Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 101673 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 679
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #960 dnia: Grudzień 17, 2016, 17:44:25 »
Nie zgodzę się z tym, że PiS robił to samo. Owszem, były protesty i jest to normalne dla opozycji. Ale porównaj sobie częstotliwość. KOD aktualnie próbuje zdestabilizować państwo. Jeśli uda im się osiągnąć ten "majdan", to zaczną ginąć ludzie, jak to bywa przy takich przewrotach. Poleje się krew w imię koryta dla ludzi, którzy chcieli posadzić osobę, która przyniosła krzesło na przemówienie Komorowskiego. O wolności mediów krzyczą ludzie, którzy nasłali ABW na redakcję Wprost i siłą odbierali im sprzęt, a teraz potrafią poturbować i wywalić z marszu dziennikarza TVP (którzy moim zdaniem są równie gówno warci, co dziennikarze TVN, ale to jest jednak hipokryzja KODu).

Tej patologii jest tyle, że aż trudno zliczyć. Nieważne, co przepycha teraz PiS - ich rozliczymy w kolejnych wyborach - większym zagrożeniem są ci, którzy stoją za KOD. To wichrzyciele, którzy mogą doprowadzić do tragedii narodowej w imię własnych portfeli. I moim zdaniem, to najpierw tą pseudo-opozycję powinno się wykopać w pierwszej kolejności, a dopiero potem rozliczyć władzę, która popełnia dużo kosztownych błędów, ale przynajmniej nie próbuje nam zdestabilizować państwa. I nie latali co parę tygodni ze skargami do obcych mocarstw, gdy byli w opozycji.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #961 dnia: Grudzień 17, 2016, 18:05:21 »
Dyktator, piszesz zupełnie jak w czasach Bieruta.
Dziwisz się że ludzom się nie podoba to, co sie dzieje i wychodzą na ulice? Wolałbyś żeby ludzie byli bezmyślnym bydłem któremu wystarczy dać 500 zł w żłób i spokój?
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Online Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #962 dnia: Grudzień 17, 2016, 18:09:26 »
Trudno nie krytykować KODu, jak i PiSu. O tych pierwszych zostało już wspomniane - zupełnie niepotrzebne manifestacje, które nic nie wnoszą, a tylko robią mętlik w głowie Polaków. Co do PiSu - o tym, co powiedział Bojar - 500+ i kwota wolna od podatku to jakaś kpina wg mnie. 6000 ponad zł kwotą wolną od podatku ? Kto to wymyślał ? Debil !? Przecież to trzeba się postarać, by się zmieścić w tej granicy. W chwili obecnej dla osób, co zarabiają naprawdę niewielkie pieniądze, ale wychodzi np. 7500 na miesiąc, to bardziej opłaca się robić na czarno i będzie ok.

Druga sprawa, to 500+. Kolejny idiotyczny pomysł, który tylko spowodował, że w mniejszych miejscowościach (takich po 50-80 tys) patola narobiła sobie gromadkę bachorów i ciągną socjal jak leci. Oczywiście żyje się im lekko, bo oprócz min. 500 zł miesięcznie dochodzą dary od np. MOPSu, ale to tak pomijając już.

Trzecia kwestia, to akcyza na samochody. Ehhh, ja rozumiem, że trzeba szukać dodatkowych pieniążków do budżetu, ale oczywiście jak zwykle - uderzając w średnio zamożnych, a nie bogatych ;)

Ja akurat na PiS nie głosowałem, bo przeczuwałem, że "rządzenie" tej partii będzie oparte na wielu dziwnych, niezrozumiałych bądź też głupich decyzjach. O działaniach Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego nie ma co wspominać, bo teraz zaczęły się prywatne akty wymierzone w swoich przeciwników.

Nie żyłem w okresie komuny, jednak sporo rozmawiałem z ludźmi co w czasie niej żyli. I prawda jest taka, że nie było tak źle jak to jest obecnie mówione. Wiadomo, każdy ustrój ma swoje plusy i minusy, dla niektórych "za Niemca", podczas okupacji było dobrze. Taka a nie inna opinia polega też z tego faktu, że jestem z pochodzenia Zagłębiakiem (podchodzę z Zagłębia Dąbrowskiego), a jednak w okresie PRL, do połowy lat 90, region ten funkcjonował bardzo dobrze i był w jakimś stopniu uprzywilejowany, obok Sląska. :)

Offline einherjarPL

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #963 dnia: Grudzień 17, 2016, 18:57:05 »
https://www.youtube.com/watch?v=v9gMGpZ9DYA
Wszystko przewidział.
A co do akcyzy, to z jednej strony + bo janusze z komisów nie będą zwozić szrotów, ale z drugiej strony da jednak po kieszeni zwykłym szarym obywatelom którzy chcieliby sobie kupić jakiegoś jungtajmera, do e34 520i musiałbym dopłacić 1000zeta a za 4.0 to nawet nie liczę xD
Ale w razie wpadki będę skory,
otworzyć puszkę pandory, to nie chwila do pokory

https://www.youtube.com/watch?v=q1II4xknMhY

Offline beanshee

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #964 dnia: Grudzień 17, 2016, 19:28:37 »
A co jest złego w autach z komisu?

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 212
  • Stanisław Cat Mackiewicz
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #965 dnia: Grudzień 17, 2016, 19:45:13 »
https://www.youtube.com/watch?v=v9gMGpZ9DYA
Wszystko przewidział.
A co do akcyzy, to z jednej strony + bo janusze z komisów nie będą zwozić szrotów, ale z drugiej strony da jednak po kieszeni zwykłym szarym obywatelom którzy chcieliby sobie kupić jakiegoś jungtajmera, do e34 520i musiałbym dopłacić 1000zeta a za 4.0 to nawet nie liczę xD

Eee.... Nie. To tak jakbyś powiedział, że jak podniosą płace minimalną to żaden pracodawca nie zwolni żadnego pracownika. Po prostu mirasy handlarze zaczną coraz bardziej liczniki przekręcać i kombinować z autami... Normalka.

