Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Modernizacja Modów!  (Przeczytany 853 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OszTy

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
Modernizacja Modów!
« dnia: Styczeń 30, 2014, 16:00:00 »
Od dawna nękają mnie różne zagadnienia dotyczące edycji i tworzenia opcjonalnych dla siebie modów. Starałem się najpierw znaleźć jakieś stare tematy które takowe działania opisują lecz pomimo zmożonego wysiłku i dobrych chęciach nic z tego nie wyszło. Po sporej ilości przeczytanych złych lub zagmatwanych poradników. Samodzielnie umiem już rozwiązać takie błahe problemy jak edycja jakiegoś pliku odpowiadającego za przyporządkowanie odpowiednich tekstur do przedmiotów, poprawianie skryptów (w sensie dialogów), zmienianie wyglądu przedmiotów itp. Ale to jest podstawa i łatwizna którą przy odrobinie zażartości i przeznaczonej sporej ilości czasu sam się nauczyłem, lecz jest sporo rzeczy których mimo poświęconego czasu nie mogę rozwikłać. Dlatego mam sporo pytań do bardziej wprawionych osób, z prośba o udzielenie rad i pomocy w samo doskonaleniu się. :

1. Jak mogę zmienić nazwy miast
( nie chodzi mi o zamianę nazw z istniejącymi już miastami/zamkami (bo to już umiem) ale zupełnie nową)

2. Jak dodać ulepszenie lenna z moda X do moda Y ( Np. z Nowej ojczyzny do Florisa)

3. Jak dodać jednostki z jednego moda do drugiego oraz zamki. ( Z NO zamek wikingów i jednostki)

4. Jak dodać własny przedmiot, albo jak dodać przedmiot z jakiegoś innego moda.

5. Jak zmienić wystrój zamku ( siedzibę lorda, widok miasta) np. podoba mi się wygląd miast X w modzie Q i chciałbym aby  Miasto Y z modu V wyglądało tak samo. ( Albo wygląd sali lorda, z tego samego moda ale żeby była taka jak w innym mieście ).

Proszę o dokładne instrukcję, gdzie co zmienić, edytować dodać oraz gdzie znajdują się pliki za to odpowiedzialne.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Modernizacja Modów!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2014, 17:02:45 »
1. O ile się nie mylę jest na naszym forum poruszona sprawa dodawania nowych miast.

3. Przenosisz przedmioty kopiując je i jednostki? Trochę na logikę. Dodam standardową formułkę że takiego "ulepszonego" moda nie można rozpowszechniać.

4. Tutek na naszym forum. http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=5445.0

5. Kopiujesz plik scn_cośam.sco z folderu SceneObj. Cyfra w nazwie oznacza id miasta. ID musisz zmienić tj. jeżeli w miasto X w modzie Q ma id 1, a  misto Y z moda V 7, to po przekopiowaniu zmień id pliku na 7. Dokładniej jest to wyjaśnione w tutku o dodawaniu miast. http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=4595.0
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline OszTy

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2014, 17:28:38 »
Zapomniałem dopisać, że chodzi mi o modyfikację modów do Mount&Blade Warband niektóre operację prawdopodobnie się będą odrobinę inaczej przebiegały. W Warband chyba niektóre pliki są inne(nie sprawdzałem)

Przepraszam, że tego wcześniej nie podałem.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2014, 22:36:40 »
Zmiany są prawdę mówiąc kosmetyczne, tzn. jest inna liczba miast, lordów, państw itd. Nie jest to nic, co uniemożliwiałoby korzystanie z poradników robionych pod zwykły M&B.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB