Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Wygląd forum- chęć pomocy  (Przeczytany 15084 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 715
Odp: Wygląd forum- chęć pomocy
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 26, 2013, 22:29:00 »
Te wyśrodkowane pola profilu lepiej wyglądają ^^

(click to show/hide)

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 26, 2013, 23:48:13 »
Te wyśrodkowane pola profilu lepiej wyglądają ^^
Mosz recht!

Cytaty wyglądają jakoś czytelniej, chyba jest większa czcionka, więc fajnie. Ogólnie jest fajnie.
Ogólnie to ja najchętniej powywalałbym z połowę tych wszystkich ozdobników, grafik, tekścików, tak żeby na stronie było widoczne jak najwięcej postów(ale to taka dygresja). Śmiesznie to wygląda, kiedy ktoś pisze jedno słowo, ale post jest bezsensownie rozszerzony przez info z panelu usera(i niech jeszcze ma wysoki avatar..) i super kolorową sygnaturę(wiem, sam taką mam :P)

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
  • Piwa: 136
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 27, 2013, 00:03:59 »
Wyśrodkowanie strony i dodanie po bokach marginesów wygląda nieźle, ale wyśrodkowanie pól profilu już nie bardzo...
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline McAbra

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 45
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Totalwar.ORG.PL
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 27, 2013, 07:30:09 »
Posty wyglądają o wiele lepiej, bardzo mi się podobają.
Główna już mniej, taka "prosta", ale to tylko moje zdanie. :)
Pamiętaj, pamiętaj, bo data to święta,
Gdy spisek wykryto prochowy.
Piątego listopada wydała się zdrada
W pamięci tę datę zachowaj.

Offline soner

• Ojciec Założyciel
  • Rybałt
  • Piwa: 117
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 27, 2013, 08:28:51 »
Wysrodkowane forum przy tych rozmiarach jest za waskie. Ustaw w stylach w ktorych definiujesz szerokosc te wlasciowisci css: min-width: 1024px; width: 70%;
Nie podobaja mi sie scrolle. To Twoja przegladarka? Czy feature Twojego stylu? I czy sprawdzales jak prezentuje sie Twoja praca w przegladarakch - chrome, ff, opera, ie 8, ie9 i ie10?
I bardziej matowa strona glowna jest lepsza niz te gradienty
~Już Cię nie rozumie liżę komuż dupę ale jestem arogancki.Zastawienie wyrazów podobne do tego Jaś jest wysoki ale trochę niski. - acoaco122

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 238
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 27, 2013, 09:25:17 »
Ja tam uważam, że ładnie to wszystko się prezentuje - zmieniłbym jednak na trochę węższe marginesy oraz użył zamiast gradientu w tle zwykły kolor.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 27, 2013, 17:33:46 »
Cytaty wyglądają jakoś czytelniej, chyba jest większa czcionka, więc fajnie. Ogólnie jest fajnie.
Ogólnie to ja najchętniej powywalałbym z połowę tych wszystkich ozdobników, grafik, tekścików, tak żeby na stronie było widoczne jak najwięcej postów(ale to taka dygresja). Śmiesznie to wygląda, kiedy ktoś pisze jedno słowo, ale post jest bezsensownie rozszerzony przez info z panelu usera(i niech jeszcze ma wysoki avatar..) i super kolorową sygnaturę(wiem, sam taką mam :P)

Masz mój miecz. Sam jestem za wypieprzeniem większości pierdół z całego skina, jest po prostu przeładowany.
Wyśrodkowanie informacji o użytkowniku: Nie jest zbyt dobre, zrobiłbym to jak u mnie na forum ale nie mam dostępu do PHP http://sclavinia.pusku.com/tajny/index.php?topic=22.0 No i na co komu chociażby informacja o tym żę dany user ma taki i taki poziom ostrzeżenia, w dodatku wielkimi czerwonym i cyframi. Tak samo po co komu przycisk "Zobacz profil" skoro wystarczy kliknąć na avatar albo nick. Takich rzeczy jest pełno.

Wysrodkowane forum przy tych rozmiarach jest za waskie. Ustaw w stylach w ktorych definiujesz szerokosc te wlasciowisci css: min-width: 1024px; width: 70%;
Nie podobaja mi sie scrolle. To Twoja przegladarka? Czy feature Twojego stylu? I czy sprawdzales jak prezentuje sie Twoja praca w przegladarakch - chrome, ff, opera, ie 8, ie9 i ie10?
I bardziej matowa strona glowna jest lepsza niz te gradienty

Poprawiłem. To jak robimy, podeślesz mi te pliki forum czy jak?
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 27, 2013, 18:06:43 »
No i na co komu chociażby informacja o tym żę dany user ma taki i taki poziom ostrzeżenia

Tego bym do pierdół nie zaliczył. Takim tokiem myślenia idźmy dalej -> po cholerę awatary, sygnatury, opisy? W ogóle wywalmy nicki, po co komu znać nasz nick? :P I liczba postów- po co ta pierdoła? ^^

(click to show/hide)

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 27, 2013, 18:37:40 »
Poziom ostrzeżenia jest potrzebny do widoku jedynie adminom, moderatorom i userowi którego to dotyczy. Reszcie wystarczy informacja że dany user jest moderowany/zbanowany. Równie dobrze możemy dodać pełno innych informacji: rozmiar buta, ulubiony owoc i bohater bajki, wybór tego jaką frakcją lubisz grać w Europie Universalis itd.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 27, 2013, 19:20:37 »
Poziom ostrzeżenia jest potrzebny do widoku jedynie adminom, moderatorom i userowi którego to dotyczy. Reszcie wystarczy informacja że dany user jest moderowany/zbanowany. Równie dobrze możemy dodać pełno innych informacji: rozmiar buta, ulubiony owoc i bohater bajki, wybór tego jaką frakcją lubisz grać w Europie Universalis itd.

Nie zgodzę się. Te przykłady, które podałeś nie dotyczą tego forum. Za to poziom ostrzeżenia, jak najbardziej. Są osoby, które np. ciekawi fakt, kiedy ich znajomy będzie mógł napisać posta organizacyjnego do jakiegoś turnieju, bo nie wie ile ma jeszcze dni mute'a. Pozwala to też na doinformowanie "tawernianej opinii publicznej". Załóżmy, że ktoś dostał za dużo punktów. A raczej tak uważa. Jednak zanim zacznie się awanturować będzie mógł sobie porównać swoje punkty z ilością punktów, jaką dostali współwinowajcy.

Fajnie, że poprawiasz wygląd i starasz się zrobić układ, jak najbardziej praktyczny. Jednak za wyrzucanie/ ukrywanie przed większością rzeczy podstawowych lepiej się nie bierz ;)

(click to show/hide)

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 27, 2013, 20:18:31 »
Nie no, info o ostrzeżeniu, moderowaniu, itp. musi być, ale fakt, że ten wskaźnik poziomu ostrzeżenia na tym forum zajmuje dużo miejsca(no i jest brzydki, ale to nieważne).
Jeśli coś zmienić, żeby "ścieśnić" forum, to tak:
- zmniejszyć czcionkę i zrobić w jednej linii tytuł oraz datę przesłania nad treścią postu, zmniejszyć też ten obrazek, tam też wrzucić 'zgłoś do moderatora' i inne info(to chyba tylko modzi widzą), które zajmuje miejsce w treści postu(ja naprawdę nie wiem, jak można było to tam umieścić)
- zmniejszyć czcionkę nicku i przy nim ustawić obrazek z płcią
- pod nickiem opcjonalna linijka na info(zależnie od usera) o dodatkowych funkcjach usera na forum(mod, admin, zgRED) lub info o ostrzeżeniach, itp.
- pod tym linijka na rangę i info o piwie(z fajnym obrazkiem kufelka) z jakimiś obrazkami + i -
- wyśrodkowany avatar height: max 70px, width: 100px albo szerokość panelu usera
- pod nim czytelne(bo teraz nie są) i płaskie ikonki do profilu, PW, emaila, strony i co tam jeszcze jest
- brak osobistego tekstu(od tego jest sygnatura), brak widocznego licznika postów, dopiero w samym profilu usera
- sygnatura ma twardo pokazywać tylko 50px wysokości(z możliwością rozwinięcia)

I byłoby pięknie. No bo ile wy na tych laptopowych rozdzielczościach widzicie postów?

