Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Wygląd forum- chęć pomocy  (Przeczytany 15054 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
Odp: Wygląd forum- chęć pomocy
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 08, 2016, 00:44:51 »
No pewnie, że da się inaczej to zrobić. Ale to co pokazałeś to skrajny przykład, przecież tam nic nie ma :P

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 641
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 08, 2016, 02:49:38 »
Ot, realizacja koncepcji minimalizmu :D
Musisz pamiętać HUtH, że to przede wszystkim forum służące do prac nad modem. Ono nie ma wyglądać (to znaczy też, ale nie jest to kwestia pierwszoplanowa, ani cel sam w sobie), tylko być funkcjonalne i w tym wypadku kupa dodatków w stylu podpisów, tekstów osobistych itd. itp. niczemu by nie służyło. Natomiast Tawerna to Tawerna, niby jedno to forum i drugie to forum, ale ich charakterystyka jest po prostu inna, stąd różne do nich podejście.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 715
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 08, 2016, 14:14:01 »
Ot, realizacja koncepcji minimalizmu :D
Musisz pamiętać HUtH, że to przede wszystkim forum służące do prac nad modem. Ono nie ma wyglądać (to znaczy też, ale nie jest to kwestia pierwszoplanowa, ani cel sam w sobie), tylko być funkcjonalne i w tym wypadku kupa dodatków w stylu podpisów, tekstów osobistych itd. itp. niczemu by nie służyło. Natomiast Tawerna to Tawerna, niby jedno to forum i drugie to forum, ale ich charakterystyka jest po prostu inna, stąd różne do nich podejście.

Chyba nie zrozumiałeś do końca.
Huth nie twierdzi, że skrajnym przykładem ogólnie jest wasze forum do prac nad modem, ale że jest skrajnym przykładem w odniesieniu do tego, jak powinno to wyglądać na Tawernie. Bo w tym kontekście wrzucał to Rybopiotr.

Odnosząc się do kwestii poruszonej przez Leinnana, to chciałbym od razu zaznaczyć, że aktualnie mamy bardzo ograniczone pole w kwestii rozbudowy portalu od strony technicznej. Zwyczajnie brakuje tutaj ludzi posiadających odpowiednie umiejętności, a tym co są, zazwyczaj brakuje czasu. Nie znaczy to jednak, że samo forum ma stać w miejscu. Jakoś rozwijać się trzeba. Rozumiem, że osoby wyczulone na ład i porządek (i które w dodatku są obeznane w tematach technicznych związanych ze stronami internetowymi) mogą odczuwać teraz dyskomfort podczas korzystania z forum, jednak (o ile nie otrzymamy pomocy spoza administracji) na tą chwilę możemy to poprawiać powoli i małymi krokami (np. ostatnim takim działaniem było naprawienie skalowania awatarów).

Odnośnie bannerków, to rzeczywiście jest ich trochę więcej aktualnie, ale jest to rozwiązanie tymczasowe. Ponownie problem wynikł z powodu braku odpowiednich osób. Mieliśmy przygotowany skrypt od przyznawania odznak, który w profilu wyświetlał by tylko kilka małych ikonek, a oryginalne wielkości (te, które teraz są widoczne przy postach) byłyby widoczne dopiero po wejściu w oddzielną sekcję profilu. Niestety skrypt się wysypał, a nie ma komu tego naprawić, czy chociażby wykryć problem. A że ktoś się napracował i te ikony i tak leżały już długo niewykorzystywane, to w końcu zdecydowałem się na tymczasowy system "ręcznych" odznak.

Mam nadzieję na zmianę sytuacji i poprawienia forum i strony pod względem wizualnym jeszcze przed premierą Bannerlorda. Ale na pewno nie pójdziemy w stronę skrajnej minimalizacji.

