Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Pomysły na nowe wątki - opinie  (Przeczytany 13330 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vtz

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 57
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Pomysły na nowe wątki - opinie
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 04, 2016, 14:00:41 »
Dykciu, ja tylko żartowałę ;-; Ale biorąc pod uwagę moją wciąż krótką obecność na forum, to Twoje zaniepokojenie jest zrozumiałe ;-)
Btw, widziałem nawet zabawę na jakimś forum, gdzie ludzie po prostu liczyli, tj. pierwsza osoba pisze 1, druga 2 itd. :D
dobra potem bo v verdona gram nie widzisz
jak odkużasz to ci nie podstawiam pod nos chleba ~ Jakub

Gero, ja cię mogę w każdej chwili wywalić z klanu. (Po chwili) Zw idę wyrzucić śmieci ~ New War

-Ostatni klan, który nas nienawidził został wymazany z kart historii.
-Jaki?
-No właśnie." ~ Rozmowa Abe z Szowkiem

Offline Peterov

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 104
  • Die for the Emperor or die trying
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 17, 2016, 15:00:45 »
Muszę znać waszą opinię co do nowego wątku w temacie rozrywki.

Na FSE wynalazłem ciekawy wątek: http://www.fsegames.eu/forum/index.php?topic=28351.0

Co wy na to aby spróbować tego u nas? Oczywiście pod pewnymi zasadami, by nie łamać regulaminu.

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
  • Piwa: 130
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 17, 2016, 15:23:12 »
Głupszych tematów tam nie ma???
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline Peterov

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 17, 2016, 15:26:04 »
Owszem są, ale dzięki za opinię.

@Edit1

A jak na to zapatrują się śmiertelnicy?(Cała reszta forum)

@Edit2

Specjalnie dla Macieja:

- http://www.fsegames.eu/forum/index.php?topic=6879.0 - Topic: Most disgusting thing you have ever seen?
- http://www.fsegames.eu/forum/index.php?topic=27598.0 -  Topic: Praise Lord Gaben!
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 15:58:00 wysłana przez Peterov »

Offline Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
  • Piwa: 125
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 17, 2016, 16:17:49 »
Nie widzę sensu, żeby zakładać tego typu wątki. Ja osobiście wchodzę na forum, żeby poczytać o nowych modach do m&b, informacjach o nadchodzącym Bannerlordzie, czasem wejdę w dyskusje kulturalne, czy też quiz historczyny, więc nie wiem po co na siłę zakładać kolejne wątki do "nabijania postów." W "ostatnich wiadomościach" i tak już od dłuższego czasu takie wątki królują, więc ja osobiście nie rozumiem po co tyle tego kreować. Wiadomo, że w świecie m&b obecnie panuję sezon ogórkowy i do czasu premiery Bannerlord'a nie wiele w tym temacie się zmieni, ale serio twoim zdaniem te forum potrzebuje tylu zapychaczy?

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 17, 2016, 17:14:26 »
A ja jestem za po to jest dział rozrywka. Kto chcę to wchodzi i się bawi kto nie to nie. Forum powinno być dla plebów co lubią nabijać postów i dla kulturalnych wykształconych, elokwetnych przystojnych i skromnych dyskutantów w dyskusjach politycznych.

Offline Peterov

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 17, 2016, 17:30:08 »
Tylko pytanie, czy ten wątek będzie się cieszył aktywnością. Bo dla niektórych zrobić parodię obrazu, potem ją wgrać to za dużo ;p/

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 139
  • Push humanity forward
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 17, 2016, 17:45:50 »
A ja przy okazji wnoszę o filtr ostatnich wiadomości, aby można było sobie odznaczyć dane działy/ tematy przy wyświetlaniu. Czasem bywa tak, że w przeciągu 20-30 minut prawie dwie strony ostatnich wiadomości są zapchane różnymi spam tematami oraz różnego rodzaju sesjami, gdzie użytkownik pokroju Hubtusa, których jest tu nadal wielu nie ma czego szukać, a jednocześnie może utrudniać to przeglądanie wątków na temat i wkoło tematu gry.
Father, forgive me not, for I have sinned!
Now tremble and fear, and mercy have not upon me!

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 337
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 17, 2016, 18:41:28 »
          https://en.wikipedia.org/wiki/Derivative_work
A zgadnijcie, co ja myślę o tym pomyślę? Zgadnijcie!?   

Odpowiedź ------>
(click to show/hide)

No więc drodzy sirLuco i Hubtubsie, w zasadzie całe MiB, istnieje w konwencji derivative work i dzięki niej!
Czym innym są bowiem mody?

Jeśli macie wątpliwości spójrzcie na dzieła Trebrona2001, są pytania?
Wiem, że ludzie zatrudnieni w IKEAi, na stanowisku doradców technicznych, pomagający znaleźć nam właściwy klucz do śrubek, dobrać do nich odpowiednie nakrętki - ludzie właśnie tej mentalności i wrażliwości są nam niezmiernie potrzebni! Oddają nam nie dające się wymiernie ocenić przysługi i na Boga, nie każdy musi wiedzieć kim był Marcel Duchamp! Bez tej wiedzy można żyć.
Dlatego też, z całym szacunkiem dla waszej stanowczej postawy, w pełnej świadomości tego jak cenne jest twarde, męskie, racjonalne i konsekwentne spojrzenia na rzeczywistość, niemal z przykrością muszę powiedzieć - Mylicie Się!

