Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: The Deluge Warfare  (Przeczytany 9915 razy)

Opis tematu: Bitwy na Deluge!

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mati44

• Opój
  • *
  • Piwa: -78
  • Zbieram piwo dla Peterova
The Deluge Warfare
« dnia: Listopad 21, 2013, 22:03:52 »
The Deluge Warfare

Zasady ogólne:
  • Każdy z pułków i regimentów powinien stawić się na podanym TS 30 min przed bitwą
  • W przypadku frakcji łączonych każdy regiment będzie miał obowiązek zdeklarowania się do jakiej frakcji chce przyłączyć.
  • Prosimy współpracować regimentami i pułkami
  • Słuchać się osoby głównodowodzącej
  • W czasie harców nie strzelać do harcowników
  • Maksymalna liczba osób biorąca udział w bitwie: 70

Musztra:
  • Umundurowanie, stroje i uzbrojenie według własnego uznania regimentów i pułków
  • Niegodne zachowanie jednego członka drużyny będzie karane wywaleniem całej drużyny
  • Każdy z regimentów/pułków musi walczyć razem, poruszać się razem
  • W przypadku śmierci większości drużyny ostatnie osoby pozostałe przy życiu powinny przyłączyć się do innego regimentu  do końca trwania rudny
  • Osoba, która będzie uciekała, mając świadomość, że w ten sposób runda będzie się przedłużała zostanie zabita przez admina.

Formacje:
Formacje w The Deluge zważywszy na okres jaki opiewa wymagają zupełnie innych formacji niż te z NW. Oczywiście nikt nie zabrania musztry typowo wojskowej, wykorzystującej komendy takie jak baczność czy w praw zwrot. Trzeba jednak większą uwagę położyć na luźniejsze formacje ruchome, gdzie dopiero przed wystrzałem i salwą formowano linię.  Można dowolnie mieszać formacje ( za wyjątkiem konnicy z piechotą). np. pikinierów i strzelców.

Informacje:

TeamSpeak 3: 178.19.110.162:9977
Serwer: TFW_Deluge

Główne założenia eventu:
Na początku pierwszej rundy pojedynczy śmiałkowie mogą ruszyć na harce.
Po każdej stronie będzie jeden dowódca, kierujący całą frakcją, oficerowie klanów dowodzą swymi ludźmi. Owy Dowódca  najprawdopodobniej będzie mieć swą małą chorągiew ludzi z chorążym złożoną z osób bez klanu lub ochotników. Event cotygodniowy

Formularz do zapisów:
Dla klanów:
(click to show/hide)
Dla osób bez klanu:
(click to show/hide)

Zapisani na bitwę :
Zapisane klany:
(click to show/hide)
Gracze bez klanu:
(click to show/hide)

Podziękowania dla Oktawiana za jego event oraz pomysł na zasady.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2013, 17:39:28 wysłana przez Mati44 »

Offline Askorti

• Wagant
  • *
  • Piwa: 47
Odp: The Deluge Warfare
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2013, 23:45:16 »
To jest jakiś.. Event? Bo oprócz "zasad" (które są ekhem.. Może jednak pominę...) oraz zapisów nic innego na to nie wskazuje. Ani forma, ani organizacja.
Tak więc, co to jest?

Offline Ganczo

• Wagant
  • *
  • Piwa: 140
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2013, 01:14:58 »
To jest jakiś.. Event? Bo oprócz "zasad" (które są ekhem.. Może jednak pominę...) oraz zapisów nic innego na to nie wskazuje. Ani forma, ani organizacja.
Tak więc, co to jest?
Askorti, przetłumaczysz mi po polskiemu o co mu chodzi?

Edit: 200 post, pora oddać obiecane piwka :o
Ganczo Pajac, First and Last of His Name, King of Trolls and the First Banned Men, Lord of the Shitstorm, Protector of Clan Threads, Prince of Warns, and Khal of the Great Ban Sea
(click to show/hide)

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2013, 10:28:39 »
Przewidywana data? Chociażby dzień tygodnia. To bardzo i to bardzo istotne dla mnie.

Offline TiCz

• Pijus
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2013, 16:06:22 »
Emm... jestem lekko zaskoczony tymi zasadami jak i ogólną organizacją eventów. Co jak co ale ja bym to pozostawił doświadczonym osobom jak np. Oktawian i nie porywałbym się z motyką na słońce.
P.S Tylko Ty Mati jesteś tego organizatorem, czy pomaga Ci ktoś jeszcze z twojej ekipy...?
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2013, 16:27:27 wysłana przez TiCz »

Offline Mati44

• Opój
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2013, 16:23:02 »
Nad eventem pracuje sam, pisałem to ogólnie na szybko i będę to dopracowywał tak samo jak zasady.

Offline TiCz

• Pijus
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2013, 16:24:31 »
Nad eventem pracuje sam, pisałem to ogólnie na szybko i będę to dopracowywał tak samo jak zasady.
(click to show/hide)
Nie mam więcej pytań... :)

Offline Altharis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 4
  • Najwyższy pleb
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2013, 16:40:49 »
Więc... masz przynajmniej pozwolenie by ten twój "event"  był rozgrywany na serwerze Tawerny i TS3, czy po prostu tak teraz napisałeś "a pozwolenie uzyska się kiedy indziej"? Nie twierdzę, że pewnie byś takiej nie uzyskał, acz to wciąż byłoby nie na miejscu...

Po drugie, jeśli już chcesz tworzyć jakikolwiek event, zastanów się nad nim a nie "później wszystko uzupełnią/poprawię". No bo sorry, ale to w żaden sposób nie zachęca by się zapisywać. Ba, wręcz odtrąca przy skojarzeniach z The Deluge Organised Warfare które - jeśli ktoś nie pamięta/nie zna - były pierwszymi i najlepszymi eventami po przejściu z WFaS-a 0.4

Offline Mati44

• Opój
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2013, 16:42:25 »
Wiesz Atlharis skonsultowałem się z przedstawicielami i rzekli że s serwem problemu nie ma, i bazując na swych doświadczeniach z eventów tercios chce zrobić porządny event. Moim głównym celem jest utworzenie zorganizowanych bitew takiego typu jakie są organizowane na North&South, a jeżeli ktoś chciałby pomóc to niech pisze na pw, samemu ciężko wszystko zrobić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2013, 17:01:56 wysłana przez Mati44 »

Offline SantaClaus

• Pijus
  • *
  • Piwa: 5
  • Hej! Hej! Tuhaj-Bej!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2013, 17:17:37 »
Mój Boże.. Czemu wy ludzie zachowujecie się tak chamsko? Mati kulturalnie napisał, że jest event. Chcecie brać udział? Napiszcie. Nie chcecie? To tu nie piszcie i nie komentujcie.. Proste? Rozumiem, że jesteście aż tak dociekliwi w sprawie serwera, ale gdyby go Mati nie załatwił to raczej by nie pisał, iż serwer to TFW_Deluge..
Polacy nas do mieszka wsadzili, zapomnieli go jeno zawiązać.

Offline Altharis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 4
  • Najwyższy pleb
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2013, 17:41:25 »
Mój Boże.. Czemu wy ludzie zachowujecie się tak chamsko? Mati kulturalnie napisał, że jest event. Chcecie brać udział? Napiszcie. Nie chcecie? To tu nie piszcie i nie komentujcie.. Proste? Rozumiem, że jesteście aż tak dociekliwi w sprawie serwera, ale gdyby go Mati nie załatwił to raczej by nie pisał, iż serwer to TFW_Deluge..

Ludzie są... powiedzmy, że niektórzy zapominają użyć mózgu i takie rzeczy jak załatwienie serwera nie pytając o zgodę może się zdarzyć.  Tym bardziej, iż Mati jeszcze nie robił żadnego eventu - przynajmniej na The Deluge - i jak pisał wszystko robi sam, więc to chyba naturalne, że ludzie mają swoje obawy, nieprawdaż? A to "nie podoba się nie piszcie" jest według mnie bezsensu. Bo niby czym event jak i organizator(rzy) zyskają jeśli w temacie będą jedynie zgłoszenia i posty typu "super, fajnie, dobrze"? Konstruktywna krytyka, drogi Panie. Zresztą, nawet jeśli niektóre odpowiedzi można było uznać za trochę ostre, autor jakoś się nimi nie przejął..

Offline Mati44

• Opój
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2013, 17:44:47 »
Cóż Altharisie jeżeli uważasz, że nie pytałem się pierw o serwer jesteś w błędzie, przynajmniej chce coś zrobić, bo nigdy nie słyszałem żeby RW zrobiło event. Proszę o zaprzestanie spamu, wszelkie teksty związane z krytyką proszę na pw.

Offline SantaClaus

• Pijus
  • *
  • Piwa: 5
  • Hej! Hej! Tuhaj-Bej!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2013, 17:52:58 »
Konstruktywna krytyka, drogi Panie.

Dobrze, krytykuj, ale nie zakładaj z góry że się nic nie uda, skoro nigdy nie organizował eventu to powinniście mu pomóc, pisząc kilka rad, a nie od razu go mieszać z błotem..
Polacy nas do mieszka wsadzili, zapomnieli go jeno zawiązać.

Offline Piastun

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 80
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 22, 2013, 18:00:22 »
A co z bitwami które miał organizować mi.n. Oktawian? Czyżby zrezygnował a Ty Mati przejąłeś inicjatywę?

Offline Mati44

• Opój
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 22, 2013, 18:03:20 »
A co z bitwami które miał organizować mi.n. Oktawian? Czyżby zrezygnował a Ty Mati przejąłeś inicjatywę?
Jakoś nic nie słychać, więc można tak powiedzieć.