Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102035 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
  • Piwa: 125
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #945 dnia: Listopad 07, 2016, 22:24:43 »
Czas pokaże kiedy im się budżet posypię. Oby tylko to nie było tragiczne zderzenie z rzeczywistością.
Zobaczymy co zrobią, gdy dług publiczny osiągnie magiczne 60% PKB. Pewnie wprowadzą program 500+ dla rządu.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
« Odpowiedź #946 dnia: Listopad 09, 2016, 17:38:37 »
Nieźle się dzieje. Trump prowadzi 2 punktami na Florydzie, przy podliczonych 19% wszystkich głosów. Z oficjalnych wyników wynika, że prowadzi już 21:3, ale póki co rozstrzygnęły się tylko 3 stany core'owe dla obu partii. Będzie niezła beka, jeśli Trump jednak wygra.
(click to show/hide)

Wysłane z przeglądarki Internet Explorer przy użyciu Tapatalka

"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #947 dnia: Listopad 09, 2016, 18:19:32 »
No, to teraz jaja będą...
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #948 dnia: Listopad 09, 2016, 19:26:42 »
Już praktycznie wygrał...  Ja tam jestem zadowolony (nie z tego, że wygrał), ale z tego jak wygrał... Obiecał wydatki na infrastrukturę, więc rynki się uspokoiły i zaliczyły wzrosty... Spodziewałem się gigantycznych spadków, ale inwestorzy zachowali zimną krew xD. Obecnie jedyne czego się boję to obietnicy zmniejszania deficytu handlowego, ale to raczej jest nie do przeprowadzenia. A to co on myśli o Meksykanach, Arabach czy Czarnoskórych to inna sprawa, ale jako, że mnie to nie dotyczy to w związku z tym nie interesuje mnie to...

A i czekam jeszcze na "Wielki Mur Amerykański", który odgrodzi "Imperium Zachodzącego Słońca" od meksykańskich najeźdźców i "gwałcicieli".

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 231
« Odpowiedź #949 dnia: Listopad 09, 2016, 19:45:29 »
Czytam dzisiaj komentarze ludzi jak to piszą, że Amerykanie to idioci, że wybrali Trumpa. Wybrali demokratycznie, wygrała demokracja. Ale pewnie znajdą się osoby, co będą to podważać, jak przez 8 lat rządząca partia doszukiwała się teorii spiskowych podczas wyborów w naszym kraju.
Jak dla mnie, Trump to wielka niewiadoma. Podobnie jak i Clinton. Cała kampania obu kandydatów była jak jakieś reality show. Trump wg mnie wygrał, bo mówił to, co chcieli powiedzieć obywatele. Często używając prostego, a nawet wulgarnego języka. Amerykanów to przekonało. Zresztą nie tylko ich, bo Polonia też chyba poparła Trumpa. Mam koleżankę w Ameryce, która na własne oczy przekonała się jak wygląda "amerykański sen" - co innego pokazują media, ale jednak są duże rozbieżności między obywatelami Stanów Zjednoczonych. I nie mówię tu o meksykańskich imigrantach, ale tych, co uważają się za rdzennych mieszkańców Stanów od pokoleń. Amerykanie, podobnie jak Polacy nie głosowali w mojej ocenie na Trumpa, ale przeciwko obecnej sytuacji. Zauważcie, że u nas było podobnie - większość głosowała przeciwko PO, a nie na PiS. I jeszcze ten lament "co to będzie teraz za Trumpa". Po wygraniu wyborów przez Dudę było to samo. Powiem tak - my tego nie odczujemy, bo jesteśmy niewielkim, może i nawet mało istotnym "elementem" w stosunkach międzynarodowych Stanów Zjednoczonych. Trump może w końcu ociepli relację Stanów z Rosją, na co liczę, bo w ostatnim czasie sytuacja jest na świecie niezwykle napięta (napięcia na linii USA - Rosja czy Rosja - Turcja). A nie zapominajmy o potężnym aktorze na arenie politycznej, jakim są również Chiny. Troszkę miałbym obawy co do słów o izolowaniu się Stanów Zjednoczonych, które powiedział Trump przed wyborami - myślę, że był to jednak chwyt. Stany nie pozwolą sobie na politykę izolacjonizmu, gdyż mają pozycję hegemona na świecie po 91 roku. Na pewno USA i NATO będą ze sobą powiązane i tutaj Trump może zwrócić na nas uwagę - jako kraj będący wschodnią flanką Sojuszu.
Przed Trumpem niezwykle trudne 4, a może nawet 8 lat (wątpie, że Demokraci go wygryzą po 4 latach, nie mają odpowiedniej osoby). Prawdą jest, że dokonał on najdroższej inwestycji w życiu i dzięki własnym pieniądzom kupił sobie urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ja tylko liczę, że za Trumpem nie stało żadne lobby zbrojeniowe, jak w przypadku Busha juniora, bo kolejne misje mające na celu wprowadzanie demokracji w państwach Bliskiego Wschodu będą żałosną polityką Stanów. Myślę, że Trump wygrał również charyzmą. A być może, taki wybór doprowadzi do tego, że Brexit nie dojdzie do skutku, kto wie ?