Otóż, jak to szczerze wyznał Marilyn Manson, nic nie cieszy go bardziej niż palenie jego płyt, gdyż najpierw osoby, które te płyty niszczą muszą je kupić.
Zapewniam was, że podobnie jest z twórcami MiB, nie tylko nie będą oni mieli nic przeciwko działaniom artystycznych wandali, ale będą oni owe działania wspierać! Należy więc artystyczny wandalizm - derivative_work, ożywiać,  bowiem tłocz on świeżą krew, ŻYCIE w tą społeczność!
Zwrócę uwagę, że szablonowym przykładami tej konwencji są np. Średniowieczne memy, Latryna Nostradamusa, fimy MLG, parodystyczne turnieje - polegające na trolowaniu przecinków czyli np. pojedynki na pięści, ba nawet bagnety, filmy przedstawiające zabawne i niekonwencjonalne sytuacje zaistniałe w grach, zmienianie dialogów w znanych scenach filmowych i wiele innych działań, które znamy z życia naszej społeczności.
Tak więc cieszmy się wolnością, jaką daje ta kapitalna konwencja, oczywiście nie każdy będzie umiał się w niej odnaleźć.
Nie ma się co łudzić, że praktyczne, zaradne życiowo i dojrzałe osoby mogą mieć pewne problemy z tą pozbawioną jednoznacznych reguł zabawą, tym niemniej nie należy tego tak kategorycznie zabraniać.
Dziwakom daje ona przecież dużo radości.
Za śmiałe wprowadzenie celnej konwencji artystycznej i walkę z dojrzałością i odpowiedzialnością otrzymasz niedługo Petrov kilka piw, będą się one pojawiać w twoich postach z dopiskiem - Marcel Duchamp - dla uniknięcia nieporozumień.

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 23, 2017, 21:41:00 »
Coś takiego:
 - tworzymy razem pewne uniwersum, z bohaterami, bitwami i przygodami.
Najpierw tło ogólne, konkretnie jakąś tam erę, potem szczegółowo jakieś opowiadanie w danym momencie tego świata.
Każdy mógłby wprowadzić jakiś wątek, jakąś postać.
W dwóch osobnych postach, w pierwszym dyskusja, w drugim oficjalne stanowisko.
Tak jakbyśmy kreowali własny świat do gry RPG, albo do serii komiksów.
Podoba się?

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 24, 2017, 15:13:44 »
oczywiście, wspaniałe, takie postmodernistyczne a jednocześnie trochę jak składanie biblii

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 24, 2017, 18:25:53 »
Nie tyle składanie biblii, co raczej zabawa z parafernaliami literackimi.
Teoretycznie to byłoby proste, ale problemem jest całkowita chaotyczność mojego życia prywatnego.
Gdyby jednak okazało się, że nie tylko ja o czymś takim myślę, gdyby to, że nagle znikam nie byłoby problemem...

No więc pytam :)

Online Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 575
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 25, 2017, 13:29:58 »
Ja jestem jak najbardziej za, choć nie wiem ile miałbym czasu na udzielanie się aktywne w tym wszystkim.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 25, 2017, 16:37:28 »
Ideałem byłoby ułożenie tego w taki sposób, że wypadnięcie jakiejś osoby z zabawy, w niczym by nie przeszkadzało.
To jest właśnie zagwozdka.

Powiedzmy, że przygotowaliśmy sobie mapę świata i historię pewnej okolicy, mamy zamek na wzgórzu i nieopodal wioskę.
Co to był za zamek, skąd tam ta wioska i kto tam idzie - to pierwsza część, ale załóżmy, że to mamy.
Bohater, którego już poznaliśmy, stoi soi sobie na tym wzgórzu, przed sobą ma tą wioskę, zamek za plecami.
Jest południe, słońce ładnie świeci, a on wyrusza na wschód -  w kierunku wioski.
Idzie, ale w połowie drogi skręca w prawo, idzie tak przez godzinę, potem siada i je oraz pije.
Ma teraz słońce z której strony?
Może pogoda się zmieniła? Z jego perspektywy wioska dalej jest na wschodzie?

Jedna osoba układa historię świata na poziomie ogólnym, ktoś pisze w tym czasie o zamku i wiosce, ktoś pomoże nam ustalić tą gmatwaninę detali, ktoś pozbiera to do kupy... na końcu powinno wyjść z tego spójne opowiadania, do którego można by dodać ilustracje.
W czymś takim można by potem prowadzić nawet jakąś przygodę RPG.
Możemy wyjść też z założenia, że nasza postać nie ma orientacji w terenie i nie wie gdzie jest teraz wchód, ale zastanowić się, co można pożywnego zabrać z sobą na drogę, jak spędzić noc w lesie. Albo umówić się, że przymykamy na takie sprawy oko i skupić się na demonicznej historii, która wiążę się z powstaniem zamku.

Jestem pewien, że właśnie w ramach takiej zespołowej współpracy powstają te wszystkie światy w rodzaju STAR WARS, Warcafta, Warhammera, Nexo i Ninjago i po kolej, łącznie z czymś takim jak Hobbit w nowym wydaniu, pozbawiony wstrętnego wpływu Tolkiena.

Online Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 575
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 27, 2017, 13:15:54 »
Jakaś awersja do samego Tolkiena czy jego dzieł? :D
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB