Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Pomysły na skrypty (pisz tu zamiast zakładać oddzielny temat)  (Przeczytany 2588 razy)

Opis tematu: Masz pomysł na skrypt, ale nie masz pojęcia o modowaniu M&B? Dobrze trafiłeś!

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garedyr

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 65
  • 八十六
  • Steam ID: Mój status Steam
Pomysły na skrypty (pisz tu zamiast zakładać oddzielny temat)
« dnia: Październik 11, 2014, 15:40:52 »
Witam!
W tym temacie możecie pisać wasze pomysły na skrypty. Taki wątek wcześniej nie istniał, gdyż mała ilość osób angażuje się na forum, lub po prostu nic im się nie chce.
Wielu sądzi, że skrypterów już nie ma, lub że im się nie chce tworzyć nowych skryptów. Jeśli masz trochę wyobraźni, oraz potrafisz to ubrać w słowa, to zapraszam Cię do napisanie tutaj wiadomości. Proszę jedynie o to, żeby wyglądała ona przejrzyście, oraz o przypięcie tego wątku.

Zapraszam!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2014, 22:56:36 wysłana przez Rome »

"Szukaj po omacku ch*ja w cieście" ~Prußak
"Jakbym miał pasztet to bym zjadł kanapkę z pasztetem ale nie mam chleba" ~Mat Berserker
"Bieg na kilometr w ramach biegania, to jak picie piwa bezalkoholowego w ramach picia alkoholu" ~Dyktator

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 119
Odp: Pomysły na skrypty (pisz tu zamiast zakładać oddzielny temat)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2014, 19:02:22 »
Cóż, mi zawsze nie podobało się to, że z niewoli można tak łatwo zbiec. Dało by się napisać jakiś skrypt, który dodawałby nam "rozrywkę" podczas niewoli? Rozrywkę w sensie, że np. musimy walczyć z kimś mając do dyspozycji tylko drewnianą pałkę. Można też zrobić tak jak było w modzie 1866 (chyba). Tracimy wszystko i ubierają nas w jakieś śmieszne lumpy, a do obrony dają kamienie i jakiegoś kija, czy coś.

Offline Kayuree

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 2
  • Valar Morghulis
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2014, 19:23:49 »
Można by dodać skrypt na przekupstwo obleganego zamku/miasta. Polegałoby to na tym, że byłoby kilka opcji, np.
x denarów - 20% na przekupienie załogi zamku
x denarów - ileś % na przekupienie.

Czyli im więcej dajemy, tym większy % na przekupienie. Oczywiście, jeśli się nie uda, to kasy oddanej nikt nam nie zwraca.
Nie powinno być też 100% na przekupstwo. Powiedzmy, że największa kwota dawałaby te 80 czy 90.

Offline Garedyr

• Bibosz
  • *
  • 八十六
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2014, 19:52:43 »
Można by dodać skrypt na przekupstwo obleganego zamku/miasta. Polegałoby to na tym, że byłoby kilka opcji, np.
x denarów - 20% na przekupienie załogi zamku
x denarów - ileś % na przekupienie.

Czyli im więcej dajemy, tym większy % na przekupienie. Oczywiście, jeśli się nie uda, to kasy oddanej nikt nam nie zwraca.
Nie powinno być też 100% na przekupstwo. Powiedzmy, że największa kwota dawałaby te 80 czy 90.

Taki skrypt już istnieje.

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,8652.msg5651695.html#msg5651695

"Jakbym miał pasztet to bym zjadł kanapkę z pasztetem ale nie mam chleba" ~Mat Berserker
"Bieg na kilometr w ramach biegania, to jak picie piwa bezalkoholowego w ramach picia alkoholu" ~Dyktator

Offline Kayuree

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 2
  • Valar Morghulis
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2014, 21:47:27 »
Nawet nie wiedziałem ;P

Offline Macix

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
  • Rocky Balboa
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2014, 15:58:14 »
Mam sugestie. Myślałeś kiedyś o czymś w rodzaju wytrzymałości? Mam na myśli coś takiego, że im dłużej trwa bitwa tym nasza postać wolniej się porusza, jest bardziej podatna na ciosy, czy otrzymuje większe obrażenia bądź sama słabiej atakuje.
"Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place, and I don't care how tough you are, it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward; how much you can take and keep moving forward. That's how winning is done!"

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Piwa: 564
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2014, 16:04:58 »
Hmm... masz na myśli staminę? Jak tak, to coś takiego jest, nawet u nas w temacie Baza Skryptów (click!).
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Macix

• Pielgrzym
  • *
  • Rocky Balboa
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2014, 16:12:42 »
Tak właśnie o coś takiego mi chodziło. Dzięki za odpowiedź.
"Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place, and I don't care how tough you are, it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward; how much you can take and keep moving forward. That's how winning is done!"

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 24, 2014, 18:27:04 »
Dla mnie byłby dobry poradnik jak robić skrypty i w czym. I mieć po tym pewność że zadziała tak jak należy.
Co do samych skryptów, no to mi się marzyło w wolnej chwili zrobić moda w którym nasza postać mogła by być nekromantą albo czarodziejem, magiem bitewnym czy jeszcze innym typem maga. Co również za tym idzie, potrzebna również jest mana do rzucania czarów.

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 119
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2014, 18:40:17 »
Też chciałbym nauczyć się skryptować. Ale jak dla mnie, to na razie czarna magia.
Co do bycia czarodziejem i many, to chyba w Chronicles of Might and Magic miały być takie bajery.
Swoją drogą ostatnio trafiłem na coś w styl poradnika do MS. Jeszcze go dokładnie nie przeglądałem, ale może będzie tam coś bardziej rozbudowanego. Poradnik jest niestety po angielsku. http://www.mbrepository.com/file.php?id=1101

Offline Garedyr

• Bibosz
  • *
  • 八十六
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2014, 19:35:23 »
Dla mnie byłby dobry poradnik jak robić skrypty i w czym. I mieć po tym pewność że zadziała tak jak należy.
Co do samych skryptów, no to mi się marzyło w wolnej chwili zrobić moda w którym nasza postać mogła by być nekromantą albo czarodziejem, magiem bitewnym czy jeszcze innym typem maga. Co również za tym idzie, potrzebna również jest mana do rzucania czarów.

Polecam pisać wszystko w Notepad+++.

Tutaj macie kilka linków dotyczących skryptowania dla początkujących (ENG):

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,240255.0.html

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,295291.0.html
http://forums.taleworlds.com/index.php/board,171.0.html

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 24, 2014, 20:52:32 »
To my leniwi wolimy wersje PL :D
Jednakże dzięki, w wolnej chwili przestudiuje to :)

Offline Grze848

• Moczymorda
  • *
    • Księstwo Rostonii
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2014, 14:02:11 »
Czy jest skrypt umożliwiający budowanie wiosek, zamków i miast? Oczywiście za pewną opłatą, ale było by to możliwe tylko po dołączeniu do jakiejś frakcji.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Piwa: 564
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2014, 14:09:36 »
Owszem, ten. Jak będę miał czas, to napiszę w Bazie Skryptów, jak go dodać.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB