Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Warband Troop Editor  (Przeczytany 1216 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline WombaTT

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
  • Ciekawy widok na nic interesującego...
Warband Troop Editor
« dnia: Maj 01, 2014, 14:49:37 »
Mam pewien problem z troop editorem (Morghs v 1.40). Mianowicie, kiedy utworzyłem jednostki (17 jednostek) pojawia mi się tylko 8 z nich. Dlaczego?
_______________________________________ ________
 Sabaton Ruina Imperii

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Piwa: 564
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Warband Troop Editor
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2014, 15:10:06 »
Trudno to wyjaśnić, bo mi nigdy coś takiego się nie zdarzyło. Może zapomniałeś nacisnąć Add 18 razy i zrobiłeś to tylko 8 razy?
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline WombaTT

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2014, 15:21:01 »
Nie. W okienku oddziału pokazane jest, że mogę awansować wartownika w kawalerzystę, ale nawet kiedy próbuję awansować go kodami (ctrl + x) to po minucie naciskania nie mogę go ulepszyć.
 Sabaton Ruina Imperii

Offline Tyr

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 66
  • Wódka Sobieski - Ten smak jest królewski!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2014, 00:27:01 »
Edytowałeś tylko plik troops.txt czy module_system?

Musisz pamiętać o tym, że Morghs jest nieoficjalnym edytorem i (jak zresztą informuje nas notka) używasz go na własne ryzyko. Owszem, najczęściej błędów nie ma, ale czasami się zdarzają. Dlatego dobrze jest mieć kopię zapasową.

Na Twoim miejscu spróbowałbym od początku dodać Twoje 17 jednostek i zobaczyć, czy to się powtarza.

EDIT: Aha, no i w Warbandzie żeby awansować jednostki musisz mieć kasę. Miałeś kasę, prawda?

To nie to samo co w M&B 1.011 gdzie awans jest za darmo i tylko koszt utrzymania wzrasta.
Ulubiony cytat?

"I'll shot your brain out, you stupid meat-bag!"
HK-47!

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 119
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2014, 11:59:13 »
Może dlatego, że w MS w pliku module_scripts masz określoną liczbę "tierów". Nwm jak wygląda to w Warbandzie, ale w 1.011 jest 5 tych "tierów". Oto ostatni z nich:
      (faction_get_slot, ":troop", ":culture",  slot_faction_tier_5_troop),
       (faction_set_slot, ":faction_no",  slot_faction_tier_5_troop, ":troop"),
I to chyba one odpowiadają za liczbę klas jakie możesz awansować. np. rodocki plemieniec (pierwszy tier) rodocki_kusznik/pawężnik (drugi tier) itd. Nie jestem pewny czy chodzi o to, ale jest to jedna z możliwości.

Offline Scoot

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 5
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2014, 23:05:12 »
Nie. W okienku oddziału pokazane jest, że mogę awansować wartownika w kawalerzystę, ale nawet kiedy próbuję awansować go kodami (ctrl + x) to po minucie naciskania nie mogę go ulepszyć.

W Troop Edytorze masz dwa okienka do wpisania ścieżki rozwoju przy jednostkach (aby można je awansować). Gdy dodajesz do jednostki tylko jedną możliwość (ścieżkę rozwoju) musi to być wpisane w pierwszym od góry okienku. Gdy dodasz ścieżkę rozwoju w dolnym okienku to wprawdzie gra biedzie to widziała, ale nawet przy uszyciu ctrl+x nie będziesz mógł awansować jednostki na poziom, jaki ustaliłeś w edytorze. Może w tym tkwi problem.

Offline WombaTT

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2014, 09:26:38 »
Dobra już wszystko działa. Po prostu okazało się, że w kawalerzystę mógł awansować także najemny jeździec i to dlatego był ten problem. Dzięki za pomoc XD
 Sabaton Ruina Imperii