Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Sabaton, Polacy, Żydzi, polityka, porażki i zwycięstwa  (Przeczytany 20597 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
Sabaton, Polacy, Żydzi, polityka, porażki i zwycięstwa
« dnia: Wrzesień 23, 2013, 19:34:00 »
Jeśli ktoś chce dalej rozmawiać 'o wszystkim i o niczym' inspired by Sabaton, to może tutaj. W wątku o Sabatonie rozmawiajmy o samym zespole i jego muzyce.

Uważam że Powstanie Warszawskie jest zbyt promowane w porównaniu do Wielkopolskiego, które przynajmniej było wygrane. Moje zdanie na temat PW: ludziom którzy tam walczyli- chwała i szacunek, ludziom którzy podjęli decyzję o rozpoczęciu powstania- wyklęcie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2013, 23:01:17 wysłana przez HUtH »
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Online Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
Odp: Odp: Sabaton- Uprising
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2013, 20:06:57 »
Uważam że Powstanie Warszawskie jest zbyt promowane w porównaniu do Wielkopolskiego, które przynajmniej było wygrane. Moje zdanie na temat PW: ludziom którzy tam walczyli- chwała i szacunek, ludziom którzy podjęli decyzję o rozpoczęciu powstania- wyklęcie.
Jakaś chora moda jest na huczne świętowanie porażek. Z większych "radosnych" rocznic jakie mamy to praktycznie tylko Grunwald. Reszta obchodów - zwykle przegrane bitwy, msze w kościołach i smętne wystąpienia.

Offline Arcylisz

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2013, 20:16:06 »
Mnie się tam łezka w oku nie kręci. Nie mam nic do Sabatonu, choć zgadzam się z Trebronem że grają patetycznie i na jedno kopyto. O ile jednak 40:1 było nawet fajne, o tyle Uprising to już jazda na całego, żeby na siłę dopieścić publikę w Polsce, bo płyta się musiała sprzedać. ;)

Jakaś chora moda jest na huczne świętowanie porażek. Z większych "radosnych" rocznic jakie mamy to praktycznie tylko Grunwald. Reszta obchodów - zwykle przegrane bitwy, msze w kościołach i smętne wystąpienia.
Bo Polacy to jedyny naród chyba, który wyznaje kult klęski. o_____O

Offline Tyr

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 66
  • Wódka Sobieski - Ten smak jest królewski!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2013, 20:32:19 »
A nie przyszło wam do głowy, że Sabaton po prostu w ten sposób oddaje hołd poległym bohaterom i utrwala pamięć o nich? ._.

Chłopaki, zadam wam osobiste pytanie. Czy uważacie się za patriotów? Jeśli tak, to dlaczego hejtujecie Sabaton, który gra typowo patriotyczne i podniosłe kawałki, sławiące bohaterstwo żołnierzy oraz ukazujące realia różnych wojen?
Ulubiony cytat?

"I'll shot your brain out, you stupid meat-bag!"
HK-47!

Offline MOHAWK_Marchewa

• Kmieć
  • *
  • Piwa: -6
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2013, 20:35:54 »
Zgodzę się z Tyrem. Kocham Polskę, tą naszą dawną bojowość, potrafiliśmy się podnieść z prochu, jak feniks. No, może nie dziś, teraz jest gównianie, ale kiedyś bycie polakiem było czymś zajebistym. Pozdro

(click to show/hide)
Cytat: Batmacik
Ku*wa, jak można zabierać mi fragi z łuku? Cygany zasrane.

Cytat: Sir Luca
widzę, że niektórzy już dawno bana nie mięli...
Ahhh ta ortografia...

Offline McAbra

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 45
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Totalwar.ORG.PL
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2013, 20:50:33 »
To nie jest świętowanie porażek i kult klęski, tylko dni, w których wspominany tych, którzy polegli za wolność naszego kraju i myślę, że ci ludzie zasługują na minutę ciszy i wspomnienie o nich jednego dnia w roku.
Rozumiem że warto świętować i wspominać o zwycięzcach spod Grunwaldu, Kircholmu itd., ale również i poległym należy się zasłużony szacunek.
Pamiętaj, pamiętaj, bo data to święta,
Gdy spisek wykryto prochowy.
Piątego listopada wydała się zdrada
W pamięci tę datę zachowaj.

Online Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2013, 22:19:27 »
Zgodzę się z Tyrem. Kocham Polskę, tą naszą dawną bojowość, potrafiliśmy się podnieść z prochu, jak feniks. No, może nie dziś, teraz jest gównianie, ale kiedyś bycie polakiem było czymś zajebistym. Pozdro

TERAZ jest gównianie? I tak doceniasz tych co oddali kiedyś życie? Mówisz że jest GÓWNIANIE kiedy grasz sobie w gry, siedzisz przed komputerem, chodzisz pracować/do szkoły/śpisz caly dzień i nie musisz się bać że przyjdzie jakiś zaborca. Coraz więcej takich dziwaków - "siema głosuję na Korwina bo w polsce zle sie dzieje i wogole bieda i ubostwo, ludzie umieraja na ulicy, nie stac nikogo na chlep, nie ma pracy - pisze to z nowego kompa gtx 760, i5-2500k, 8gb ram, mam tv plazme panasonic chodze do pracy/szkoly/siedze caly dzien w domu a mama/zona robi mi obiad."

