Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: gitara  (Przeczytany 13064 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DuoGum

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: -1
Odp: gitara
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 07, 2009, 21:24:42 »
I właśnie ta wiedza była nieoceniona ;).
Kupuje w sklepie, tak się składa, że taki model akurat znajduje się w sklepie muzycznym kawałek od mojego miejsca zamieszkania, w podobnej cenie, więc zanim zakupię, będę miał możliwość przetestowania.
btw. proud, co warto sprawdzić przy zakupie?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 21:29:29 wysłana przez DuoGum »

Offline Kawalek

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 05, 2010, 15:31:04 »
Mam pytanie. Chciałbym grać na gitarze ale nie wiem czy mam tzw. słuch muzyczny. Mogę to jakoś sprawdzic?

Offline Pablo77

• Bywalec
  • *
  • |\/|00j $$w33t4$|\|y i loofC14nY B3nD!!!!1111 :*:*
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 05, 2010, 16:38:08 »
Słuch da się wyrobić do poziomu co najmniej przyzwoitego. Więc nawet jak go nie posiadasz to możesz grać.
Zapoznaj się z treścią regulaminu forum mówiącą o wysokości całej sygnatury. // Kalpokor

Offline Balian

• Hulaka
  • *
  • Nigdy nie za wiele Rock and Rolla ;)
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 05, 2010, 16:49:20 »
Linkin Park... grrrrrr.

Mam pytanie. Chciałbym grać na gitarze ale nie wiem czy mam tzw. słuch muzyczny. Mogę to jakoś sprawdzic?
Tak jak napisał Pablo, słuch da się wyrobić, z resztą z czasem sobie go wyrobisz, ja też nie posiadałem na początku tego słuchu.

http://www.youtube.com/watch?v=Loi3GoO05HI ;p

Offline Kawalek

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 05, 2010, 17:34:29 »
Dzięki za odpowiedź, a czy Wy zaczynaliście od gitary akustycznej czy klasycznej?

Offline Balian

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 05, 2010, 18:04:04 »
Cóż ja zaczynałem na gitarze klasycznej mojego starego, potem kupiłem elektryczną. Pamiętam do dziś, że jako 4 klasista chciałem grać jak James Hatfield z Metallicy. Niektórzy sądzą, że najpierw należy grać na klasycznej lub akustycznej bo potem łatwiej grać na basie lub zwykłej elektrycznej, ja sądzę, że to głupota. W moim przypadku było przeciwnie, łatwiej było mi się uczyć na elektrycznej. A Ty na jakiej gitarze zamierzasz grać?

Offline Pablo77

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 05, 2010, 18:12:02 »
Graj na tym, na czym chcesz grać. Każda z tych gitar to inny instrument... Co prawda nauka gry na jednym z nich pomaga w grze na innych, ale jednak są to różne instrumenty.
Zapoznaj się z treścią regulaminu forum mówiącą o wysokości całej sygnatury. // Kalpokor

Offline Kawalek

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 05, 2010, 20:01:20 »
Ja chę grać na elektrycznej, ale nie chce wydawać tych 2000-3500 zł na gitare jak po mieśiącu mi się znudz,i dlatego planuję zacząc od akustycznej/klasycznej i przetestować swoją cierpliwość, bo niestety za szybko się napalm na różne rzeczy które potem idą w odstawke:/ Chociaż gitara marzy mi się do 3 lat..

Offline proud

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 05, 2010, 20:02:09 »
Zdecydowanie są to różne instrumenty - ba, nawet gitary elektryczne się od siebie różnią* (nie mam na myśli ilości strun). Zacznij od tego, co cię bardziej ciągnie, bo jeśli będziesz starał się trzymać jakichś wyimaginowanych i sztucznych poradników i 'złotych myśli' to wyjdziesz na tym jak Niemiec na wojnie. :p Musisz jednak pamiętać, że w gruncie rzeczy, akustyk lepiej wyrabia technikę, ze względu na specyfikę budowy - co za tym idzie, na specyfikę gry - ale spokojnie możesz startować od deski** i również nauczysz się grać, tak więc wybór należy tylko i wyłącznie do ciebie.

* np. taki Les Paul z przekrojem U bardziej przypomina gitarę klasyczną, niż agresywny, "wyścigowy" I(e)banez, bądź Jackson
** elektryk ^^

edit: Jak chcesz grać na elektrycznej to nawet się nie babrz w akustykach. Przecież nie musisz od razu kupować nowego wiosła - nawet bym ci to odradzał. Kup sobie używkę do około 1000, a wyjdziesz na tym lepiej, niż na nowej, nierozegranej i niepewnej nówce, która po kilku miesiącach może złapać "wilki" na gryfie, albo się odpaczyć/rozkleić, a tak kupując instrument mający lata, masz pewność, że to co się miało stać z materiałem już dawno by się stało, więc gitara jest bardziej pewna, niż budżetowa nówka ze sklepu.

