Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Muzyka do moda  (Przeczytany 1054 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koziol

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 3
  • Szerzej znany jako Braciszek Tuck
Muzyka do moda
« dnia: Listopad 13, 2014, 17:33:19 »
Słuchajcie mam do was pytanie odnośnie muzyki w modyfikacjach. Jakbym chciał użyć np jakąś pieśń chóru Aleksandrowa to muszę do nich pytać o zgodę czy nie?

Chyba nie ten temat. Jak trzeba to przenieście do pytań

Offline Tyr

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 66
  • Wódka Sobieski - Ten smak jest królewski!
Odp: Muzyka do moda
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2014, 18:16:10 »
A jak pobierasz muzykę z neta, to pytasz się twórców o zgodę? ...

Słuchaj, jak tworzysz mod na użytek własny i nie zamierzasz go potem publikować, to możesz robić we własnym domu co chcesz TYLKO I WYŁĄCZNIE JEŚLI nie czerpiesz z tego korzyści majątkowych.

W przypadku chęci opublikowania moda z muzyką należącą do zespołu/muzyka, który wciąż istnieje/żyje, zgoda jest mile widziana, inaczej później mogą być nieprzyjemne konsekwencje. Wszystko głównie zależy od tego, na jakiej licencji został udostępniony podany przez Ciebie utwór, ale przypuszczam, że raczej nie jest to public domain. To oczywiście tylko moje przypuszczenia. Pozdro.

W kwestiach prawnych raczej rzadko się mylę ^^
Ulubiony cytat?

"I'll shot your brain out, you stupid meat-bag!"
HK-47!

Offline Koziol

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2014, 18:28:43 »
Czekaj czekaj bo ja troszkę tego nie rozróżniam

Czyli jak robię muzykę do festunga no i np daję muzykę tego chóru i potem wrzucam to w neta to wystarczy jak napiszę w twórcach że ta muzyka zastała wykorzystana i tyle starczy?

Może to trochę śmieszne pytanie ale nie chce potem być targany po sądach prze jakieś wytwórnie muzyczne i płacić odszkodowanie tylko dlatego że użyłem kilku sekund ich nagrania

Offline Tyr

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2014, 18:53:31 »
Zaraz, zaraz kolego. Nie zrozumieliśmy się. Myślałem, że robisz WŁASNEGO moda i do własnego moda dodajesz muzykę.

Robisz muzykę do Festunga SAM, czy masz pozwolenie od twórców Festunga na wprowadzanie modyfikacji? ;> To kolejna kwestia - jeśli jesteś członkiem teamu, to spoko, róbta tam co chceta, jakie tam masz układy. Ale jeśli NIE jesteś członkiem teamu, to broń Cię Panie Boże bez pozwolenia cokolwiek wrzucać do sieci! To miałbyś wtedy raz niepewną sytuację z muzyką, a dwa to tworzenie Twojej wersji moda już istniejącego, do którego możesz nie mieć praw.

Zacznijmy od początku, ja Ci wszystko wyjaśnię, ale najpierw odpowiedz na kilka pytań:

1) Masz pozwolenie od twórców Festunga na wprowadzanie zmian w muzyce? Chcesz te zmiany wprowadzić na użytek własny, czy udostępnić później komuś przez Internet?
2) Jesteś członkiem teamu Festunga, czy nie jesteś? Nie kojarzę Cię jakoś.

3) Pieśń chóru Aleksandrowa - możesz podesłać mi link, plik, klip na YT czy cokolwiek? Ja to obczaję i dam Ci znać, czy możesz tego użyć bez pytania i pozwolenia, czy nie ;)

Bez pytania i bez wymaganego pozwolenia to sprawa jest jasna - nie musisz nic.
W przypadku pytania i uzyskania pozwolenia, wrzucasz do creditsów twórców muzyki JEŚLI wyrażą zgodę na użycie ich muzyki.

Są to prawa tworzone na zasadzie twórczości - stworzyłem bo moje, patentu - pierwszy zarejestrowałem, własności - należało do mnie, mam to w papierach. Kwestię moddingu nadal się traktuje jako szarą strefę w wielu państwach, a DLC to taki jakby legalny i płatny modding i próba
(click to show/hide)
zarobienia dodatkowej kasy na graczach :3

Nawet często bywa tak, że artysta nie ma prawa do własnego utworu, bo tymże prawem rozporządza jego wytwórnia, czy jego koncern muzyczny, z którym artysta ma podpisaną umowę :)
Ulubiony cytat?

HK-47!

Offline Koziol

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2014, 19:00:46 »
Więc jestem oficjalnie odpowiedzialny za dodanie muzyki do nowego festunga no i się zastanawiam czy jak użyję np tą piosenką http://www.youtube.com/watch?v=3Wt0fJN5deY to nie naruszę praw autorskich Chóru Aleksandrowa do tej pieśni.

Offline Tyr

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2014, 19:12:46 »
YouTube ostatnio zaostrzało strasznie politykę prywatności i strasznie kontroluje wrzucane materiały. Standardowa licencja YouTube dla tego pliku, uploader chyba nie ma ostrzeżeń. Zauważyłem jednak, że uploader nie jest członkiem Chóru Aleksandrowa, dlatego pytanie go o zgodę byłoby jak pytanie krowy czy jest bykiem ._.

Za wikipedią:

http://www.sovmusic.ru/person.php?idperson=147 - to jest oficjalna strona Chóru Aleksandrowa, gdzie znajdują się na niej LEGALNE I DARMOWE utwory. Jeśli odnajdziesz tutaj swój utwór, możesz go śmiało dodać i pobrać, następnie w creditsach napisz po prostu Muzyka: Chór Aleksandrowa - "tytuł" . Jeśli nie znajdziesz tutaj swego utworu, nie jestem w stanie Ci doradzić inaczej, niż wystosować oficjalny mail do Chóru w języku angielskim z prośbą o pozwolenie na nieodpłatne wykorzystanie utworu w celach niezarobkowych (dokładnie taki zwrot musisz sformułować, posługuj się słownictwem urzędowym.

Wracając do tej strony - jeśli nie znasz rosyjskiego, to trzeci przycisk służy do odsłuchania utworu i pobierania. Klikasz na czerwony link zakończony napisem .mp3 ;)

Powodzenia.
Ulubiony cytat?

HK-47!

Offline Koziol

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2014, 20:54:28 »
Dzięki bardzo że mi tu nakreśliłeś jak to prawnie wygląda. Na pewno z tego skorzystam