Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102400 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #1035 dnia: Marzec 28, 2017, 12:30:17 »
Sytuacja w Polsce jest o tyle do d**y, że mimo ordynacji PR mamy tak naprawdę mamy tylko 2 partie, i kilka pasożytów typu Kukiz do PiSu i N. do PO. Opozycja, PO czy PiS, nie ma innej opcji niz zwoływać krucjatę przez TRWAM czy blokować to kolejne budynki Rządu, bo partia rządzaca może się tym wszystkim wy**ać i zrobić co zechce. W krajach anglosaskich mają kabinety cieni, whipow i tak dalej, że nawet flagowa ustawa Trumpcare z Republikańską wiekszoscią może nie przejść. Póki się partie w Polsce nie rozrzednią, bedziemy mieli to samo, co 4-8 lat z inną partią.

EDIT: Dyktator, PiS jest u władzy od roku? Niecałego? Nie chce przesadznie bronić PO, ale porównujesz rok do 8 lat rządów....
EDIT2: A to sorki, ale wciąż 1.5/8= 0.1875, co oznacza że Platforma ma prawo do min. 5.333 więcej after :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2017, 12:46:28 wysłana przez AdamKur »
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #1036 dnia: Marzec 28, 2017, 12:42:46 »
Już ponad rok rządzą :)
16 listopada 2015 została zaprzysiężona Beatka i jej rząd

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #1037 dnia: Marzec 28, 2017, 13:25:13 »
Idą na rekord :) Jak za komuny - plan czteroletni w trzy lata wykonamy. A oni w jedną kadencję chcą rozpieprzyć tyle, ile PO w dwie.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #1038 dnia: Marzec 28, 2017, 14:08:33 »
Sytuacja w Polsce jest o tyle do d**y, że mimo ordynacji PR mamy tak naprawdę mamy tylko 2 partie, i kilka pasożytów typu Kukiz do PiSu i N. do PO.

Przesada. N. to dla PO konkurencja o ten sam elektorat, a Kukiza od PiSu dzieli bardzo dużo. Dość powiedzieć, że wielu posłów od Kukiza mogłoby startować z list Korwina, ba niektórzy startowali. Trudno to samo powiedzieć o większości posłów PiSu :P

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #1039 dnia: Marzec 28, 2017, 14:45:19 »
Ale większość od Kukiza mogła by startować w PiSie, więc też sie nacierają. Nie zmienia faktu że mamy dwie główne partie, PiS i PO, i reszta orbituje wokół nich. Problemem jeszcze jest to, że jak np. w Stanach partia jest organizacją, strukturą, to w Polsce mamy plemienne partie, skupione wokół silnego przywódcy, i siła partii zależy od siły lidera. Brakuje stanowisk jak whip czy minority leader, a ta zależność od przywódcy znaczy że partia zawsze głosuje razem, wiec opozycja może pojechać sobie na 4 letnie wakacje jak ma sie większość.

Offline Shanty

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 82
  • Rome Warband Clan
« Odpowiedź #1040 dnia: Kwiecień 03, 2017, 19:33:34 »
Obecnie w Kukiz'15 mamy 33 posłów. Dlatego myślę, że Ci, bliżej PiS'u typu Morawiecki, Zwiercan itp, już odeszli. Odeszli też Republikanie( za wyjątkiem Jaskóły, który realnie nim jest), którzy deklarują wolnorynkowość głosując na 500+ (np. Siarkowska).
Są spekulacje na temat Liroy'a, ale to są detale. Lepiej, żeby było ich mniej, a bardziej zgrani.

Offline Shanty

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 82
  • Rome Warband Clan
« Odpowiedź #1041 dnia: Kwiecień 12, 2017, 14:36:15 »
Wybaczcie za double posta.
Dwie wiadomości.
Pierwsza.
Czterech posłów Nowoczesnej złożyło u marszałka Sejmu deklaracje o opuszczeniu klubu. Przechodzą do PO – informuje dziennikarka TVN i "Gazety Wyborczej" Katarzyna Kolenda-Zaleska.
Moim zdaniem, wotum nieufności Schetynie się udało. O Petru to już nawet w TVN24 nic nie mówią szczególnego. Schetyna wyklarował się na lidera opozycji PO-N-PSL. O Kukizie nie wspomnę, bo to inny elektorat jest. PSL właściwie też, ale oni są skłonni do koalicji z PO. Czy to powolny rozpad Nowoczesnej? Czy odejdzie więcej osób i czy Nowoczesna zniknie po tej kadencji? Te pytania pozostawiam Wam, drodzy tawernowicze.

Druga.
Małgorzata Wipler przez rok była akredytowaną asystentką europosła Roberta Iwaszkiewicz. Według ustaleń "Faktu", sprawą jej zatrudnienia zajął się OLAF – urząd powołany do wykrywania nadużyć w Unii Europejskiej. Inspektorzy mają ustalić, czy nie było ono fikcyjne.
Dodatkowo sam Wipler jest zamieszany w aferę fundacji, w której jest prezesem. Z tego co czytałem i z tego co sam polityk mówił, istnieje racjonalne wytłumaczenie tego zjawiska. Co nie zmienia faktu, że takich spraw ludzie nie zapominają i zawsze ciążą na politykach. Wipler ogłosił, że wycofuje się z polityki. Na ile? Nie wiadomo. Nie tak łatwo porzucić coś w czym tkwi się dłuższy czas. Ja myślę, że to spory cios w #Wolność  czy tam KORWIN. Sam Wipler był pretendentem do zastąpienia kiedyś JKM-a, a właściwie piastował funkcję wicelidera partii. Sądzę, że bez Wiplera, będzie nawet mniej niż to 4,76. A co Wy sądzicie? Wipler poddał się definitywnie? Co z partią Wolność?

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 115
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #1042 dnia: Maj 07, 2017, 22:49:32 »
Macron prezydentem Francji.
Wulgarna treść:
(click to show/hide)

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #1043 dnia: Maj 07, 2017, 23:05:32 »
Walka pomiedzy macaron
(click to show/hide)
a przyborami szkolnymi
(click to show/hide)

Offline Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
  • Piwa: 126
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #1044 dnia: Maj 07, 2017, 23:14:26 »
Wulgarna treść:
(click to show/hide)
Super treść. Jestem pod wrażeniem znajomości pkt. 2, 7, 18 i 19 regulaminu forum. Pełna kultura. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2017, 23:41:46 wysłana przez Hubtus »

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 115
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #1045 dnia: Maj 07, 2017, 23:16:59 »
Super treść. Jest pod wrażeniem znajomości pkt. 2, 7, 18 i 19 regulaminu forum. Pełna kultura. Pozdrawiam.

Ja nie pozdrawiam.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #1046 dnia: Maj 07, 2017, 23:17:45 »
Wulgarna treść:
(click to show/hide)

Bardzo merytorycznie i w punkt, aż szkoda, że nie mogę dawać piw za tak twórczą pracę. Panowie, wiecie co z nim zrobić.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 231
« Odpowiedź #1047 dnia: Maj 08, 2017, 00:14:08 »
Bardzo merytorycznie i w punkt, aż szkoda, że nie mogę dawać piw za tak twórczą pracę. Panowie, wiecie co z nim zrobić.
Dyktator, coś ostatnio pisałeś na SB, że dawno nikogo nie zbanowałeś. Baldwin jest Twój !

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #1048 dnia: Maj 08, 2017, 12:10:42 »
A ja serdecznie pozdrawiam tych co tak pięknie chwalili PiS przed wyborami. Jedna klika.

(click to show/hide)

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 214
  • Stanisław Cat Mackiewicz
« Odpowiedź #1049 dnia: Maj 08, 2017, 12:26:51 »
A ja serdecznie pozdrawiam tych co tak pięknie chwalili PiS przed wyborami. Jedna klika.

Jedyne co może ich uratować to wprowadzenie urzędu regenta w miejsce prezydenta. Bo prędzej "pijany Komorowski przejedzie na pasach zakonnicę w ciąży", niż Oni będą w stanie uratować gospodarkę bądź notowania dyplomatyczne Polski na arenie międzynarodowej.