No cóż, to co ? Następne kolejne wielkie wydarzenie, które będzie z trudem omawiane przez główne światowe media to wygrana we Francji Marine Le Pen ? Zobaczymy ;)

(click to show/hide)

Offline beanshee

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #950 dnia: Listopad 09, 2016, 20:07:01 »
Właśnie ocieplenie stosunków z Rosją powinno nas niepokoić. W naszym interesie było to, aby stosunki USA-Rosja były chłodne. Nie katastrofalne, nie serdeczne, ale właśnie chłodne.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #951 dnia: Listopad 10, 2016, 08:18:41 »
gdybym wybierał między Clinton a Trumpem, to jednak wybrałbym Trumpa, bo tej kobity po prostu nie mogę znieść. I chyba wielu też tak ma. W ogóle to myślę, że gdyby kandydat demokratów był mężczyzną, to by wygrał

Offline beanshee

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #952 dnia: Listopad 10, 2016, 16:37:23 »
Clinton jest czerwona jak dojrzałe lobo, ale dla Polski chyba by była mniej szkodliwa. No i jest zdecydowanie bardziej przewidywalna...

Offline DobrySamarytanin

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #953 dnia: Listopad 11, 2016, 05:55:57 »
Pewne jest, że za Trumpa będzie ciekawie. Co do wyborów i tych sondaży co pokazywali u nas, jak to Hillary miała to wygrać z palcem w nosie, to wydaje mi się, że ona i jej sztab coś przeczuwali. Angażowanie takich osób jak Bon Jovi czy Lady Gaga miały charakter ostatniej deski ratunku, ostatniej próby wdechu przed utonięciem. Co do całości kampanii to smuci mnie, że wyglądała ona prawie identycznie jak nasze ostatnie wybory, czyli PO mówi, że PIS jest zły i vice versa. Trump mówił o mailach jednocześnie nie chcąc opublikować zeznań podatkowych, Hillary narzekała na język oponenta, a sama zaprosiła pod koniec rapera, który kulturą wypowiedzi nie grzeszył. Co do relacji Rosja-USA to wydaje mi się, że Trump złagodzi nastawienie tych krajów wobec siebie, tylko pytanie jakim kosztem. Bo bardzo możliwe, że chcąc złagodzić stosunki międzynarodowe będzie krzywdził najbliższych sąsiadów Rosji takich jak Ukraina czy Polska. No cóż miejmy nadzieję, że 45 prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki będzie starał się zachować względny pokój na świecie. Dajmy mu szanse!
'Vitae brevis cursus, gloriae sempiternus' ~ Cyceron

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #954 dnia: Listopad 11, 2016, 07:08:51 »
Ja bardzo liczę na ocieplenie stosunków na linii Rosja-USA. Może Ameryka nas oleje i żadnych baz u nas nie zbudują. Lepiej nie robić jako państwo do zmasakrowania na pierwszej linii w ogniu atomowym. Oczywiście PiS będzie prowadzil polityke ratlerka wobec Rosjii. Jednak bez Amerykańskich baz Rosjanie to zignorują. Rosjan kompletnie Polskaq nie interesuje co innego Polska z amerykańskim wojskiem i rakietami, która można prewencyjnie zaatakować. A wiec oby stosunki się polepszyły i żadnych amerykanow w polsce

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 214
  • Stanisław Cat Mackiewicz
« Odpowiedź #955 dnia: Listopad 29, 2016, 10:17:38 »
Dzisiaj o 16 ma być pierwsze posiedzenie senackiej komisji infrastruktury, odnośnie zmian w podatku akcyzowym. Także kto ma czas, to zapraszam przed monitory :P Będą oczywiście streamy w Internecie.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
« Odpowiedź #956 dnia: Grudzień 17, 2016, 12:47:56 »
To jest tragedia już. Wciąż tak wielu Polaków ma siano zamiast mózgu i daje się manipulować politykom, którzy nieustannie podburzają i próbują skłócić cały naród. Dziel i rządź pełną parą.

"Opozycja" ponownie pokazuje, że są bandą kretynów. Gdy PiS chce przegłosować coś naprawdę niedobrego, to zazwyczaj cisza. A gdy odbiera się emerytury tym, którzy gnębili naród, to potrafią zadymę robić. Zależy im tylko na władzy, by zrobić powtórkę z patologii za rządów PO.

