Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Szybkość poruszania się po mapie.  (Przeczytany 893 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Scoot

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 5
Szybkość poruszania się po mapie.
« dnia: Październik 12, 2013, 13:28:53 »
Witam

Mam do kolegów pytanie. Mianowicie chodzi mi o parametr odpowiadający za szybkość poruszania się jednostek na mapie. Zdaje mi się, że coś takiego istnieje, bo chyba widziałem to gdzieś na forum, ale nie mogę odszukać teraz tego tematu.
Proszę o pomoc i wskazanie, w jakim pliku ?.txt znajduje się ten parametr (oczywiście o ile takowy istnieje).
Dziękuje z góry.

Pozdrawiam

Ps. W module.ini jest wpis **speed, ale to chyba nie to.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Szybkość poruszania się po mapie.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2013, 22:27:18 »
Szczerze mówiąc, nie przypominam sobie, żebym trafił na coś odpowiadającego za to w plikach, ale możesz poszukać na forum TW, bo też mi się wydaje, że gdzieś widziałem tam temat z "Speed cośtam". A jeśli nie chce ci się przekopywać przez to, czy TW forum wpiz sobie słowa kluczowe do wyszukiwarki i powinno się pokazać.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Scoot

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 5
Odp: Szybkość poruszania się po mapie.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2013, 19:47:44 »
Znalazłem wczoraj sposób (w topiku "Co w plikach txt piszczy")  na przyśpieszenie "bydła" poruszającego się po mapie. Przyglądając się temu plikowi, dochodzę do wniosku że prędkość poruszania się po mapie zapisana jest w pliku troops.txt i przypisana indywidualnie do każdego trp_***. Tylko jak to się dzieje że wojska AI złożone z kilku typów żołnierzy (trp_***) poruszają się z jaką prędkością średnią w zależności od składu tych oddziałów?
Wyraźnie widać że oddziały złożone z samej piechoty są wolniejsze od oddziałów złożonych z samej  jazdy, oczywiście z wyjątkiem pieszych bandytów i chłopów bo ci to posuwają jak by im ktoś soli na ogon nasypał.

Ps. Spróbuję przeszukać forum TW, słabo u mnie z angielskim bo jak chadzałem do szkól to tylko "pa ruski uczylis gawric" ale może jakoś dam rade :)