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #966 dnia: Grudzień 17, 2016, 22:14:10 »
Nie zgodzę się z tym, że PiS robił to samo. Owszem, były protesty i jest to normalne dla opozycji. Ale porównaj sobie częstotliwość.

Częstotliwość??? Przecież to co było na Krakowskim to było parę tygodni "walki o wolny krzyż"... Nie mówiąc już o miesięcznicach. To właśnie PiS zapoczątkował taki styl, a oni go papugują, bo PiSowi udało się między innymi dzięki tej wysokiej aktywności wygrać. Taka ilość marszy, strajków zmobilizowała ich elektorat do walki z tymi, którzy nie są "nasi" czyli nie głosowali na PiS.

Inna sprawa, że mnie to denerwuje, bo k**wa mać po Wawie normalnie poruszać się nie da. 13 listopada jak się nie trafiło na jeden marsz to drugi blokował całe Jerozolimskie... Teraz wracam z Torwaru i co??? Połowa autobusów, która jeździ przez Wiejską i obok nie jeździ wcale albo jeździ horrendalnie wolno.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 679
« Odpowiedź #967 dnia: Grudzień 17, 2016, 22:15:46 »
Dyktator, piszesz zupełnie jak w czasach Bieruta.
Dziwisz się że ludzom się nie podoba to, co sie dzieje i wychodzą na ulice? Wolałbyś żeby ludzie byli bezmyślnym bydłem któremu wystarczy dać 500 zł w żłób i spokój?

Dziwię się ludziom, że dają tak się wciągać w ten KOD. Od 17 się tam schodzili, a wtedy nie było jeszcze zamieszania. I rozumiem, że scena z nagłośnieniem i przygotowane kadry to spontanicznie się znalazły? Śmierdzi ustawioną prowokacją w celu destabilizacji państwa i chyba temu nie zaprzeczysz?

Uważam więc, że ludzie w tej chwili są bezmyślnym bydłem, któremu byle hasełko można wcisnąć i zatańczą, jak im się zagra. A wolałbym, aby więcej osób zaczęło choć trochę używać mózgów (co nie jest równoznaczne z popieraniem PiS i ich działań, proszę bez dopowiadania tutaj). Bo nieważne, jak zły by się okazał PiS - dlaczego alternatywą są te elyty z KODu? Oni już rządzili i byli jeszcze gorsi. Gdzie prawdziwe ruchy obywatelskie?
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
  • Piwa: 125
« Odpowiedź #968 dnia: Grudzień 17, 2016, 22:25:42 »
To co się wczoraj działo, to istna dno. Nie sądziłem, że w cywilizowanym państwie, może dojść do tak wieśniackiej sytuacji. A podobno reprezentaci społeczeństwa są inteligentnymi i mądrymi ludźmi. Ktoś kiedyś dobrze powiedział, że politycy są przekrojem społeczeństwa...

Jak dla mnie całą tą sprawę trafnie skomentował Jacek Wilk. Pozwolę sobie zamieścić jego post  fb:
(click to show/hide)

A co do spontaniczności, to zamieszczam wykaz zgromadzeń publicznych z BIPu m. st. Warszawa. Warto zwrócić uwagę na datę publikacji. No pełen spontan...
(click to show/hide)

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #969 dnia: Grudzień 17, 2016, 23:23:04 »
No cóż. Ja to wałkuje już lata na tym forum. Chcieliście PiS i KODziarzy to macie i smacznego.

Szczerze to mi się nawet powtarzać i komentować nie chcę :P

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
  • Piwa: -7
« Odpowiedź #970 dnia: Grudzień 18, 2016, 09:21:31 »
Prawda jest taka, że 1 są warci 2 i tyle.
Szkoda tylko Polski...

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 212
  • Stanisław Cat Mackiewicz
« Odpowiedź #971 dnia: Grudzień 18, 2016, 09:52:15 »
Gdyby chociaż jedno z wyjść do Starbuksa albo jedną godzinną kłótnię o prawa zwierząt czy zalety bycia wegę poświęciliby na pójście raz w miesiącu do kościoła to już by było mniej zadym. Cholera, Adwent jest!

A druga strona to powinna sobie poczytać o Krzywych Laffera i innych takich to też by ich tam mniej było...

W każdym razie nic co się dzieję teraz to wina orzypadkuw. A ten skrin z warszawskiego bipu od Hubutusa tylko o tym świadczy...

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #972 dnia: Grudzień 18, 2016, 10:08:08 »
Problemem nie jest PiS czy PO czy KoD czy Nowoczesna. Problemem jest socjalizm czyli ten generujący korupcję system. I może nawet być najlepsza partia świata ale w ramach socjalizmu - nic się nie polepszy. Będzie walka o stołki o obsadzanie swoich i tak i tak dalej. Dopóki nie zburzymy socjalizmu do cna (uwolnimy gospodarkę, zlikwidujemy zasiłki i stołki, ograniczymy rząd do minimum, wprowadzimy prawdziwy trójpodział władzy) to nic się nie zmieni i tyle.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #973 dnia: Grudzień 19, 2016, 00:24:41 »
Toś mnie Kraduś ubawił..

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #974 dnia: Grudzień 19, 2016, 11:06:02 »
Bojar otrzymujesz złotego skorupiaka za najgłupsze odebranie piwa.