież w jakimś tam stopniu, to jakim problemem jest położenie komuś na ręce plastikowego pudełeczka z kartą na górze?
Facet robi prostą sztuczkę i opowiada o tym ile osiągnął w życiu bo rzucił studia - Kapitan Bomba.
Ale naturalnie dziękuję, za odświeżenie wątku - SUPER!

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 139
  • Push humanity forward
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2016, 01:26:31 »
Cóż, odświeżę wątek, bo myślę, że jeszcze można go nieco pociągnąć.
Na początek - jak wykonywany jest ten trik. Dokładnie chodzi o moment 3:17.
(click to show/hide)
A żebyś mógł to zobaczyć dokładniej.
Kluczowe momenty:
2:16- Chowa talię do tylnej kieszeni, jednocześnie podmieniając ją na pudełko, czy czymkolwiek to jest, dodając do tego drugą kartę. Od tego momentu zasłania ręką boki "talii", aby nie było widać że to nie są karty.
2:52- Po wyciągnięciu karty opuszcza rękę, widać że ma już pudełko w ręku
2:59- Manipuluje dłońmi obiektu, układając je w ten sposób, aby ten nie był w stanie wyczuć, że bok "talii" jest jednolity. Wszystkie ruchy wykonuje szybko i precyzyjnie, aby publiczność również nie zdążyła tego zarejestrować. Jednak w tej sekundzie, gdy przypatrzysz się uważnie, to zobaczysz, że wkłada mu do ręki pudełko. Karta, która była ułożona na górze jako jedyna się odgina, ponieważ nie ma tam więcej kart. Następnie ją wyciąga i w ręku pozostaje samo szkiełko.
Father, forgive me not, for I have sinned!
Now tremble and fear, and mercy have not upon me!

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2017, 17:36:21 »
Przypomniało mi się, że istnieje ten wątek, a już chciałem nowy zakładać.

porcja mindblowu na dzisiaj:
https://www.youtube.com/watch?v=pH9dAbPOR6M
chce takie cos