Nie wiem też, jak bardzo trzeba mieć problemy z myśleniem, by dalej twierdzić, że KOD to organizacja obywatelska. Zwykli prowokatorzy i zadymiarze, w dodatku do bólu upolitycznieni.

PiS za to powinien w końcu przestać się bać, co o nich powiedzą i zabrać się za zadymiarzy mocniej. Oni i tak już krzyczą, że nie ma demokracji, nawet gdy pozwala im się łamać prawo, więc powinni w końcu odczuć, co się z takimi robi w krajach, od których chcą brać lekcje demokracji. Tego oczekuję od PiS, jako ich wyborca. Tego i posprzątanie w końcu syfu, który sami zdążyli narobić. Na dobry początek wystarczy kaganiec dla Pawłowicz i wyczyszczenie TVP ze swoich ludzi, od Kurskiego zaczynając. Jak do 2019 nie zrobią tych rzeczy, to chyba zostanie już tylko głosowanie na Korwina, bo i Kukiz do dupy jest.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Eltarek

• Newsman Bannerlord
  • Bibosz
  • *
  • Piwa: 130
    • REICHROLL'D
« Odpowiedź #957 dnia: Grudzień 17, 2016, 13:01:24 »
A najzabawniejsze w tym kabareciku jest to, że słowa przedstawicieli pewnego "wojującego" "o demokrację" "komitetu" bywają przytaczane w zagranicznych mediach. A przeciętny obywatel jakiegoś kraju oglądający te media może naprawdę pomyśleć, że panuje u nas dyktatura, aresztowania polityczne i w ogóle najlepiej wszystko na raz.
"To nie jest karuzela śmiechu, lecz pociąg jadący w jedną stronę" - Jarl o dziale Klany

Offline beanshee

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #958 dnia: Grudzień 17, 2016, 15:25:43 »
Ustawa o emeryturach esbeków to tylko zasłona dymna. Przy okazji przyjęto ustawę demolującą budżet... i jakoś o tym cisza...

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #959 dnia: Grudzień 17, 2016, 16:24:45 »
A najzabawniejsze w tym kabareciku jest to, że słowa przedstawicieli pewnego "wojującego" "o demokrację" "komitetu" bywają przytaczane w zagranicznych mediach. A przeciętny obywatel jakiegoś kraju oglądający te media może naprawdę pomyśleć, że panuje u nas dyktatura, aresztowania polityczne i w ogóle najlepiej wszystko na raz.

I tu właśnie PiS daje d**y po całości. Wizerunek Polski siadł niesamowicie, gdyż jesteśmy pokazywani zaraz obok Rosji, Turcji czy Białorusi. Jeszcze co prawda nie jest tak źle, ale TVPiS dorównuje już Russia Today.

"Opozycja" ponownie pokazuje, że są bandą kretynów. Gdy PiS chce przegłosować coś naprawdę niedobrego, to zazwyczaj cisza. A gdy odbiera się emerytury tym, którzy gnębili naród, to potrafią zadymę robić. Zależy im tylko na władzy, by zrobić powtórkę z patologii za rządów PO.
Oczywiście, że tak. Bez wątpienia część z nich to kretyni tak samo duża część z tych akcji jest niesamowicie idiotyczna. Aczkolwiek niektóre akcje jak np odpowiedź na prawo aborcyjne rodem z średniowiecza uważam za słuszne.
A gdy odbiera się emerytury tym, którzy gnębili naród, to potrafią zadymę robić. Zależy im tylko na władzy, by zrobić powtórkę z patologii za rządów PO.
Ale tutaj się nie zgodzę. Absolutnie w tym nie chodzi o to, żeby "naprawić zło i przywrócić sprawiedliwość" tylko o kasę, bo im się budżet nie spina.
Niższy wzrost gospodarczy spowodowany wysokim ryzykiem i niestabilnymi emocjonalnie politykami. Po za tym rynek pracownika, gdyż bezrobocie jest bardzo niskie. Właściwie obecnie zdarza się, że firmy ochroniarskie kuszą bezdomnych etatami i kursami, bo po prostu potrzeba ludzi. A taki rynek jest kosztowny dla pracodawcy. Po za tym wszechobecne CBA i szukanie "wrogów ojczyzny". Żaden szanujący się samorządowiec ani urzędnik nie związany z PiS nie zarządzi obecnie ryzykownej inwestycji a najprawdopodobniej nie zarządzi żadnej, żeby przypadkiem CBA nie zapukało. Spójrzcie w statystykach jak zmniejszyły się inwestycje publiczne w ostatnio. Po za tym samo 500+ negatywnie wpływa na podaż pracy.
(click to show/hide)
Grafika bardzo spłycona, ale dość trafna. Większość osób zajmujących się ekonomią i demografią są przekonane, że nie jest to program demograficzny, bo sam program zwiększy dzietność tylko o jakieś kilkadziesiąt tysięcy rocznie (koło 20tys) co jest kropelką w morzu wydanych pieniędzy. Te pieniądze są wydane właściwie tylko po to, że przekupić elektorat wiejski i "niższą klasę społeczną".
No i oczywiście trzeba pamiętać, że mamy obecnie sytuację niskich stóp procentowych, więc nasze obligacje są dość atrakcyjne. Ale trzeba też pamiętać, że nawet jeśli agencje ratingowe nie są w 100% niezależne (jaki idiota daje najwyższy rating obligacjom hiszpańskim??? ) to wpływają na to jak jest wyceniane ryzyko na nasze obligacje. Wzrost długu powoduje wzrost ryzyka> Wzrost ryzyka powoduje wzrost kosztów obsługi długu i wzrost oprocentowania przyszłych obligacji> a to znowu powoduje wzrost długu. Tak zwany SBE - "Snowball Effect" czy też po "polskiemu" "Efekt Kuli Śnieżnej". A do tego trzeba pamiętać, że nie jesteśmy tak stabilnym graczem Unii jak Francja czy Włochy,którym zwiększanie zadłużenia (które w niektórych krajach UE przekracza 100% PKB) nie zwiększa ryzyka w oczach inwestorów czy agencji.

"Przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi, którzy kiedyś mieli rentę władzy, dzisiaj nie chcą podejmować przedsięwzięć gospodarczych, nawet tych zyskownych dla nich, bo uważają, że lepiej zaczekać aż wrócą dawne czasy"- Jarek aka Prezes 2k16

To jest istota myślenia Prezia... Albo jest ograniczony, albo jest idiotą, albo mówi do tumoków, którzy w to wierzą. Nikt normalny nie zainwestuje obecnie pieniędzy w Polskę a ci są sprytniejsi z Polski będą inwestować za granicą... Istota problemu polega właśnie na tym, że PiS jest bardzo nieskładny w tym co robi. Właściwie każdy program poza 500+ jest robiony w skrajnie nieodpowiedzialny sposób. Chyba oprócz podatku bankowego, który nie wyszedł im najgorszy. Ale już w kwota wolna od podatku to jest śmiech na sali... Ja pracując 5 miesięcy w ciagu ostatniego roku za mniej niż średnia warszawska nie miałbym szans się załapać, już nie mówiąc o tym, że jakbym pracował 12 miesiecy za najniższą krajową to i tak bym się nie załapał, więc po cholerę takie coś??? Ale obietnica wyborcza odhaczona...

PiS za to powinien w końcu przestać się bać, co o nich powiedzą i zabrać się za zadymiarzy mocniej. Oni i tak już krzyczą, że nie ma demokracji, nawet gdy pozwala im się łamać prawo, więc powinni w końcu odczuć, co się z takimi robi w krajach, od których chcą brać lekcje demokracji. Tego oczekuję od PiS, jako ich wyborca. Tego i posprzątanie w końcu syfu, który sami zdążyli narobić. Na dobry początek wystarczy kaganiec dla Pawłowicz i wyczyszczenie TVP ze swoich ludzi, od Kurskiego zaczynając. Jak do 2019 nie zrobią tych rzeczy, to chyba zostanie już tylko głosowanie na Korwina, bo i Kukiz do dupy jest.

Popatrz na to w drugą stronę... PiS robi to samo i to samo robił... Pamiętasz może parady pod dom Tuska? Albo krzyż na Krakowskim? Albo ten łańcuch wokół parlamentu i blokowanie wyjść przez Solidarność? Z tego co pamiętam prokuratura uznała to za niezgodne z prawem, ale nie wyciągnięto żadnych konsekwencji. Sorry, ale bardzo często strajki czy też bojkoty łamią prawo, albo są na granicy, gdyż na tym polega właśnie obywatelskie nieposłuszeństwo. Niby każdy ma świadomość wyciągnięcia wobec niego konsekwencji, ale jak się wobec takiej jednostki wyciągnie konsekwencje to tworzy się z tej osoby bożka czy męczennika, który został uwięziony "za sprawę". Dlatego PiS raczej nikogo nie zamknie, bo po prostu byłoby to bezdennie głupie, co innego upokorzyć, czy też podważyć wiarygodność. Oczywiście najlepszy przykłąd męczennika to Lech Kaczyński, który "poległ" za ojczyznę. Ludzie uwierzyli w jego "boskość", gdzie prezydentem Polski był łagodnie rzecz ujmując miernym. Szczerze już się zastanawiam czy nie wolę Dudy od niego, aczkolwiek tych prezydentów w ostatnich latach to mieliśmy do d**y mocno.

Sorry, jak są byki jęz lub ort... Postaram się jak coś poprawić wieczorem.