Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Battania - omówienie frakcji (Dev Blog 19/10/17)

19.10.2017 | Dodał: Eltarek

Dziś, jak co tydzień, pojawił się kolejny blog dewelopera. Twórcy opowiadają nam o jednej z dostępnych w grze frakcji - Battanii, (...) więcej

Bannerlord:Wywiad z Fatma Nadide Öçba, artystką graficzną 2D/3D

12.10.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest Aatystyka 2D/3D Fatma Nadide Öçba. Opowiada nam ona o (...) więcej

Bannerlord Singleplayer: punkty wpływu, armie (Dev Blog 05/10/17)

05.10.2017 | Dodał: Eltarek

Kilka chwil temu ukazał się dwudziesty szósty blog dewelopra, przerywający serię wywiadów w słabym stopniu nawiązujących do (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: gitara  (Przeczytany 12557 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zedpi

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
Odp: gitara
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 19, 2009, 10:53:50 »
No tak tak, bez dobrego słuchu się nie obejdzie. Maiden i Metallica to słabe przykłady... A napewno Maiden... Przewidywalne, 2,3 skale.

Długo ćwiczą bez skutku? Samozaparcie i... szczęście. Ja naprzykład od roku gram na basie... i od pół roku szukam ludzi do zespołu. I nic.
Nie moge znaleźć ludzi z którymi mógłbym się porozumieć i stworzyć coś pięknego... A gram już NAPRAWDE dobrze (myślałem że po roku to dalej będe jakiś zielony) Wielkie zespoły to znakomici muzycy i przyjaciele. To fakt że zesoły się często rozpadają... ale zanim to się stanie, to juz mają 2-3 świetne płyty (przynajmniej) za sobą.

Offline Pablo77

• Bywalec
  • *
  • |\/|00j $$w33t4$|\|y i loofC14nY B3nD!!!!1111 :*:*
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 19, 2009, 14:36:36 »
No tak tak, bez dobrego słuchu się nie obejdzie. Maiden i Metallica to słabe przykłady... A napewno Maiden... Przewidywalne, 2,3 skale.

Długo ćwiczą bez skutku? Samozaparcie i... szczęście. Ja naprzykład od roku gram na basie... i od pół roku szukam ludzi do zespołu. I nic.
Nie moge znaleźć ludzi z którymi mógłbym się porozumieć i stworzyć coś pięknego... A gram już NAPRAWDE dobrze (myślałem że po roku to dalej będe jakiś zielony) Wielkie zespoły to znakomici muzycy i przyjaciele. To fakt że zesoły się często rozpadają... ale zanim to się stanie, to juz mają 2-3 świetne płyty (przynajmniej) za sobą.
Jak grasz naprawdę dobrze to naucz się suity wiolonczelowej nr 1 J. S. Bacha. Bardzo fajna piosenka na rozgrzewkę :)
Zapoznaj się z treścią regulaminu forum mówiącą o wysokości całej sygnatury. // Kalpokor

Offline Andre692

• Moczymorda
  • *
  • Mhroczny jak śnieg
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 22, 2009, 20:46:10 »
Ja mam w domu Klasyka ^^.Ale czekam do wakacji żeby się poduczyć.
Btw uczycie się z Tabulatury?
btw 2: IM ma fajne solówki ^^

Offline proud

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 22, 2009, 22:17:49 »
Wiesz według mnie nauka powinna opierać się na nutach i tak też się staram robić, ponieważ tabulatura znacznie upraszcza cały zapis. Choć nie mówię, że z tabulatury się nie uczę, bo korzystam z niej dużo częściej niż z nut, ale staram się tych drugich nie zaniedbywać. Jest nawet takie powiedzonko: "Chcesz żeby gitarzysta przestał grać to... daj mu nuty". Trochę smutne (?), ale prawdziwe...

Offline Pablo77

• Bywalec
  • *
  • |\/|00j $$w33t4$|\|y i loofC14nY B3nD!!!!1111 :*:*
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 23, 2009, 09:46:14 »
Wiesz według mnie nauka powinna opierać się na nutach i tak też się staram robić, ponieważ tabulatura znacznie upraszcza cały zapis. Choć nie mówię, że z tabulatury się nie uczę, bo korzystam z niej dużo częściej niż z nut, ale staram się tych drugich nie zaniedbywać. Jest nawet takie powiedzonko: "Chcesz żeby gitarzysta przestał grać to... daj mu nuty". Trochę smutne (?), ale prawdziwe...
Dokładnie. Ja pierwsze co zrobiłem gdy miałem bas to uczyłem się teorii i nut. Polecam wam stronę http://www.mayones.pl/
Zapoznaj się z treścią regulaminu forum mówiącą o wysokości całej sygnatury. // Kalpokor

Offline Metalowiec

• Moczymorda
  • *
  • :F
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 24, 2009, 10:54:11 »
ja nie rozumiem nut xd
taby rządzą
Youve seen life through distorted eyes
You know you had to learn
The execution of your mind
You really had to turn
The race is run the book is read
The end begins to show

Offline proud

• Sołtys
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 24, 2009, 16:01:31 »
ja nie rozumiem nut xd
taby rządzą
Ale jak nie zaczniesz rozumieć nut to baaardzo dużo tracisz, bo mimo tego że z zapisu tabulaturowego zagrasz utwór to jednak stracisz dużo różnych smaczków typu rytm, dynamika, których zapisanie nie jest możliwe w tabach, a nadają zupełnie inny "wydźwięk" utworu. Nie ma możliwości pełnego zapisu interwałów, które zapisuje się szeregiem diatonicznym, tzn. dźwięki na kolejnych stopniach. Wspomniany zapis jest jednocześnie gamą durową naturalną. Układ ten powtarza się kółko (C, D, E, F, G, A, B, C), a pokrywające się nazwami dźwięki leżą w odległości oktawy od siebie - podobne brzmienie, lecz wyższe. Więc według mnie zaniedbywnie nut jest szkodzeniem samemu sobie, ponieważ nasza nauka idzie nie w tym kierunku w którym iść powinna, a nasza gra jest bardzo uboga, ponieważ co da że nauczymy się np. tappingu czy sweepingu, jeśli techniki te tracą połowe ze swojego znaczenia przy zapisie tabulaturowym.

Offline Metalowiec

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 24, 2009, 16:11:00 »
przesadzasz,a po za tym jak skompletuje zespół to nie będzie nauki tylko twórczość ;]
You really had to turn
The end begins to show

Offline Andre692

• Moczymorda
  • *
  • Mhroczny jak śnieg
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 24, 2009, 19:41:12 »
proud Ma racje...No bo tabulatura przydaje się do robienia cover'a ale tylko jak go kiedyś słyszałeś (i słuchasz) bo powiedz szczerze zrób Mi cover jakiegoś utworu którego nigdy nie słyszałeś patrząc tylko na tabulature ^^ 

Offline Metalowiec

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 26, 2009, 08:10:45 »
puszczasz nagranie i ze słuchu robisz covera,a potem zapisujesz w tabach :P.Proste.
You really had to turn
The end begins to show

Offline Zedpi

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 26, 2009, 08:16:07 »
Jak grasz naprawdę dobrze to naucz się suity wiolonczelowej nr 1 J. S. Bacha. Bardzo fajna piosenka na rozgrzewkę :)

Aż taki swietny to ja nie jestem... xD

Co do sprawy z nutami. Zgadzam się z Andre692 i proud'em. Choć tak naprawde sam nie jestem mistrzem pięciolinii, nie odtrącam jej.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2009, 08:33:24 wysłana przez Zedpi »

Offline proud

• Sołtys
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 26, 2009, 08:22:44 »
Choć tak naprawde sam nie jestem mistrzem pięciolinii, nie odtrącam jej.
Nie, nie ja też nie jestem mistrzem pięciolinii. Dopiero się uczę, ale nie mam zamiaru polegać tylko na tabulaturze, a nuty zaniedbać. Pisałem już w kilku postach dlaczego i nie będę się powtarzał.
przesadzasz,a po za tym jak skompletuje zespół to nie będzie nauki tylko twórczość ;]
No ale jak będziesz chciał zagrać własny utwór bez znajomości nut. Przecież nawet go nie napiszesz. Co innego rozpisanie innych utworów w taby, ale stworzenie własnego musi być w nutach, ponieważ nie da się zrobić tego w tabulaturze, a tu już nie ma że utwór da się gdzieś usłyszeć. Przecież to twoje własne dzieło... no chyba że plagiat jakiś;D

Offline Zedpi

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 26, 2009, 08:39:46 »
Potrzebna jest znajomość tabulatury i nut. Koniec, kropka xD

No ale jak będziesz chciał zagrać własny utwór bez znajomości nut. Przecież nawet go nie napiszesz. Co innego rozpisanie innych utworów w taby, ale stworzenie własnego musi być w nutach, ponieważ nie da się zrobić tego w tabulaturze, a tu już nie ma że utwór da się gdzieś usłyszeć. Przecież to twoje własne dzieło... no chyba że plagiat jakiś;D

Dlaczego twierdzisz że nie da się napisać własnego utworu w tabach? Ja tak robie. Inaczej po tygodniu nie wiedziałbym co wymyśliłem. Guitar Pro i jazda.
Oczywiście bez znajomości nut nawet Guitar pro nie pomoże, bo żadnego bardziej skomplikowanego rytmu nie da się napisać. 

Offline Metalowiec

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 26, 2009, 13:12:27 »
jak coś wymyśle to najpierw zapisuje taby a potem nagrywam żebym nie zapomniał ;] i tylee
tak robiono zawsze i tak bedzie się robić kiedyś,i czas zaprzeszły byłem robiłem nagrywałem :D
You really had to turn
The end begins to show

Offline Crusader

• Moczymorda
  • *
  • 7,62mm
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 07, 2009, 18:57:16 »
Co do gitarowego idola to moim jest Synyster Gates z zespołu Avenged Sevenfold :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2009, 16:51:19 wysłana przez Crusader »

" Albowiem Bóg stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.. "