Offline Pablo77

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 05, 2010, 20:31:24 »
Zdecydowanie są to różne instrumenty - ba, nawet gitary elektryczne się od siebie różnią* (nie mam na myśli ilości strun). Zacznij od tego, co cię bardziej ciągnie, bo jeśli będziesz starał się trzymać jakichś wyimaginowanych i sztucznych poradników i 'złotych myśli' to wyjdziesz na tym jak Niemiec na wojnie. :p Musisz jednak pamiętać, że w gruncie rzeczy, akustyk lepiej wyrabia technikę, ze względu na specyfikę budowy - co za tym idzie, na specyfikę gry - ale spokojnie możesz startować od deski** i również nauczysz się grać, tak więc wybór należy tylko i wyłącznie do ciebie.

* np. taki Les Paul z przekrojem U bardziej przypomina gitarę klasyczną, niż agresywny, "wyścigowy" I(e)banez, bądź Jackson
** elektryk ^^

edit: Jak chcesz grać na elektrycznej to nawet się nie babrz w akustykach. Przecież nie musisz od razu kupować nowego wiosła - nawet bym ci to odradzał. Kup sobie używkę do około 1000, a wyjdziesz na tym lepiej, niż na nowej, nierozegranej i niepewnej nówce, która po kilku miesiącach może złapać "wilki" na gryfie, albo się odpaczyć/rozkleić, a tak kupując instrument mający lata, masz pewność, że to co się miało stać z materiałem już dawno by się stało, więc gitara jest bardziej pewna, niż budżetowa nówka ze sklepu.
Dodam tylko tyle, że taką używkę nawet jak Ci się znudzi sprzedasz za tą samą cenę co kupiłeś w odróżnieniu od nówki :)

Offline Arcylisz

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 05, 2010, 20:37:33 »
Panowie, ale tu jest temat specjalny do rozmów na temat gitar. :P http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=134.85 Co prawda od grudnia nikt tam nie pisał, ale możecie tam spokojnie rozmawiać. ;)

EDIT: Wydzieliłem dyskusję o gitarach i połączyłem wam to. Nie musicie dziękować. ;]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2010, 20:51:27 wysłana przez Arcylisz »

Offline Dzejkobs

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 05, 2010, 20:38:02 »
A ja mam takie pytanie też odnośnie gitar: jestem leworęczny i i gdybym chciał się uczyć grać to lepiej kupić rzadsze i droższe modele dla leworęcznych, czy może lepiej kupić normalne wiosło i się jakoś przyzwyczaić? Duży będzie dyskomfort na początku? Poza tym jak nauczę się na "lewej" gitarze, to już na żadnej innej nie będę umiał grać... troszkę słabo.

Sorry Arcylisz ;)

Offline Balian

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 05, 2010, 23:30:05 »
No cóż, ciężko będzie Ci wyćwiczyć prawą dłoń jeżeli chcesz grać "prawej gitarze", cóż polecam Ci na początku wyćwiczyć prawą dłoń, jeżeli nie będzie Ci wychodzić to po prostu zostań przy lewej dłoni. Najlepiej byłoby (jeżeli byś się zdecydował grać prawą dłonią) żebyś nie próbował od razu grać kostką tylko ćwiczył palce. Ja nigdy nie próbowałem grać lewą dłonią więc nie wiem czy duży jest przy tym dyskomfort, ale to jak masturbacja raz tą, a raz drugą ręką, od razu mówię, że tego nie próbowałem, tak mi się skojarzyło :D

Offline tympod123

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 05, 2010, 23:56:16 »

Wiecie, tak jakoś rozbawiło mnie to pytanie ;)

Słuchu muzycznego nie da się zmierzyć jedną miarką, każdy może mieć jakieś tam słuchowe zdolności, jednak mogą się one objawić inaczej u każdej osoby... Ale możesz spróbować się sprawdzić - przekonaj się, czy jesteś w stanie np. zaśpiewać zasłyszaną niedawno melodię, czy też zagrać ją np. na keyboardzie... Jeżeli choć trochę będziesz z tym sobie radził - to jest dobrze ;)

Dzejkobs - domyślam się, że chodzi Ci o gitarę elektryczną, bo z klasykiem nie ma problemu z "lewymi" gitarami. Po prostu przekładasz struny ;)

Nie radzę szukać specjalnej gitary el. dla mańkuta - na bank byłaby droższa. A skoro dopiero zaczynasz naukę, to nie będzie żadnego problemu, normalnie będziesz w stanie się nauczyć grać równie dobrze jak praworęczni - Balian gada bzdury. Wiem co mówię - też jestem leworęczny, a tempem nauki wyprzedzałem praktycznie wszystkich praworęcznych w szkole (w SM I stopnia, teraz jestem na II)  ;)

Tak przy okazji, skoro się w temacie gitar ożywiło - przypomnę mój zakurzony i zapomniany temat ;)

http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=4606.0

Co sądzicie o takim kolorze gitary? ;)

Cogito ergo zoom - myślę, więc jezdem :)

Offline Klakson

• Pijus
  • *
  • Metallica na SONISPHERE FESTIVAL 2010 - Cudo.
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 07, 2010, 17:35:55 »
A ja gram na elektryku. Osobiście uwielbiam stratocastery (piękne).

A gitarzysta..? Hmm.. Dziwnym będzie, jeśli powiem (jako fan Metalliki), że Kirk Hammett? A na dokładkę Hendrix.