Ktokolwiek to dodał gratuluję mu zrobienia jeszcze jeszcze większego syfu.
Zrobiłem bardzo dużo, by ta strona w ogóle jeszcze istniała i zaczęła wychodzić na prostą, ale pewnie wiesz lepiej i robię tu tylko coraz większy syf. W każdym bądź razie dziękuję za gratulacje :)

(click to show/hide)

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 08, 2016, 19:24:58 »
Jakoś takie twcenter jest poczytne, a posty z profilami mogą być naprawdę ostro zawalone rangami, ikonkami, sygnami, kolorowymi nickami, taka specyfika.
Forum takie jak Sclavini czy np. duże forum gry-online.pl nie do końca spełniałoby wymagania userów.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 238
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 08, 2016, 21:28:19 »
Ja bym chciał zobaczyć ładne, minimalistyczne forum (w sumie nie aż tak jak to waszego modu, bo pełni inną formę) i po kliknięciu w użytkownika uruchamiałaby się taka druga "strona" (wątek w którym kliknęłoby się w użytkownika byłby w lekkim przyciemnieniu) coś takiego jak jest w CS:GO jak klikasz w gracza i tam wyświetlałyby się różne ikony, bannery, napisz wiadomość do użytkownika, zobacz profil itd.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 08, 2016, 23:36:49 »
Od wyświetlania dodatkowych informacji o użytkowniku w poście mam to(pojawia się po wskazaniu na nick):

Tak w ogóle mój styl może wydawać się "prosty" jednak jest dość rozbudowany :P

Odnosząc się do kwestii poruszonej przez Leinnana, to chciałbym od razu zaznaczyć, że aktualnie mamy bardzo ograniczone pole w kwestii rozbudowy portalu od strony technicznej. Zwyczajnie brakuje tutaj ludzi posiadających odpowiednie umiejętności, a tym co są, zazwyczaj brakuje czasu. Nie znaczy to jednak, że samo forum ma stać w miejscu. Jakoś rozwijać się trzeba. Rozumiem, że osoby wyczulone na ład i porządek (i które w dodatku są obeznane w tematach technicznych związanych ze stronami internetowymi) mogą odczuwać teraz dyskomfort podczas korzystania z forum, jednak (o ile nie otrzymamy pomocy spoza administracji) na tą chwilę możemy to poprawiać powoli i małymi krokami (np. ostatnim takim działaniem było naprawienie skalowania awatarów).
Z chęcią pomocy zgłaszałem się kilkukrotnie, jednak za każdym razem byłem spławiony więc z mojej strony nie czuję w najmniejszym stopniu zobowiązany do niczego.

Odnośnie bannerków, to rzeczywiście jest ich trochę więcej aktualnie, ale jest to rozwiązanie tymczasowe. Ponownie problem wynikł z powodu braku odpowiednich osób. Mieliśmy przygotowany skrypt od przyznawania odznak, który w profilu wyświetlał by tylko kilka małych ikonek, a oryginalne wielkości (te, które teraz są widoczne przy postach) byłyby widoczne dopiero po wejściu w oddzielną sekcję profilu. Niestety skrypt się wysypał, a nie ma komu tego naprawić, czy chociażby wykryć problem. A że ktoś się napracował i te ikony i tak leżały już długo niewykorzystywane, to w końcu zdecydowałem się na tymczasowy system "ręcznych" odznak.

Mam nadzieję na zmianę sytuacji i poprawienia forum i strony pod względem wizualnym jeszcze przed premierą Bannerlorda. Ale na pewno nie pójdziemy w stronę skrajnej minimalizacji.
Nie mówię o pójście w stronę skrajnej minimalizacji(chociaż mój skin takim nie jest IMO :P), ale o chociaż częściowe uporządkowanie sytuacji.  Ok, ktoś poświęcił czas i przygotował te odznaki- jednak nie wyświetlałbym ich w postach bo te i tak są przeładowane.

Zrobiłem bardzo dużo, by ta strona w ogóle jeszcze istniała i zaczęła wychodzić na prostą, ale pewnie wiesz lepiej i robię tu tylko coraz większy syf. W każdym bądź razie dziękuję za gratulacje :)
Nie traktuj tego jako atak. Nie podważam niczyjego poświęcenia dla forum, po prostu twierdzę, że forum leży od strony designu, a to nie tylko ładny wygląd ale i logiczne rozłożenie poszczególnych elementów interfejsu.
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 715
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 09, 2016, 00:09:07 »
Z chęcią pomocy zgłaszałem się kilkukrotnie, jednak za każdym razem byłem spławiony więc z mojej strony nie czuję w najmniejszym stopniu zobowiązany do niczego.
Wybacz, jeśli zostałeś zignorowany. Jednak dlatego właśnie w maju zmieniła się administracja, bo poprzednia zmiana po prostu nie miała czasu (soner zapracowany, a Luce się rodzina powiększyła). Przy okazji nie otrzymywałem żadnej korespondencji twojej i sonera, więc nie jestem w temacie twoich chęci pomocy. Jeżeli chcesz dalej pomóc w czymś konkretnym, to wyślij mi jakieś szczegóły na PW. Aczkolwiek, nawet jak tego nie zrobisz, niedługo miałem się za to zabrać i zapewne będzie małe ogłoszenie dla osób ogarniętych w temacie, które chciałyby pomóc.

Nie traktuj tego jako atak. Nie podważam niczyjego poświęcenia dla forum, po prostu twierdzę, że forum leży od strony designu, a to nie tylko ładny wygląd ale i logiczne rozłożenie poszczególnych elementów interfejsu.
Bez obaw, to było z przymrużeniem oka ;) Nie biorę tego osobiście.

(click to show/hide)

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 09, 2016, 04:15:28 »
Racja że forum nie wygląda zbyt fajnie, współcześnie i w ogóle modnie, ale ujdzie, jest takie internetowo klasyczne.
Ale nie ukrywam, że może być znacznie lepiej, tylko że moim zdaniem to by je trzeba zmienić gruntownie, zeby tego smf nie było widać wcale. A do takich gruntownych zmian soner cię nie dopuści leinnanie.

Wysłane przez Tapatalk

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
  • Piwa: 136
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 09, 2016, 10:44:29 »
(...) (soner zapracowany, a Luce się rodzina powiększyła). (...)
Że niby ja nie pracuję tylko się opieprzam???

(...) A do takich gruntownych zmian soner cię nie dopuści leinnanie.
(...)
Dopuści, tylko najpierw będzie chciał poznać koncepcję i dokładny zakres zmian. I wcale mu się nie dziwię... Tawerna jest sporym portalem i nie wyobrażam sobie eksperymentu na żywym organizmie, za duże ryzyko. Trzeba przygotować ten projekt gdzieś na uboczu, zrobić porządne testy i dopiero wdrożyć w życie.
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 130
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 09, 2016, 14:27:59 »
Że niby ja nie pracuję tylko się opieprzam???

Czas spojrzeć prawdzie w oczy ...

Bardzo fajny projekt Leinnanie. Kibicuję !

"W moim życiu jedyna stała to ciągła zmiana
I przez to żadna z perspektyw to nie fatamorgana"

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 09, 2016, 16:09:39 »
Dopuści, tylko najpierw będzie chciał poznać koncepcję i dokładny zakres zmian. I wcale mu się nie dziwię... Tawerna jest sporym portalem i nie wyobrażam sobie eksperymentu na żywym organizmie, za duże ryzyko. Trzeba przygotować ten projekt gdzieś na uboczu, zrobić porządne testy i dopiero wdrożyć w życie.
Ja rozumiem bycie zajętym etc. Jednak w brak czasu przez ostatnie 2 lata z hakiem(patrz tutaj) jakoś ciężej uwierzyć.
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
  • Piwa: 136
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 09, 2016, 16:13:27 »
Życie niestety dość szybko człowieka dogania i często z przyjemności i rozrywek trzeba rezygnować. A niestety prowadzenie portalu tylko do takiej kategorii można zaliczyć.

Zresztą, nie ma co się obrażać, załatwmy sprawę po męsku. Z Sonerem zaniedbaliśmy ten aspekt- zresztą popełniliśmy pewnie jeszcze wiele innych, może poważniejszych błędów. Nie myli się tylko ten co nic nie robi... Teraz portal przejęła nowa, młodsza ekipa (też wcale nie nieomylna za to na pewno ambitna) i albo ktoś chce im pomagać albo nie. Tu nie ma co rozpamiętywać.
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"