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 27, 2013, 21:19:03 »
Nie no, info o ostrzeżeniu, moderowaniu, itp. musi być, ale fakt, że ten wskaźnik poziomu ostrzeżenia na tym forum zajmuje dużo miejsca(no i jest brzydki, ale to nieważne).
Jeśli coś zmienić, żeby "ścieśnić" forum, to tak:
- zmniejszyć czcionkę i zrobić w jednej linii tytuł oraz datę przesłania nad treścią postu, zmniejszyć też ten obrazek, tam też wrzucić 'zgłoś do moderatora' i inne info(to chyba tylko modzi widzą), które zajmuje miejsce w treści postu(ja naprawdę nie wiem, jak można było to tam umieścić)
- zmniejszyć czcionkę nicku i przy nim ustawić obrazek z płcią
- pod nickiem opcjonalna linijka na info(zależnie od usera) o dodatkowych funkcjach usera na forum(mod, admin, zgRED) lub info o ostrzeżeniach, itp.
- pod tym linijka na rangę i info o piwie(z fajnym obrazkiem kufelka) z jakimiś obrazkami + i -
- wyśrodkowany avatar height: max 70px, width: 100px albo szerokość panelu usera
- pod nim czytelne(bo teraz nie są) i płaskie ikonki do profilu, PW, emaila, strony i co tam jeszcze jest
- brak osobistego tekstu(od tego jest sygnatura), brak widocznego licznika postów, dopiero w samym profilu usera
- sygnatura ma twardo pokazywać tylko 50px wysokości(z możliwością rozwinięcia)

I byłoby pięknie. No bo ile wy na tych laptopowych rozdzielczościach widzicie postów?

Czcionka w postach, IMO jest ok. Może jedynie ciut mniejsza ale ogółem spoko. Osobny tytuł dla każdego posta to jedna z największych głupot SMF, w wersji 2.1 już tego nie ma. IMO tytuł i ikonka wiadomości do wypieprzenia. To o moderacji można zostawić tam gdzie jest.

Widok usera, mam pewien pomysł, jednak tutaj musiałby soner ciut zakodzić bo ja nie znam się na tym na tyle dobrze(PHP).  Podzielić info o userze na dwie części: tą widoczną normalnie w poście i tą widoczną po wskazaniu myszą na nick, coś jak w SMF 2.1:

Do widocznych zawsze( w tej kolejności):
Nick
Info o tym że ktoś jest adminem itp albo nic
Napis Online/offline
Piw: XXX
Postaw piwo/Odbierz piwo(obrazkami, bez napisów)

Całą reszę upakować do tego wyskakującego okienka. Moim zdaniem sensowny kompromis

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 238
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 27, 2013, 21:29:16 »
Ja bym proponował najprostszy widok profilu przy postach - więcej znajdziesz już w profilu (steam, pw itp)
Coś w tym stylu:
(click to show/hide)
Moje umiejętności w gimpie powalają!!
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 28, 2013, 01:43:55 »
Czcionka w postach, IMO jest ok.
Oprócz cytatów oczywiście...
To o moderacji można zostawić tam gdzie jest.
To zależy jak się na to patrzy, bo ten button 'dodaje' kolejne kilkanaście px wysokości do postu...
Widok usera, mam pewien pomysł, jednak tutaj musiałby soner ciut zakodzić bo ja nie znam się na tym na tyle dobrze(PHP).  Podzielić info o userze na dwie części: tą widoczną normalnie w poście i tą widoczną po wskazaniu myszą na nick, coś jak w SMF 2.1:
Takie rozwijane info jest fajne, ale co ma w nim być, a co normalnie, już widzę inaczej :P

Ja bym proponował najprostszy widok profilu przy postach - więcej znajdziesz już w profilu (steam, pw itp)
Coś w tym stylu:
(click to show/hide)
Moje umiejętności w gimpie powalają!!
No i pięknie taki kufelek wygląda

W ogóle czemu Trebron ma ten jakiś dodatkowy tytuł?

Offline McAbra

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 45
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Totalwar.ORG.PL
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 01, 2013, 21:25:29 »
Temat widzę umarł. Czy idea upadła czy coś się jednak dzieje w tej kwestii?
Pamiętaj, pamiętaj, bo data to święta,
Gdy spisek wykryto prochowy.
Piątego listopada wydała się zdrada
W pamięci tę datę zachowaj.