Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Poszukuje kilku rzeczy do prac nam małym modem  (Przeczytany 1095 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nod18

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 4
Poszukuje kilku rzeczy do prac nam małym modem
« dnia: Listopad 05, 2013, 11:23:30 »
Witam, nie wiedziałem gdzie zamieścić ten post, ale chyba tu jest dobrze, jeśli źle to przepraszam.

Szukam jakiegoś małego moda, który dodaje nowe zbroje/hełmy/konie albo poprawiały by wygląd starych.

Chodzi o to że chciałbym zmodyfikować i pododawać trochę nowych jednostek ( taki mini mały mod na własny użytek ) poszczególnym frakcjom, ale brakuje mi zbroi i hełmów do tego, starych trochę za mało i są juz nudne :P, ale gdybym miał do dyspozycji takie bajeranckie zbroje płytowe, hełmy czy inne koniki, z takich modyfikacji jak Prhopecy of pendor czy floris itp itd, albo jakieś inne byle ładne i fajne, i pasujace do odświeżenia frakcji, było b yextra i czegoś takiego szukam.

Znalazłem coś takiego tylko: OSP Item Variants niby dodają nowe Hełmy i konie super, ale zbroje są w zasadzie stare jedynie są różne ich odmiany w innym kolorze, albo herbem, a nowych w zasadzie nima ;f

Np: jakieś fajne z wyglądu plate armory czy inne bo ten z nativa trochę brzydki, jakieś hełmy typu ( psi pysk itp itd ) czegoś takiego szukam.

Ale czy istnieje coś takiego ? :(

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
Odp: Poszukuje kilku rzeczy do prac nam małym modem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2013, 11:59:45 »
Na forum taleworlds jest w The Forge cały poddział z itemami OSP(choć są one też czasem poza tym działem). Oprócz tego da się też coś wyszukać na mount&blade nexus czy nawet starym mbrepository.
To co byś chciał oczywiście jest, choć nie zawsze jako OSP, bo wiadomo, że niektórych itemów twórcy nie pozwalają innym wykorzystać albo zgodzili się tylko zaufanym modderom. Ale jeśli robisz coś tylko dla siebie, to możesz z tych modów je wyciągnąć i poeksperymentować, ale nie udostępniać dalej. Plate armoury i inne takie późnośredniowieczne są w cRPG(tu w ogóle jest przekrój wielki, w tym itemy od Zimke), nieukończonym Renaissance(unikaty) i jeszcze coś tam było, oprócz tego jeszcze jest kilka świetnych OSPacków od Narf'a, na pewno jego dzieła widziałeś w wielu modach(pełne płytówki, napierśniki churgurg, corraziny, brygantyny i inne). Linków ci nie dam, ale spokojnie sam znajdziesz w wyszukiwarkach i normalnie

Offline nod18

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2013, 12:17:59 »
Ok dzięki za informacje, teraz wiem chodziarz (np. Korzeniowski) chociaż jakiego autora mam wyszukać, dzięki ;)
I tak tylko na własny użytek sobie to robię, by odświeżyć sobie grę

Nie ma sprawy, ale byka to walnąłeś pięknego :)

EDIT: Ups... moje niedopatrzenie, sorki ;D

Edit2: udało mi się przenieść "rzeczy" z PoP do nativa, i teraz mam niezłą jazdę jak dobrać itemki, bo skąd mam wiedzieć jak one wyglądają  xD a robienie na czuja może potrwać 50h przy 800itemkach... xD
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2013, 09:25:50 wysłana przez nod18 »

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2013, 17:02:54 »
No ale jak nie wiesz jak wyglądają? Nie używasz openBRF? http://forums.taleworlds.com/index.php/board,215.0.html

Offline nod18

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2013, 11:34:07 »
Używam, ale większość tych itemków jak sprawdzam openbrf ma zupełnie inną mazwe niż, kiedy dobieram itemki w Morghs M&B WB-WFAS Editor, albo w ogóle ich niema.

Dla przykładu, openbrf pokazuje że jest taka fajna zbroja huscarla ( Huscarl armour ), niestety kiedy szukałem w morghs m&b w items kinds tego itemku znalazłem tylko Valdis huscarl armour, a to nie ta zbroja, stąd wniosek ze musi ona mieć inną nazwę w morgh m&b ale ciężko sprawdzić która to, niektóre nazwy się zgadzają i jest spoko, ale tak z połowa nie, ale już se poradziłem ;)

Chyba że coś źle robię.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2013, 13:49:22 wysłana przez nod18 »

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2013, 21:53:13 »
w openbrf to chyba nazwę mesha pokazuje tylko, czasem można się też zorientować po nazwie tekstur. W każdym razie po nazwach itemów można dojść do mesha w Morgh's Editor.
Wydaje mi się też, że są jeszcze inne programy jak Morghs, może bardziej funkcjonalne? nie wiem

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 574
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2013, 13:13:38 »
Morgh's Editor jest najlepszy i jeśli ktoś nie chce bawić się MS, to ten szczerze polecam. Jeśli jednak nie odpowiada ci nod18 ten, to tutaj jest inny item editor, z którego kiedyś korzystałem.

http://www.mbrepository.com/file.php?id=567
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline nod18

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2013, 17:02:04 »
Chcę tylko podziękować za pomoc wam serdecznie :)