Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Dobór frakcji  (Przeczytany 6399 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czeremis

• Moderator
  • Pijus
  • *
  • Piwa: 79
Odp: Dobór frakcji
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2014, 16:54:25 »
Ja dam radę w piątek, ale tak samo musi KAŻDY dowódca klanu biorącego udział w Lidze. Żeby nie było sytuacji jak z Konstytucją 3 Maja, że klany przeciwne reformie będą miały pretensje, że przeprowadziliśmy ją pod ich nieobecność :)
Wstępnie niech będzie ten piątek o 21:00 (TS Tawerny?)
Ale jeżeli ktoś nie będzie mógł to trzeba przełożyć
Vid Breitenfeld vi togo Pappenheim i vår famn;
vi skrefvo på Kronenbergs brynja vårt namn;
vi svedde grått skägg för Tilly vid Lech;
vi blödde med kungsblod vid Lützens häck.  

Offline famfam

• Pijus
  • *
  • Piwa: 9
    • Autorskie Uniwersum Fantasy - Ash'Gard
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2014, 17:02:24 »
mi pasuje :)
Manual a co to? Czym to się je?

[Apr 01 10:33:01] famfam:Wyszła nowa wersja deluga
[Apr 01 09:52:29] kujon333:coś marnie u Was - żadnych żarcików primaaprilisowych

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2014, 17:23:01 »
Nie mam czasu w piątek o takiej absurdalnej godzinie ;) Zresztą mój klan i tak nie bierze udziału w tej lidze. Jednak z chęcią bym się przyłączył do dyskusji. Pochwalcie się co ustalicie.

Offline Kokosz

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 109
  • Bojar moim idolem
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2014, 17:26:12 »
Mnie nie będzie, ale co tam uzgodnicie ja to przyjmę :D
"Lew: I tyle kurde
Lew: Albo się zgodzi albo nie
Lew: A ty się zabierasz do tego jak do kurde
Lew: Iskania jeża, że niby chcesz go iskać, ale kurde boisz się łapę zbliżyć bo się boisz, że się kolcami pokłujesz czy co" - <censored edition>

Offline Czeremis

• Moderator
  • Pijus
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2014, 20:49:41 »
Zresztą mój klan i tak nie bierze udziału w tej lidze.
o.O
Nawet spróbować nie chcecie? 7 osób na meczyk co tydzień to chyba nie jest wielki wymóg dla takiego klanu. Nawet jeśli Jaśnie Książę nie ma czasu to niech pozwoli swoim ludziom się zabawić ;)

Stawiałem, że w nadchodzącym sezonie na pewno wezmą udział klany: ChW, Hakkapeliter, AK, RW, ChE, KiS (?), ChoPa
A dowódców wszystkich innych klanów chętnych do wejścia do Ligi także zapraszam - zdecydujemy się, czy Was przyjmiemy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 21:01:27 wysłana przez Czeremis »

Offline Hendryk

• Opój
  • *
  • Piwa: 6
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2014, 21:14:12 »

Stawiałem, że w nadchodzącym sezonie na pewno wezmą udział klany: ChW, Hakkapeliter, AK, RW, ChE, KiS (?), ChoPa

A co z pomysłem stworzenia Ligi Międzynarodowej?

Offline Czeremis

• Moderator
  • Pijus
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 15, 2014, 21:23:55 »
A co z pomysłem stworzenia Ligi Międzynarodowej?
Dopiero na nowej wersji, teraz nawet nie ma z kim grać. No i wypada przetestować nowy system zanim porwiemy się na ligę międzynarodową, która musi być lepiej zorganizowana.

Offline SaddamKrK

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 46
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 15, 2014, 23:28:56 »
Wszystko ogranicza się do wzięcia turków na uliczkach a potem hulaj dusza ;)
No chyba jednak nie XD

Ja w ten piatek o 21 nie dam rady, sorry. Moze sobota po evencie na Deluge?

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 16, 2014, 17:50:25 »
Ja dam radę w piątek, ale tak samo musi KAŻDY dowódca klanu biorącego udział w Lidze. Żeby nie było sytuacji jak z Konstytucją 3 Maja, że klany przeciwne reformie będą miały pretensje, że przeprowadziliśmy ją pod ich nieobecność :)

To akurat Polska tradycja, bo konstytucja kwietniowa też nie zachowała wymogów. Co do IvEgo, każdy lider decyduje czy jego klan powinien grać w lidze czy nie. Ze swojej strony mogę zrozumieć punkt, że gracze z native'a przywykli do zupełnie innych standardów lig. Nie oszukujmy się, że poprzednie sezony grano na zasadzie: nie można brać 2x tej samej frakcji i strony wybierają frakcję i mapę na 10 rund.
Na nativie te zasady upadłyby po meczu ( Ktoś wziąłby FBTR i Vaegirów na starszej wersji gdzie łucznicy mieli bułaty) więc IvE zrobiłby coś dziwnego zapisując swych graczy, narażając się na to, że liga się nie spodoba i oleją temat x)))

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 17, 2014, 16:23:12 »
Turniej powinien mieć ręce i nogi. Twarde określono jasne zasady i założenia. Nic z tych rzeczy ten turniej nie spełnia. Panuje strasznie niezdecydowanie i jakieś pseudo głosowania, które nie powinny mieć miejsca. A jak jakiemuś klanowi nie odpowiadają zasady to się po prostu nie zapisuję. Oczywiście rad można wysłuchać ale pozwalać sobie na torpedowanie całej inicjatywy to się mija z celem. Rozumiem, że Deluge to teraz piknikowe granie i jak sytuacja wygląda, że fajnie sobie pograć. Jednak bawić się w turniej też wypadało by się bawić z głową i aby to miało ręce i nogi. Teraz to zapisując się do turnieju ktoś jest narażony na zasady które a) kompletnie nie są zbalansowane b) na sędziów z łapanki c) na bezsensowne spory o pietruszkę na jakiś spotkaniach rady, które praktycznie nie mają żadnego sensu oprócz tego, że sprawiają wrażenie integracji sceny i dalej by mógł punktować. Krótko mówiąc komuś się podoba taka zabawa aby tylko grać byle jak - ja nie mam nic przeciwko. Osobiście nie liczę na wygranie tej ligi czy cokolwiek ale po prostu gdybym miał brać udział to chciałbym aby wszystko miało ręce i nogi i nie musiał się denerwować jak przyjdę na mecz kto ma admina, kto będzie sędzia, jakie są zasady i tak dalej. Abym mógł spędzić ten wieczór w spokoju i miłej atmosferze na Tsie. I tyle - miłej zabawy. Osobiście ładować się w to nie będę ;) Co nie zmienia faktu, że gdyby ogarnięto kwestię spawnów, sędziów, serwerów, haseł admina i tak dalej czyli absolutne podstawe, które powinny być zachowane to bym puścił chłopaków a i sam bym wpadł od czasu do czasu. Bawić się okej, ale bawić można się tej z głową. Może przesadzam i smucę no ale cóż takie moje zdanie. Ja organizowałem takie rzeczy, jestem też z Nativa jak każdy wie i takie coś nie zadowala mnie a nie jestem aż takim hurra entuzjastą tego moda, żeby przyjmować wszystko co dają. Do miłego ;)

Offline Czeremis

• Moderator
  • Pijus
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 17, 2014, 17:52:43 »
Ive wybacz ale jak czytam Twój ostatni post to mi się takie coś nasuwa w pierwszej kolejności
(click to show/hide)

1) Turniej ma jasne zasady i są one spisane na dzikiepola.info (tam, gdzie prowadziliśmy do tej pory terminarz ligowy). Ale jeżeli ktoś jest zbyt leniwy lub nie ma czasu żeby tam wejść i zamiast tego posądza nas o totalny nieład - wkleję tu
(click to show/hide)

2) "Pseudo głosowania" - Liga NIE jest turniejem organizowanym przez jedną osobę, do którego się zgłaszają klany mające słuchać bezwzględnie głównego organizatora dyktującego wszystkie zasady. To przedstawiciele klanów tworzą Radę ustalającą co i jak gramy, żeby się wszystkim podobało. Masz przyzwyczajenie z Native, że tam Liga to wielkie przedsięwzięcie na nie wiadomo ile klanów. A społeczność Deluge jest dość wąska, więc chyba oczywiste, że wolimy się sami ze sobą dogadać, żeby każdemu pasowało. A strategia "nie podoba się to won" według mnie nie podziała w wypadku, gdy mamy 6 aktywnie działających klanów... (takie moje sugestie, bo ponoć chcesz organizować własny turniej)

3) Spawny, sędziowie, serwery, admini - Co to za problem, że się umawiamy na zagranie meczu na którymś z klanowych serwerów? Nie, nie jesteśmy takimi desperatami żeby specjalnie lagować serwer w odpowiednich momentach czy wgrywać na niego mody osłabiające statystyki frakcji przeciwnika...
Sędziowie? Właściwie potrzebni tylko do operowania panelem admina i zwracania uwagi jeśli któryś klan weźmie na przykład za dużo konnych czy napisze coś niestosownego na czacie. W II sezonie nie doszło do żadnych sytuacji, w których sędzia musiał się wtrącać (pomijając mecze Freikompanii, ale to był klan tak patologiczny, że nie pograł długo). My po prostu (przynajmniej oficjalnie) szanujemy się wzajemnie i gramy fair. Bo to o przyjemność z gry chodzi, rywalizacja ligowa tylko dodaje smaczku.

Czy przekonałem, że mamy głowę, ręce i nogi - nie wiem. Jeśli nie to nie, zagramy bez KiS
Przynajmniej wyjaśniłem parę kwestii

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 17, 2014, 18:47:26 »
Panie wyluzuj ;)

Napisałem swoje stanowisko - nie bierz tego tak strasznie osobiście. Szanuję wszystkie klany i nic do nich nie mam. Po prostu forma turnieju mi nie odpowiada i tyle, jak ktoś chcę brać w tym udział to nie ma problemu. Z zasadami zapoznałem się nie raz i nie dwa. Nie mam zamiaru się tu wykłócać po prostu to nic nie da ;) Po prostu bym przeprowadził to z chęcią inaczej. Nie neguje też sensu dyskusji z klanami ani nic z tych rzeczy po prostu sądzę, że powinna liga być zarządzana przez określone osoby, które biorą całą odpowiedzialność na siebie a nie, że klany robią coś pod siebie (chociaż nie spotkałem się z tym na Delugu) Same zasady są dla mnie bardzo archaiczne i nie sprawiedliwe. Z powodów wyżej wspomnianych i nic więcej. Sam teraz z KiSem gram tylko na określonych zasadach (tj. umówiłem już sparing) które są według mnie ok dla obu stron i nie spinam się o nic więcej, nikogo nie zmuszam do niczego. A moja krytyka nie miała na celu obrażenie nikogo tylko zwrócenie uwagi na pewne fakty. Wiem, że może to być niepopularne i widzę, że bardzo zbulwersowałeś się ale ja naprawdę nie mam zamiaru tutaj nikogo obrazić ;) Po prostu bawcie się i tyle ;)

Offline Hendryk

• Opój
  • *
  • Piwa: 6
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 18, 2014, 18:48:42 »
Ive, byłeś na jakimś zebraniu Ligi?

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 19, 2014, 11:44:35 »
Ive, byłeś na jakimś zebraniu Ligi?

Bylem "gościem" kilka razy na zebraniu ligi DP. I tam zapoznałem się jak to funkcjonuje. Jak już jednak wspomniał nie neguje tych spotkań tylko uważam, że nie powinny mieć mocy sprawczej tylko doradczą ;) Sam organizowałem spotkanie dla klanów przed PP.