Offline MOHAWK_Marchewa

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2013, 14:09:53 »
Bać to akurat się boję spadku liczebności Polaków, dużego bezrobocia i tego, że zaraz amerykanie mi kuhwa bombe zrzucą na dom, bo jestem podejrzany o "terroryzm", tak jak to robią u siebie. Normalnie ręce opadają, taka banda gnojków i idiotów. Pozdro

Ahhh ta ortografia...

Online Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2013, 14:26:45 »
Bać to akurat się boję spadku liczebności Polaków, dużego bezrobocia i tego, że zaraz amerykanie mi kuhwa bombe zrzucą na dom, bo jestem podejrzany o "terroryzm", tak jak to robią u siebie. Normalnie ręce opadają, taka banda gnojków i idiotów. Pozdro
Nie napisałeś nic konkretnego tylko typowy bełkot czarnowidza.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2013, 15:59:20 »
A nie przyszło wam do głowy, że Sabaton po prostu w ten sposób oddaje hołd poległym bohaterom i utrwala pamięć o nich? ._.

A Palikot jest socjalistą z krwi i kości. Wykorzystali lukę w rynku i wpakowali się w nią z całym impetem. Śpiewają o wojnach, wodzach itd. co trzeba traktować jako biznes. Jestem pewien, że gdyby dotarła do nich historia o żołnierzu SS który na własnym barku wyniósł swego dowódcę, przebijając się przez powstańcze barykady, to też by o tym śpiewali. W ich piosenkach padają teksty typu "Matko Rosjo, unio ziem" a potem "Warszawo Walcz". To taki przykład tego, że ich piosenki to biznes oderwany od jakichś przekonań. Są odbiory w Rosji jest piosenka o wojnie ojczyźnianej, w Polsce o powstaniu. Można tylko docenić to, że doskonale zdają sobie sprawę z mentalności danych narodów. Piosenki skierowane do Polaków (by kupili płyty) nawiązują do kultu klęski (wincie Słowackiego i Mickiewicza..."Polska Chrystusem narodów" "Winkelriedem"-wbijającym włócznie w swe piersi by inni odnieśli zwycięstwo...). Piosenka Wehrmacht zaś to coś dla niemieckiej publiki, bo poruszony jest temat, ich armii. Pytanie czy oni widzieli, "Co z ludźmi którzy tylko wykonywali rozkazy". Przykładów można by wyliczać...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2013, 23:03:11 wysłana przez HUtH »

Offline Arcylisz

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2013, 20:05:56 »
Chłopaki, zadam wam osobiste pytanie. Czy uważacie się za patriotów?
Zadam Ci osobiste pytanie. Czy Twoim zdaniem patriotyzm polega na tym, żeby na każdą wzmiankę o powstaniu warszawskim, potopie szwedzkim, zaborach itd. dostawać podniecenia, napuszać się, ekscytować i nie pozwalać innym na ŻADNĄ krytykę powyższych? Jeśli tak, to coś tu nie gra.

(click to show/hide)
Nom, pozdro 500. xD

Offline ZdzisiuDywersant

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 25
  • Nie było ziemnioków, jeno tylko głód i mróz
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2013, 20:13:04 »
Nie chcę nic mówić, ale Treborn wygląda mi na lewaka i antypatriotę. Zapoznałem się z jego wcześniejszymi wypowiedziami i tylko to potwierdzają. Ja jestem fanem Sabatonu i muszę przyznać rację Tyrowi- oni tak oddają cześć. 40-1 napisali pod wpływem wrażenia jaki wywarł na nich list Polskiego fana. Grają do dupy? Jak dla mnie wymiatają! Fakt faktem że powstanie warszawskie jest "przereklamowane". Po prostu zabieg polityczny, a nie jak nam media podają -wielki zryw narodowy na miarę obrony Jasnej Góry. Z moją wypowiedzią można się nie zgadzać i ja to rozumiem. Proszę tylko  NIE odnoszenia się do tego posta jeśli to możliwe.
Suprajs, podpisu brak!

Online Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 24, 2013, 20:23:37 »
Nie chcę nic mówić, ale Treborn wygląda mi na lewaka i antypatriotę. Zapoznałem się z jego wcześniejszymi wypowiedziami i tylko to potwierdzają.
Zapomniałeś wspomnieć że jestem żydem i wysyłam rzeczy z MOPSu do Izraela.

Offline Arcylisz

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2013, 20:29:00 »
Dobrze, że to offtop, to powiem.

Trebron, jesteś lewym żydem. :O

Aha, proszę się nie odnosić do tego posta. xD

@down: Aż za łatwo poszło.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 20:58:16 wysłana przez Arcylisz »

Offline MOHAWK_Marchewa

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2013, 20:48:18 »
Trebron, jesteś lewym żydem. :O

Masło maślane xD. Aha, odniosę się do Twego posta, bo aż żal tego nie skomentować, aczkolwiek przepraszam, jeśli się za to obraziłeś. Chociaż pewnie nie jesteś jak Batmacik.

Ahhh ta ortografia...