Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Diplomacy 4.3 - MODULE SYSTEM  (Przeczytany 1131 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
Diplomacy 4.3 - MODULE SYSTEM
« dnia: Październik 30, 2014, 19:56:20 »
Witam, poszukuję module systema do Diplomacy 4.3. Bo przeglądając na necie nie znalazłem, tylko do starej wersji. Mogę liczyć na pomoc, czy jak obejdzie się ten wątek bez echa?

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 336
  • 21. Pułk Piechoty THD
Odp: Diplomacy 4.3 - MODULE SYSTEM
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2014, 22:50:32 »
Mnie to jednak zaciekawiło - ta fascynacja dyplomacją, to nie jest po prostu to?

http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=116424.0

Coraz bardziej mnie to interesuje - co ludzie widzą w idei dyplomacja w świecie MiB? Czemu podpalenie wiochy na granicy nie zamyka tego tematu? Są dwie wersje:

1 - fascynacja psychologią. Chcecie stworzyć kogoś takiego jak Hannibal Lecter. Powiedzmy mamy posła, który przybywa do Leonidasa i nie tylko nie zostaje wtrącony do studni! On przekonuje Leonidasa, że chce się poddać Kserksesowi, potem przekonuje Kserksesa jak zarządzać państwem, kogo atakować, z kim ma Kserkses się ożenić, jak zbierać podatki. Ktoś taki dzisiaj podchodzi do Baracka Obamy i mówi - słuchaj czarnuszku, może chciałbyś zaliczyć moją siostrę, no wiesz pomogłoby to naszej rodzinie, a ty byś się zrelaksował.
Wizja tak samo realna jak to, że poseł w średniowieczu miałby wpływ na politykę na szczeblu dynastycznym. Spróbujcie przekonać kogoś takiego jak Edward I Długonogi lub Filip II Habsburg do tego jak ma zawierać małżeństwa, to tak samo realne jak w przykładzie z Obamą.  Oczywiście byli ludzie którzy mieli wpływ na politykę państwa, nie mając teoretycznie na nią wpływu jak kardynał Richelieu, ale organizowanie spisków, zamachów, korupcja - takich rzeczy nie ma w MiB. Dla mnie ciekawa byłaby możliwość przekonania baronów do dokonania zamachu, tak widzę mechanizmy polityczne, a nie trucie królowi kogo ma zaatakować, w momencie gdy nawet nie masz armii, jak masz to palisz zamki i po co komu dyplomacja?

2 - fascynacja postaciami o stałej dynamice rozwoju. Powiedzmy możliwe są takie moduły, które pozwoliłby grać złodziejem czy łowcą czarownic, ale.... Dyplomata, a więc poseł który pełni czysto rytualną funkcję to tak jakby grać żebrakiem, albo doboszem, albo chłopem który zwozi zboże z pola. Nie mylić doradców króla, a więc osób o wysokim statusie społecznym np. wodzów w rodzaju Czarneckiego z facetem który przekazuje dwa nagie miecze. Ten i ten gada z królem, ale to przypadku posła tylko rytuał, mody o postaciach o wysokim poziomie wpływów na to co dzieje się państwie to coś innego. A więc chodzi o przyjemność grania postacią o powiedzmy zaskakującej dynamice jak łaziebny, albo skryba - to jeszcze mógłbym zrozumieć. Istotnie ile można być wypasionym wojownikiem, czemu nie pograć pomocnikiem kowala, który macha miechem! Czekam na wasze propozycje modów inspirujących jak granie dyplomatą, może facet który trzyma chorągiew w czasie bitwy, albo karzeł, którego król kopie w tyłek.
Panie Oktawian, to że na Pana głosuję, nie znaczy, że może mi Pan w dziale pod moją opieką offtopować. Z takimi rozkminami proszę do działu Offtopic lub tematu tego moda //lllew

Przepraszam - byłem przekonany, że to będzie w temacie - wyciągam wnioski na przyszłość.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2014, 08:38:08 wysłana przez Oktawian361 »

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Piwa: 562
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Diplomacy 4.3 - MODULE SYSTEM
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2014, 23:37:31 »
Wydaje mi się, że tu znajduje się najnowszy MS Diplomacy: https://www.assembla.com/code/diplomacy/subversion/nodes/trunk?rev=89
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB