Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [KCD] Kingdom Come: Deliverance - dyskusja  (Przeczytany 27836 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: [KCD] Kingdom Come: Deliverance - dyskusja
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 29, 2017, 20:47:15 »
Rasizm, brak Afroamerykanów w średniowiecznych Czechach.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Oktawian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 86
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 29, 2017, 21:38:55 »
Dobrze byłoby zrobić grę w tematyce afrykańskich plemion i dać tam po równo białych, czarnych, żółtych, brązowych. Część społeczeństwa takiej wirtualnej wioski powinna być do tego homoseksualna, biseksualna, trans itd. W radzie wioski powinna zasiadać demokratycznie wybrana reprezentacja. Skład rady oczywiście musiałby uwzględniać parytety rasowe oraz płciowe. Zamiast polowań cała wioska chodziłaby zbierać bezglutenowe szyszki. Inicjacja młodych członków społeczeństwa odbywała się poprzez określenie płci w wieku 18 lat. Oczywiście jeśli człowiek zadecyduje czy jest człowiekiem czy może raczej przedstawicielem innego gatunku. Na końcu czekałbym na posądzenie twórców gry o rasizm bo w grze nie znalazł się żaden rudy.

Może by to komuś otworzyło oczy! :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2017, 21:40:58 wysłana przez Oktawian »

Online Olchew

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpień 30, 2017, 08:52:01 »
Lol. Gdzie tu daleko szukać przykładu czarnoskórych w średniowiecznych Czechach. Chociażby Jan Žižka był murzynem. Co ciekawe są przesłanki, że Jan Hus był lesbijką i dlatego spłonął na stosie. Kolorowi w Czechach, którzy według niektórych badań stanowili aż 65% całej popupacji kraju, wkurzyli się i zrobili porządek z nietolerancyjnymi świniami. Wszystkie pięć krucjat przeciw husytom silnie związanymi z SJW i Antifą niepowiodły się. Mniejszości koptów, numidyjczyków, masajów, oarów, mali, pigmejów, troglodytów, somalijczyków, arabów, persów, turków, ludów kaukazkich i uzbeckich miały niebagatelny wpływ na sukces całego nurtu. To dzięki nim kościół czeski uniezależnił się od Watykanu, znikły więzy drabiny feudalnej zniewalające chłopstwo i tworzące uprzywilejowania bogatszym stanom. Od 1436 roku zwarte kolumny Antify mogły swobodnie iść ulicami rozlewając miłość po krainie pilsów i lagerów.

Offline Veinrus

• Moderator Warband
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 136
  • Od 4 listopada 2015 Obywatel Polshy
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpień 30, 2017, 11:22:38 »
Nie lubię tego słowa, jest ono dla mnie bardzo naciągane w Polsce, bo większość tych ludzi wgl nie była w Ameryce. Ja osobiście używam słowo Murzyn z pełnym szacunkiem. Sprawdziłem polskie słowniki oraz słowniki językowe, a także sprawdziłem słowniki czeskie, i co się okazało: słowo „Murzyn” jest neutralne i nie jest opatrzone kwalifikatorem „pogardliwie”, którym z kolei oznaczone jest słowo „czarnuch” (ang. nigger). Opinię tę podzielają m.in. dwaj językoznawcy: profesorowie Jerzy Bralczyk i Jan Miodek czy też czarnoskóry były poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – John Godson (nazywający siebie Murzynem), który stwierdził:

"Naprawdę nie widzę nic złego w tym słowie. Przecież mówiąc o kimś, że jest ciemnoskóry możemy też mieć na myśli Meksykanina, Brazylijczyka czy Egipcjanina. Nie obrażam się na słowo „Murzyn”, jeśli słyszę je od osoby, która czuje szacunek do czarnoskórych."

W języku czeskim pokrewna forma „černoch” jest neutralna.

Ale nie jest to odosobniona sytuacja określania ludzi, ras czy ich pochodzenia. Tak samo było w moim kierunku, kiedy ktoś zwrócił się do mnie "Ruski" lub "Rusek", gdzie potem przeprasza, że nie chciał mnie obrazić. Ja nie wiem, czy ludzie są przewrażliwieni i nie znają własnej wartości, że każdy każdego może obrażać, a my mamy się gniewać na wszystko? Miałem równie zdziwioną minę, jak to że w życiu nie pomyślałbym, że chciano mnie obrazić, bo nawet nie odczułem tego w intonacji i manierze. Osobiście dla mnie słowo "Rosjanin" jest bardziej pogardliwe, a tak jest w Rosji, gdzie słowo "Ruski" jest miłym i podkreślającym, że człowiek jest z dziada pradziada człowiekiem tej ziemi, kultury czy języka. "Rosjanin" jest określeniem ludzi, którzy są obywatelami Federacji Rosyjskiej, co daje, że każdy Ruski mieszkający w Rosji pokoleniowo może być obywatelem tego kraju - Rosjaninem, ale nie każdy Rosjanin - obywatel - jest Ruski.

www.vistula-legion.pl
Pułk 4. Piechoty Xięstwa Warszawskiego for ever

Offline ManGo

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 40
  • Semper fidelis
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpień 30, 2017, 12:48:12 »
czarnych
Murzyn

Co wy wiecie o czarnuchach murzynach w średniowieczu? :D

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarny_Krzysztof
Niby legenda ale miejsce i czas pasują. I w miarę pasuje do klimatu gry. :D
No i czarny.

Ale tak szczerze to bym się uśmiał gdybym zobaczył w grze murzyna na jakimś książęcym dworze w ramach easter egga, i jednocześnie byłoby to w miarę historyczne. :D

A żeby nie robić off-topu to wrzucę tę średnią recenzję z gamescomu od tvgry:

Offline Veinrus

• Moderator Warband
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 136
  • Od 4 listopada 2015 Obywatel Polshy
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 30, 2017, 14:32:19 »
Ale tak szczerze to bym się uśmiał gdybym zobaczył w grze murzyna na jakimś książęcym dworze w ramach easter egga, i jednocześnie byłoby to w miarę historyczne. :D
W kwestii historycznej, to wiem, że byli tacy Murzyni, którzy dostali się do niewoli i byli "użytkowani" jako "pracownicy": dawne ziemie Cesarstwa Bizantyjskiego - pod upadku oraz kraje bałkańskie, ale czy w centralnej Europie. Dobrze byłoby, aby jakiś histeryk, socjolog etc., by się wypowiedział.

www.vistula-legion.pl
Pułk 4. Piechoty Xięstwa Warszawskiego for ever

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 30, 2017, 17:37:17 »
Nie lubię tego słowa, jest ono dla mnie bardzo naciągane w Polsce, bo większość tych ludzi wgl nie była w Ameryce.
Nie myślałem, że będę musiał o tym pisać, ale chyba jednak na wszelki wypadek sprecyzuję. Moja wypowiedź była ironiczna, a użycie określenia "Afroamerykanie" (czyli czarnoskórzy obywatele USA) było celowym żartem.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Filcefix

• Gracz Roku DLG
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 127
  • Średniowiecze, zabawy tarczą i mieczem.
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 30, 2017, 21:10:04 »
 Aż mi się przypomniał Zawisza Czarny ;)
Jedynymi czarnymi to co najwyżej mogli być wydobywcy wungla ze Ślunska ;)

Offline ManGo

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 40
  • Semper fidelis
Odp: [KCD] Kingdom Come: Deliveance - dyskusja
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 31, 2017, 15:10:34 »
Kingdom Come: Deliveance wygrał nagrodę na najlepszą grę na PC na gamescomie:
https://www.facebook.com/kingdomcomerpg/photos/a.1451713108407061.1073741829.1401810890063950/1979619878949712/?type=3&theater

W porównaniu do filmu od tvgry, na tym fragmencie gameplayu gra wygląda znacząco lepiej. Osobiście jedynie wydaje mi się że gra przycina się i jeszcze nie jest odpowiednio zoptymalizowana (lub jest to wina samego youtube przez którego materiały tracą na jakości):

Offline vtz

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 58
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 10, 2017, 09:53:48 »
Nie jestem specjalistą, ale na moje oko to faktycznie są ścinki samej gry a nie wina youtuba.
dobra potem bo v verdona gram nie widzisz
jak odkużasz to ci nie podstawiam pod nos chleba ~ Jakub

Gero, ja cię mogę w każdej chwili wywalić z klanu. (Po chwili) Zw idę wyrzucić śmieci ~ New War

-Ostatni klan, który nas nienawidził został wymazany z kart historii.
-Jaki?
-No właśnie." ~ Rozmowa Abe z Szowkiem

Offline Rome

• Administrator
  • Najemnik
  • Piwa: 187
« Odpowiedź #205 dnia: Październik 22, 2017, 18:49:59 »
Dość przyjemny filmik od NRGeeka.

Offline Stasiulek

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 36
  • Stasiulek
« Odpowiedź #206 dnia: Październik 26, 2017, 17:40:08 »
“ Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
#FreeLaalaa